Sja, wat vind ik er van... Ik vind dat je rekening moet houden met elkaar. In het artikel staat "wanneer buren er last van hebben." Ik ben van mening dat je in je eigen tuin of op je eigen balkon moet kunnen zitten, zonder last te hebben van je buren. Hier valt niet alleen sigarettenrook onder, maar ook stank, rook van vuur, geluidsoverlast, etc. Aan de andere kant leven we wel samen in deze maatschappij. Als er af en toe wat muziek wordt gedraaid, moet dat ook kunnen. Paar keer per jaar, niet tot in de kleine uurtjes en niet zo hard, dat bij de buren de glazen uit de kast trillen of ze elkaar niet meer kunnen verstaan. Er zijn dus grenzen. En zo ook met sigarettenrook. Als je een paar sigaretjes per dag rookt, dan vind ik dat nog niet vallen onder 'overlast veroorzaken'. Ook niet als je eens een feestje geeft en alle rokers staan die avond buiten op het balkon. Het is heel lastig om na te gaan of er echt sprake is van overlast, of dat de klagende buur aan het zeuren is. Bij geluid zijn normen vastgesteld, die ook meetbaar zijn. Ik denk dat er voor roken ook duidelijke, meetbare normen vastgelegd moeten worden. Dus hoe vaak komt het voor, in welke hoeveelheid (luchtmeting?), maar ook of degene, die er last van heeft, er iets aan kan doen. Als ze bijvoorbeeld vlak onder je raam staan te roken en de rook komt nog je huis binnen, ondanks dat je ramen en roosters gesloten hebt. Dat vind ik er van.
Nou, omdat jij blijkbaar - als roker - de sigarettenrook liever buiten je huis houdt en je ramen en deuren dicht doet als je gaat roken. Je schreef het alsof mensen niet moeten zeuren over de rook, want bij jullie binnen valt het best wel mee (tenminste, zo kwam het op mij over), maar je leek er totaal niet stil bij te staan dat de ramen bij je buren misschien wel open staan en hoeveel rook er dan wellicht bij hen terecht komt.
Ik vind het te ver gaan, betuttelen. Mijn man rookt in onze tuin, de buurman in zijn tuin, en de andere buurvrouw niet. Niemand heeft hier problemen mee of last van gelukkig. Nu is het niet meer roken, dalijk is het niet meer drinken omdat iemand vanuit een raam het blikje bier kan zien en hier aanstoot aan kan nemen. Mag je dalijk ook niet meer bbqen, vuur kolf aansteken, zoenen, je hond voeren, een scheet laten, enz in je eigen tuin, omdat het stinkt/ aanstoot gevend is/ lawaai maakt? Tuurlijk dit os overdreven maar ik wil laten zien wat ik bedoel. Ik vind het echt zwaar overdreven, moeten dalijk de rokers naar een verzamelpunt in de wijk, een glazen koepel, hermetisch afgesloten, hun sigaret roken? En nee ik ben zelf geen roker, maar kom op zeg, mag m'n man dalijk niet in onze éigen tuin een sigaret roken?!
Wij hebben zelf behoorlijk last van drie diehard rokende buren. Bij een van de twee is het zelfs zo dat ze naast de zandbak van onze kinderen ging zitten te roken (hadden toen alleen een laag hekje tussen de tuinen). Nou dat vond ik niet ok, maar wij hebben toen gewoon zelf de zandbak verplaatst. Ik ben heel erg anti-roken en vind dat men wederzijds rekening met elkaar zou moeten houden. Als (onder/boven)buren echt erg veel last hebben van een kettingrokende buur dan zou daar iets aan gedaan moeten kunnen worden, helemaal als de buur er zelf niets aan wil doen. Hier zijn nu standaard vrijwel alle ramen en deuren dicht aan de achterzijde van het huis (helaas), want ik vind het echt een verschrikkelijke lucht. Baal er enorm van, maar vind het eigenlijk niet aan mij om de buren te verzoeken 10m meer naar achter te gaan roken in de tuin (alhoewel dat prima zou kunnen). Misschien dat ik het volgend voorjaar toch eens aankaart, want de mogelijkheid tot luchten is beneden zo eigenlijk minimaal ('s ochtends vroeg de ene rokende buur, overdag afgewisseld met de ander, na etenstijd de derde weer geregeld tot ver na 1.00). Ik ben mij er overigens best van bewust dat ik die rooklucht gewoon enorm vies vind en echt gewoon op meters afstand al ruik (brrr!) en dat dit niet voor iedereen geldt. Mijn man is ook erg anti, maar hij ruikt het gewoon veel minder erg, terwijl ik echt het gevoel heb dat er iemand midden in mijn woonkamer staat te roken haha.
Dat bbqen en een vuurkorf gebeurt toch ook niet een groot deel van de dag, het hele jaar door? Onze achterburen hebben een houtkachel.. Nou, ik ben blij dat ze die alleen zomers gebruiken: wat een rooklucht! Vind ik niet fijn, maar hey wij bbqen ook af en toe zomers (al geef ik dit wel altijd netjes aan bij onze naaste buren als de wind richting de huizen staat, zodat ze de mogelijkheid hebben hun deuren/ramen dicht te doen), dus leven en laten leven. Maar als je iedere dag een groot deel van de dag in de sigarettenlucht zit.. Tja, ik vind dat je dat bespreekbaar moet kunnen maken en dat er bij echte onwil eventueel andere stappen ondernomen moeten kunnen worden. Verbieden vind ik ook eigenlijk wel kansloos, maar als men absoluut geen rekening met elkaar wil houden door bijv het roken niet te verbieden, maar het wel bespreekbaar te maken dat er ook een paar uurtjes 'rookvrij' zijn voor bijv de bovenbuurvrouw van een kettingrokende en thuiszijnde onderbuur. Maar, nogmaals ik ben heel erg anti-roken en vond het bijv. ook vreselijk toen mijn ouders nog rookten en wij daar op visite gingen. Brrr. Thuis konden meteen alle kleren in de was en moest ik echt douchen (ook al rookten zij helemaal niet binnen). Ben blij dat ze gestopt zijn haha. Helemaal nu ik met momenten enorm astmatisch lijk te zijn, waar ook de huisarts niets van begrijpt.
Abri, ik ben het helemaal met je eens dat het gewoon bespreekbaar moet zijn. Helemaal als ze ook op een ander plekje in de tuin kunnen roken. Maar een rookverbod vind ik persoonlijk veel te ver gaan.
Maar hoe kan je bv. op een andere plek gaan roken als het een klein balkonnetje van een paar m2 betreft?
Zou jij het dan ook leuk vinden als jouw buren knalharde metal draaien in hun tuin (laten we zeggen van 10 tot 22 uur) zodat hún eigen kind daar geen hinder van ondervindt? Het is immers hun eigen stuk grond...
Stankoverlast is verboden. Persoonlijk heb ik geen last van rokers van sigaretten maar ik begrijp de mensen wel die er wel last van hebben. mijn buurman rookt joints. Hij had ook wietplanten buiten staan en dat was te ruiken ook. Ik kon niet meer in mijn tuin staan zonder last te hebben van de stank. Op den duur hoefde ik maar mijn tuindeur open te doen of ik zat in de stank. Gelukkig is mijn man langsgegaan en hij heeft de planten binnengehaald. Probleem opgelost.
Ik heb meer last van de hond van de buren en van hun muziek als van de rook. Leef en laten leven 😜
Binnen? Metal is goed. Als het maar geen André Hazes en dat soort volksmuziek is Ik denk dat ook dat punten zijn, waarmee iemand voor overlast kan zorgen. Als een hond eens een keer blaft, is dat geen probleem. Maar als een hond de halve dag huilt, als de baas van huis is, of elk uur wel een vol kwartier blaft, dan is dat overlast. Dito met harde muziek. Als je echt last hebt, kun je daar ook zeker een zaak van maken. Ik heb bij de Rijdende Rechter wel zaken voor zien komen, waarbij de rechter bepaalde dat de overlastveroorzaker in moest perken. Ik geloof ook dat daar een zaak bij zat, waarbij een buurman een kachel had en daar alles in verbrandde. Bleek dus dat hij ook dingen verbrandde, die helemaal niet de bedoeling zijn. De rechter zei dan ook: U mag dit hout branden, maar dat en dat en dat niet meer. Zou hij het toch blijven doen, dan kon hij een boete krijgen. En terecht, in mijn ogen. Je moet rekening houden met elkaar. Met roken is dat precies hetzelfde. Roken in eigen tuin mag, vind ik, zolang je geen overlast veroorzaakt. Als iemand er eens een kéér last van heeft, is het nog geen overlast. Een algeheel rookverbod vind ik niet passend, maar daar gaat het in het artikel ook niet om. Wat ze willen, is grenzen stellen. Wanneer is het overlast? Zodat ze makkelijker iets kunnen doen als er iemand écht overlast veroorzaakt. Dat is een goede zaak, denk ik.
graag! maar dan ook graag geen katten meer want die poepen overal, honden soms ook, geen kraaien want die schreeuwen soms zo liever geen industrie in de buurt want geeft ook stankoverlast vuurkorven bbques harde stemmen gillende kinderen ( Oh nee, dat zijn mijn koters) Maar nu serieus... ik ben blij dat ik geen rokende buren heb. Echter dus wel harde stemmen, poepende honden, kinderen die de auto beschadigen doordat papa en mama vinden dat je mag spelen tussen de autos, ook af en toe een vuurkorf. Gelukkig goede buren. Ik ben blij met hoe ik woon Zou echt balen als ik last had van de rook.
Dit dus. Nu roken wij niet, maar ik vind een verbod gewoon veels te ver gaan. Straks komt er weer wat anders wat verboden moet worden. Leef en laat leven.
Heel eerlijk heb ik ook regelmatig last van sigarettenrook van onze buren. Het gaat hier om balkons waar de slaapkamers ook zijn. Ik kan af en toe mijn ramen niet open zetten, en moet ze regelmatig dicht doen als de rookstank in onze slaapkamer hangt, dat is zooooo ranzig. Is het vervelend? Ja ! Maak ik mij hier druk om? Nee. En ja, tuurlijk zijn auto's etc ook schadelijk, maar rookstank in je eigen huis/appartement is stank dubbelop, en in je eigen woning is dat behoorlijk vies. Als ik het nieuws aanzet besef ik wel dat dit eigenlijk mierenneukerij is.
Rookverbod in tuin? Dat gaat echt tever! Ik zou dan eerder huisdieren in de tuin verbieden die overlast veroorzaken.
Aan de ene kant vind ik het ook wat ver gaan, aan de andere kant ook weer niet. Het is dan misschien in totaal 1 uur dat er wordt gerookt, maar dat is natuurlijk wel over de hele dag verspreid. Mijn eigen buren roken ook en ik heb echt een hekel aan sigarettenrook. Vind het smerig, word er misselijk van en vind het super ongezond, want ook meeroken is natuurlijk schadelijk! Elke keer als mijn buren een sigaret opsteken, word ik weggejaagd uit mijn eigen tuin of huis en dat is ook belachelijk. Was roken nu van levensbelang of was het niet schadelijk, dan zou ik er geen probleem mee hebben, maar het is simpelweg een smerige asociale gewoonte waarvan gezondheidsproblemen ontstaan. Ik ben voor!