Als je mijn post goed gelezen had haal je eruit dat ik net als Mik81 praktisch onvruchtbaar ben. 1 a 2 % kans op een spontane zwangerschap.
Het was toch geen aanval? Ik vind het erg vervelend voor je! Maar dat geldt toch niet voor iedereen? Ik ben juist misschien wel heel erg vruchtbaar, omdat het de eerste ronde raak is. Dus dan is het hier wel een kwestie van plannen! Ik kan niet zomaar onbeschermd seks hebben meteen na de bevalling. Dan was ik misschien na een paar weken alweer zwanger geweest. Ik wilde graag snel, als me dat gegeven was, maar niet zó snel. Dus dat is hier wel plannen ja! Dan ga je er dus over nadenken vanaf wanneer het wél welkom is. En dat was voor ons nu. Dan moet je inderdaad ook nog maar geluk hebben dat het lukt. Maar je kunt echt niet zeggen dat dat geen plannen is. Voordat jij erachter kwam dat je bijna onvruchtbaar was heb je toch ook een moment gekozen wanneer je bedacht dat je wel graag een kind zou willen en dat je ervoor ging proberen? Dát bedoel ik met plannen. Je kunt toch niet zomaar in het wilde weg seks hebben vanaf pak 'm beet je 18e en dan denken 'ach als ik zwanger word dan had het zo moeten zijn' ?!
Oudste was 7 mnd toen ik zwanger werd, geheel gepland. Ze schelen dus 16 maand en ik vind het heerlijk!
Zoontje is nu 3 jaar. Mijn dochtertje is nu 6 maanden en ik ben nu 10 weken zwanger van nr 3. Zit straks 13 maanden tussen 2e en 3e
Als het goed gaat dan zullen mijn kleintjes 16 maanden gaan verschillen. Ik ben nu 5 maanden zwanger en ik merk wel dat ik het nu al pittig begin te vinden. Ook zit ik me praktische dingen af te vragen als waar laat ik ze als ik even naar de toilet zou moeten. Of hoe en wanneer moet ik de was dan gaan doen? Want de oudste is nogal ruig en kent zijn kracht natuurlijk niet. Hier was het een bewuste keuze om de zwangerschap niet te voorkomen. Een klein leeftijdsverschil lijkt me zo leuk voor de kinderen. Daarbij zijn het beiden jongetjes, en ik hoop dat ze een beetje dezelfde interesses krijgen. Mochten de financiën het ooit toestaan om voor een 3e te gaan zal dat wel pas over 10 jaar ofzo zijn.
Mijn beide jongens schelen 15 maanden. Oudste zoontje is echt heel lief voor zijn kleine broer en totaal niet jaloers. Vind het wel heel zwaar hoor. zoon 1 is een druk kind, eist veel aandacht op en de jongste is een huilbaby. Zwangerschap was overigens gepland voor zover dat kan. Nooit rare opmerkingen over gehad..Ja u achteraf dat mensen zeggen dat het wel snel was. Wij willen graag een derde maar zullen daar dit keer wel langer mee wachten.
Gefeliciteerd! Hier ook snel zwanger van nr twee. Ze schelen 12 mnd plus een week heel leuk! Aanpoten? Ja dat wel. De drukte is vooral dat als ze klein zijn ze beide nog in de verzorging zitten. Nog niet zelfstandig. Beide in de fase van leren luisteren, ze helpen, voordoen, samendoen, maar ook met hen apart op stap gaan en spelen en stimuleren voor de ontwikkeling van de eigen ik, je zal niet veel stilzitten . Vooral flexibel zijn en meeveren pittig maar heel leuk! Pb mag
Hier nog geen ervaring met 2 kindjes, al is de tweede wel op komst en zal er straks ongeveer 15 maanden tussen zitten. Bewust gepland overigens en geen negatieve reacties op gehad, al was ik daar ook wel een beetje bang voor. Maar iedereen reageerde met 'we vroegen ons al af wanneer het zo ver zou zijn', omdat we al vaker hadden gezegd dat we graag snel een tweede zouden willen. Wel ervaring dus met zwanger zijn en een kleintje (nu 10 maanden) te hebben. Wat ik merk is op de dagen dat ik thuis ben dat ik regelmatig moet tillen en dat begint wat zwaarder te worden (snel buiten adem, 's avonds zere buik). Verder is het prima te doen. Als ik echt moe ben ga ik 's middags tegelijk met dochterlief even slapen.
Wat leuk zeg al die grote families! Hier hadden we een spontane verrassing dat we zwanger zijn van de 3e hihi tussen de 1e en 2e zit ruim 5 jaar verschil wat niet eerder lukte en (nu na een keer een scheurtje)6 weken zwanger van de 3e we schokken wel even maar wij zijn super blij! Ik vind het zo spannend straks 2 kleine pukjes vlak op elkaar!