Ik ben erg in dubio over de Matias of Mathias. In engelstalige landen gebruiken ze Matthias maar dat gaat me een T te ver haha! Of vinden jullie dit juist de mooiste optie? Matias vind ik stoer en kort. Maar geschreven ziet Mathias er wel het meest logisch uit. Wat vinden jullie?
Mathias! Ik vind bij deze naam Matias heel raar staan en zou het dan ook anders uitspreken. Dubbel t vind ik niet mooi.
Ik heb gestemd op Matthias, omdat je het zo volgens mij ook schrijft oorspronkelijk. Wat ik anders ook nog wel leuk vind is: Mattias. Deze vind ik de leukste, maar stond niet bij de pol.
Ga deze optie even toevoegen aan de poll! Krijg geen optie toegevoegd maar houd sowieso het forum in de gaten.
Matias zou ik uitspreken als Maatias Vind ik niet zo mooi. Ik kies toch voor de gangbare spelling en dus Matthias. Mattias zou ook goed kunnen zoals iemand al had voorgesteld.
Ik zou automatisch Matthias schrijven en heb daarom ook voor die spelling gekozen. Maar die andere varianten kunnen ook prima (alleen moet je die waarschijnlijk vaker spellen). Misschien heb je nog iets aan deze site: Behind the Name: Meaning, origin and history of the name Matthias Ik ken ook een Sloveens jongetje Matic (Ma-tietz) en een Italiaanse Mattia (Mat-tie-a). Mathis vind ik ook nog een mooie variant. Mooie naam in ieder geval!
Ik vind Matthias de meest logische en meest mooie spelling. als je kijkt naar wat er het meest is gegeven in 2014 dan is het rijtje als volgt: Matias 7x Mathias 22x Matthias 59x
Bedankt voor de statistieken! Mattias is 14x gegeven in 2014. Ik twijfel nu zelf tussen Mattias en Mathias. Als ik Math zie staan denk ik gelijk wiskunde (in het Engels) en de uitspraak die daarbij hoort. Dus dan is Matthias logischer maar dat trekt mij niet. Mattias ziet er best stoer uit. Haha! Ik zou bijvoorbeeld ook eerder voor Tijmen kiezen dan Thijmen.
Matías is zoals ze het in het Spaans schrijven en aangezien ik daaraan gewend ben is dat voor mij niet vreemd, maar ik denk dat de meeste Nederlanders met een h veel logischer vinden. Ik heb zo'n naam die veel met h wordt geschreven en vind het altijd irritant als ik dan weer moet uitleggen dat mijn naam zonder h is Dus ik zou gaan voor Mathias. Ik zou trouwens bij Matthias eerder de klemtoon leggen op het mat gedeelte en bij Mathias op de i? Zal wel aan mij liggen.
Je kunt het inderdaad ook op twee manieren uitspreken: MAT -tie - as of Ma - TIE - as ik weet niet of dat voor de schrijfwijze nog uitmaakt.