16 t/m 30 juni 2016 mama's

Discussion in 'Bevallingslijst forum' started by Adje, Oct 10, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Marlau

    Marlau Fanatiek lid

    Jun 2, 2015
    1,972
    1,191
    113
    Wij laten geen combinatie test doen. Vooral omdat het een kans berekening is. Ik zou er alleen maar zenuwachtig van worden. Een kindje met down zouden wij ook houden. Daarnaast kunnen ze de twee andere syndromen wel bij de 20 weken echo zien. Hoe wel me dat nog veel heftiger lijkt als je er pas bij de 20 weken echo achter komt.

    Ik heb een lichte voorkeur voor een jongen. We hebben een meisje en hier blijft het waarschijnlijk bij. Maar een tweede dichter zou ik ook heel leuk vinden voor mijn dochter. Wanneer onze baby is verwekt is een groot vraagteken, aangezien ik korter zwanger ben dan ik dacht. Denk een meisje. Dat denk ik sowieso. Ben zo benieuwd! De vorige x was ik ervan overtuigd dat we een jongen zouden krijgen. :D
     
  2. DisneyMama

    DisneyMama Bekend lid

    Nov 7, 2013
    822
    440
    63
    Wij kiezen ervoor de test niet te doen.
    Een afwijking van down is bij ons geen rede voor afbreken zwangerschap, mijn man is opgeleid om voor deze kinderen te zorgen dus heeft een reële verwachting wat dit inhoudt. De andere diagnoses zijn natuurlijk ook zwaar, maar net zo welkom.
    Wel laten wij een zeer uitgebreide GUO doen in het LUMC ivm een mogelijke erfelijke afwijking in de familie. De afwijking is echter zo zeldzaam dat ze niet zeker weten of deze erfelijk is, en of ze dit wel op een echo kunnen zien. Mijn zwager en schoonzus hebben deze afwijking allebei, maar zijn tevens ook de enigste in Nederland die het hebben dus dat is altijd spannend..
     
  3. Adje

    Adje VIP lid

    Aug 21, 2015
    16,281
    25,751
    113
    Wij laten de combinatietest doen. En op basis van de uitslag kunnen we dan beslissen om evt andere testen te doen, zoals vruchtwaterpunctie ofzo.
    We gaan nog geen beslissingen nemen bij uitslag van de combitest. Het is een kansberekening en is geen definitieve uitslag.
     
  4. cheshire

    cheshire Actief lid

    Oct 13, 2015
    144
    2
    18
    Drenthe
    Crackertjes en een glas water op je nachtkastje en s ochtends eerst kleine slokjes water en wat crackertjes wegwerken. Is bij ritueel inmiddels. Het is een raar soort misselijkheid. Ik sta dagelijks meerdere keren te hoesten en kokhalzen maar merk daarbij telkens dat mijn maag helemaal niet van plan is om over te geven. Ik kan ook alles eten. Ik word er wel heel onzeker en somber van, maar ik denk dat het feit dat we (nog) niet overgeven ook wat meer hoop geeft dat het na het eerste trimester snel weg is. Hele dag bezig zijn om je maag maar enigzins te vullen is gewoon niet leuk. Ik doe ook geen middagdutjes meer nu omdat ik daarna weer kotsmisselijk wakker word.
     
  5. tbtje

    tbtje Fanatiek lid

    Sep 10, 2012
    1,217
    0
    36
    NULL
    NULL
    Hier in belgie doen ze standaard nekplooimeting en dus combinatietest
     
  6. Suprise

    Suprise Fanatiek lid

    May 14, 2012
    2,293
    1
    36
    yeeeeh vanmorgen een bloedsuiker van 5.1 ( moet onder de 5.3 zijn ) helaas na het ontbijt 11.8 dus bij moeten spuiten :( houdt in dat ik nu in elk geval 2x daags insuline moet spuiten
     
  7. Thea23

    Thea23 Fanatiek lid

    Oct 7, 2011
    4,433
    1,123
    113
    ZZp er
    Als dit mijn 1e of 2e kindje zou zijn dan zou ik de test niet doen , maar he nu rekening te houden met 3 kinderen waarvan 2 met een diagnose dus nee het is niet of een kindje met down welkom zou zijn of niet ( meer dan welkom ) het is helaas gewoon geen optie voor ons .
     
  8. Thea23

    Thea23 Fanatiek lid

    Oct 7, 2011
    4,433
    1,123
    113
    ZZp er
    Ik moet hier ook testen op suiker ( mama heeft suiker en zit in familie ) zus lief heeft zwangerschaps suiker gehad )

    Geen idee waneer en rond welke week ik dat moet
     
  9. Thea23

    Thea23 Fanatiek lid

    Oct 7, 2011
    4,433
    1,123
    113
    ZZp er
    Ik ben het voorbeeld van een lopende vreet machine whaha eet alles wat lost en vast zit , verlang NON stop na kalfs lever worst op brood , zure,zout, pittige dingen oww heerlijk !
    Morgen boodschappen doen dat word een leuke beleving, ben normaal erg selectief over wat ik in de kar gooi maar nu os het lopende band werk 😂 arme kerel
     
  10. Marisha

    Marisha Fanatiek lid

    Jul 15, 2006
    2,728
    0
    0
    Bediende
    België
    balen surprise, maar de spuitjes zullen hun werk hier wel doen.

    Hier gaan we de nipt test laten uitvoeren bij de termijnecho/nekplooimeting. Combinatietest is maar een schatting en een vlokkentest/vruchtwaterpunctie is me de kans op een miskraam net te graag. Met de NIPT hebben we zo goed als zekere uitslag zonder de risico's. Het kost wel wat maar dan heb je ook wat :)

    Ik durf het bijna niet te zeggen maar heb sinds gisteren geen bloedverlies meer... de utrogestan werkt dus duidelijk... hopelijk zit alles daar vanbinnen nog wel goed. Over een weekje terug afspraak maken bij gyn voor nieuw voorschrift en dan waarschijnlijk wel terug echo :)
     
  11. Marisha

    Marisha Fanatiek lid

    Jul 15, 2006
    2,728
    0
    0
    Bediende
    België
    Ik volg je helemaal Thea, een zwaar gehandicapt kind zou een enorme druk op ons gezin betekenen. Ik zeg niet dat we met een negatieve uitslag de zwangerschap sowieso afbreken maar dan moeten we toch eens heel goed nadenken.
     
  12. a flower

    a flower Actief lid

    Aug 13, 2013
    295
    0
    16
    @ Marisha, wat fijn geen bloedverlies meer! :)
    @ Suprise, och wat vervelend zeg dat spuiten :( lijkt me echt lastig.

    @ Combinatietesten e.d.
    Net als bij ons zoontje gaan we het niet doen. Wat het kindje ook heeft, het is welkom! Al hebben we natuurlijk liever een gezond kindje, maar dat is logisch lijkt me :)

    Mijn zoontje heeft gister voor het eerst echt over een grote afstand gestapt! Zo trots! Zijn eerste echte stapjes zijn een feit :D
     
  13. Suprise

    Suprise Fanatiek lid

    May 14, 2012
    2,293
    1
    36

    dat zal ongeveer rond de 16 weken zijn. dat ik nu al zwangerschapssuiker heb is wel bijzonder vroeg.

    @flower het spuiten op zich valt wel mee vind het vingerprikken vervelender. Mijn vingertoppen worden steeds gevoeliger. en dat zal ik waarschijnlijk `4x per dag de rest van de zwangerschap moeten blijven doen omdat je suikers erg kunnen schommelen door de hormonen.
     
  14. Adje

    Adje VIP lid

    Aug 21, 2015
    16,281
    25,751
    113
    Ik heb gelezen op het rivm dat nipt niet 100% zekerheid biedt, en bij een afwijkende uitslag alsnog een invasief onderzoek wordt aangeraden om het met zekeheid vast te stellen. Ik ga het maar eens goed doornemen met de gyn...

    Wat fijn dat je geen bloedverlies meer hebt!
     
  15. Adje

    Adje VIP lid

    Aug 21, 2015
    16,281
    25,751
    113
    Surprise, wat een gedoe dat spuiten. Echt niet tof!
     
  16. Marisha

    Marisha Fanatiek lid

    Jul 15, 2006
    2,728
    0
    0
    Bediende
    België
    Ik ben idd voorzichtig blij :D

    100% zekerheid geeft het inderdaad ook nooit maar volgens de info die ik kreeg heeft het een zekerheid van 92 tot 99% afhankelijk van het type trisomie. Bij een afwijkende uitslag moet er idd nog een bijkomende punctie worden gedaan maar dat is in veel minder gevallen dan bij een combitest (aangezien daar bijvoorbeeld 1/2 toch nog 50% kans op gezond kindje is). Weet alleen niet of deze in NL al standaard wordt aangeboden. In BE kan iedereen hem laten doen mits het dragen van de bijhorende kosten (wat momenteel 360 EUR is geloof ik).
     
  17. PeAn

    PeAn Niet meer actief

    Wij gaan geen testen laten doen. Heb er ook geen aanleiding toe vanuit erfelijke factoren of leeftijd.
    Natuurlijk kan het iedereen overkomen maar daar ga ik op voorhand niet vanuit.
    Zie het maar net als verzekeren ;) welke risico's wil je lopen en welke afdekken.

    Surprise balen zeg dat je suikerwaardes zo ellendig zijn. Kunnen deze tijdens de zwangerschap wel weer wat stabiliseren?

    Morgen de jongste afzwemmen voor C. Pfff ze stuitert erop los!! Valt erg moeizaam in slaap en haar oren liggen volgens mij al in het zwembad...........nog maar 1 nachtje........

    .......en dan begint daarna de sintstress weer.....jeeeeehhh.....ofzo
     
  18. Adje

    Adje VIP lid

    Aug 21, 2015
    16,281
    25,751
    113
    Volgens mij kan je hem in NL laten doen bij verhoogd risico op combitest, maar dat is me nog niet duidelijk. Dat ga ik wel aan de gyn vragen. Is iid wel beter om na combitest niet meteen een vruchtwaterpunctie of vlokkentest te moeten doen. Sowieso allemaal wel erg spannend!
     
  19. Suprise

    Suprise Fanatiek lid

    May 14, 2012
    2,293
    1
    36
    dat kan op zich wel maar meestal schommelt het wel veel meer door de hormonen.
     
  20. a flower

    a flower Actief lid

    Aug 13, 2013
    295
    0
    16
    @ Pean, lijkt me voor jezelf als ouder ook spannend als je kindje gaat afzwemmen! en zeker voor je kindje is het al helemaal spannend! hopelijk krijgt ze haar oren weer terug als ze haar diploma heeft ;) haha

    @ sintstress, hier nog niet aanwezig, maar heb er wel zin in! vind het zo leuk om voor mijn zoontje cadeautjes te kopen! heb een heel leuk boekje voor hem gemaakt via boekjevankarton.nl. Hij is dol op foto's, maar ik heb liever niet dat hij de fotoboeken kapot scheurt. Nu dus eentje via internet gemaakt, als een kartonnen boekje, ideaal! :D

    @ suprise, oef ja dat lijkt mij ook vervelend in de vingertoppen! echt naar zeg dat je suiker hebt! en na de zwangerschap gaat het wel weer weg waarschijnlijk?

    Ga nu de woonkamer even lekker soppen! Niet dat ik er heel veel zin in heb hoor, maar wat moet, dat moet :p Ben toch wel blij dat ik niet misselijk ben, lijkt me echt lastig in alles.
     

Share This Page