Ja daar geloof ik wel in. Maar op een wetenschappelijke manier. Er zijn miljarden sterrenstelsels met daarin weer zonnestelsels en daarin weer planeten etc. Dus de kans dat er ergens leven is, is zeer waarschijnlijk. Dan denk ik dus aan bacteriën, algen, misschien planten of meercellige organismes. De kans op echt intelligent leven is weer wat kleiner. En gezien onze beperkingen in tijd en ruimte. Dus dat je in dezelfde tijd leeft en met elkaar in contact kunt komen ondanks de enorme afstanden (en de vertraging die dat weer geeft). Dat lijkt me zeer onwaarschijnlijk.
Niet in de zin van 'marsmannetjes' ofzo. Maar er zal in het zonnestelsel ongetwijfeld een planeet zijn waar de condities zo zijn dat er wel bacteriën of iets leven.
Mijn antwoord. Ik geloof er niet in, ik ben er 100% zeker van. Ook in intelligent buitenaards leven. er is water ontdekt op de maan, op mars en dit is zeer dichtbij. De maan Europa van Jupiter vind ik zeer interessant. Er is water en zuurstof. Doordat de maan geologisch actief is is er onder het kilometers dikke ijs vloeibaar water. Hier zijn ook bewijzen voor. Mijn favoriet is de maan Titan van Saturnus. Deze maan lijkt op de aarde. Er is een atmosfeer, rivieren, bergen, er zijn ook wolken. Jammer genoeg heeft de maan geen vriendelijk milieu. 1 voorbeeld hiervan, de rivieren zijn niet van water, wel van methaan. Dit is allemaal zeer dichtbij. Dan kijk je verder naar andere sterren. In onze melkweg bevinden zich 200 tot 400 miljard sterren en er zouden miljarden leefbare planeten zijn. Nu zijn er een 2000 exoplaneten ontdekt Onze ster alleen al heeft 8 planeten, er is nu bewijs voor een 9e planeet. Dus bij bijna elke ster wat je ziet zijn 1 of meerdere planeten. de top 10 voor leefbare planeten De top 10 aardachtige exoplaneten van 2015 En om nog verder te kijken, ons sterrenstelsel genaamd de melkweg heeft miljarden sterren maar er zijn ook miljarden sterrenstelsels die elk miljoenen tot miljarden sterren hebben. Er zijn meer sterrenstelsels dan zandkorrels op aarde. Wij kennen ook alleen ons universum waar we maar 5% over weten maar er bestaan waarschijnlijk meer universums. Dit noemen we dan een multiversum. Zouder er zelfs ook nog meerdere multiversums bestaan? Dus ja, ik geloof in buitenaards leven
Eerlijk gezegd heb ik mij er nooit in verdiept. Dus om nou ja of nee te zeggen, ik weet het gewoon niet.
Ja, het heelal is zo onbevattelijk groot. We zijn echt niet de enige O en ik haal de geniale opmerking maar aan van Theo Maassen: als ze dommer zijn dan wij hoeven we ze niet te leren kennen en als ze slimmer zijn dan wij, vinden zij ons eerder dan wij hun
Ja, wat imoeder zegt. Offf. ...Er is juist heel veel intelligent leven op verschillende planeten en zij hebben allemaal contact met elkaar. En wij zijn de beruchte planeet waar niemand iets mee te maken wil hebben omdat we elkaar en andere levensvormen op onze planeet uitmoorden.
Ja zeker wel. Het hoeven niet dezelfde levensvormen of omstandigheden te zijn als hier. Hier zijn veel levensvormen afhankelijk van zuurstof, maar er zijn hier ook bacteriën die zonder zuurstof overleven. Er hoeft dus op een planeet niet perse zuurstof te zijn om levensvormen te bevatten.
Voilà! Wat ik vaak zo grappig vind is dat men dan vaak meteen denkt aan leven zoals wij dat kennen. En dat die levensvorm dan ook menselijke kenmerken heeft zoals armen en benen en een hoofd en dat ze taal kennen zoals wij om te communiceren (zoals in star trek zeg maar). Maar de kans is groter dat het om heel andere levensvormen gaat. De ruimte is zo onbevattelijk onmetelijk groot en wij zouden dan de enige levensvorm zijn? No way!
Ja natuurlijk geloof ik daar in. (En aangezien Sydneys hier exact uitlegt waarom quote ik haar even. Scheelt mij weer typen ). Wanneer je je een beetje verdiept in deze materie (en dat doe ik regelmatig omdat ik het MATELOOS interessant vind) is het zelfs een beetje dommig om te denken dat wij de enige zijn.
Je weet inderdaad niet om welke levensvormen het gaat. Wij kennen alleen een groot gedeelte van het leven op aarde dus bij levensvormen denk je aan de levensvormen die wij kennen. Maar eigenlijk is dat ook een groot raadsel. Voor onze levensvormen heb je water en zuurstof nodig maar hebben alle levensvormen dat wel nodig?
Ik vind het ook zeer interessant. Ben ook heel benieuwd naar wat ze kunnen ontdekken nu ze het bewijs van de zwaartekrachtgolven hebben gevonden.