Start IVF/ICSI 2016

Discussie in 'MMM clubs' gestart door Eva90, 15 nov 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. cindykuhh1988

    cindykuhh1988 Actief lid

    11 mei 2011
    262
    0
    16
    Kinderopvang
    Kaatsheuvel
    Gefeliciteerd Bientje! En wes1 bij mij zijn alle drie de puncties onder narcose gebeurd!
     
  2. MLady

    MLady Fanatiek lid

    12 mrt 2014
    4.674
    1.880
    113
    Bij mij geen horrorverhaal hoor! Het was geen pretje. Het was rot. Maar ik zou het zeker weer kunnen. Ik kreeg in de binnenkant van mijn elleboog een kathetertje waar ze 2x een spuit met volgens mij een kortwerkende morfine in leegspoten. Per eileider 1x.

    Alle handelingen vooraf doen absoluut geen pijn.

    Bij de punctie moeten ze elk eiblaasje afzonderlijk aanprikken en dat voelt dankzij de verdoving alleen maar als een krachtige korte duw in je buik. Met goede verdoving doet dat geen pijn. De verdoving werkt wel vrij kort, dus ze moeten rap werken. Als je veel follikels hebt zal het langer duren en zal het op het eind mogelijk wat meer pijn doen.

    Bij mij begonnen ze met de eierstok waar de meeste eitjes in zaten. Dat heb ik meer gehoord.

    Al het follikelvocht werd opgevangen in kleine flesjes op kamertemperatuur, die meteen na de behandeling naar het lab gebracht werden.

    Daarna laten ze je heel even bijkomen in de stoel terwijl ze opruimen. Ze helpen je dan op bed waar ze je waar nodig in je slipje helpen. Bij mij hadden zij er al een inlegkruisje in gedaan. Standaardprocedure. Maar aan het eind van de dag was die nog brandschoon. Met bed en al rollen ze je naar de uitslaapkamer, bij mij was die aangrenzend (ik ging de gang dus niet op).

    Ik heb denk ik 20 minuten in de uitslaapkamer gelegen. We kregen daar wat te drinken. En we kregen het punctieverslag uitgelegd. Zodra ik weer kon lopen mocht ik me aankleden en mochten we bij het lab langs (overkant van de gang) om te informeren naar het aantal goeie eitjes wat ze hadden aangetroffen.

    Ik heb ongeveer 2 dagen heel rustig aan gedaan. Niet gewerkt. Enorm verwend door iedereen die het wist. Dat is dan weer het leuke aan dit alles :)
     
  3. Angeline

    Angeline Actief lid

    12 okt 2012
    119
    75
    28
    Utrecht
    Gefeliciteerd Biientjeee!

    @MLady - Ik heb al de nodige onderzoeken gehad en bij mij is alles in orde. Ze zoeken het nu alleen in de slechte kwaliteit zaad. Dat is denk ik ook de reden dat ik direct mag starten met hormonen.

    Zodra ik meer weet zal ik mijzelf in de lijst zetten!
     
  4. Biientjeee

    Biientjeee Bekend lid

    11 jul 2012
    550
    14
    18
    NULL
    NULL
    Bedankt meiden!
     
  5. MLady

    MLady Fanatiek lid

    12 mrt 2014
    4.674
    1.880
    113
    Hmmm... Bij ons ben ik 'het probleem', met hubbie is alles in orde. Ik heb 1 werkende eileider. En ook wij volgen (in Voorburg) het korte protocol.

    Ik ben er nog niet achter waarom de ene keer het lange en de andere keer het korte protocol moet worden gevolgd...
     
  6. Goldfishie

    Goldfishie Fanatiek lid

    2 jun 2013
    4.331
    25
    48
    Bientje: superleuk nieuws! Gefeliciteerd!! :)

    Angeline: ik moet ook nog gaan starten met het ivf traject. We hebben net vorige week onze eerste afspraak gehad en over 3 weken de volgende afspraak waarin de gyn ons persoonlijke traject en planning gaat bespreken. Ik ga dan eerst een ronde aan de pil. En hopelijk in de ronde daarna stimuleren (als het allemaal meezit).

    Mlady: fijn voor je uitgebreide bericht, het word nu steeds meer duidelijk hoe de punctie gaat.

    Wes: bij mij in het boekje staat dat ik van te voren valium moet nemen en vlak voor de punctie word nog een injectie toegebracht. Ik weet verder nog niet hoe en wat, vraag ik over 3 weken bij de afspraak.
     
  7. Goldfishie

    Goldfishie Fanatiek lid

    2 jun 2013
    4.331
    25
    48
    Mlady: volgens mij hangt dat van het ziekenhuis af, dat zij voor je bepalen of je het lange of korte protocol krijgt. Bij mij is in principe ook niets mis (ze kunnen niets vinden), maar moet toch eerst een maand aan de pil. En ook al heb ik al dik 2 jaar een cyste zitten, dat had er dan weer niets mee te maken. Waarschijnlijk omdat het met een pilmaand beter plannen is?
     
  8. josykate

    josykate Actief lid

    4 dec 2015
    167
    5
    18
    Had gister gebeld,moest het nog maar even aankijken.. Het is niet echt pijnlijk,maar heb iets Een bollere buik en voel echt me eierstokken, vooral met staan en zitten. Dus dacht net ga toch maar terug bellen,zijnn ze al gesloten.. Morgen ochtend bel ik wel gelijk.. Wat fijn dat jij nergens last van hebt!!
    Hadden jullie allemaal nergens last van?
    Betreft punctie is nog niet zeker,kan volgende week zijn.. zeiden ze dat bij jou?
     
  9. Selmaa

    Selmaa Actief lid

    1 jan 2016
    183
    0
    0
    NULL
    NULL
    Same here. Ik heb voor de terugplaatsing elke keer alleen maar warm gedronken, warm gekleed en ik heb zelfs gestoomd. Niet lachen. Ik ging in de douche boven een bakje met stomend water staan. Na de terugplaatsing dronk ik ook alleen maar warm, niks uit de koelkast en kleedde ik mijn warm. Ik heb al mijn terugplaatsingen positief getest.

    Mijn nicht die deed bovenstaande niet. Pas toen ik haar erop attenteerde deed ze t en wonder boven wonder was ze zwanger na haar 4de terugplaatsing. Toeval of geen toeval ik geloof er wel in.

    Daarnaast slik ik nu dagelijkst vitamine, eet ik vis en voldoende fruit en groente. Helaas blijft het niet altijd binnen zitten en maakt het graag kennis met de wc.
     
  10. Selmaa

    Selmaa Actief lid

    1 jan 2016
    183
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bientje gefeliciteeeerd!!


    Vanmidag heb ik ook weer bloed moeten prikken. Ben benieuwd
     
  11. MLady

    MLady Fanatiek lid

    12 mrt 2014
    4.674
    1.880
    113
    Ff ego: hebben vandaag al (8 dpo, 5 dagen na tp, dus al 4 dagen na het invriezen) per post bericht gekregen van onze cryopreservatie. Bij de punctie dus 17 eicelblaasjes leeggezogen (ook alle kanslozen), daar kwamen 8 mooie eitjes uit. Die leefden allemaal nog op 3dpo.

    Nu blijkt dat maar 3 het invriezen hebben overleefd. Valt toch tegen. Maar aan de andere kant: beter dat die zwakkeren nu al afvallen, dan dat ik een hele ronde in spanning zit of het gaat lukken en dat zo'n embryootje alsnog afvalt.

    Maar ik word er ook een beetje onzeker van, of het embryootje dat nu is teruggeplaatst wel sterk genoeg is dan. Maar ja. Zorgen zijn voor morgen, toch? :)
     
  12. Jipje84

    Jipje84 Actief lid

    9 apr 2013
    462
    2
    18
    Docent
    MLlady, ik snap je frustratie. Bij ons 7 embryos. Geen eskimootjes... Wel hebben ze tegenwoordig ander protocol in Nijmegen. Vriezen pas veel later in. Ik hoorde dat er maar 1 op 4 kans is dat er eskimootjes zijn. Misschien is dat een schale troost?

    Ik ga van de week even reageren op iedereen. Nu even te druk maar lees wel mee!
     
  13. Moess

    Moess Niet meer actief

    @wes: mijn punctie is anders gegaan dan die van mlady. Ik heb alleen maar paracetamol en naproxen een uur van tevoren gekregen. En een kalmerend tabletje (hier niet echt iets aan gehad omdat ik deze zelf al regelmatig slikte en niet echt onder de indruk van het effect ben.)
    Ik moest in de gyn. Stoel gaan zitten, toen kwam de echo met naaldgeleider en prikte ze eerst rechts en zoog ze alles leeg. Daarna vroeg ik even een minuutje pauze en prikte ze links.
    Het is best pijnlijk maar de pijn duurt niet lang. Ik heb me gefocust op mijn ademhaling, 3sec in, 4 sec uit. Was best te doen. Was echt in minder dan 10 minuten gepiept. Daarna gewoon de kamer uitgelopen en in een ander kamertje nog even een kop koffie gedronken terwijl we op de uitslag vd eitjes wachtten.
    Ik.heb vooral tot een dag of 2 erna nog best veel pijn in mn buik en rug gehad.
    Ik weet niet of je een HSG hebt gehad maar dat vond ik echt pijnlijker..

    Ik had trouwens 8 eitjes, 4 embryos. 1tp en 1 cryo over, vandaag berixht gehad. Wij zijn er best wel blij mee aangezien er niet altijd cryos overblijven.
     
  14. MLady

    MLady Fanatiek lid

    12 mrt 2014
    4.674
    1.880
    113
    Moess, dapper hoor, zonder extra pijnstillers. Dat ik moest bijkomen in die uitslaapkamer had trouwens alleen te maken met die drugs in mijn arm. Ze zeiden dat ik me daar vrijwel meteen 'dronken' door zou voelen en dat was ook zo :)

    Dankjewel voor je lieve reactie Jipje :)

    Wat jullie vertelden over de kleine kansen rond cryopreservatie is voor mij iets nieuws. Je leest zo vaak heel andere verhalen op zp! Misschien dat de meelezers daardoor geïntimideerd raken en maar niet reageren, dat je daarom vooral zulke forse aantallen voorbij ziet komen? Ben heus erg blij met deze 3 kanjers hoor. Vooral door de reacties van de laborante bij elke update hadden we een andere uitkomst verwacht. Maar ik knijp me nu al wat meer in mijn handjes. Thx.

    Moess hopelijk hebben we de cryo's gewoon niet nodig!
     
  15. aicirtap

    aicirtap VIP lid

    25 mei 2014
    9.148
    3.392
    113
    Vrouw
    Bedankt voor de fijne reacties :) Ja dat eeuwige wachten, maar ja, hopelijk dan maar een zeer goede ivf poging over een paar maanden ;) De plek van de lucrin is wel wat pijnlijk vandaag. Ik was blij dat ik zelf geen patientenspreekuur had vandaag haha.

    Wat betreft extra dingen doen. Ik heb acupunctuur gehad tijdens 3 cyclus / 3 kid pogingen. Geen resultaat. Osteopathie doet min of meer wel wat in die zin ik heb darmproblemen en die zitten soms zo in de knoop/kramp dat die bij mij de baarmoeder/eierstokken klem zetten.
    Verder lees je tig dingen mbt voeding. Ik eet zo min mogelijk sojaproducten. Ik eet al geen suiker en geen vlees, en zuivel zeer matig (1 bakje yoghurt, maar 1 boterham met kaas, en roomboter). Ik probeer als ik bezig ben met een poging altijd 1 keer tussendoor fruit te eten (ben zeer slechte fruit eter), 1 glasje vruchtensap (coolbest, nog meer vitamientjes!) en een handje noten te eten per dag. En 1-2x per week vis.

    Verder eet ik altijd erg gezond, drink geen alcohol, rook niet.

    Ik slik gewoon multivatimines voor vegetariërs en vegetarische visolie. Als ik niet zo zou miepen over gelatine zou ik zelf prena fem van orthica nemen. Ik heb vooral gelezen dat foliumzuur, selenium, zink, vitamine E en omega 3/dha vetzuren zeer belangrijk zijn. En misschien ook magnesium ...

    Ik hou voeten en buikje altijd goed warm. En verder voldoende nachtrust te nemen en ontspannende dingen te doen.
     
  16. aicirtap

    aicirtap VIP lid

    25 mei 2014
    9.148
    3.392
    113
    Vrouw
    O bientje gefeliciteerd!

    En @ cindy - al een bloedtest gehad?
     
  17. Tesssss

    Tesssss Actief lid

    22 jan 2016
    116
    0
    0
    Juridisch secretaresse
    Rijswijk zh
    Gaaf! Van harte gefeliciteerd!
     
  18. Moess

    Moess Niet meer actief

    Ja nou dapper? Dat zeker niet. Ik had het van te voren verkeerd begrepen. Ik dacht ook nog een spuit of iets te krijgen.. en toen was het al gebeurd. Ik was vooral heel bang en gespannen. Maar achteraf viel het dus mee. Had het erger verwacht
     
  19. Wen1977

    Wen1977 Bekend lid

    28 sep 2015
    933
    146
    43
    GEFELICITEERD!!!! nu heerlijk van genieten!

    Die weet ik toevallig wel: kort protocol doen ze in het Radboud alleen wanneer ze verwachten dat je een kans hebt op over stimulatie. Wanneer hier geen sprake van is behandelen ze volgens het lange protocol.
     
  20. Goldfishie

    Goldfishie Fanatiek lid

    2 jun 2013
    4.331
    25
    48
    Het zit ons ook niet mee...
    Gistermiddag te horen gekregen dat mijn mans bloed niet helemaal in orde is. Hij moet binnenkort nog een keer bloed laten prikken zodat ze het kunnen vergelijken en dan mogen we daarna pas starten. Ik ga straks bellen om te vragen wanneer hij dat moet doen. Want misschien kan het in de week voor de afspraak, zodat ze tijdens de afspraak al de uitslag hebben. Hopelijk kunnen we dan wel starten. Ik verwacht mijn ongi ook in de week van de afspraak en start ik waarschijnlijk op de dag van de afspraak met de pil.
     

Deel Deze Pagina