hoe was jij wol?

Discussion in 'De lounge' started by mamabri, Jan 18, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Uuz

    Uuz VIP lid

    Dec 8, 2014
    6,241
    818
    113
    Ik doe koud met babyshampoo en alleen een beetje droogknijpen/drukken in een handdoek, liggend drogen.
     
  2. RoIn

    RoIn VIP lid

    Feb 3, 2014
    5,918
    595
    113
    Female
    Waarom met babyshampoo als ik vragen mag? Waarom niet met een wol of fijnwasmiddel?
     
  3. Kellebel1987

    Kellebel1987 Fanatiek lid

    Mar 20, 2013
    2,583
    16
    38
    NULL
    NULL
    Op wolprogramm met fijnwas middel.. De kunst van wolprogramma is dat de machine niet ronddraait met wassen maar soort half op en neer draait.. Hierdoor wordt je was zeg maar geschdt.. Juist van dat ronddraaien en telkens weer neer vallen gaat de stof in elkaar zitten. Ik droog het gewoon op een hanger..
     
  4. Uuz

    Uuz VIP lid

    Dec 8, 2014
    6,241
    818
    113
    Ik was eigenlijk zijde met babyshampoo (van thuis meegekregen), en doe nu de weinige wollen dingen die we hebben ook daarmee (m.n. vestje van mezelf en dl's pyjama - sowieso niet de moeite voor de wasmachine).

    Heb hier al 3 soorten wasmiddel staan (wit, kleur en zwart) en vind het onnodig een 4e soort wasmiddel te gaan kopen daarvoor.
     
  5. Kellebel1987

    Kellebel1987 Fanatiek lid

    Mar 20, 2013
    2,583
    16
    38
    NULL
    NULL
    Mijn wolprogramma centrifugeert trouwens gewoon op 1200 toeren? Komt er altijd goed uit.. 1 x een wollen sjaal per ongeluk in de gewone was gegooid op 1200 toeren maar dus wel dat de trommel helemaal ronddraait, en toen was hij wel kort geworden.
     
  6. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    Jul 29, 2008
    11,656
    230
    63
    Precies dit en een speciaal wolwas middel en maar héél weinig wasverzachter. Ligt aan je toerental denk ik, 1400 is veel te hoog. :)
     
  7. jippie01

    jippie01 Bekend lid

    Mar 25, 2011
    846
    114
    43
    Female
    Wolwasprogramma koud en 700 centrifugeren
     
  8. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Ik was alles op Wol was, net weer een lading gedaan. Ik zet hem op 1000 toeren en nu koud, anders wel op 30 graden maar ik weet niet of mijn machine dan mrt koud of 30 graden spoelt. Met een goede kwaliteit wol wasmiddel (sheepish grins)

    Waarom was je met zout? Heb je daar een onderbouwing voor?
     
  9. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Dat ligt er dus aan of je machine op 30 graden met lauw warm of ijskoud water spoelt. De temperatuur wisseling zorgt voor krimp. Wol kan zelfs in de kook, als je het verft bijvoorbeeld maar dan moet je het vanaf koud aan de kook brengen en af laten koelen, absoluut niet grote schommelingen. Vandaar dat je wol dus wel op 30 graden zou kunnen wassen als de spoel fase ook lauw is. Ik weet dat bij mijn machine niet zeker en heb teveel wol om het te durven verzieken. Van wrijving krimpt het soms ook. Overigens heb ik pas 1x een romper gekrompen toen hij per ongeluk door manlief in de gewone was belandde.
     
  10. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    oke...het toerental dus :) Goed om te weten!! ga ik natuurlijk vanaf nu proberen,

    Waarom met zout? Wol kan eigenlijk niet goed tegen zeep, mij is altijd geleerd wol met zout te wassen en dat gaat al jaren goed, maar niet meer in deze machine....maar dat ligt dus waarschijnlijk aan het toerental.

    bedankt dames!
     

Share This Page