Moet ik naast bv ook brood/pap geven aan mijn zoontje van 10,5 maand? De ene zegt dat bv alles al bevat wat hij nodig heeft en anderen zeggen weer dat ze wel op deze leeftijd nog iets meer nodig hebben (qua vezels en voedingswaarden), en dat je er een boterham bij moet geven. Hij krijgt een uurtje of anderhalf uur later weer fruit. Hoe doen jullie het?
Ik heb mijn dochtertje tot ruim 1 alleen bv als ontbijt gegeven. Ook iets later op de ochtend fruit en tussen de middag een boterham. Maar op die leeftijd dan eerst bv en later nog een boterham als ze daar nog trek in had. In bv zit ook alles wat ze nodig hebben hoor. Wat vind je zelf? Heb je het idee dat je zoontje daarna nog meer wil eten?
Wij gaven (vanaf een maand of 9, weet ik niet meer precies) na de BV een halve boterham met boter (werd op een gegeven moment een hele boterham). In BV zit inderdaad alles wat een baby nodig heeft, maar wennen aan vast voedsel vond ik ook wel handig .
Lastig in te schatten, ik heb soms t idee dat ik niet zoveel melk heb (geef al langer dan een maand alleen nog ochtend en avond bv) en vraag me dan af of hij er niet nog wat bij moet. Heb niet echt t idee dat hij honger honger heeft maar als ik m bij ons in bed daarna nog een klein flesje pap (100cc melk) geef dan drinkt ie dat wel gewoon lekker op
Op zich maakt dat niet uit toch? Begin je dag lekker met een momentje samen, en dan geef je hem daarna nog wat, brood of pap.Hij eet wel waar ie nog trek in heeft dan Wij deden dat wel echt aan tafel, voordat we de deur uit gingen om de oudste naar school te brengen. Leuk dat je toch zo lang nog borstvoeding geeft!
Ik heb BV eigenlijk altijd wel als een 'volwaardig' ontbijt gezien. Ze kreeg een ochtendvoeding en dan als ik zelf aan de ontbijttafel zat, mocht ze ook iets als ze wilde (boterham, cracker, beschuit e.d.). Als ik weinig tijd had, dan niet . Ze heeft altijd 'slecht/weinig' ontbeten, ik denk omdat ze voldaan genoeg was van de BV. Ik ben gestopt met BV toen ze 2 jaar was, nu zijn we een half jaartje verder en nu eet ze gewoon ontbijt met ons mee. Gemiddeld 1 boterham (met bekertje water). Koemelk kan haar nog steeds niet echt bekoren .
Dit was ons schema met 10 maanden: -7 uur bv daarna soms wat hapjes brood, maar hij eet slecht brood - 9 uur 150ml pap (spelt) van water en een halve banaan (daarna slapen) - 12:30 warme maaltijd minimaal 150gr en wat slokken water uit rietjesbeker - 13:30 bv (daarna slapen) - 15:45 liga met wat water en bakje fruit van 100gr, paar slokken water uit rietjes beker - 17:45 150gr havermout met fruit pap - 19:30 bv (slapen) - 23:00 droomvoeding bv
Dit heeft mijn dochter ook. Ze heeft ruim twee jaar BV gehad, maar vindt koemelk niet lekker. Alleen chocolademelk of yoghurtdrink, maar ja, daar zit weer een hoop suiker in. Dus dat krijgt ze niet zo vaak. Maar ach, ik hou ook niet zo van melk, dus ik kan het haar ook niet kwalijk nemen.