Ik moet even m'n verhaal kwijt Ik heb op 16 november een IUI gehad. Gisterochtend 30/11, op mijn NOD, heb ik in het ziekenhuis een bloedtest laten doen. Een HCG van 51, progesteron waarde was 30. Pril zwanger dus. Maar ik bloed al sinds zondag. De ene keer is het slijmerig bruinverlies, de andere keer is het roze-rood of bruin met een druppel helderrood. Ik heb totaal geen pijn. Maar ik word gek van de stress Ik moet maandag weer bloedprikken, maar als dit fout gaat, zou het m'n 3de vroege miskraam binnen 5 maanden tijd zijn. Het is ook zo moeilijk om te beoordelen hoeveel bloed het precies is, want ik gebruik Utrogestan en dat geeft een boel troep. 3 Jaar lang hadden we alleen maar witte testen en dan nu deze situatie... En wat te doen als het echt weer fout gaat? Naar Gent? Heb ik in NL recht op bepaalde onderzoeken? Tot nu toe is alleen mijn stollingswaarde gecheckt en die was in orde
Hoi Aegyo, Wat erg is het he? Die teleurstelling als het niet goed gaat... Hoe is het nu? Lopen de testen op? Die van Zwanger en kids zijn altijd wel goed om te zien of het oploopt. En hoeveel utrogestan gebruik je per dag? Oke, je hebt dus steeds biochemische zwangerschappen. Het nestelt zich niet in. Ik ben in Gent geweest wegens herhaalde miskramen en wat ze daar doen is eerst een hysteroscopie inplannen en bekijken ze je baarmoeder (allemaal appeltje eitje, ik moest in de behandelstoel en ze deden het ter plekke niéts gevoeld) En ze spoelen de eileiders door en ze doen een basis bloedonderzoek. Het kan immunologisch zijn maar misschien is het iets anders.. Dus je kunt daar een afspraak maken als je wilt, wel een wachttijd, maar ga dan naar een andere arts, niet prof de S. Duurt super lang. Ik heb trouwens een keer gelezen dat iemand pregnyl inspoot en toen wel zwanger bleef na herhaalde biochemische zwangerschappen. Een Amerikaanse vrouw die dat heeft gedaan, haar verhaal staat ergens op het internet. Ook zou je prednison kunnen gaan slikken zodat de embryo wat beter geaccepteerd wordt. Er is een boek van alan Beer, is your body baby friendly en daar wordt het in vermeld. Dat ga je dan gebruiken vanaf na de eisprong maar in jouw geval dus iui. Ik deed dat pas na een positieve test maar in het boek staat volgens mij zelfs dat je het een aantal weken moet doen zodat de zwangerschap geaccepteerd kan worden. Ik zou wel door blijven proberen want het zou zo maar raak kunnen blijven, mocht het nu niet goed gaan. Dus Gent is een optie en ik zou het boek dus gaan lezen. Heel veel succes en sterkte meid en wat heb je een fantastische avatar. (Super grappig, moest ik even kwijt.)
Oh en na zo lang witte testen snap ik niet waarom er nog steeds iui wordt gedaan en geen ivf, maar als innesteling een probleem is dan zou ivf wellicht ook niet helpen. Maar daar ben je dan bij prof. de S wel aan het juiste adres, zij is ivf specialist en weet veel van assisting hatching, dan breken ze de schil open van de eicel zodat de innesteling beter kan plaatsvinden. Maar alle artsen daar hebben consult met elkaar dus ze zullen je vast meer kunnen vertellen. Via mail kun je een afspraak in het UZ Gent maken.
Bedankt voor je reactie De vele IUI's is een lang verhaal. Wij zaten eerst bij een andere gynaecoloog die fout na fout maakte. Ik ben chronisch ziek (o.a. anafylaxie) en daarom weigerde hij medicatie te geven. Na elke echo ging ik bloedend naar huis, het leek wel soep roeren. Toen mijn man er wat van zei, werd hij afgesnauwd. Twee IUI's bleken achteraf veel te laat te zijn geweest en na één IUI gutste het bloed er zo erg uit dat ik amper kon lopen. M'n luteale fase klachten (bijv. volgroeide follikel op dag 21/22 en dan toch dag 27/28 ongesteld worden) werden niet serieus genomen. Ik moest smeken om een HSG..."Die verantwoordelijkheid wil ik niet op mij nemen." Er was een andere gynaecoloog op de poli die het wel aandurfde (met een stootkuur Prednison ter preventie) en we zijn toen geswitcht. Ik voel me nog steeds oerdom dat we zo lang bij die eerste gynaecoloog zijn gebleven. Heb me zo op m'n kop laten zitten. Vele nutteloze IUI's. De nieuwe gynaecoloog zette de IUI teller op 1 en ik startte met Clomid, Pregnyl en Utrogestan. Opeens raakte ik toen wel snel zwanger. Helaas ging dit met 5.6w mis. Toen kwam ik er ook achter dat mijn vitamine D extreem laag was. Daarna even pauze. De volgende IUI raakte ik wéér zwanger, maar de testen bleven licht. Met 4.3w ging het mis. En dan nu deze IUI. Weer zwanger, maar testen die wel goed opliepen. Alleen dus wel bruinverlies. IVF is voor ons een grote stap. De bijwerkingen van de huidige medicatie verergeren mijn ziekte en lichamelijke handicap. Ik ben bezorgd dat dit met IVF medicatie nog erger uit de hand loopt. En ik ben zo emotioneel (en nu ook hormonaal) dat ik er niet meer helder over na kan denken
Ok ik heb het hele plaatje helder. Rustig aan hoor meid en voelen wat je voelt. Tis ook niet niks allemaal. Ik heb net weer n miskraam achter de rug en ben ook weer aan het opkrabbelen. En ik heb het er momenteel best zwaar meer. Dus ik snap je volkomen. Allereerst staat de teller vd iui nu op 1. Zo moet jij er ook over denken anders wordt het too much. Het ligt alweer achter je. Dus een nieuw begin. Nieuwe rondes nieuwe kansen. Blijf iig de utro inbrengen en kijk of de testen oplopen. Misschien gaat t allemaal wel goed joh. Vaak duidt bloedverlies op n licht progesteron tekort maar dat hoeft niet. Heel veel vrouwen hebben bruinverlies dus het zegt niet altijd wat hoor. Maar uiteraard krijg je er wat stress van. Gaat deze zs weer niet goed, dan vraag je gewoon een second opinion aan in Gent. Je laat je onderzoeken en monitoren. Blijf ondertussen gewoon doorgaan met de iui. En verhoog je vit. D. Mocht je naar Gent willen dan mail je gewoon voor n afspraak, je vult alles in op een formulier wat zij je sturen. Dan zet je alles op papier en dan kunnen zij kijken wat ze kunnen betekenen. Ze kunnen allerlei waardes checken en met je bespreken welke medicijnen beter zouden kunnen werken. Ivf hoeft natuurlijk helemaal niet en kijk eerst wat er op immunologisch gebied mogelijk is. Gaat anafylaxie misschien gepaard met een imuunprobleem? Als het lichaam zo heftig reageert? Bespreek dit gewoon in Gent bijvoorbeeld. Ik ben erg voor Gent omdat de nederlandse gyns me niet goed konden helpen en ik daar echt goed werd ontvangen. Een hystero en een hsg zijn daar standaard bijv. Maar neem rustig de tijd en wacht eerst deze poging af. Alles stap voor stap. Rustig aan dan ga je vanzelf weer helder denken en kun je weer beslissingen nemen. Heel veel sterkte meid!