Handjes in de mond, kwijlen voedsel uit de mond kijken zijn geen tekenen van toe zijn aan bijvoeding, maar normale ontwikkelingen die gemiddeld rond de 4 maanden bij babys zichtbaar worden. Net zo normaal als babys die gaan rollen, zitten, staan etc. Echter onderzoeken, ja ook wat nu als 'nieuwste onderzoek' wordt gepresenteerd, wijzen allemaal uit; bijvoeden voor 4 maanden geeft vergrote kans op allergien en wordt ten strengste afgeraden. (Soms zal je mogelijk uit 2 kwaden moeten kiezen, maar dit is altijd iom artsen) Waarom is er dan het praatje dat bovenstaande ontwikkelingen aangeven dat babys toe zijn aan bijvoeding? Heel simpel. Nutricia (en evt andere fabricanten) mogen bijvoeding maken en verkopen voor kindjes vanaf 4 maanden. En hoe kan je nu het beste zorgen dat zoveel mogelijk ouders hun babys vanaf 4 maanden (hoe eerder, hoe beter) jouw producten gaan kopen? Juist, door gebruik te maken van die ontwikkelingen en vertellen dat dat aangeeft dat je kindje toe is aan bijvoeding. Nutricia, en de rest, denkt niet aan wat het beste is voor jouw kind, maar wat het beste is voor hun omzet en dus uiteindelijk winst. Daarom is het ook zo belangrijk om vooral pap te geven van hun merk Uit het nieuwste onderzoek is gebleken dat er geen verschil zou zijn in extra kans op allergien als je begint op 4 of op 6 maanden. En zoals eerder vernoemd staat er nog steeds de conclusie dat voor 4 maanden bijvoeden die kans wel vergroot. Echter de termijn van het onderzoek kan ik niet terug vinden en allergien zijn niet altijd direct zichtbaar. Daarnaast wordt nauwelijks zichtbaar hoe de onderzoeken precies hebben plaats gevonden. Voor mij persoonlijk dus de reden om 'pas' rond de 6 maanden te beginnen. Kort gezegd; vanaf 4 maanden mag het, maar is nog steeds niet beter dan de 6 maanden grens.
Ik heb gewacht tot zelfstandig zitten, minstens 5 maanden oud, verdubbeling geboortegewicht, kauwen ipv tongreflex en veel melk willen. Uit de nieuwste onderzoeken blijkt dat tussen 4-6 maanden allergie kan verkleinen in tegenstelling tot vorige onderzoeken dat dit na de 6 maanden is. Maar artsen denken er wisselend over. Daarom begon ik met 5-6 maanden. Ik geef nu alleen een paar theelepeltjes waarvan ze klein beetje doorslikt . Voor de 4 maanden vind ik vroeg en onnodig maar mn schoonfamilie doet t ook allemaal.. Ik vind die ouders niet verkeerd ofzo. Iedereen mag het zelf bepalen. Die hevige discussies over wanneer en hoe bijvoeden moet vind ik echt jammer..
Klopt. Anders had ik Finley al met 7 weken vast voedsel kunnen geven: hij stopte toen al zijn handjes in zijn mond, hapte mee en keek naar mijn eten. Helaas voor hem toch gewacht tot hij 5 maanden oud was. Verder wat Averlhach zegt.
Mag er eigenlijk reclame gemaakt worden voor de potjes vanaf 4 maanden? Aangezien dit voor flesvoeding tot 6 maanden niet mag... Toch? Verder moet iedereen zelf weten wanneer hij/zij begint met bijvoeden. Ik voelde me er prettig bij om met 6 maanden te beginnen, omdat dat ook werd geadviseerd. Zoontje dacht daar echter anders over: die vond ruim 8 maanden een prima leeftijd om groente/fruit te gaan eten. Ook prima!
Flesvoeding nr1 mag sowieso niet en mag ook niet in de aanbieding. Rijstebloem vanaf 4 maanden heb ik wel reclames over gezien en potjes olvarit vanaf 4 maanden mogen ook in de aanbieding zijn. Over fv mag, kort gezegd, geen reclame over zijn omdat dit bv kan demotiveren. Daarom moet er ook altijd aangegeven worden dat borstvoeding een goede keuze is oid. Nutricia kan het beter zeggen (dat bv beter is) https://www.nutriciavoorjou.nl/baby/flesvoeding/flesvoeding/ Flesvoeding is een concurrent van borstvoeding, bijvoeding is dat niet
Of gewoon ritme van het kind. Mijn oudste heeft 6 mnd om de 2 uur gedronken. Na 6 mnd ging ze naar elke 3 uur.