Hoeveel minder gaan werken?

Discussie in 'Zwangerschap en werk' gestart door Oreokoekje, 23 sep 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Clapat

    Clapat Fanatiek lid

    10 mrt 2009
    1.059
    17
    38
    Duitsland
    Ik heb het hier op het forum al eerder geschreven dat alles zo afhankelijk is van hoe de situatie is.

    Ik heb 40 uur gewerkt, 5 dagen van 8 uur van maandag tot vrijdag.
    Nu neem ik tot ons zoontje 2 jaar is ouderschapsverlof op van 1 dag per week.
    De dagen die we beiden werken, gaat hij naar de onthaalmoeder en onze dochter naar de KDV.
    Mijn man werkt ook 5 dagen per week, 40 uur door de week.
    We hebben maar max. 15 min reistijd en hebben huishoudhulp.
    Ook hoef ik ´s avonds niet te koken doordat we een kantine kunnen gebruiken.
     
  2. Oreokoekje

    Oreokoekje Actief lid

    24 okt 2013
    434
    1
    16
    Ik zit echt erg te puzzelen. Mijn baas is er ook nog niet over uit.

    Ik was inderdaad heel benieuwd hoe mensen dat doen die gewoon fulltime willen blijven werken. Zoals Shakes aangeeft dus. Ik ben dan echt bang dat ik geen band met mijn kind opbouw...
     
  3. evelien297

    evelien297 Fanatiek lid

    23 nov 2012
    3.168
    129
    63
    Daarom wilde ik er ook dagelijks voor mijn zoontje zijn.. En omdat ik financieel gezien geen tbm kan zijn, werk ik alleen 5 ochtenden. Dit is toch nog 25 uur per week en zo kan ik toch elke dag de hele middag en avond bij mijn zoon zijn! En hoef ik hem nooit pas om 18.00u op te halen, zodat ik maar een uurtje van hem kan genieten.. Dat vind ik echt niks.. Maar ja, inderdaad ieder zijn ding :)
     
  4. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Ik vind het echt zo jammer dat Nederlandse mama's steeds wordt aangepraat dat voltijds werken zo slecht is. In België is dat standaard, en onze kindjes groeien ook gewoon op tot gelukkige mensen hoor.

    Je bent mama, dat verdwijnt niet omdat je werkt. Je kindje ziet je nog steeds graag. Heel wat papa's werken voltijds, en die bouwen toch ook een normale band op met hun kinderen?

    Wij hebben wel poetshulp, zodat ik in het weekend alle tijd aan mijn dochter kan besteden en niet ook nog de badkamer moet gaan schrobben. Verder weekmenu's, online boodschappen doen, en goede afspraken met je partner. Dan kom je er wel.

    Begrijp me niet verkeerd: als je minder kan werken, dan is dat prettig. Maar als dat niet gaat, dan doe je je kindje echt niet tekort hoor. Zoek gewoon een lieve opvang waar je kindje geliefd is, en je biedt hem of haar een extra plekje om zich thuis te voelen en bij te leren. Alleen maar leuk, vind ik.
     
  5. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief


    Eens met shakes! En ik ben Nederlandse . Ik heb een prima band met m'n zoontje. En ook met mm ouders die altijd hebben gewerkt!
     
  6. Nacho

    Nacho Fanatiek lid

    3 jun 2015
    2.369
    9
    38
    Vrouw
    Baby & Mama Coach
    Houten
    Iedereen moet toch doen wat goed voelt en wat financieel haalbaar is. In Nederland lijkt de norm inderdaad parttime werken. Dat is natuurlijk ook per land afhankelijk van wat werken oplevert als je let op belastingen en kosten voor kdv. Ik ben geen voorstander van de fulltime of parttime werkende moeder, maar voor mezelf vind ik het een fijn idee dat mijn zoon mij vaker ziet dan de kdv leidster. Hij zit daar toch 9 uur per dag van de 12 uur dat hij wakker is. Omdat mijn man veel werkt verzorgt hij ons kindje in de late avond en ochtend (helaas maar 1 uur per dag). Als ik mijn man was geweest had ik dat jammer gevonden. Voor de duidelijkheid: jammer voor mezelf. Ik heb niet het idee dat mijn zoontje denkt dat mijn man de postbode/buurman/badmeester is ofzo... Hij heeft wel in de gaten dat hij zijn papa is.
     
  7. Miekoe

    Miekoe Fanatiek lid

    9 aug 2012
    1.908
    502
    113
    Vrouw
    Mijn vriend werkt 40 uur en ik werk 32 uur.
    Ik vind het echt verschrikkelijk om 4 dagen te moeten werken. Vooral ook omdat ik mijn werk echt niet leuk vind! We werken allebei op zaterdag en zijn doordeweeks beide een andere dag vrij (ik op maandag en vrijdag, hij op dinsdag), dat scheelt ons wel een dag opvang... Ik hoop ooit een dag minder te kunnen werken, maar nog liever een andere baan!
     
  8. kleintjevoorons

    kleintjevoorons Fanatiek lid

    9 mei 2008
    4.173
    2
    38
    Onderzoeker
    Noord-Brabant
    Ik werkte na de geboorte van de eerste 32 uur. Toen de tweede kwam 24 uur. Toen hij 1,5 was weer naar 32 uur gegaan. En dat blijft zo na m'n verlof.
    Papa heeft een eigen bedrijf dus 50+ uren. Maar hij haalt wel op vrijdag de kids altijd van school om 14:30. Dus we redden het met 3 dagen bso. En de baby straks 3,5 kdv.
     
  9. Rainbow88

    Rainbow88 Fanatiek lid

    13 jan 2014
    3.648
    305
    83
    Ik ben ook van België..
    Het ligt er ook echt aan welke job vind ik!
    Ik zie mezelf niet 38u/week in het rusthuis werken waar ik nu werk.
    28,5u vind ik al slopend genoeg..

    Maar 't klopt wel dat er hier velen fulltime blijven werken en dat dit in Nederland precies niet zo is.
     
  10. Oreokoekje

    Oreokoekje Actief lid

    24 okt 2013
    434
    1
    16
    Ik vind het verschil tussen Nederland en andere Europese landen inderdaad altijd opvallend. Ik weet ook niet wat beter is....dat is er denk ik gewoon niet.

    Ik ga uit van mijn eigen gevoel. Wat Nacho hierboven zegt over dat je kindje dus vaker de leidster ziet dan mij ..dat vind ik dus ook. En dat vind ik heel erg. Ook zie ik met eigen ogen de band tussen mijn schoonvader en mijn man. Hij werkte fulltime (zoals de meeste papas denk ik doen). En veel overuren. Manlief had een veel betere band met zijn moeder. Op zich niet heel gek maar het zorgt er nu wel voor dat zijn vader soms niks over hem weet sinds zijn moeder is overleden. Hij geeft het ook toe. Dat ie hem en zijn oudere broer alleen maar 's avonds zag en daardoor veel geeft gemist.

    Het werd helemaal erg toen mijn man zich liet testen op ADHD en zijn vader een vragenlijst moest invullen over hem als kind. Hij wist vrijwel niks. Dát willen mijn man en ik absoluut voorkomen.

    Maar goed, het is inderdaad ontzettend van de situatie afhankelijk wat je doet en regelt qua werk. Mijn baas en ik zijn er nu over uit. Ik begin met 3 dagen werken ipv 5 en ga langzaam meer werken.
     
  11. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.185
    23.265
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Kijk nu pas weer in dit topic, dus zie je vraag nu pas, sorry!
    Ik vind het gewoon erg pittig om de hele dag thuis te zijn met mn kind. De hele dag daarmee bezig. Ik vind het juist leuk om tijdens mijn werk weer eens wat anders kan doen.
     
  12. Poesta

    Poesta Bekend lid

    13 aug 2015
    879
    307
    63
    Dat laatste ben ik met je eens, ik vind m'n werk ook echt wel leuk en inspirerend... Alleen lijkt het me voor de ontwikkeling en hechting van de kleine gewoon niet goed om hem/haar 3 dagen naar het KDV te brengen, en al helemaal niet als het pas 12 weken oud is! Even los van of het zwaar is om de hele dag met een kind in de weer te zijn, want daar twijfel ik niet aan :)
    Maar goed, spreek mij over een jaar nog maar eens, wie weet smeek ik dan wel weer om een 4-daagse werkweek :p
     
  13. Aleeyah

    Aleeyah Fanatiek lid

    23 jul 2015
    1.312
    0
    36
    Mocht onze wens uitkomen en dit kindje komt gezond en wel ter wereld, dan wil ik ipv de 4,5 dag dat ik nu per week werk naar 3,5 dag per week gaan. Als ik minder dan dat ga werken krijgen we het financieel wat lastig dus vandaar. En oppas e.d. zou zo geregeld kunnen worden :).
     
  14. podiki25

    podiki25 Fanatiek lid

    18 mei 2012
    3.897
    124
    63
    Tandheelkunde
    Barcelona
    Hier allebei fulltime blijven werken. Ik zou wel minder willen werken maar dat gaat hier helaas niet. Je kan enkel minder uren per dag werken als moeder maar dan moet er toch KDV betaald blijven worden en dan nog wordt je heel slecht bekeken als je het afdwingt. En kan je bij het minste ontslagen worden. Dus neen, wij blijven doorwerken en danken mijn moeder en het kdv...
     
  15. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.185
    23.265
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Ik denk niet dat ik daardoor minder hechting heb met mijn kind. Voor een goede hechting hoef je echt niet 24/7 bij elkaar te zijn. En voor haar ontwikkeling is het juist goed om met andere kindjes om te gaan, ook wat oudere kindjes. Daar kan ze zich juist aan optrekken. En ze vindt het hartstikke leuk daar.
    En om me heen zie ik juist dat het minder makkelijk gaat als je je kind op oudere leeftijd pas naar kdv brengt. Dafne is nu niet anders gewend die 2 dagen.
     
  16. Appeltje22

    Appeltje22 Niet meer actief

    Ik ga (als enige hier geloof ik :p) stoppen met mijn werk na de geboorte van ons kindje. Wij willen graag dat ons kindje goed hecht en niet te veel verschillende opvoeders heeft, vooral niet het eerste jaar (werk zelf in de kinderopvang, vind het leuk werk maar ik weet ook dat veel kindjes daar te weinig aandacht krijgen. Dit ligt niet aan iemand, maar er is gewoon een grote werkdruk in een kinderdagverblijf). Daarna wil ik 2 of 3 dagen kindjes thuis opvangen. Financieel word het krap, maar dit is iets wat we erg belangrijk vinden.
     
  17. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.185
    23.265
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Daar hoef je je niet voor te verontschuldigen, hoor, haha! Als iedereen maar doet waar ie zich goed bij voelt toch :)
    Ik vind alleen het excuus van hechting waar ik het niet mee eens ben. Ik denk niet dat een kind van een tbm beter gehecht is aan moeder/vader/opvoeder dan mijn dochter aan mij. En wenig aandacht. Ik vind het prima dat ze leert dat ze niet meteen alle aandacht kan krijgen. Ze zal enig kind blijven, dus dat leren lijkt me geen overbodige luxe ;)
     
  18. Appeltje22

    Appeltje22 Niet meer actief

    Ik denk dat dat ook ligt aan hoe je je er bij voelt. Er zijn genoeg kids die het prima op het kinderdagverblijf doen en genoeg ouders die vol vertrouwen hun kindjes bij ons brengen dus ik weet ook zeker dat het voor heel veel gezinnen een top oplossing is.

    Thanks dat je zegt dat ik me niet hoef te verontschuldigen, heel vaak voelt dat wel zo. Ligt misschien ook aan hoe ik ben, totaal niet carierre gericht en wil mijn hele leven ongeveer al iemands 'mama' worden :)
     
  19. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.185
    23.265
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Dat alles overheersende gevoel heb ik nooit gehad. :) Ik hou ontzettend veel van mn kind, maar ook van mn werk. Ik zie mezelf niet alleen als moeder. Voor mij kan dat naast elkaar bestaan. En ach, ik moet mezelf ook weleens verdedigen dat ik 4 dagen per week werk. Dat zal altijd zo blijven, de tbm die mij niet snapt, en ik die de tbm niet snapt. ;) Neemt niet weg dat ik wel respect heb voor iedereen, wat ze ook doet. Werken of niet. Ik ben wel blij dat Dafne maar 2 dagen naar kdv moet. Meer had ik ook niet leuk gevonden.
     
  20. Appeltje22

    Appeltje22 Niet meer actief

    Haha klopt, fijn is dat he met vrouwen :p Net als de eeuwigdurende discussie over borstvoeding en flesvoeding :p We zouden elkaar wat meer moeten supporten ipv afkraken! Gelukkig gebeurt dat ook heel veel op dit forum :)
     

Deel Deze Pagina