Hallo dames! Onze dochter is nu ruim 6 weken oud en slaapt gelukkig door 's nachts sinds 2 weken al! Maar nu het volgende, ik denk dat ze oververmoeid begint te raken, overdag slaapt ze wisselend. De ene keer meer dan de andere keer. Nu ligt ze al 5 minuten te krijsen in bed, en niks is goed! Vind het zo lastig! Ze is harstikke moe. Help! Mijn man denk dat ik haar te veel oppak. Help!
een baby van zes weken die alleen ligt te krijsen in bed maakt megaveel stresshormoon aan. niet doen dus. bij je nemen is het beste wat je kunt doen.
Inderdaad, een baby van 6 weken zou ik nooit laten krijsen! Ze heeft vast ergens last van. Krampjes, boertje, mamahonger. Gewoon luisteren naar je kindje, je kunt haar echt niet verwennen hoor.
Het kan ook mamahonger/clusteren zijn. Lekker met haar op bed gaan liggen, doe ik ook elke avond met ons meisje. Die gaat echt niet slapen tussen 19.00 en 23.00 uur. Dat clusteren duurt vaak maar even, dus lekker aan toegeven. Een baby kan je overigens niet vaak te snel oppakken, als ze huilen (krijsen) dan is er meestal wel iets aan de hand (honger, koud, warm, luier, mamahonger). Pas met een half jaar kan je ze volgens mij een beetje verwennen.
Rond week 6 zit je vaak rond de top van de krampjes. Kan dat het misschien zijn? Voor wat betreft het krijsen, ik liet mijn zoontje als echt niets goed was soms ook even vijf minuten gaan. Het is de enige uitlaatklep en daarna kon ik hem dan wél troosten en kalmeren. Succes! Het is pittig.
Waarom denkt je man dat je te vaak oppakt? Want een kindje kan natuurlijk ook overprikkeld raken, als ze moe is en je pakt haar steeds op en legt weer weg dan kan dat ook over prikkelen lijkt me. Wat is jouw eigen gevoel?
Met 6 weken zou ik haar bij krijsen oppakken, troosten en als het lukt in slaap wiegen. Op wat latere leeftijd helpt bij t bedje zitten soms ook al om rust te krijgen. Continue oppakken en terugleggen maakte het hier op een gegeven moment erger ivm overprikkeldheid. Nu ze een half jaar is, ga ik bij jammeren gewoon weg en dan houd ze meteen op. Ze heeft echt rust nodig om in slaap te vallen. Krijsen vind ik persoonlijk altijd een reden om de baby op te pakken. Als het echt overstuur is heeft t geen meerwaarde hem of haar maar te laten liggen. Wat anderen (en vooral mannen ) ervan zeggen moet je je niks van aantrekken, doe wat goed voelt. Ik krijg ook vaak de opmerking dat ik haar vast in de eerste maanden "teveel heb opgepakt als ze huilde" maar dat gaat mijn andere oor weer uit
Ik zou haar bij je nemen.. mijn dochter huilde de hele dag(later bleek door kiss en reflux) dus ook ik heb haar weleens laten krijsen. En inderdaad...iedereen zegt dat je dat niet moet doen maar als je kind 24/7 huilt moet zelf ook weleens 'afkoelen' Mijn dochter heeft de eerste maanden bij mij op mn buik geslapen overdag of in de draagdoek, dat was de enige manier waarop ze.wel sliep en minder oververmoeid raakte. Ik haalde haar ook te vaak uit bed en er weer in...daar werd ze ook heel onrustig van. Dus ik zou kiezen...of in bed of bij je op schoot slapen. Achteraf gezien had ik gelijk voor het laatste moete kiezen
Dank je wel voor de reacties! Mn man denkt dat ik haar te vaak oppak zodat ze dan weer terug wakker word. Ze heeft geslapen van half 11 tot half 8! Heb haar wakker gemaakt voor voeding. Nu net gaf ze weer signalen van dat ze moe is, gapen, gebalde vuisten. Leg ik haar op bed, gaat ze weer gelijk huilen! K pak haar dan weer op.
Is het echt huilen huilen of meer jammeren? Mijn zoontje heeft veel moeite om zelf in slaap te vallen en huilt ook soms een paar minuten (meer zeurderig jengelen). Daarna valt hij vanzelf in slaap, dus blijkbaar heeft hij het nodig. Wanneer hij echt krijst, laat ik hem in m'n armen in slaap vallen en leg ik hem na 15 min ongeveer slapend neer. Het aantal x oppakken/neerleggen zou ik wel proberen te beperken voor/tijdens het slapen gaan. Is ze meteen stil als je dr oppakt? Misschien mama honger, ze is ook nog zo klein.
de ene keer is ze wel snel stil als k haar oppak, de andere keer niet. Het is vaak zeurderig jengelen, maar als k haar hoor krijsen ga ik er wel gelijk heen. Maar deze ochtend heeft ze wel 2 uur geslapen tussen 9 en 11 uur! Nu is ze al een uur wakker, dus breng haar straks naar bed toe.