Dames even jullie advies. We hebben een bedrijf onze wanden laten spuiten. Hiervoor zijn we een prijs overeengekomen. En als we ons zouden aanmelden voor de nieuwsbrief kregen we extra 5% korting op de offerte. De eerste werkdag is het bedrijf niet komen opdagen, ze hadden een fout gemaakt in de planning. Een vervolgafspraak ingepland en toen bleek dat wij de muren niet goed hadden afgewerkt. Dit kon het bedrijf doen: kosten totaal 325 euro. Nu krijg ik de eindfactuur. De 325 is exclusief btw. Dit is telefonisch niet aangegeven en ik heb speciaal gevraagd of er geen extra kosten bij kwamen en of we hiermee echt klaar waren. Tevens is de 5% niet opgenomen in het eindbedrag nadat ik hier zelf 2x over gebeld hebt. Alles bij elkaar opgeteld tikt het aan. Nu mijn vraag: moet ik akkoord gaan met de eindfactuur of toch mijn 5% eisen en alleen die 325 betalen?
Die 5 procent zou ik wel achteraan gaan in ieder geval! En overleggen over die 325, maar omdat hun ook wat steken hebben laten vallen zou dat een leuke tegemoetkoming zijn.
Bedrijven moeten aan particulieren prijzen inclusief btw doorgeven. En anders moeten ze melden dat er nog btw bij komt. Wij hebben ook zo een akkefietje gehad. Beste man kwam na t werk z'n geld ophalen. Was dus ook ineens hoger dan afgesproken Door de btw. Mn man werd erg kwaad en zei dat hij echt niet meer gaf dan t afgesproken bedrag. Toen over en weer wat woorden wisseling. Uiteindelijk toch betaald zoals de prijs was afgesproken.
Ik zou formeel een brief terugsturen dat je niet eens bent met de factuur, omdat er a de 5% korting niet gerekend is en er niet verteld is dat de 325 zonder btw is. Helaas voor hun moet dat er of bij gezegd zijn of het incl of excl is... Ook zou ik aangeven dat je graag een nieuwe factuur ontvangen met de juiste prijzen zodat je kan betalen. (en niet eerder betalen)
Maar als dit telefonisch gaat moet het bedrijf er wel bij zeggen of het in- of exclusief btw is. Als ta dan vraagt of met het afgesproken bedrag alles wordt gedekt, had het bedrijf moeten aangeven dat er nog btw bij kwam.
Hou je poot stijf, jij probeert steeds duidelijkheid te krijgen, zij zijn onduidelijk en maken ook fouten. Ik vind het fair als je die 5% krijgt.
Dat klopt. Maar aangezien ze al een afspraak hadden, zoals ik lees in de openingspost, ging ik er vanuit dat er een overeenkomst was. Zo lees ik het wel. Dat er een prijs is afgesproken en als het goed is krijg je eerst een offerte. Die verwijst naar de algrmene voorwaarden en daar geef je akkoord voor. Maar als dit telefonisch allemaal is gegaan, is het een ander verhaal.
Die 5% kreeg je toch als korting op de prijs van de offerte van het spuiten van de wanden? En is dat extra werk omdat de wanden niet goed afgewerkt waren extra en buiten de offerte om? Dan lijkt het me dat je in principe geen recht heb op die 5% korting, al was het wel fair geweest als ze deze wel gewoon hadden gegeven. Wat betreft de btw, niet netjes van het bedrijf dat ze dit niet even doorgegeven hebben. Eerlijk gezegd lijkt het me dat je deze wel gewoon moet betalen. Mijn man heeft ook een eigen bedrijf en deze geeft de prijzen ook altijd excl. btw door maar wel met de opmerking dat er nog 6% of 21% btw bovenop komt.
Die 5% zeker achteraan gaan. Verder vraag ik me wel af of ze jou goed hadden verteld hoe de muren moesten zijn afgewerkt. Anders is die 325 een beetje raar. Zou idd ook niet akkoord gaan met 325 ex btw. Dat hadden ze moeten zeggen.
Maar dan weet je het dus. Als ze niets melden dan is het als consument gebruikelijk om aan te nemen dat het inclusief btw is.
Ik zei ook dat het niet netjes van het bedrijf was.. Maar dat het dus wel normaal is om over bedragen excl. btw te praten.
Als bedrijven onderling wel, maar met consumenten niet. Ik vind het zelf ook altijd zwaar irritant, want ik moet die btw toch betalen.
Die 5% is afgesproken en moeten ze gewoon nakomen maar dat btw verhaal dat is ook een beetje nalatigheid van jezelf. Als ik een bedrijf opbel voor een richtprijs, dan vraag ik altijd of het genoemde bedrag incl. of excl. btw is. In de praktijk komt het er op neer dat er toch veel bedrijven zijn die richting consumenten de prijs excl btw. opgeven. Ze hadden hier duidelijker over moeten zijn, maar zelf had je ook om de btw kunnen vragen.
Bedankt voor jullie reactie. Ik zal het verhaal nog even verder toelichten. Toen we de offerte hebben ontvangen heb ik een aantal dagen erna gebeld. In dit telefoongesprek heeft hij aangegeven dat ik 5% korting krijg wanneer ik me aanmeld voor de nieuwsbrief. Staat overigens ook op de website. Bij akkoord heb ik aangegeven dat de 5% niet vermeld is in de offerte en dit nog aangepast moest worden. In zijn mail had hij aangegeven dat de wanden afgewerkt diende te zijn, en dit hebben we ook gedaan. Toen zijn collega kwam om te spuiten gaf hij aan dat wij de naden niet goed hadden afgewerkt en het zonde zou zijn om nu erover heen te spuiten. Zijn baas gaf aan niet mee te willen werken en geen garantie te willen geven op het spuitwerk. Uiteindelijk heeft zijn collega weten te bemiddelen. Hier moesten we de extra kosten voor betalen. Deze kosten heeft hij ruim berekent aangezien de collega vertelde dat het goedkoper is. Maar omdat ook wij fout zaten heb ik dit voor lief genomen. De extra kosten zijn dus telefonisch besproken en daar is direct op gehandeld. Hoop dat het zo wat duidelijker is.
Maar de prijs ip de offerte.. was die inclusief of exclusief btw? En word er op de offerte verwezen naar de algemene voorwaarden?
Normaal gesproken krijg je toch een offerte waarna het werk verricht wordt en daarna de factuur. Op de offerte hoort dan toch de prijs te staan zonder korting, misschien een zinnetje dat korting gegeven wordt onder bepaalde voorwaarden. Als vermeld staat dat de korting gegeven wordt op de offerte denk ik dat de korting niet voor het meerwerk geldt. Wat de btw betreft, staat dat niet ook op de offerte vermeld.