Hoeveel schelen jullie kinderen in leeftijd?

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door me1989, 7 nov 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Kreeftje89

    Kreeftje89 Actief lid

    8 dec 2011
    465
    0
    16
    Vrouw
    Mama /huisvrouw zijn genieten van ons 3 mooie mann
    Den Helder
    Hier schelen onze zoontjes 17 maanden. Wij wilde ze bewust snel achter elkaar. Zoontje was 9 maanden toen ik weer zwanger was van nog een zoon :D Oudste is nu 2,5 en de jongste is 1 en nu net zwanger van ons 3e wondertje.
     
  2. Mama Vai

    Mama Vai Lid

    6 nov 2015
    15
    0
    0
    Lab manager
    Vlakbij Duiven
    Hier is de eerste bijna 12 en de tweede zal geboren worden als ze 12.5 is. De oudste gaat dan naar de middelbare school alweer, daar is het kleine echt wel af.
    (ze vindt het helemaal geweldig dat ze een broertje of zusje krijgt, maar een speelmaatje zal het natuurlijk niet snel worden :))
     
  3. me1989

    me1989 Fanatiek lid

    29 dec 2013
    3.444
    1.199
    113
    Wat grappig dat het echt uitloopt van ruim 1 tot wel 12 jaar leeftijdsverschil. Ook veel meiden waarbij het leeftijdsverschil nog (net) geen 2 jaar is. Het is dus niet zo gek dat ik na een jaar alweer wil;):)

    Zaten jullie er financieel helemaal goed voor of hadden jullie ook nog geen vast contract en hebben jullie de 'gok' genomen? Ik moet er wel bij zeggen dat ik mocht ik mijn baan verliezen naast mijn zwangerschapsverlof ook nog ongeveer 6 maanden recht heb op ww. (niet dat ik niet wil werken hoor, maar mocht ik mijn baan verliezen zitten we in ieder geval 10 maanden financieel veilig en daarna zal het wel wat zwaarder worden.)
     
  4. SDonya

    SDonya Niet meer actief

    Precies 3 jaar en een week :)
     
  5. lydia1986

    lydia1986 VIP lid

    16 aug 2009
    22.737
    2
    38
    Vrouw
    pm'er kinderdagverblijf
    uden -> NB
    Hier 16maanden verschil.. Druk maar zo leuk!
     
  6. Wiskagirl

    Wiskagirl Bekend lid

    6 okt 2011
    718
    0
    16
    Roosendaal
    Hier tussen nummer 1 en 2 precies 15 maanden verschil tussen (zijn beide op 30e geboren)

    En straks zit er
    4 jaar en maand en 2 jaar en 10 maanden tussen.
     
  7. Ennas86

    Ennas86 VIP lid

    19 jul 2008
    5.468
    1
    36
    Mijn zoon is straks 6,5 als zijn zusje geboren word!
     
  8. Liesje92

    Liesje92 Niet meer actief

    Hier schelen de kids 1 jaar en 4 maanden. :) Echt onwijs leuk om te zien hoe ze met elkaar omgaan en samen optrekken. Ik zou het ook niet anders willen.
     
  9. Patty86

    Patty86 Fanatiek lid

    8 okt 2012
    3.562
    2.859
    113
    Vrouw
    Ik ben zwanger van de 2e. Ze schelen straks 25 maanden. Mij lijkt het super. Ik hoop dat ze echt wat gaan hebben aan elkaar.
     
  10. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    Tussen de eerste twee zit krap 9 maanden. Tussen de middelste en de baby komt 18 maanden. Vind het prima zo. Wilde graag kindjes dicht op elkaar, nu was de tweede niet helemaal gepland, zo snel. Maar achteraf bevalt dit prima!
     
  11. Mama Vai

    Mama Vai Lid

    6 nov 2015
    15
    0
    0
    Lab manager
    Vlakbij Duiven
    Toen ik zwanger werd van de eerste zat ik net in het tweede jaar van mijn opleiding. Zonder partner en zonder vaste woonruimte. Ben uiteindelijk 7x verhuist in de eerste jaren omdat ik ook geen recht had op urgentie. Financieel was het moeilijk. Moest werk met een full time opleiding combineren. Ik heb heel veel mazzel gehad met mijn dochter, het ging allemaal net. Maar een tweede kon echt niet.
    Nu heb ik het allemaal voor elkaar. Maar de twijfels en zorgen heb ik wel gewoon ookal weet ik dat het echt wel goed komt. Volgens mij blijft dat, in welke situatie je ook zit.
     
  12. Ongeveer 1.5 jaar.

    Het is zo gelopen omdat je kindjes krijgen niet kan plannen.
    Voor elk leeftijdsverschil is wel wat te zeggen.
    Ze hebben veel aan elkaar maar ook een enorme competitie drang.
     
  13. Mamalove2014

    Mamalove2014 Bekend lid

    9 okt 2014
    649
    384
    63
    Dochter en zoon schelen 21 maanden. Ik weet echt niet of ik dit nog een keer zo snel zou doen (jongste is 3 mnd) maar ik voel t alsnog weer kriebelen op sommige dagen, terwijl ik t onwijs zwaar heb. Ik snap er niks van!
     
  14. Bioluun

    Bioluun Fanatiek lid

    20 sep 2015
    3.983
    1.639
    113
    Onze oudste was 7 maanden toen ik weer zwanger werd. We zitten dus 16 maanden tussen. Een vriendin van me zei het treffend: dan is je oudste vast een gemakkelijk kind! Anders zou het niet zo snel alweer gaan kriebelen! En ze had gelijk want onze jongste kostte ons echt meer energie (zacht uitgedrukt) en waar ik altijd een derde er ook dichtbij wilde hebben qua leeftijd, gaan we echt deze week pas weer aan de gang. Onze oudste zou dan ruim 4 zijn als we meteen zwanger mochten worden en al een paar maandjes gewend zijn op school. De jongste (dan dus middelste) zou dan bijna drie zijn.
    Ik merk dat m'n twee jongens erg veel aan elkaar hebben. De jongste leert alles veel sneller met z'n goede voorbeeld. De oudste heeft er een leuk speelmaatje bij. Er is zeker ook competitie en de jongste is ook vaak gefrustreerd omdat hij iets niet kan wat de oudste wel kan (hij heeft echt niet door dat hij jonger is), maar ik vind het super leuk!! En als de derde wat meer leeftijdsverschil heeft dadelijk zie ik daar ook de voordelen wel van in: geen conflicterende slaapjes meer; meer bewustzijn van de jongens dat er een baby bij is gekomen; oudste al naar school, middelste op peuterspeelzaal. Etc. Het ligt dus veel aan je kindje ook.
    Wij zitten gelukkig financieel prima. Beiden een vast contract en een baan in het dorp dus dat helpt.

    Succes met kiezen. Mijn ervaring is dat kriebels zich niet laten stoppen :)
     
  15. Flutterby

    Flutterby VIP lid

    23 jul 2008
    10.153
    63
    48
    Hier zit er tussen de 1e en 2e 2,5 jaar en tussen de 2e en 3e 1,5 jaar. Ik vind het verschil van 2,5 jaar makkelijker, zeker het eerste jaar. De jongste 2 spelen wel meer samen dan de oudste en de middelste. Maar er is ook vaker ruzie..

    Ik zou 2,5 jaar 'aanraden'.
     
  16. MelZoe

    MelZoe Fanatiek lid

    6 feb 2015
    2.136
    330
    83
    Vrouw
    Noord Holland
    Hier ook een heel groot leeftijdsverschil 😉

    Bijna 14 jaar tussen onze 2 meiden
    Ik raakte onverwacht zwanger op mijn 18de (nog net aan) en na een pnd zag mijn man (toen nog mijn vriendje) het absoluut niet zitten om nog eens door zo'n hel heen te moeten.
    Heeft echt jaren geduurd voor hij overstag ging en erin kon geloven dat zoiets niet weer zou hoeven te gebeuren ☺
    Gelukkig is dat dus ook niet gebeurt, en hebben we samen kunnen genieten van onze jongste dochter.
    Nu dus aan het proberen voor nog een wondertje en we hopen dat het nog lukken mag ,aangezien we nu toch wel ietsje ouder worden 😉


    Tsja soms loopt het leven zoals het gaat.
     
  17. suus24

    suus24 Lid

    1 nov 2015
    11
    0
    0
    Arnhem
    Mijn vriend heeft een zoon van 11 en een dochter van 8 die bij ons wonen. Samen hebben we een zoontje van 7 maanden en zijn nu aan het proberen voor nummer2 / 4.
    Mijn vriend wilde niet te lang wachten voorde volgende omdat hijwat ouder is (schelen 18 jaar). Maar ik vind het denk ik ook heel leuk dat ze samen opgroeien. (Mocht het net zo snel gebeuren als nummer 1)
     
  18. xxx1976

    xxx1976 Bekend lid

    14 aug 2006
    594
    0
    16
    Hier schelen ze precies 3 jaar. De oudste was redelijk zelfstandig toen de jongste kwam. Nu zijn ze 11 en 8 jaar, en ze doen alles samen. Ook flink ruzien :).
     
  19. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.788
    18.969
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik denk dat elk leeftijdsverschil z'n eigen voor- en nadelen heeft. En dat het ook nog eens per periode afhankelijk is wanneer die voor- of nadelen het meest zichtbaar zijn. En dan spelen de karakters van je kinderen ook nog eens een rol, natuurlijk.

    Onze zoons schelen bijna 3 jaar. Het verschil had iets kleiner kunnen zijn, maar je kunt dat zelf niet altijd kiezen. (Tussendoor MA)

    Ik vond het wel erg fijn dat de oudste al zindelijk was en zelf kon traplopen enzo. De oudste vond zijn broertje altijd al erg lief, maar vanaf ongeveer 1,5 jaar zien we dat hij er echt steeds meer de lol van gaat inzien. Hij was altijd al zorgzaam en knuffelig met zijn broertje. Maar sinds een paar maanden kunnen ze steeds beter samen spelen. En dat wordt alleen maar meer. De jongste kijkt ook echt naar de oudste op. Hij wil ook veel dingen van hem nadoen. En luistert soms beter naar zijn broer dan naar ons ;)

    En nadeel is misschien dat ze met bepaalde dingen wat veel schelen. De jongste gaat natuurlijk pas naar school als de oudste al naar groep 4 gaat. Hij gaat natuurlijk ook veel eerder naar de middelbare school. Dus zitten ze wel steeds in andere 'levensfases'. Maar of dat echt uitmaakt?
     
  20. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.203
    16.539
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Hier zijn ze 12 jaar
    10 jaar en 3 jaar
    Tussen 1 en 2 had ik achteraf wel wat meer tijd willen hebben maar is zo gelopen.
    Toch altijd veel ruzie en competitie.
    Ik hoop dat het wat leuker wordt in de toekomst want ze beginnen nu ook al wat te puberen dus toch al niet zo'n geweldige leuke leeftijd.
     

Deel Deze Pagina