Met hoeveel weken is de baby levensvatbaar? Of beter gezegd, vanaf wanneer word de baby geholpen bij vroeggeboorte? Op Google word ik niet erg wijs. Bij de ene 24, andere 25, en weer andere 26. Iemand die het weet?
24 weken is inderdaad in Nederland de grens. Daarvoor wordt meestal geen behandeling gestart (al zijn er altijd uitzonderingen). Vanaf 24 weken wordt wel alles op alles gezet.
24 weken. Lig zelf helaas midden in het traject gebroken vliezen met 23+5. En ze gaan actief beleid voeren vanaf 24 en dit is zo in de meeste ziekenhuizen
Ik dacht bij 600 gram. Als ze kleiner zijn dan dat dan kunnen ze eigenlijk geen infuus inbrengen. Waarom vraag je dat? Ben je bang dat je kleine veel te vroeg komt?
Ah nee toch, vreselijk!! Ik leef enorm met je mee, ik zit ook in angst, al vanaf gister harde buiken die niet weg gaan en ook enorm bang dat de bevalling zich snel gaat aankondigen. ( daar had ik net ook een topic over gestart. ) Wanneer zijn jou vliezen gebroken? En heb je ook al weeen ? Ik hoop dat je kleine wonder nog ff blijft zitten!
Heb je al contact opgenomen met je VK? Zo niet zou ik dit wel gauw gaan doen hoor. Ze kunnen beter een keer "voor niets" controleren als dat je wel te laat bent. Ik had 2 weken geleden ook steeds harde buiken, na aandringen van collega's toch maar gebeld en bleek ik een verkorte bmm te hebben. Heb 4 dagen in het ziekenhuis gelegen waarvan 2 aan de weeën remmers. Maar hier is nu alles weer rustig. Moet nu wel volledig rust houden en wekelijks op controle!! Dus BELLEN!!!!!! Daar zijn ze voor hoor
Bij 24 weken en 500 gram. Maar ze kijken meer naar het aantal weken als naar het gewicht.Een kindje van 23+6 en 450 gram,die laat zien dat het wil vechten,gaan ze zeker behandelen.
Hee Magree Heb je beide topics gelezen. Hoe dan ook, je klinkt erg ongerust en bang. Ik vind dat je echt je vk moet bellen en dit moet aangeven, het zou fijn zijn als ze even verder kijken dmv controle/ctg/echo. Ook al is er misschien niets met je baby aan de hand, jij hebt nu die hulp en geruststelling nodig!!! Bellen! Veel sterkte!!
Mijn vliezen zijn sinds gisteren gebroken maar lag als sinds zaterdag in t ziekenhuis kijk anders even in mn topic. Het is de 3de voor mij die extreem prematuur gaat worden dus ben niet anders gewend. Hoe dom dit ook klinkt. Maar idd is de grens 24 weken en 500 gram. Heel soms doen ze 1 dag eerder met lager geboortegewicht maar liever niet vanwege verhoogde kans op complicaties en sterfte.
Officieel 24 weken maar ik tegenwoordig kan het al vanaf 22 weken. De kans is dan natuurlijk wel een stuk kleiner.
Hier hadden mijn man en ik het laatst ook over. (Vanwege omstandigheden in de familie met opa, waar ook een 'leeftijds' grens is). Maar nu kwamen we uit 1 ding niet. Stel je voor je bevalt wel een paar dagen eerder, en je wil als ouders dat ze wel alles gaan proberen voor je kindje. Mag de arts dan gewoon zeggen dat ze dat niet doen ivm de 'leeftijds' grens, of zouden ze wel helpen? Zelf heb ik zoiets dat ze wel alles moeten doen, als je als ouders dat wil. Ze zijn er toch om leven te redden. Maar snap ook dat je wel realistisch moet denken.
Volgens mij beslissen de doktoren voor jou. Als ze het aan de ouders overlaten dan moeten ze het altijd proberen terwijl dit vergaande gevolgen heeft die de ouders op dat moment niet kunnen overzien. Denk aan handicaps, denk aan een langere lijdensweg voor het kind, pijn voor het kind en uiteindelijk zullen de kosten ook wel meespelen..... Soms moet de beslissing voor ouders genomen worden....
Nee dat doen de artsen niet. In NL is de grens op dit moment 24 weken, hele enkele uitzondering doen ze nog wel is 23+6. Er zijn landen waarin de grens al op 22 weken ligt maar in Nederland dus niet en zullen ze ook niet gaan behandelen hoe graag je dat als ouders ook zal willen. De complicaties en sterfte liggen bij extreem prematuren heel hoog zoals Toet ook schrijft.