Roken en beginnende gevolgen.

Discussion in 'De lounge' started by Elmo, Feb 11, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    Het lukt wel aardig.

    Wel de hele tijd mee bezig maar het lukt wel om op de wekker te letten. Dadelijk moet ik weg en ik neem niks mee. Dit gaat er ook bij ik neem niks mee naar buiten dus ook dat gaat bij mijn plan er in normaal draaide ik dan voor en had ik het bij mij en nu draai ik niks.

    Ga straks dochter halen daarna naar mijn vader en daarna boodschappen doen dus ben z.n 2 uur zonder middelen. Dus ik ga op bezoek en ga daar niet naar buiten om te roken of onder de afzuigkap en vraagt geen sigaret aan haar vader.

    Net was het om 0945 even moeilijk ben de afwas gaan doen. Als ik het zo moeilijk heb ga ik de verplichte rot was op vouwen.

    Ben echt bezig met mijn schema en merk dat dit helpend is. Nu net ging de wekker om 10 uur en niet gelijk gepakt maar netjes even gewacht van he rustig aan.Je mag van je zelf maar doe niet gelijk op springen.
     
  2. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    Sep 16, 2008
    16,607
    7
    38
    Mars
    Ik heb daar geen last van gehad eigenlijk. Wel na een paar dagen mega keelpijn en ook veel hoofdpijn gehad, maar nu nergens meer last van, behalve dat ik mezelf echt walgelijk dik vind worden.
    Eet helemaal niet meer en probeer zelfs minder te eten, maar toch in een maand al 3 kilo aangekomen. Kan wel janken, maar goed ik wil niet meer gaan roken!!!
    Voel me er echt zoveel beter bij, geen benauwdheid meer, geen gehoest, minder buitenadem na het fietsen, geen stinkende haren, kleding, mijn huid is mooier etc.
    Dat helpt mij ook nog steeds, dat ik later niet zo'n lelijk rokers gezicht wil en dat ik geen doorrookte stem wil!!!

    @TS zet hem op! Als het voor jou wel werkt om eerst te minderen dan moet je dat gewoon doen. Doe het gewoon zoals jij denkt dat het voor jou werkt.
     
  3. Love1990

    Love1990 Niet meer actief

    4 jaar geleden ben ik ook gestopt met roken, cold turkey. De eerste 2 weken was het erg moeilijk, dan voel je echt de drang naar nicotine. Na de 2 weken was het echt nog de "verslaving" aan de gewoonte. Nu na 4 jaar nog steeds wel last van de "gewoonte-momenten" maar zo ontzettend blij dat ik gestopt ben 😃
     
  4. DoubleD

    DoubleD Bekend lid

    Oct 12, 2013
    578
    19
    18
    Door je sigaretten uit te stellen laat je jezelf alleen maar onnodig lijden. Door het uit te stellen wordt het verlangen alleen maar groter, waardoor je het als beloning gaat zien " want je hebt het al 2 uur niet gedaan". Waardoor je straks met trillende handjes weer een sigaret draait. Dan heeft de verslaving je weer in de greep. En dan kan er misschien nog wel 1 extra bij omdat je 2 uur niks gerookt hebt en de afspraak 1 per uur was toch? Echt, zo zit het verslaafde brein in elkaar. Komop cold turkey!
     
  5. marlies85

    marlies85 Niet meer actief

    Ik ben van het een op het andere moment gestopt. Ik heb inmiddels al bijna 8 jaar geen sigaret meer aangeraakt.

    Maar stoppen met roken is iets wat je ook echt moet willen anders lukt het niet, net als afvallen etc
     
  6. xbabyxdx

    xbabyxdx Niet meer actief

    Ik ben een aantal jaar geleden gestopt met roken. Wat bij mij hielp was om mezelf niet te verplichten tot het stoppen. Elke dag verlegde ik de grens om weer een dag niet te roken. Maar ik had er wel griep bij dus dat maakte het wat makkelijker.

    De eerste week is het moeilijk, maar daarna wordt het beter!

    Probeer anders eerst te minderen. Dat wil ook nog weleens helpen.
     
  7. AnneThamar

    AnneThamar Niet meer actief

    Elmo heel veel succes je kan stoppen!
     
  8. blossom85

    blossom85 Fanatiek lid

    Jan 4, 2013
    4,621
    1,576
    113
    Female
    het oosten
    Dit dus. Er zijn echt maar weinig mensen die dit volhouden en dan uiteindelijk stoppen.
    Hoop dat het je lukt Elmo.
     
  9. Elmo

    Elmo Niet meer actief


    Ik zie het nu ook echt als een opstap naar de afspraak woord a.s dinsdag gebeld! In elk geval nu echt heel bewust dus iets er aan doen.
    Ik snap ook wat jullie zeggen dat het moeilijker is op die manier. En ik denk ook dat het waar is.
    Ik win al vandaag door bewust bezig te zijn met mijn verslaving ik win al door een afspraak te maken door te bellen door info op te zoeken.
    Ik heb wel het idee dat ik dit kan gaan winnen. Ik wil als het mogelijk is a.s dinsdag al smeken voor medicijnen. die mij kunnen helpen. Dan is die knop denk ik beter voor mij te dragen.

    toen ik drie jaar gelden die e sigaret rookte ( ging er idd een knop om) van ik rook niet meer en dit ook idd zes weken vol gehouden. Die ervaring neem ik nu wel mee. Ik moet ook echt nee gaan zeggen nee is nee en blijft nee nee nee en nee.

    Diep van binnen wil ik idd niet stoppen. Maar ik wil mijn diep van binnen dus echt aan spreken die knop in mijn hoofd gaan ombuigen dat stukje van nee is nee en blijft nee in plaats van ja jajaja.

    Het is nu echt oorlog op het moment in mijn hoofd. Als ik nu hoest ben ik bewust waarom ik hoest. Ik voel idd mijn ( longen) ik ben mij nu bewust wat ik al een paar jaar voel in dat gebied.

    Door ik ziek werd vorige week is het in een ander dag licht komen te staan voor mij zelf. gisteren die arts dan die eigenlijk mij nu op dit pad brengt.

    Schreef het gisteren al eigenlijk ben ik die man wel dankbaar ook de manier waarop hij reageerde van ik ga er nu niet overpraten hij wilde duidelijk mijn smoesjes niet horen. En ik denk ook al lukt het mij nu niet cold turkey vandaag te stoppen dat er echt iets in gang is gezet.

    Zelfs mijn moeder gisterenavond van ja ga er voor. Ook ze schrok eigenlijk wel mijn vader zie ik dadelijk ook die verstokte roker. Die gaat preken ;);) van ja je rookte ook te veel je bent nog erger dan je moeder en vader bij elkaar enja ookdat is waar.

    Zal ik dit topic open laten of laten sluiten en er op terug komen na het bellen van ( afspraak) en ik heb de eerste grote stappen persoonlijk gezet.

    Vandaag is nog niet mijn dag maar ik weet zeker dat het mij gaat lukken.

    Sorry dat ik weer mee tik nu zo! zo gaan mijn gedachten ook echt de hele tijd en ik schrijf het op en gebruik eigenlijk jullie nu:(:(:(
    Maar ik denk dat dit ook wel heel goed is met de neus op de feiten gedrukt blijven en die knop om te maken.

    als het mij lukt he geef ik een zwp feest haha;) met het gespaarde geld.:D
     
  10. Meagantje

    Meagantje Niet meer actief

    Ik heb eigenlijk geen enkele bijwerkingen gehad na het stoppen. Ik had wel de champix de eerste 3 weken waar ik hoofdpijn van kreeg en dus op een dag ook gewoon mee gestopt ben. Maar verder nergens last van. Soms een beetje saggie en met lege handen staan wanneer je normaal een peuk zou roken..

    Maarre wil nog iets zeggen..

    Ik vind de opmerking "als je het niet 100% wilt dan lukt het niet" erg kortzichtig..

    Ik twijfelde heel erg aan mijn eigen kunnen en had er eigenlijk helemaal geen zin in. Moest het ook niet voor een medische reden ofzo maar toch is het me geluk. Doorzettingsvermogen. DAT heb je nodig! :) succes en komop nou!
     
  11. Myo

    Myo Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    1,352
    0
    36
    Het is niet een kwestie van "proberen te stoppen" of "als het mij lukt".
    Nee, het is een kwestie van "ik stop" en "het gaat lukken".
    Jij bent namelijk ten alle tijden de baas. Het roken overkomt je niet, die sigaret springt niet vanzelf in je mond. Jij kiest ervoor om hem op te steken. En ja, het is moeilijk om er niet voor te kiezen! (Zelf 13 jaar gerookt en tig stoppogingen gedaan.) Maar ook al is het moeilijk: jij bepaalt uiteindelijk!

    Ik heb ook alles wel uitgeprobeerd vroeger; noem het hulpmiddel/boek/medicatie maar op en ik heb het gebruikt. En hoe ben ik uiteindelijk gestopt? Ik besloot dat het gewoon echt niet meer kon (we wilden graag aan kindjes beginnen). Ook na mijn zwangerschappen niet meer begonnen, hoewel dit nog steeds moeilijk was! Want dat moet je je ook realiseren; wanneer je gestopt bent, zul je na een tijd en zelfs na hele lange tijden, nog te maken krijgen met plotse trek. Maar ook dan geldt; jij bent de baas!

    Denk goed na over een plan van stoppen, eentje waarvan jij denkt dat dat het beste bij je past en dan DOE je het gewoon. Niet meer over gaan nadenken, nee, je plan blijven volgen. Afleiding zoeken.

    Zet hem op! Ik weet zeker dat jij het ook kan. En bedenk, als je dit overwint, wat een ijzersterke vrouw je dan wel niet bent. Wees nu alvast trots op de rookvrije jij dadelijk.
     
  12. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    #192 Elmo, Feb 12, 2016
    Last edited by a moderator: Feb 12, 2016
    http://www.dokteronline.com/pils/nl/patient_information_leaflet-2748-champix-nl.pdf-1408441802.pdf

    Zit de bijwerkingen te lezen is er ook nog een ander middel? die wil ik dan ook gaan onder zoeken.

    Als ik deze bijsluiter lees ben ik eigenlijk wel een beetje bang om daar mee te beginnen. Maar ben ik nu dan soms niet dep heb ik nu dan soms geen negatieve gedachten zie ik nu soms al het leven soms niet zitten.

    Heb ik nu last van stemmingswisselingen als ik die bijwerkingen bekijk. Denk ik dat er niet zo veel veranderd voor mij zelf. Misschien wat heftiger dan u maar de dingen die er in staan zijn wel dingen die ook buiten dat medicijn kunnen voorkomen.
     
  13. Born2beMom

    Born2beMom Fanatiek lid

    Dec 9, 2014
    1,484
    0
    36
    NULL
    NULL
    Ja gewoon de sigaretten weggooien en niet meer oppakken
     
  14. Myo

    Myo Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    1,352
    0
    36
    Ik heb ook champix gebruikt. Pas idd op voor depressie ed. Ik had er niet echt last van, ook al ben ik daar wel erg gevoelig voor. En eigenlijk is het natuurlijk gewoon een trucje; je mag door blijven roken, maar de nicotine wordt niet meer opgenomen. Ik ben er toentertijd 7 maanden mee gestopt...maar daarna dus weer vrolijk begonnen :(
     
  15. Myo

    Myo Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    1,352
    0
    36
    Wat mij heel erg hielp bij de definitieve stoppoging, was sporten. Wanneer ik tegen een muur aanliep, reageerde ik mijn frustratie en agressie af door te gaan hardlopen. Dan was ik daarna moe, maar ook weer kalm. Komt natuurlijk ook door de endorfines die vrijkomen.
     
  16. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    Waarom mag ik van jou niet onderzoeken of die medicatie iets voor mij is. ?? Niet iedereen is het zelfde.:(
     
  17. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    Ik zou hem graag dicht willen ik laat dit topic heropenen als ik verder in/met mijn proces bent. Maar om te voorkomen dat ik blijf reageren wil ik hem voor nu gesloten hebben.

    Dit bericht stuurde ik net naar beheer.. Ik beloof dat ik er op terug gaat komen in dit topic maar om nu ook even te stoppen voor mij zelf anders blijf ik reageren en woord het helemaal een zootje.
     
  18. wendy339

    wendy339 VIP lid

    Oct 27, 2010
    9,739
    1,060
    113
    Jij rookt wel daarom juist mijn reactie .
    Als jij de tips en kennis hebt was je zelf toch ook allang gestopt??
     
  19. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    Ik heb wel meer goede adviezen en tips, maar dat wil toch niet zeggen dat ik ze allemaal zelf ook hanteer? Dan kan niemand meer tips geven als je er zelf niet in staat. En natuurlijk wegen tips van kenners meer, maar dat wil niet zeggen dat anderen geen tips meer kunnen geven, toch?
     
  20. Born2beMom

    Born2beMom Fanatiek lid

    Dec 9, 2014
    1,484
    0
    36
    NULL
    NULL
    Nooit gezegd dat het niet mag... maar elk middel en medicijn werkt alleen als je het zelf wil. En eerlijk? Dat blijkt tot nu toe uit vrij weinig.... want elk uur 1 is niet eens afkicken....zelfs niet als je meer gewend bentte roken
     

Share This Page