Nu wel een vraagje he.. Prik je na 1 u of juist na 2 u hoger of lager na de maaltijd? Omdat ik eerst altijd na 1,5 u moest en nu ineens na 2u?
Ja oke. Dat dacht ik ook. Maar dacht dat ze laatst zei dat dus bepaalde voedingsstoffen zoals pasta pas lang nodig hebben om in te werken.. Waarom moet ik dan later prikken.. Snap dat niet helemaal. Ook vergeten te vragen..
Hier idd na 1,5 max. 6.7 Ik prik niet iedere dag. Probeer iedere week een dagcurve te prikken maar vergeet het heel vaak. Controleer in ieder geval nuchter. Dit omdat mijn vingers anders compleet aan gort gaan, ik niet voldoende strips krijg vergoed omdat ik al vanaf week 15 controleer, en omdat ik heel goed voel of ik te hoog zit. Voel me al bij 7 of hoger niet lekker. Dus bij twijfel prik ik natuurlijk.
Hier altijd na 1.5 uur prikken. Klopt wel dat als je aardappelen eet of pasta dat je na 1 uur misschien 7 prikt en na 1.5 uur 9, langzame klh, zo had de diabetes verpleegkundige dit uitgelegd.
Ik prik maar 1 vinger, m'n linkerduim. Ik sla ook weleens een keertje prikken over maar krijg daar meteen gezeur over van de dvp.
Ik krijg nu 1500 stripjes vergoed. Ipv 400 haha Mijn vingers zijn ook al aardig aan gort.. Hier hebben ze alleen gezegd dat t niet boven de 7 mag komen.. Daar geen tijd bij genoemd. Maar eerst moest t 1,5 u erna en nu 2. Maar t zal haha. Heb ook niks gehoord over het prikken als de waarde te hoog is.. Maar volgende week belt ze weer en dan kijken waar ik hoog op spuit. En dan zal ik vragen als ik bijv weet dat ik 8 spuit op pizza (noem maar wat) dat ik dan ook savonds spuit. Al ben ik bang dat ze dan gaan zeggen. Pizza mag je sowieso niet eten want dan word je te zwaar..
In je duim ja? Dat is met de pink juist degene die ik niet prik hahahaha. Ik pak alleen de 3 middelste van beide handen
Geen tijd erbij genoemd? Nou dat is goede begeleiding zeg... Heb je geen diabetes dagboekje gekregen? Daar staat bij mij alles in en daar moet ik mijn waardes inzetten.
Jawel heb ik wel. Maar bedoel ze heeft niet gezegd dat t bijv na 1,5 een bepaalde waarde mag zijn of na 2 u. Mag gewoon uberhoupt niet boven de 7.
Ja maar dat staat bij mij dus in mijn boekje Lijkt me niet de bedoeling dat je na 30 min al prikt toch? En na 1,5 of na 2 uur is nogal een verschil. Na 2 uur onder de 7 is erg ruim, na 1,5 uur trouwens ook al. Is bij iedereen hier strenger.
Dacht dat de meeste op 1,5 u prikte.. Weet ook niet waarom ik nu op 2 u gezet ben. Zal t volgende week eens vragen.
Heb ook nog gevraagd naar metformine. Maar omdat daar nog geen 100% zekerheid in was willen ze dit nog niet zo geven aan zwangere. Miss dat ze straks wel strenger worden als mn waardes uit de bocht vliegen of de groei van de kleine niet Goed is ofzo.
Dus ze heeft wel gezegd dat je na 2 uur moet prikken? ik snap er niks meer van haha Ja klopt metformine wordt niet standaard gegeven. Insuline heeft altijd de voorkeur.
Hahahaha ja dat zeg ik steeds. Ik moet na 2 u na maaltijd nu prikken. Voor vandaag moest ik na 1,5 u al prikken. Dus vroeg me alleen af waarom dit eigelijk was.. En dat ze dus niet heeft gezegd dat na 2u de waarde niet boven de 6.7 mag zoals bij mellle bijv. Maar dat t gewoon net als na 1,5u onder de 7 moest blijven..
Hahaha nee 1 dag per week zou ik niet hoeven te prikken. Dus helemaal geen curve. En de rest gewoon 4 keer per dag, nuchter en na alle maaltijden, en dan elke keer na 2 u prikken. Maar de waardes liggen sowieso anders hier. Want hoor veel dat jullie nuchter tot 5.3 mogen? Hier mag ik Tot 6. Zit laatste dagen steeds rond 5.5/5.7 en dat was heel netjes zei ze..