Oké, nog een domme vraag: "moet" (meer: is het aanbevolen om) je Arabisch leren als je moslim(a) wil worden, om bijv. de Koran te lezen? Of kun je het geloof ook gewoon volledig belijden als je alleen Nederlands (/ Engels / ...) spreekt?
Jij ziet oorbellen dus niet als 'piercing'? Want dat is het in feite wel. Ik heb een trauma aan oorbellen overgehouden trouwens, is meer dan 20 jaar geleden dat ik ze voor het laatst in had, haha.
Ik lees overigens heel veel overeenkomsten met de normen/waarden/'regels' van jullie, als moslims tov ons als gereformeerde christenen. Bij ons wordt het alleen vaak bestempeld als ouderwets en achterhaald. En irriteren veel mensen zich er aan. Hier lees ik veel uitingen van respect. Heel fijn voor onze islamitische landgenoten! Ik vraag me alleen oprecht af hoe het komt dat dit respect er wel/meer is voor mensen uit een andere cultuur, ipv voor hun eigen landgenoten. Niet om te stoken of jaloers/zielig te zijn, maar het valt me gewoon op nu.
Nee natuurlijk niet, ik ken ook wel bekeerden die lange tijd na hun bekering zelfs nog alcohol dronken of varken aten. Iedereen legt zo z'n eigen weg af. Voor de een gaat dat sneller da de ander. In de Islam zijn zondes iets tussen jouzelf en de Heer, dus daar heeft verder een ander vrij weinig mee te maken. Ik hoor wel eens van gereformeerden dat de dominee thuis komt op gesprek (of een ouderling, weet het even niet meer. Eliza?) en dat ze dan echt komen vragen of je gefilterd internet hebt etc., om je te controleren zeg maar. Bij ons werkt dat echt niet zo. Iedereen doet dingen die niet mogen, sommige "kleine" dingen, anderen weer ergere dingen. Maar dit zijn allemaal dingen waar anderen niks mee te maken hebben, je kan elkaar natuurlijk altijd adviseren om iets na te laten. Maar zeker geen reden om niet moslim te mogen worden, of om niet met elkaar om te mogen gaan o.i.d. In onze moskee kwam ook wel eens een man die duidelijk drugsverslaafd was, om maar een voorbeeld te geven... Daar zei niemand ooit iets over en toen hij was overleden werd er gewoon voor hem gebeden.
Ik vind dit een heel fijn topic. Ik heb ook wel een vraagje. Ergens in een ander topic las ik iets over bidden. Dat jullie jullie gebeden moeten halen? Hoe werkt dat precies? En bidden jullie altijd met dezelfde woorden? En wanneer gaan jullie naar de moskee?
Bij ons is er zoiets als 'kerkelijke tucht' Vindt het trouwens een erg ouderwets woord, niet echt van deze tijd. Maar t komt er op neer dat er bepaalde regels nageleefd moeten worden. Als je het daar niet zo nauw mee neemt en dat is in t openbaar te zien, dan komt de ouderling/dominee bij je langs om daar naar te informeren. Bij ons in gemeente trouwens niet over je internetverbinding of je TV. Er wordt wel voor gewaarschuwd, maar t is je eigen verantwoordelijkheid. Er zijn wel gemeenten waar het wel verboden is, maar hoe controleer je dat?
Femke, ik zal het je proberen uit te leggen. De Qur'an is (zoals wij dat geloven) het laatst door God geopenbaarde boek. Eerdere boeken zijn de Tora, de Psalmen, het Evangelie. Wij geloven in al deze boeken. D.w.z dat de oorspronkelijke tekst van deze Boeken geopenbaard zijn door God. In de Qur'an staan verschillende verzen die erop duiden dat de profeet Mohammed (vrede zij met hem) en zijn metgezellen als voorbeeld voor ons dienen, en dat wij zijn/hun levenswijze dienen te volgen. Net zoals de Joden naast de Torah de Talmoed hebben, zo hebben wij de Sunnah naast de Qur'an. De Sunnah zijn overleveringen, handelingen, goedkeuringen e.d van de profeet Mohammed vrede zij met hem. Ook verduidelijkt de Sunnah vaak verzen uit de Qur'an, d.w.z de reden van openbaring van bepaalde verzen wordt uitgelegd. Zo kunnen wij ook zien dat verzen in een bepaalde context gelezen moeten worden, en niet op iedere situatie van toepassing kunnen zijn (doordat mensen niet de Sunnah als leidraad nemen, kunnen mensen dus verzen die in tijd van oorlog zijn geopenbaard, op een verkeerde manier interpreteren, waardoor je ISIS-taferelen krijgt om maar iets te noemen).
Ok, dankje voor de uitleg. Dat is bij ons dus anders, zondes zijn gewoon tussen jou en je Heer. Die Tofik Dibi bidt hier ook wel eens en tja die is homo... Niemand die hem wegstuurt o.i.d. Mensen kunnen er wel wat van vinden maar dat is een tweede. Ik denk inderdaad dat dat slecht te controleren is maar van de andere kant, waarom zou je ook kiezen voor een kerk/geloofsrichting met bepaalde leefregels waar je niet achter staat? Wat er vaak wordt gezegd over "stiekem tv kijken" e.d. met een tv-toestel op zolder, geloof ik dan ook niet zo. Dan kom je uiteindelijk alleen maar jezelf tegen.
Als we er allemaal niet op ingaan en gewoon op de oude voet doorgaan kan het niet ontsporen Adem in, adem uit, leef en laat leven, tot tien tellen, laat het van je afglijden en meer van dat soort spreuken.. We gaan gewoon op oude voet verder
Ach ik snap haar beweegredenen wel, als Jehovah's Getuigen hier aan de deur komen en vragen of ik Jezus ken geef ik daar ook zo'n uitgebreid mogelijk antwoord op dat je ziet dat ze zelf spijt hebben van hun vraag. Zij is ervan overtuigd dat wij afgedwaald zijn en denkt dat ze ons op deze manier kan 'redden'. Eigenlijk heel aardig bedoeld natuurlijk maar het is misschien niet zo tactvol op deze manier. Uiteindelijk hoop ik voor chantal hetzelfde maar dan omgekeerd.
Trouwens: hoe verloopt zo'n gesprek dan? Moet je dan je zondes bekennen aan hen en beloven dat je het niet meer doet of hoe werkt dat precies? Ja dit topic is toch om vragen te stellen, maar nu even een vraag ván een moslima. Haha
Sorry ik val even binnen hahah. Toevallig heb ik vroeger 2 buurmeisjes gehad, waarbij dat het geval was... Het kwam iig zo'n 20 jaar geleden dus wel écht voor. (de 1 zit niet meer bij de kerk, ander weet ik niet, ouders zitten nog wel bij die kerk geloof ik) Hoe dat nu zit weet ik natuurlijk niet Verder heb ik dit topic helemaal gelezen en petje af voor iedereen die zo open en eerlijk reageert/vragen stelt. Vindt het mooi dat dat kan. En veel dingen interessant om te lezen.
mmmm, raar...in de beschrijving van de excursie staat wel dat de vrouwen een hoofddoek moeten dragen bij het bezoek aan de moskee. En het klopt, in Nederland kom ik wel eens in de moskee en dan hoef je inderdaad geen hoofddoek om Bedekt kleden doe ik sowieso altijd al. Ik draag bij heel warm weer wel een hempje, dat is uitzondering en dan eigenlijk vaak beperkt tot mijn huis, haha (tot 30 graden draag ik lange broeken of rok met panty en lange mouwen) broek en rok is bij mij minimaal net onder de knie. Als ik naar buiten ga met een hempje heb ik meestal nog wel een vestje aan of zo Ben een enorme koukleum nl
Ik ga bijna nooit naar de moskee, voor vrouwen is het niet verplicht om naar de moskee te gaan, maar het mag uiteraard wel. Heel af en toe als er een lezing is ga ik wel, maar dan dus om naar de lezing te luisteren. Vrijdaggebed ga ik nagenoeg nooit naartoe, wel eens naar de feestgebeden (2x per jaar is dat). Mijn man doet dat wel en die gaat sowieso dagelijks (tenzij hij ziek is of er iets anders is of moet werken). Gemiddeld 3x per dag, hoewel er 5x wordt gebeden dagelijks in de moskee. Als je bidt dan lees je de eerste surah (= hoofdstuk) uit de Qur'an en daarnaast nog een surah naar keuze. En verder bepaalde smeekbeden. Gebeden inhalen doen sommigen als ze niet i.v.m werk/school op tijd kunnen bidden, al hoort dat eigenlijk niet omdat je ieder gebed binnen een specifieke tijd moet bidden. Is soms best lastig in dit land. Mijn man mocht vroeger op school bv. niet bidden in de pauze, terwijl er genoeg ruimte en tijd was. Het was gewoon een "principekwestie" (openbare school) zeiden ze.
Ik zou t eigenlijk niet weten.. bij mij zijn ze nooit geweest. Ze zullen je waarschijnlijk er op aan spreken. t Is natuurlijk vreemd als je lid bent van een gemeente, de regels weet en die gaat overtreden. Je weet, als volwassene heel goed wat je verantwoordelijkheid is lijkt me. Dat geld ook voor stiekum tv kijken op zolder. Als je dat zo graag wilt doen moet je dat zelf weten. Je loopt alleen het risico dat je er over aan gesproken wordt. En je zet jezelf echt voor gek voor de buitenwereld.. vindt het zo hypocriet. Kom er dan eerlijk voor uit en sluit je aan bij een kerkgenootschap die andere regels hanteert.
Volgens mij wordt het Christendom tot de monotheïstische religies gerekend. Grappig om te lezen mijn idee van "een trilogie" dus niet zo vergezocht is.
Ik lees alleen mee, maar wauw. Wat reageren jullie respectvol en uitgebreid op alle vragen die hier langs komen.
Het zal vast gebeuren hoor, maar ik geloof gewoon niet dat dat op zó'n grote schaal plaatsvindt als sommige mensen soms doen vermoeden. Ik woon in een omgeving met best veel gereformeerden, en helaas worden die ook wel op een vervelende manier benaderd. Of dat er dan wordt gezegd "kijk heb je weer zo eentje, tja nu keurig in een rok lopen maar vanavond gaan ze lekker op zolder tv-kijken". Nou sorry maar dat vind ik gewoon overdreven. Ik denk dat die buurmeisjes ook niet zelf bewust voor het geloof hebben gekozen, dus dat maakt het ook wel anders.