Hebben jullie nog goede tips voor boeken? Ik zoek een goed boek over wanneer de baby er is met praktische informatie over voeding, verzorging, ontwikkeling etc.
Geen. Je laat jezelf alleen maar gek maken door een boek als jouw kind het niet zo doet als in het boekje staat.
Bedoel je zoiets? bol.com | Veilig Door De Kraamtijd & De Eerste Maanden Na De Bevalling, Beatrijs...
Mamamanual van pauline van wijk! Heel praktisch boek en is voor de vele manieren van opvoeden toepasbaar. Ik leen mijn exemplaar vaak uit aan vriendinnen/zussen die hun eerste kindje krijgen en hoor alleen maar goede reacties dat het zo'n fijn boek is.
Hebben we tijd voor boeken dan na een bevalling? Had ik niet! En nu met al een rondlopende peuter verwacht ik dat al helemaal niet Je kunt de meeste dingen ook wel online vinden, mocht je een vraag hebben. Ik vind boeken vaak ook vol een hoop onzin staan wat totaal niet van toepassing is op je eigen situatie. Net als dat oei ik groei boek met sprongetjes op gezette tijden... neh..!
ik vond oei ik groei juist wel erg fijn... nee het klopt zeker niet altijd en ook niet altijd is alles passend bij jouw kindje, maar dat staat er ook duidelijk in... wat ik wel fijn vond, was dat wanneer ik ten einde raad was en het echt even niet meer wist, dit boek de bevestiging gaf dat het bij een sprongetje kon passen en we er gewoon even doorheen moesten...
Volg gewoon je eigen gevoel. En voor vragen heb je gelukkig een kraamhulp en daarna consultatiebureau. En verder is internet en vooral je eigen intuïtie je beste vriend!
Hihi ik had geen tijd om boeken te lezen hoor! Als ik tijd had ging ik liever slapen. Je kraamhulp helpt je op weg en verder gaat het echt vanzelf hoor
Ik heb nooit een boek gebruikt. Gewoon mijn eigen intuïtie. Sprongetjes? Ja, daar hoor ik andere moeders wel eens over. Tja gewoon een fase die vanzelf weer over gaat, noem ik het. Bij het 2de kind ontdek je vanzelf dat het er blijkbaar bij hoort. Is de oudste uit die fase, rolt nummer 2 erin. Dus boekentips heb ik niet voor je. Je eigen gevoel doet al heel veel. En ik denk dat je ook gewoon heel veel kunt leren/ te weten komen op internet en forums.
Dames ik vraag niet of het zin heeft om boeken te lezen en of er wel of geen tijd is (ik wil ze trouwens komende tijd lezen, zie dat ik voor heb getypt ipv over ) en volg echt mijn intuïtie wel dus die reacties zijn niet een antwoord op mijn vraag, maar toch bedankt voor de moeite en bezorgdheid Ik zoek naar boeken die enigszins de moeite waard zijn en denk dat hier genoeg ervaring is op het forum om mijn vraag hier te kunnen stellen. Anders zou ik lukraak wel wat kopen en dat wou ik juist niet doen De dames die mijn vraag wel beantwoord hebben, bedankt voor de tips ga ik daar eens naar kijken . De oei ik groei boek lees ik voor maar ook tegenstanders van. Wie nog meer tips heeft en mijn vraag begrijpt hoor ik graag!
Ik vind het bevalboek van Beatrijs Smulders heel prettig (nuchter, veel informatie en ervaringsverhalen, niet flauw of 'grappig') en ze heeft ook een boek over de kraamtijd, misschien is dat wat? Ik heb m net besteld dus kan nog geen ervaring geven
Ik heb alleen een boek gelezen over inbakeren. Maarja. Weet jij veel voor de bevalling of je een huilbaby krijgt die met geen mogelijkheid slaapt doordat ze alles wil meemaken. Verder deed de eerste niks zoals de boekjes zeiden. Regeldagen waren bij ons regelweken en borstvoeding was geen succes ondanks alle adviezen van lactatie"deskundigen". Sprongjes hoef je alleen maar van te weten dat ze bestaan, niet wanneer ze zijn want dat klopt echt niet altijd. Soms is het een verkoudheid waardoor ze iets anders doen. Soms een koudere slaapkamer. Soms een drukke dag. En sommige baby's zijn gewoon ook niet zo duidelijk te "lezen" als andere. De eerste jankte altijd op dezelfde volle kracht, wat er ook was of niet was. Nu, met de tweede totaal geen behoefte meer. Ik vind haar makkelijker te begrijpen. Is voor een deel mijn ervaring, maar voor het grootste deel een verschil tussen de twee meiden.
Ik begrijp je vraag overigens prima ik vid het alleen wat naief om te denken dat je voor de bevalling weet waar je wat aan hebt.
Ja dit. Ik had het boek over de bevalling van een vriendin te leen gekregen en omdat ik dat zo'n fijn boek vond het kraamtijd boek besteld. Ze heeft een stijl en directheid (bespreekt ook wat er niet goed kan gaan, ik weet van sommige draadjes hier dat niet iedereen dat kan handelen) die bij je moet passen, maar dan is het heel prettig. Algemene stukken en een beetje van dag tot dag wat je kan verwachten, van stuwing tot kraamtranen. En juist in je kraamtijd heb je er tijd voor, terwijl er een klein smurfie naast je ligt uit te buiken en de kraam met poetsdoek en stofzuiger door het huis raast 😊
Ik vond het kinderkookboek opperdepop van ah wel fijn voor toen mijn zoon vast voedsel begon te eten. Een makkelijk snel naslagwerk voor wat wanneer ook weer mag (uiteraard ook afhankelijk van welke methode je kiest en hoe je kind op dingen reageert) en interessante recepten voor als jezelf even niets meer weet.
Ik vond buskruit met muisjes een heel prettig boek om te lezen, ik had overal post its inzitten en heb er echt wel veel aan gehad. Ik heb de oei ik groei app gehad, vond ik ook wel handig.
precies dit, ik las inderdaad niet vooraf wat wanneer kwam, maar het verklaarde soms een enorm onrustige periode..
Dit is inderdaad een fijn boek Verder heb ik veel gehad aan het boek van stefan Kleintjes en Mary Broekhuijsen: Borstvoeding