Pfff wat word ik toch moe v artsen. Zelf al allerlei gezeur meegemaakt en nu ook met de kleine. 9 mnd oud en sinds paar maanden eczeem op wangen. Gelukkig niet rest v lichaam. Al tijd geleden nr dokter geweest en hydrocortisone gekregen. Werkte aardig. Kwam wel veel terug maar het was stabiel. Ik kwam voor mezelf bij dokter assistent ziet hem en zegt o dat is ringworm hoor. Ik had ook een vermoeden maar dan van combi ringworm en eczeem. Eerste keer al aangegeven bij doker maar nee zij vond t geen ringworm. Nu toch miconazol tegen ringworm. Combi hydrocortisone en ringworm. Dit helpt maar zodra je stopt. ..meteen terug. Terug want zo erg dat baby alleen maar krabt. Superslecht slaapt en veel huilt in avond en nacht. Nee was geen ringworm volgens dokter. Weer hydrocortisone gaan gebruiken. Het blijft erg. Zodra we stoppen komt binnen een paar uur terug. Dokter vindt absoluut niet nodig allergie test te doen 'want dan had hij ook andere klachten moeten hebben en kijk... wat een vrolijke baby" dus nu wordt hij gestraft omdat (gelukkig!!) Zo vrolijk is?? Ik geef m al een tijdje nu geen gluten om dat uit te sluiten. Dit lijkt niet uit te maken. Oja.... bij laatste keer cb was hij helemaal gezakt nr 2 lijnen lager. Cb vind geen probleem en toen ik dokter zei was antwoord 'o maar hij is niet afgevallen dis? Niet erg" Dokter wisselen kan niet helaas. Heeft iemand nog een ander oplossing om verlichting te geven aan mn zoontje. Vindt t zo zielig.... en ik wil ook weer beter slapen. ...
Bedoel je met de dokter je huisarts? Als je zoon een huidaandoening heeft die je niet onder controle krijgt, zou ik proberen een afspraak te krijgen met een dermatoloog. Weigert je huisarts deze te geven, dan zou ik een dagboek gaan bijhouden met hoe slecht je zoon slaapt, zodat je huisarts gaat inzien dat het serieus de slaap van je zoon beïnvloedt en dan hopelijk wel een verwijzing geeft. En anders een keer een afspraak maken met een vervangende huisarts als je eigen huisarts afwezig is. Misschien werkt die dan wel mee aan een verwijzing.
Helaas heb ik ook geen goede ervaringen met eczeem en de huisarts. En met mij vele andere moeders hier op het forum. De huisarts weet vaak onvoldoende van eczeem wanneer deze niet "eenvoudig" weggaat. Mijn advies is om zeker niet aan te blijven kijken. Je kindje heeft er last van, en grote kans dat het met de juiste behandeling binnen een paar weken onder controle is en de jeuk verleden tijd is! Ik zou een verwijzing naar het ziekenhuis vragen. Steeds meer ziekenhuizen hebben een speciale eczeempoli of eczeemafdeling bij dermatologie of op de kinderafdeling. Wij zijn bij een eczeemverpleegkundige terecht gekomen, in samenwerking met een arts, en dat is ideaal! Belangrijk is dat je een vette basiszalf krijgt, in combinatie met de juiste hormoonzalf. Grote kans dat hydrocortison voor jullie niet de juiste zalf is. En ik vermoed dat je ook geen smeerschema hebt gekregen met een degelijk afbouwschema dat een heel aantal weken duurt? Daar is veel leed mee te voorkomen. Eczeem is namelijk niet "weg" als je het niet meer ziet. Een of twee weken hydrocortison smeren en daarna stoppen is een vrij zinloze behandeling. Het blijft enige tijd onder de huid actief. Daarom moet je een smeerschema volgen om de hormoonhoudende zalf rustig af te bouwen. De vette zalf moet je 2x per dag smeren, en is een basisverzorging voor de huid. Alleen hormoonzalf smeren werkt niet voldoende, het is echt een combinatiebehandeling. De vette zalf kan geen enkele kwaad, en blijf je ook doorsmeren als de eczeem helemaal verdwenen is en je geen hormoonbehandeling meer nodig hebt. Zoals gezegd: ik zou echt aandringen. Mijn huisarts wilde er ook niet aan, en zei dat veel baby's eczeem hebben en "dat ze er wel overheen groeien". In het ziekenhuis waren de artsen echt boos, omdat er goede behandelingen mogelijk zijn maar veel huisartsen nog steeds niet of veel te laat doorsturen. Misschien goed om te weten: vaak is eczeem geen gevolg van een voedselallergie. Dat werd vroeger vaak gedacht, en nog altijd wordt het vaak ten onrechte aan elkaar gekoppeld. Met een juiste behandeling van de huid kan je de eczeemklachten in de meeste gevallen volledig weghalen. Sterkte!
Ja met de dokter bedoel ik inderdaad de huisarts. Ik hou z'n slaap al bij en heb dit al voorgelegd. Hoort erbij op deze leeftijd vindt ze. Ik zei trouwens dat hij op rest v lichaam niet heeft maar hij heeft niet die verschrikkelijk plekken op rest lihaam maat hij heeft vanaf paar maanden al soort kippenvel ronde plekken. Daarom kwamen we voor eerste keer bij huisarts. Hier wat foto's:
Klopt geen duidelijk schema. Alleen maar 2x per dag 1 week dan stoppen en dan na week mag je weet beginnen. Maar arm kind is na een paar uur weer aan het jeuken. Lange week dan.... Vriendin v mij kreeg te horen 3 dagen smeren 3 dagen niet. Ook lekker totaal anders. Dat laat zien dat ze idd niet weten waar ze over praten. Goed om te horen dat het helemaal geen voedsel allergie hoeft te zijn. Ik geef nog deels bv dus zat al te stressen Hoe dat dan zou moeten. Ik ga idd toch maar aandringen op een verwijzing naar dermatoloog. Ik woon niet in NL dus waars geen poli hier voor eczeem maar wel huidarts... Wat is het forum toch fijn want je voelt je even minder alleen en wanhopig. 😊
Ik zou toch wel zeggen dat dit ernstige eczeem is. De huid lijkt open, dan is een goede behandeling echt wel belangrijk. Mijn zoontje had ook op meerdere plekken open eczeem plekken. Heel zielig. Het smeerschema is hier kort samengevat: * structureel vette zalf, 2x per dag vrij dik cetomacrogol zalf * bij eczeem de juiste hormoonhoudende zalf (sterker dan hydrocortison). Bij ernstige eczeem in het begin 2x per dag, tot de eczeem helemaal weg is. Daarna 1x per dag, en daarna afbouwen iedere week 1 dag minder. Dat betekent dat je weken smeert voor je er helemaal vanaf bent. Als het weer opvlamt, moet je terug in het schema. Onbehandelde eczeem zorgt niet alleen voor onnodig jeuk en pijn, maar het kan ook zorgen voor pigmentvlekken. Je kan beter een beperkte tijd een intensief smeerschema met hormoonhoudende zalf volgen, dan steeds op en af en te lichte zalf. De adviezen die ik in je post lees zijn inderdaad verouderd, en kwamen overeen met de adviezen van mijn huisarts. Daar gaat ernstige eczeem niet mee weg. Hopelijk weet je snel op de juiste plek terecht te komen, waar een goede behandeling opgepakt wordt.
Je moet absoluut niey glutenvrij zeker niet als hij afvalt!!! Eczeem en allergie heeft weinig gemeen vaak is losstand maar kan ook samen is lastig te onderzoeken. Wat je kan doen is bij goede eczeemcentrum gaan. Verder huisarts: koelzalf zonder rozenolie en vaseline continu smeren. Antihystamine is er ook aerius bijvoorbeeld Nagels exteem kort knippen en handschoentjes aan Op open ontstoken eczeem mag absoluut geen hormoonzalf. Op gezicht mag triamsinolone als wonden genezen zijn. Smeerschema niet van bijsluiter of apotheek volgen maar van goede dermatoloog in eczeemcentrum. Onderhuids dus ook denk je niets is meer moet he blijven smeren je kan niet zomaar stoppen. Daarom als je stopt komt het terug. En ja eczeem is vervelend dan kan levenslang zijn en weggaan maanden en terugkomsn bij stress, het weer, kiezen etc.
Bij ernsrige eczeem hier dune laagje triamsinolon maar wel veel op schone huid. Vingertop op gezicht. Minimaal uur erna geen vaseline op. 2weken elke dag 1x-dan afbouwen met per 1week 1 dag wegvallen. Tot je niets ziet blijven smeren 3x p week op plekken tot je denk is goed daarna behandelen 3 dagen p week steeds als terugkomt. O ja op oogleden mag enkel hydrocortison
Dat is niet juist, maar voor een goed medisch advies moet je naar een gespecialiseerde arts of eczeemverpleegkundige. Zij beoordelen het type eczeem en schrijven de juiste behandeling voor. Bij open eczeem is een juiste behandeling mét hormoonzalf belangrijk om zo snel mogelijk van de klachten af te zijn. Dus niet zelf aanmodderen met zalf of zalfcombinaties, of in dit geval het ondeskundige advies van de huisarts.
Allergieën en eczeem hebben wel degelijk wat met elkaar te maken. Vandaar dat er ook een link tussen eczeem en astma, hooikoorts, bronchitis is gevonden. Ook kan eczeem veroorzaakt worden door voedsel allergieën. Bij mij was dit bijv. koemelk maar door kruisreactie kon ik geen enkele melkproduct verdragen. Mijn lichaam reageerde hier zo sterk op wat zich uitte in extreme vorm van eczeem. Ik heb wel gesmeerd met hormoonzalven maar ik werd hier ook super goed in begeleid. Want je moet inderdaad een schema hebben maar ook speciale zalf voor de huid die wel 'goed' is. Ik ben er uiteindelijk over heen gegroeid rond m'n 8e. Heel veel sterkte ermee en hoop dat je kleintje er snel vanaf is!
Heel erg bedankt voor de uitgebreide beschrijvingen en verhalen!!! Hier kan ik heel wat mee. Nu nog huisarts overtuigen.... zal niet makķelijk gaan want toen ik met depressie klacht daar kwam raadde ze me aan leuke dingen te gaan doen. Terwijl ik echt zeer negatieve gedachten had en ook uit viel tegen de baby
Eczeem kán veroorzaakt worden door voedselallergieen, maar dat is maar een hele kleine groep. Vroeger werd gedacht dat dit veel vaker aan gelinkt was, inmiddels weet men dat het vrijwel altijd twee aparte klachten zijn, die beiden een eigen behandeling vereisen. Mijn zoontje heeft koemelkallergie én eczeem. Dat betekent dat hij al vanaf zijn 2e maand volledig koemelkvrij eet- en drinkt. De eczeem bleef echter, ook met een strikt dieet. De huisarts gaf aan dat "de eczeem kwam door de koemelkallergie en dat hij daar wel overheen zou groeien met de jaren". Dat is echt een verouderd advies. Als mijn zoontje wel koemelk binnenkrijgt, gaat zijn huid natuurlijk ook meteen achteruit, net als zijn hele gezondheid. Bovendien krijgt hij direct uitslag van de koemelk, maar dat is geen eczeem. Dat is uitslag gerelateerd aan de allergie.
O en over glutrnvrij. Hij at al bijna geen brood dus daar stopte ik even mee en ook met soepstengel. En hij kreeg granenpap en dat is nu havermout pap. Dat bedoelde ik er mee klonk wel erg extreem glutrnvrij sorry daarvoor
Het kan een allergie zijn, maar daarvoor moeten ze toch echt testen doen. Ik zou een doorverwijzing vragen naar dermatoloog. Huisartsen horen je op verzoek gewoon door te sturen (maar doen vaak moeilijk). Hier ook een eczeemkindje, maar door parfum in wasmiddel. Tegen de droge plekken werd door het cb cetomacrogol geadviseerd (vaselinehoudende creme). Icm een neutraal wasmiddel was dat voldoende. Tegen jeuk zal dat echter niet voldoende helpen. Dat bevestigde zowel het cb als de huisartsassistente. Daarvoor heb je hormooncreme nodig. Dus, doorverwijzing eisen als je huisarts niet kundig genoeg is hierin. De huisarts kan en hoeft niet alles te weten, anders waren er geen specialisten.