Hoi allemaal! Is er iemand op de hoogte hoe het verzekerings technisch wordt bijgehouden hoeveel pogingen IUI je al hebt gehad? Ons ziekenhuis is qua communicatie echt dramatisch slecht. De ene keer kom ik binnen en vragen ze of ik al IVF doe, of er ligt een totaal ander dossier voor hun neus, stellen continue dezelfde vragen, ik word er moe van! Nu zei de gynaecoloog; Jullie zijn nog bezig met IUI? Hebben jullie de info middag voor IVF al gehad? 10e keer deze week; nee die verwachten we in Maart. Oo zegt hij, dan kunnen jullie tot die tijd door met IUI. Uuuh, dit is poging 6. Volgens mij krijg je er maar 6. Maar als ik wil kan ik zo na mijn menstruatie alle medicatie halen en echo's inplannen, ze kijken er toch niet naar..
In principe mag je verzekeringstechnisch zoveel iui pogingen doen als de arts het ziet zitten. Wij hebben er 7 gehad, maar mochten er ook 8 of meer. Dus als je geen behoefte hebt aan pauze zou ik zeker doorgaan tot je kan starten met ivf. Maar als ik je verhaal zo hoor, misschien ergens anders een second optioneel aan te vragen??
Dus als ik gewoon door ga, als we dat willen, zal ik geen rekening krijgen met extra kosten? Die worden ook gewoon gedekt door de verzekering? Het probleem is dat manlief volgens de computer onder de 1 miljoen zaadcellen heeft. De ene gynaecoloog verklaard ons bijna voor gek dat we door gaan, omdat IUI weinig kans bied. Het kan wel, maar we moeten er niet vanuit gaan. Daarom gaan we door naar IVF/ICSI. We hebben al een extra zaadonderzoek gehad in een ander ziekenhuis. Nu vroeg ik laatst of we dan meer kans maken met die paar maanden zelf proberen, maar die kansen liggen op nog minder. Maarja IVF duurt minimaal nog 2 maanden en daarna waarschijnlijk nog wel langer voordat alles is opgestart (misschien nog wel 4/5 maanden in totaal) en om die maanden niets te doen vind ik ook zo zinloos. Daarom mijn vraag.
Ik zou elke ronde met IUI meepakken! Al moet je de maand voor IVF waarschijnlijk wel aan de pil. Zolang de gynaecoloog achter de IUI staat is er geen maximum voor de verzekering. Succes, ik hoop dat IVF niet nodig gaat zijn!
IUI wordt zonder maximum aantal behandelingen vergoed. Je kunt dus gewoon doorgaan met IUI, als dat van je arts mag. Hier de intake voor IVF na de zesde IUI gehad. We moesten echter eerst op een wachtlijst van een halfjaar. In de tussentijd mochten we doorgaan met IUI, want niet geschoten is altijd mis. Uiteindelijk zijn we op tien behandelingen uitgekomen, we hebben hier geen extra rekeningen van gehad (maar dat was wel in 2006-2007). Succes!
Thanks meiden! Wat moet ik toch zonder dit forum. Ik heb idd de verzekering even gebeld en we krijgen het vergoed. Ik ga dus mooi Door zolang de artsen niets zeggen. Vind het wel goed haha. Heb liever dat het met IUI raak is dan met IVF.
Je weet het inderdaad maar nooit Bij ons was het pas de 9e iui raak. Helaas wel een miskraam geworden.
Bij mijn zkh doen ze tot 9, maar misschien in overleg nog wel meer. Ik denk wel dat ze echt moeten denken dat het zin heeft. Bij ons was op een gegeven moment wel duidelijk dat ze echt denken dat IUI voor ons toch niet gaat werken... Wij hebben 8 IUI's gehad en zijn nu door voor IVF. Was geen makkelijke keus, maar als IUI geen zin heeft... Wat moet je dan. Dus we zetten onze schouders er weer onder. Succes, waar jullie ook voor gaan!
Ik heb 12 IUI's gehad. Maar bij ons ben ik het probleem, dus misschien maakt dat ook verschil. Eerst diverse IUI's in mijn natuurlijke cyclus gehad. Over die gynaecoloog waren we zo ontevreden (lang verhaal), dat we besloten om voor een second opinion te gaan. Ik bleek dus wel degelijk medicatie nodig te hebben. Clomid, Pregnyl en na aandringen ook Utrogestan. IUI 10, 11 en 12 waren raak. IUI 10 werd helaas een miskraam, IUI 11 een chemische zwangerschap en IUI 12 is mijn huidige zwangerschap. We duimen en hopen dat deze goed zal gaan natuurlijk.
Bij ons wordt er al vanaf IUI 3 gezegd dat IUI het niet gaat worden en de kans echt minimaal is. Wij hebben de keus al gemaakt om IVF te gaan doen, maar op dat moment was de wachttijd ruim 5 maanden voordat we überhaupt naar een info middag konden. Ik zag het niet zitten om stil te zitten tot maart, dus zijn we Door gegaan. Zolang er zwemmers zijn, kan het raak zijn en ik zal niet het eerste medische wonder zijn haha. Vandaar dat ik elke kans die ik kan pakken tot de IVF wil benutten. Denk zelf dat het 1 of 2 pogingen extra zullen zijn.
Wij zijn ook niet tevreden met ons ziekenhuis en zijn blij dat IVF straks deels in een ander ziekenhuis wordt uitgevoerd. Je hebt veel tegenslagen gehad! Geniet van je zwangerschap.