Hoe close zijn jullie met opa en oma?

Discussie in 'De lounge' gestart door celia82, 7 feb 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Luja

    Luja Niet meer actief

    0 contact met mn ouders en dat bevalt me uitstekend.
    Helaas ook amper contact meer met ex-schoonouders, zijn hele lieve mensen maar hun zoon wil niet dat ik contact met ze heb en helaas luisteren ze naar hem. Ik hoef ook geen hele middag daar te zitten hoor maar gewoon een kopje koffie drinken terwijl de kindjes daar een middagje zijn ofzo.

    Opa's en oma's zijn allemaal al dood, heb geen broers en zussen.

    Maar gelukkig heel veel lieve leuke vrienden om me heen :D
     
  2. Miek89

    Miek89 Fanatiek lid

    15 apr 2013
    1.251
    177
    63
    Met mijn vader een hele goede band. is ook een geweldige opa. Hoef maar een kik te geven en hij staat voor me klaar ondanks zijn drukke baan :)
    met mijn moeder helaas geen contact meer dankzij haar man. Hij palmt haar compleet in en wat hij zegt moet gebeuren anders is het dikke ruzie.
    Met schoonouders sinds 3 jaar geen contact meer.

    T is beter zo maar soms is het niet leuk als je opa's en oma's ziet met hun kleinkinderen. Dat had ik onze zoon ook graag gegund :(
    Gelukkig wel lieve oudere buren, ons zoontje is gek op ze :)
     
  3. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Wij hebben beide zeer hechte band met onze ouders, en ook met grootouders toen ze nog leefden. Nu is nog alleen 1 oma van mijn man in leven en we zorgen met de hele familie samen voor haar.
    Bij ons is familie enorm belangrijk en dat wordt ook met paplepel ingegoten. Ik word ook heel verdrietig om te horen dat zoveel ouders en kinderen niks van elkaar willen weten. Moet wel zeggen dat ik in real life niemand ken die geen contact heeft met zn familie.

    Ik vraag me altijd af of dat vanuit de jeugd voortkomt? Hadden jullie wel een gelukkige kindertijd en hadden jullie ouders wel een hele hechte band met jullie opa's/ oma's en overige familie? Of komt zo'n beslissing pas op volwassenleeftijd na een ruzie oid?
    Ik kan me namelijk niet voorstellen wat mijn ouders of kinderen zouden moeten doen dat ik volledig met ze beslis te breken. Het lijkt me het meest verschrikkelijke wat ik ooit zou mee maken. (Ook voor de kinderen om te moeten breken met hun grootouders)

    Sterkte ts! Is er een kans dat je kinderen wel een kans krijgen om een band op te bouwen met opa en oma?
     
  4. celia82

    celia82 Fanatiek lid

    14 apr 2009
    2.077
    0
    36
    Ik heb wel contact met me moeder maar niet zo close als jullie denk ik?komt meer door hoe ze is altijd zeuren misschien is het de leeftijd ik weet het niet. .ze was er vroeger ook nooit als jong meisje had ik wel behoefte aan me moeder. .maar de rollen waren omgedraaid helaas.ik heb me broertje opgevoed we schelen 10 jaar )dit heb ik gedaan tot me 26ste ook omdat ik in dat jaar ging trouwen en uit huis ben gegaan kon ik ze een beetje loslaten.
    En me vader tjaa was een hele dominante gemene man altijd me broer mishandelen waar ik nog soms trauma vn heb. Me ouders waren gescheiden toen ik 9 was.
    Dus dit is een beetje me verhaal in het kort
    Ik doe wel me best en vermaak me wel met me kinderen heb een dochter van 6 en een zoontje vn 2 en half. Maar voel me soms wel alleen heb 2 broers soms had.ik wel een zus gewilt maar ja die heb ik niet
    ;)
     
  5. Mamavanvier95

    Mamavanvier95 Fanatiek lid

    12 okt 2014
    3.487
    2.601
    113
    Vrouw
    Friesland
    Met mijn eigen ouders heb ik een super goede band, staan ook altijd voor ons klaar. Mijn (gescheiden) schoonouders heb ik ook een redelijke band mee, kunnen we ook altijd terecht.
     
  6. Chilleke

    Chilleke VIP lid

    21 jan 2010
    10.869
    1
    36
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Brabant
    :( Mijn opa en oma zijn niet mijn ouders, dus dan had het topic hoe close zijn jullie met je ouders moeten heten. Tweede keer dat ik een topic zie waarin een eigen ouder opa of oma wordt genoemd. :( Sorry dat moest ik effe kwijt


    On topic, goed contact hier, word met de jaren beter. Af Dn toe verschil van Mening over opvoeding maar niets groots gelukkig
     
  7. celia82

    celia82 Fanatiek lid

    14 apr 2009
    2.077
    0
    36
    Scherp! Ik bedoelde eigenlijk hoe close is opa en oma met.de kids enz en met jezelf ook idd het staat er wel raar ja;)
     
  8. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Met mijn moeder had ik een hele goede band, helaas is ze vorig jaar plotseling overleden. Met mijn vader heb ik altijd een goede band gehad maar sinds het overlijden van mijn moeder doet hij nog meer zijn best. Dit is alleen meer naar mij dan de kinderen gericht dat vindt hij lastiger en weet niet zo goed hoe hij daar mee om miet gaan maar dat had hij bij ons ook.

    Sinds bijna een jaar heb ik een nieuwe vriend en de band met zijn ouders is heel erg goed! Van het weekend gaven ze voor de zoveelste keer aan dat ze mijn kinderen ook echt als eigen zien. Super fijn dat ze mij en de kids zo accepteren, zo bijzonder. Ze passen wel eens op de jongste 2 en doen graag leuke dingen met ze. De meiden noemen hun zelfs kado opa en oma heel mooi!
     
  9. mel78

    mel78 VIP lid

    12 feb 2008
    8.320
    242
    63
    Ik herken wel wat TS zegt over een soort jaloers gevoel als je al die opa's en oma's ziet.

    Wij hebben alleen nog een opa voor de kindjes (onze moeders zijn al overleden) en mijn schoonvader is ook ernstig ziek waardoor hij weinig met de kindjes kan doen.

    Onze kinderen weten niet beter, maar soms mis ik mijn moeder en schoonmoeder wel hoor, die hadden heel graag heel veel leuke dingen met de kinderen gedaan. En praktisch gezien mis ook de oppas van grootouders ook wel eens.
     
  10. celia82

    celia82 Fanatiek lid

    14 apr 2009
    2.077
    0
    36
    Jaa precies dit dus!gister was ik zwemmen en er waren veel opa's en oma s met de klein kinderen zwemmen. .ook dat me kind af en toe weg kan logeren zit er hier ook niet in
     
  11. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Het lijkt me inderdaad verschrikkelijk om zo op te moeten groeien, en heel begrijpelijk dat je dan een 'verknipte' relatie hebt met je ouders want een echte hechtingsrelatie is er dan ook nooit geweest..
    Sterkte. .
     
  12. celia82

    celia82 Fanatiek lid

    14 apr 2009
    2.077
    0
    36
    Dank je komt wel goed;)
     
  13. Uuz

    Uuz VIP lid

    8 dec 2014
    6.241
    818
    113
    Wij hebben met de meeste (groot-)ouders een goed contact, maar die wonen allemaal niet dichtbij dus we zien ze niet zo vaak. Ze hebben ook nog eigen werk enzo. Dl komt er graag. Is nog wel te klein om samen te gaan zwemmen, en logeren zie ik voorlopig ook nog niet zitten :)
    Bij calamiteiten bellen ze hun werk wel af, dat dan weer wel (heeft mijn moeder tenminste een keer gedaan).
     
  14. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Mijn ouders en zus dagelijks contact en zie ze 2 keer per week ongeveer. Schoonouders zijn gescheiden zien we minder en ook niet regelmatig maar het contact is prima maar niet close ofzo.
     
  15. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief

    Ik heb zelf nog 1 oma en 2 opa's. De ene oma spreek ik amper, zij heeft mij jarenlang uitgekaffert en ik was daar 10 jaar geleden zat van. Mijn andere oma is 3 jaar voor ik geboren werd overleden.

    Een opa woont in amsterdam en daar bel ik regelmatig mee. andere opa spreek ik erg weinig.

    Mijn man zijn oma en opa vind ik geweldig, daar kom ik ook veel. Zijn andere oma vind ik een kreng, dus daar kom ik ook weinig haha.
    Zijn andere opa is 6 jaar geleden overleden, hem kende ik niet.
     
  16. Hippo89

    Hippo89 VIP lid

    11 dec 2012
    7.373
    343
    83
    Vrouw


    Met de kids zijn mijn ouders niet heel close, mijn ouders hebben een betere band met de kinderen van mijn zusje

    Maar mijn zusje heeft daar ook 3 jaar gewoond met haar dochter
    En woont 100 meter bij hun vandaan met haar man en is elke dag nog daar wanneer ze haar dochter naar school brengt gaat ze er zitten tot ze haar dochter op kan halen en 4/5 keer per week eten ze daar mee en blijven tot een uur of 20.00 en mijn kinderen zien ze 1 keer per week soms minder, dus heel gek is het niet dat de band met haar kinderen beter is als met mijn kinderen,

    Mijn schoonouders zijn heel close met mijn kinderen, ze doen alles voor alle vier, ze mogen er slapen wanneer ze willen, ze bellen soms op of ze mee mogen naar het bos of een indoor speeltuin of naar een pretpark

    Mijn schoonmoeder ziet de kinderen ongeveer 2 keer per week

    Mijn schoonvader is vaak druk en echt visite houden zit niet altijd bij maar hij komt sowieso 1 keer in de week langs om even met de kinderen te spelen voor of achter het huis of even met de lego
     
  17. Ligero

    Ligero VIP lid

    1 aug 2011
    6.823
    1.533
    113
    Mijn ouders was ik heel close mee maar helaas allebei overleden.
    Mijn schoonmoeder nooit gekend en met schoonvader geen contact meer.

    Het jaloerse gevoel wat je hebt als je kindjes met hun opa en of oma ziet herken ik wel. Ik had het mijn kindjes ook zo gegund, mijn ouders waren geweldig als opa en oma. Helaas m'n vader een maand voor de eerste verjaardag van m'n dochter overleden en m'n moeder een maand voor de geboorte van de jongste.
     
  18. veense

    veense Niet meer actief

    Mijn moeder leeft niet meer, mijn vader brengt alleen maar negativiteit mee, daar hebben we mee gebroken, net als met mijn broertjes en zusje. Dat heeft erg veel rust in ons eigen gezin gegeven! Een gelukkige jeugd heb ik ook niet echt gehad, dus mis ook niet veel aan ze. Mijn zus heeft ook dingen gedaan die niemand zijn zus zal vergeven, prima moeten zij weten, wij zijn er overheen gekomen en zij weten niet eens dat we inmiddels ook een zoon hebben!

    Mijn schoonmoeder is erg dement, al jaren, en mijn schoonvader houden we nu wat op afstand omdat hij de kinderen al 3x besmet heeft met een zeer besmettelijke kinderziekte, en hij wil niet inzien dat er een probleem is. Zijn ook al 84 en 87, dus hadden/hebben mijn kinderen niet veel aan ze als het gaat om logeren, dagjes uit etc.
    Man heeft wel 1 broer maar die is druk met zijn eigen kinderen en kleinkinderen (grote leeftijdsverschillen binnen de familie hier!), dus zien we maar sporadisch. Logeren wordt wel regelmatig beloofd aan mijn oudste maar komt er nooit van...
    Oudste vindt het erg jammer dat ze eigenlijk geen familie heeft, jongste heeft er nog geen besef van, die is altijd blij als hij zijn vader, moeder of zus ziet!
     
  19. born2bme

    born2bme Fanatiek lid

    3 aug 2015
    1.406
    287
    83
    Ik bof enorm. Ik heb een goede band met mijn ouders en met mijn schoonouders. Wat mijn ouders niet hebben hebben mijn schoonouders weer wel en andersom, zo vult het elkaar mooi aan. Mijn moeder spreek ik elke dag wel en als enige dochter ben ik echt papa's meisje. Hoevaak we elkaar zien wisselt en helemaal nu we iets verder weg wonen (eerder nog geen 5 min fietsen nu 20 min met de auto) maar ik kan altijd bij ze terecht en als er iets is staan ze hier ook zo op de stoep.

    Mijn schoonouders komen we toch echt wel 1x per week. Hun en vooral sm heeft dit ook meer nodig. Hoe leg ik dat uit. Mijn ouders hebben zelf heel druk en onregelmatig leven en die vinden het niet zo erg als we ze wat langer niet zien. Ze weten dat het goed zit. Vooral mn sm heeft wel echt nodig en daar krijgen we ook wel eens van te horen ja zie jullie al poos niet en dan denk ik soms wel ja wanneer moest dat dan weet je hoe druk we waren. Maar ach dat heeft met stukje onzekerheid te maken en als ik daar rekening mee kan houden doe ik dat graag. Zo hebben mijn ouders echt wel weer andere dingetjes wat niet altijd even leuk is.

    Kan niet wachten tot onze kleine meid er straks is en voel me heel dankbaar en gezegend omdat ik weet dat ze van beide kanten een super oma en opa krijgt/heeft
     

Deel Deze Pagina