Hoe doen jullie dat; je verdelen over je eigen familie en die van je partner tijdens de feestdagen? Vind het altijd een enorm getouwtrek en moeilijk om iedereen tevreden te houden. Vooral mijn schoonfamilie is erg familiair en wil alles samen samen samen. Vaak roepen ze in augustus al dat ze ons voor die dag of die willen reserveren. Nu is het zo: 1e kerstdag altijd bij mijn familie en 2e kerstdag altijd bij zijn familie. Maar dat betekent dus dat ik nooit 2e kerstdag met de mijne kan vieren, terwijl we dan juist met opa's/oma's/tantes enz. zijn. Met oud en nieuw vertrokken mijn man en ik steevast naar de Efteling. Maar ja, nu met een kleintje erbij lijkt me dat geen strak plan, dus ik ben nu al bang voor uitnodigingen. Ik heb altijd zo'n grote bek, maar als ik assertief moet zijn dan krijg ik niks uit m'n strot. Zucht Alleen hier al om heb ik een pesthekel aan december
Het ene jaar 1e kerstdag bij jouw familie en 2e bij de zijne, en het jaar daarop andersom. Lijkt me het handigst en meest eerlijke... Of iedereen bij jullie thuis uitnodigen
Hier gaat het gelukkig altijd gewoon in overleg, beide kanten Maar als we één van de kerstdagen voor ons zelf willen hebben, dan geven we dat gewoon aan. We proberen dan vaak wel om op de andere kerstdag bij beide kanten even op de koffie te gaan, en als dat niet lukt, joh, geen probleem! Lijkt me vreselijk dat getouwtrek! Oudejaarsavond vieren we met vrienden en nieuwjaars dag gaan we dan bij beide kanten even langs. Soms aan mijn kant spreken we de eerstvolgende zondag af, dat is ook wel lekker relaxed met ik zeggen
Bij ons is het al jaren hetzelfde.. 1e kerstdag schoonouders, 2e kerstdag mijn ouders.. Oud&nieuw vieren we elk jaar met een groep vrienden, en op nieuwjaarsdag is er altijd een 'nieuwjaarsborrel' bij mijn oom en tante thuis waar iedereen dan is
Lastig hè! Met meerdere mensen moet er ook meer rekening gehouden worden wie wanneer kan.. Dan heb ik ook nog gescheiden ouders, maar tot nu toe gaat het best aardig eigenlijk! Mijn ouders geven beide niet bijzonder veel om kerst en laten aan ons de keuze wanneer we het vieren. Zo heeft schoonfamilie 'eerste keus' en bepalen of het daar eerste of tweede kerstdag wordt. Afhankelijk daarvan wordt de andere kerstdag verdeeld over vader en moeder. Vader vaak overdag en moeder dan met het diner en daarna. Kerstavond is standaard voor ons zelf, lekker met z'n twee en vanaf dit jaar met drie Heb ook wel eens 'derde kerstdag' met mijn vader gevierd Wellicht kun je het toch eens in de groep gooien en anders zou je een keer de kerst met zijn familie moetn overslaan
En dat benauwd nooit of je voelt je nooit verplicht tot iets? Dus stel dat jullie besluiten om een keer iets om te gooien .. Dan krijg je daar geen gezeur mee?
Hmm, ja .. Misschien toch maar eens open gooien inderdaad. Kijk, nu zijn we nog maar net getrouwd en nog niet zo lang bij elkaar, dus is je anticipatie vermogen nog heel hoog Maar ik kan me voorstellen dat dit me na 10 jaar wel m'n neus uit gaat komen
Nou hier een druk en vol schema. Ik ben zelf namelijk jarig eerste kerstdag dus blijf vaak thuis. Maar dit jaar is het zo: Kerstavond ( 24 december ) zijn we bij schoonouders daar eten we dan. Eerste kerstdag komt mijn familie bij mij mijn broertje en ik koken dan samen lekker uitgebreid. En tweede kerstdag moet mijn vriend weer werken en gaan de jongens naar hun vader en zie ik wel wat ik die middag ga doen.
Dus het is nu september en dat is dan ook al helemaal gepland? Pfew, ben ik dus niet de enige Ik heb ook altijd het idee dat het nog maaaaaanden duurt en het is altijd dichterbij dan ik denk ..
Ja ik zal wel moeten gezien mijn vriend die gewoon werkt op die dagen. Hij is nu dus eerste kerstdag vrij maar moet hij tweede kerstdag werken.
Oh ja, nog een extra factor dus. Vind je dat heel jammer, dat hij dan weg is (los staand van het feit dat je het vast al gewend bent)? Of hecht je niet zo veel waarde aan kerst?
Nou dit is onze eerste kerst samen. Ik ben dus ook heel blij dat hij dit jaar vrij is op 1e kerstdag. Maar ja weetje ik weet dat het bij zijn beroep hoort. Dus ik pas me daar op aan. Volgend jaar weet ik dat hij eerste kerstdag werkt en oud en nieuw ook.
Dat lijkt mij ook Ik vind dat iedereen begrip er voor zou moeten hebben mocht je een keer niet kunnen. Ze kunnen je toch niet verplichten?
Wij plannen wat we als eerst horen en wat we leuk vinden. Niet altijd bij familie dus. Vaak ook gewoon met vrienden!
Wij gaan op eerste kerstdag eigenlijk altijd naar mijn ouders toe en op tweede kerstdag naar mijn schoonouders, aangezien dan ook mijn schoonzusje die nog thuis woont jarig is. En soms wisselen we de dagen weleens is totaal geen probleem. Vind het zelf wel belangrijk om de kerstdagen met de familie door te brengen.
Lijkt mij in jou geval het eerljkst om en om. En als dat niet in gpede aarde valt dan heeft de fam pech. Waarom persee op feestdagen, kan ook er voor of er na. Mijn moeder is jarig op 2de kerstdag, maar als het een keer niet uitkomt geeft het ook niet. Toenijn vader nog leefde ( en gescheiden ouders) was het al helemaal drama. Maar de dag naar kerst was net zo gezellig. Plus ik werk in de zorg dus moet ook nog eens werken. Nee niks dat gepuzzel en daarom ga ik er flexibel mee om. Owja en mijn moeder woont ook nog eens 120 km verder op dus dat doe je ook niet even.
Wij gaan eerste kerstdag meestal naar mijn schoonouders en tweede kerstdag vieren we met mijn familie. Maar als we iets andere zouden willen doen dan zal niemand daar een probleem van maken, dus dat is prettig. Oudejaarsavond blijven we sinds we kinderen hebben altijd heerlijk samen thuis. Met een hapje en een drankje samen op de bank.
Wij hebben bijna geen familie, dus kerstavond is meestal bij mijn schoonouders, en verder gewoon thuis. Nieuwjaar vieren doen we meestal thuis met wat vrienden. Ergens begin januari nog even langs mijn tante om te 'nieuwjaren', en dat is het. Het probleem hier is dus meer dat kerst nogal saai is, we zijn graag thuis met ons drieën maar met de feestdagen is het wat teveel van het goede.
Wij hebben ze een aantal jaar geleden afgeschaft. Wij vieren ze met ons eigen gezin zonder verplichtingen en we zorgen dat een van ons aam het werk is dar er ook geen mensen langs komen