Hallo, Momenteel ben ik zwanger van ons 2e en 3e kindje. Zijn er nou dingen die je bij een tweeling echt in huis zou moeten hebben die je bij één baby niet hebt? Wil me goed voorbereiden.. een baby in huis is niet nieuw, maar 2 tegelijk dan weer wel
Auto clickers voor de maxi cosi's, 2x gordelen duurt lang! Verschonings kussen voor beneden, met 2 constant naar boven lopen vond ik echt niet handig Kleertjes maat 48, ze zijn nu eenmaal kleiner bij geboorte Huur een tweeling wieg! Geborgen samen in een wiegje liggen maakt de tweeling rustig en comfortabel, net zoals in je buik. Mocht je borstvoeding willen geven, huur een goede ziekenhuis kolf om de boel goed op gang te krijgen voor 2 kleintjes tegelijk. En verder zijn het met name merk keuze's wat je fijn en prettig vind. Zo vind ik de bugaboo een fijne duo wagen en heeft Koeka fijne buidel-wikkeldoeken om de kleintjes makkelijk warm te houden.
Top, die 'clickers' voor in de auto hebben we al Verschoningskussen ga ik aanschaffen, idd handig om er één beneden te hebben Kleertjes maat 48, die kan ik nog niet echt vinden.. nog tips voor betaalbare sites? (marktplaats natuurlijk).. Tweelingwieg, we zitten eraan te denken er zelf eentje te maken of er eentje te huren inderdaad.. maar hoe gaat dat? Je weet natuurlijk niet wanneer ze geboren worden? Borstvoeding ga ik niet geven En als eerste pakje.. koop je dan 44 of 48? en hoeveel setjes van die kleine kleertjes heb je een beetje nodig?
Verschoningskussen voor beneden (als je ruimte hebt voor een kleine commode bijv van IKEA is dat ideaal. Wij hebben onze dressoirkast maandenlang als commode gebruikt). Maxi cosis doen we gewoon met de gordels, ik vind het niet veel tijd kosten. Tweeling wieg is in het begin heel fijn. Hier deden we ze in het begin samen in 1 ledikantje, overdwars. Tweeling box was het eerste half jaar ideaal. Extra commode in de badkamer als dat past. Scheelt tijd met omkleden en baby's heen en weer sjouwen. Babybadje staat bij onsook in de badkamer. Twee wipstoelen. Wipstoelen zijn hier onmisbaar om ze tegelijk eten te geven of bijv in de badkamer als ik ze na elkaar in bad die zodat ik zicht heb op de ander. Wij hadden 3 boxkleden. Meer baby's is meer kans op spugen en dus vaker dingen wassen. De kleden gebruiken we nu nog steeds, als speelkleden op de grond. Heeeeel veeeeeel hydrofielen. Denk dat wij er een stuk of 30 a 35 hebben? Wij hebben naast de tweelingwagen ook een draagdoek (ik) en draagzak (ml). Als je maar kort ergens heen hoeft, zit je auto dan niet gelijk vol met die wagen. Kleding, wij hadden vanaf maatje 44. Denk 4 setjes per kind. Tot zover als ik nog iets weet, hoor je het .
Als je op google/marktplaats eens intikt tweeling wieg huren springt er vanalles op. Ik heb bij een lieve dame in Katwijk gehuurd voor 10,- per week. Alles zat erop en eraan qua lakens, matrasjes, beschermers. En zo keurig schoon. We zijn beiden tot halverwege gereden en toen de wieg overgedaan in de auto. Kleertjes 44 had ik niet, 48 wel. Isi Mini heeft bv setjes van 2 broekjes voor 14,- en 2 vestjes. Merken als Beebielove hebben ook 48 wat niemand ooit koopt dus in de sale kun je het voor een prikkie kopen. Petit Bateau maat 50 ( rompers!) koopt ook niemand en zitten erg goed, ook in de sale dus. Ik had van het kleinste spul p.p. 4 rompers, 2 broekjes en 2 vestjes en dan nog een/twee shirtjes omslag spul is erg fijn. Onze tweeling waren 2585 en 2535 g, elke dag omkleden was echt niet de bedoeling ivm warm houden en niet nodig. Toevallig heb ik al mijn kleertjes net aan de neonatologie afdeling van het ziekenhuis geschonken. Helaas! Waneer komen de twins ongeveer? Ik reken dan altijd met 37 weken. Die van mij kwamen in november dus ik had per baby ook 2 kruikjes nodig.
Oh over badderen en aankleden. De tweeling heeft een heel grote kamer hier waar ik zo'n grote ikea Hemnes commode heb staan. Heb er zelf een dieper blad op gemaakt waardoor ik ze beiden (uiteraard met 2e persoon) kan wassen en aankleden zowel met kussen in de lengte als de diepte. Badje kon mooi tussenin op standaard. Met ongeveer 8 a 9 maanden gaan ze altijd mee douchen omdat ze vanaf toen goed kunnen zitten.
Hé wat handig om te weten, dus ja ik lees ook graag mee! Ik heb inderdaad ook al gezocht op kleine maatjes.... maar nog niet echt veel kunnen vinden. Dank voor aantallen, zat ik ook over te dubben...
C & A heeft veel prematuur maatjes. En ik dacht petit bateau ook maar kan het niet direct vinden op hun site. Lief en Feetje hebben ook kleertjes vanaf maat 44. Bij VD weet ik dat nijntje er ook vanaf 44/48 is.
Ik had veel kleertjes van prenatal en noppies in maat 44 Verder was ik heel blij met een goede voedingskussen en een sitfix en later heel blij met een doomoo. Tegen de tijd dat ze vast voedsel kregen was ik erg blij met 2 trip trap stoelen en de new Born sets
Hier niet echt iets bijzonders gekocht, alleen heel wat spulletjes die we al hadden verdubbeld Een draagdoek vond ik onmisbaar, 1 van mijn dames was/is nogal pittig en hier werd ze rustig van. En een automatische schommelstoel is een aanrader, vooral als beide kindjes onrustig zijn, dan kom je soms handen tekort. Kleertjes had ik hier vanaf maat 50. Na de bevalling (36,6) wel wat rompers maat 44 gekocht maar op zich qua pakjes ging het wel met een kleine maat 50, dus geen combimaat 50/56 dat was wel veel te groot (meiden waren 2170 en 2490gr) Ik zou dus niet teveel kleinere maatjes kopen. Als er iets is waar ik niet op zou bezuinigen is het de kinderwagen. Hier wel gedaan (oud model tweelingwagen via marktplaats gekocht) en heb me ermee gered maar had toch liever een goede easywalker of bugaboo gehad.