Afleiden bij huilen.

Discussion in 'Peuter en kleuter' started by Maiasaurus, Jan 26, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Maiasaurus

    Maiasaurus Niet meer actief

    Ik heb een vraag. Heeft iemand tips om je kind af te leiden wanneer hij een onredelijke huilbui heeft (iets niet wil oid). Ik vind dit erg lastig. Misschien een truukje dat je voor elke situatie zou kunnen gebruiken ofzo:( Liedjes, grapjes, voorbeelden. Alles is welkom. Ik ben echt leeg.
     
  2. Jippie

    Jippie VIP lid

    Feb 3, 2007
    11,784
    776
    113
    Waarom moet je je kind afleiden? Als het driftig is en huilt, omdat hij/zij iets niet mag, dan is het helemaal niet erg om hem/haar even te negeren. Ik zou niet weten waarom je grapjes moet maken en liedjes moet zingen.
     
  3. Bianca88

    Bianca88 Fanatiek lid

    Feb 17, 2011
    2,665
    8
    38
    Ik negeer dat soort huilbuien, ze moet weten dat ze niet voor zulke dingen zo hoeft te reageren. Als iets niet mag. Meestal is het zo over ;)
     
  4. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,408
    10,339
    113
    Niet afleiden maar zo laten, huilen mag en soms lijkt het ook onredelijk. Je kan vertellen dat je begrijpt waarom hij verdrietig is en dit benoemen, wanneer dit niet voldoende is laten huilen, drammen moet niet iets worden waar door je aandacht krijgt want dan stopt het niet. Hij moet leren dat hij niet zijn zin krijgt maar ook geen aandacht.
    Wanneer de bui klaar is verder gaan of samen wat doen.niet teveel aandacht aan besteden ( als hij tenminste niet iets kapot heeft gemaakt of pijn heeft gedaan)

    Succes!
     
  5. misa

    misa Niet meer actief

    Ik vind ook dat huilen mag. Maar ik vind ook dat ze moeten leren wat redelijk is en wat niet. Dus ik zou vooral gewoon uitleggen en communiceren. Dus ook je kind aan bod laten komen om wat te vertellen.

    Maar ik maak soms van wat minder grootse dingen een grapje oid. Maar dat werkt helemaal niet altijd.
    Daarnaast helpt knuffelen wel goed, ook als ze iets willen wat ik niet oké vind. Dan toon ik begrip en benoem dat ook. En dan knuffelen als ze dat willen.
     
  6. Maiasaurus

    Maiasaurus Niet meer actief

    Hij wordt al bijna vijf jaar. Soms moet ik even iets gedaan krijgen. Het gebeurt meestal buiten de deur. Het is voir mij geen vraag of ik hem weleens af moet leiden of uit zijn bui halen.
     
  7. misa

    misa Niet meer actief

    Wat bedoel je precies? Dat je niet hoeft te horen dat afleiden niet hoeft? Maar dat je wilt weten hoe anderen afleiden?

    Btw, die van is ook 5. Ik herken het zeker. Afleiden doe ik dus bijna niet.
     
  8. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    Dit. Ik negeer het of ik zet ze in de hoek. Ja, ook in de supermarkt etc. dat gedrag wordt hier niet getolereerd.
     
  9. Sneeuwmees

    Sneeuwmees VIP lid

    Feb 11, 2010
    11,066
    166
    63
    Mijn zoontje is bijna twee en bij hem helpt afleiden goed. Dan zeg ik, terwijl hij aan het huilen is, ineens 'goh, zie ik de poes daar nou lopen?' En dan is hij ineens om zich heen aan het kijken en is hij vergeten dat hij eigenlijk aan het huilen was.
     
  10. amdaa

    amdaa VIP lid

    Mar 28, 2015
    9,670
    11,009
    113
    Ik vind een 5jarige eerlijk gezegd 'te oud' om afgeleid te worden. Het is geen dreumes die bij een nieuwe prikkel straal vergeet wat ie ook alweer wil.

    Daar naast vind ik 5 jaar ook een beetje te oud om huilbuien in openbaar te krijgen omdat iets niet kan. Misschien juist veel meer communiceren en uitleggen (ook van zijn kant leren praten ipv huilen).
    Want zijn reactie klinkt als onmacht, helemaal als jij ook nog eens over dat gevoel heen stapt.
     
  11. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    May 7, 2011
    10,976
    3,989
    113
    Afleiden met 'iets leuks' doe ik bij mijn dreumes van 15 mnd. Als hij iets niet mag en daar boos of verdrietig over is, dan pak ik een leuk boekje en die gaan we even lezen of ik doe even gek met hem.

    Mijn peuterdochter van ruim 3,5 'leid ik af' door aan te geven wat ik van haar verwacht of wat ze wel mag. Als ze drama maakt omdat ze geen tv mag kijken, geef ik wat alternatieven bijv we kunnen wel even een spelletje doen, Drama omdat ze een snoepje wil? Dan zeg ik je mag zo'n koekje of fruit. En daar moet ze het mee doen. Blijft ze mokken? Prima ik negeer het. Gaat ze janken, krijsen, etc mag dat op de gang... Zo zou ik het bij een 5 jarige ook aanpakken. Ook in de supermarkt. Driftbui? Doorlopen! Juist als je het 'leuk' op gaat lossen voelen ze ruimte. Het moet niks uitmaken of het thuis is of buitenshuis.
     
  12. Maiasaurus

    Maiasaurus Niet meer actief

    Dank! Dat is een goeie!
     
  13. Maiasaurus

    Maiasaurus Niet meer actief

    Dankje!
     
  14. Maiasaurus

    Maiasaurus Niet meer actief

    Heb er nu al veel aan gehad!
     

Share This Page