NIPT test moet toegankelijk worden voor alle zwangere vrouwen

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door lellebel2, 16 feb 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    Als je dus wel wat van af weet.

    Heb dit nog nooit gezegd op dit form maar dit keer zal ik het wel zeggen.

    KANS loos.
     
  2. A1988

    A1988 Fanatiek lid

    8 okt 2012
    1.133
    0
    0
    Twente
    Wij twijfelen nu trouwens voor het eerst om de combi test te doen. Onverwacht zwanger van nr 3 en we willen graag goed voorbereid zijn mocht er nu een kindje komen dat meer hulp/zorg nodig heeft. Ook om de rest van ons gezin voor te bereiden.
     
  3. Sifra

    Sifra Niet meer actief


    Mijn, volgens jou, zo duidelijke mening, berust op je eigen interpretatie.

    Maar volgens jou mag een ander niet haar mening uiten, maar jij mag wel buitenproportionele reacties geven?
    Bizar...
     
  4. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.513
    36.473
    113
    Je hebt gelijk;). Ik heb je antwoord op mijn vraag gemist. Ik heb even terug gelezen.
    Ik snap je gedachtegang wel. Ik ben het er ook deels zeker mee eens. Alleen vind ik ook dat iedereen voor zichzelf die keuze moet kunnen maken en daar vrijheid in moet kunnen krijgen.
    Als jij een andere keuze zou maken dan Vlinder (en dat kun je volgens mij pas zeker weten als je in haar schoenen had gestaan), dan heb ik niks dan respect daarvoor, maar ik heb ook respect voor Vlinder die wel die keuze heeft gemaakt en het is wel jammer dat er hier dan wordt gedaan alsof ze voor niks haar kindje heeft weg laten halen. Zo komt het namelijk echt over. Prima, dat jij een andere weg zou kiezen, maar respect.. En die laatste opmerking op psychische hulp ging echt te ver.
     
  5. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Heel mooi gezegd en hier heb ik echt begrip en respect voor! Jij zou een andere keuze maken dan ik, maar dat betekent niet dat we elkaar te hoeven veroordelen. Mooi :)
     
  6. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.513
    36.473
    113
    Mee eens.
     
  7. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Iemand mag van mij een mening uiten op iets wat op haarzelf van betrekking is, zoals Eliza heel netjes en respectvol deed. Maar die mening betrek je niet op mij of een ander. Zij wil de nipt niet voor iedereen toegankelijk maken, omdat zij niet wil dat anderen een zwangerschap afbreken. Dan bemoei je je mi veel te veel met het leven van een ander en realiseer je je niet hoeveel invloed dit op het leven van die mensen gaat hebben. Dat vind ik buitenproportioneel! En dat jij mijn reactie buitenproportioneel vind, is helemaal prima. Jouw mening, ik deel 'm alleen niet.
     
  8. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    prima als het voor iedereen beschikbaar zou zijn maar ik vind wel dat het alleen de risicogroep vergoed moet worden.
    als je het alleen voor jezelf wil om het 1 en ander uit te kunnen sluiten moet je mi zelf betalen.
     
  9. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief


    Die opmerking ging inderdaad te ver, mijn excuus daarvoor aan Vlinder.

    Maar ze daagde me uit. Ze weet namelijk niet dat ik kort geleden mijn zwaar gehandicapte zus naar het graf heb moeten brengen. En nu je dit weet, en haar reactie dan nog eens leest... Tjah, dan geef ik ook een harde reactie terug, want ik weet dus wel degelijk waar ik het allemaal over heb.

    Net zoals Elmo, die denkt te weten dat ik praat alsof ik er niets vanaf weet. Zeg zulke dingen gewoon niet als je niet weet tegen wie je het hebt.
     
  10. tuc

    tuc Niet meer actief


    Maar jij gaat er nu vanuit dat alle baby's met down syndroom of op een andere manier mogelijk gehandicapt zijn zo maar weggehaald worden. Daar is nog helemaal geen sprake van.

    En je vindt eigenlijk dat iedereen een gehandicapt kindje moet laten komen, maar dat kun jij niet voor een ander beslissen. Sommige zware handicaps vind ik geen kwaliteit van leven en dan kun je dus een keuze maken juist denkend aan je kindje.
     
  11. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief


    Als je van te voren al weet dat je het kindje niet weg laat halen, dan doe je vaak ook die testen niet. Die testen worden uitgevoerd zodat de ouders een keuze hebben om het weg te laten halen.
    Ik kan dat idd niet beslissen voor een ander, net zoals jij niet kan beslissen of een handicap een kwaliteit van leven is.
     
  12. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    ...
     
  13. Eliza78

    Eliza78 Niet meer actief

  14. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

  15. tuc

    tuc Niet meer actief


    Ik vind dit veel te eenzijdig, want de NIPT test is geen down test. Er wordt veel meer mee opgespoord. En ik wil wel eens weten hoeveel baby's er voor die test daar was ingevoerd na of tijdens een zwangerschap of bevalling overleden door een aandoening die niet met het leven verenigbaar is. Ouders die dus 9 maanden dachten een gezond kindje op de wereld te zetten en ineens de schok van hun leven kregen.

    Daarnaast heb ik veel liever dan iemand door de nipt besluit een zwangerschap af te breken dan door die tests die nu al gedaan worden. Dat zijn nl enkel kansberekeningen. Door de nipt weet je zeker wat er aan de hand is.
     
  16. Wenda

    Wenda Fanatiek lid

    12 dec 2013
    2.431
    1.398
    113
    Gelderland
    Daar ben ik dus inderdaad ook een beetje bang voor als de NIPT voor iedereen vergoed word. Ik zou zelf ook die testen niet laten doen omdat ik de zwangerschap niet zou beëindigen.
    Ik vind het moeilijk om te zeggen of ik voor of tegen ben dat het vergoed word.
    Ik kan me ook moeilijk voorstellen dat iemand de zwangerschap afbreekt. Maar ik heb zelf gelukkig nooit voor zo'n keuze gestaan.

    @Vlinder, mag ik vragen hoe jij tot die beslissing bent gekomen?
     
  17. Poppy4

    Poppy4 Bekend lid

    13 jan 2016
    707
    480
    63
    Een ding wat denk ik een beetje over het hoofd wordt gezien bij de NIPT test is dat het momenteel weliswaar gefocussed is op het opsporen van de 6 trisomien, maar ze druk in ontwikkeling zijn ook andere afwijkingen ermee op te sporen. De NIPT test is geen kansberekening, het is een uitreksel (codering) van je baby's DNA.

    Hoe mooi zou het zijn als er straks helemaal geen vruchtwaterpuncties of vlokkentests meer nodig zijn, maar alle gegevens uit een simpele bloedafname gehaald kunnen worden. Dus ook als je niet voor een COMBI of NIPT test kiest, maar als er tijdens een echo een afwijking wordt gevonden waar verder onderzoek naar gedaan moet worden.

    Overigens vind ik het wel erg vaak over het downsyndroom gaan, terwijl ook de andere 5 trisomien ermee opgespoord worden, die geen van allen met het leven vereenigbaar zijn (m.u.v. een milde vorm van trisomie 8). Het lijkt me dat er best een verschil is tussen je kindje moeten laten gaan aan het eind van je eerste trimester en je zwangerschap zo ver mogelijk uitdragen om te bevallen van een zo goed als voldragen kindje wat nooit een kans op leven heeft gehad.

    Ik ben er absoluut voorstander van dat deze test beschikbaar wordt voor iedere zwangere die deze wil afnemen en ook van een eigen bijdrage aan de test. Ik ben er ook absoluut voorstander van dat iedereen het verder helemaal zelf moet weten of je er gebruik van maakt of niet!
     
  18. tuc

    tuc Niet meer actief

    En ik vind de krant (sorry) waar dit in staat, zeker gezien de aard van dit onderwerp niet heel neutraal. De mensen die schrijven voor deze krant, hem lezen of zich erdoor laten interviewen hebben allemaal al een bepaalde mening over dit onderwerp. Dus een negatieve uitlating over deze test verbaasd mij niet.
     
  19. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Fijn dat je nu wel tot die conclusie komt. Ik vind het heel naar van je zus maar dat geeft je idd niet het recht om voor een ander te kunnen bepalen wat ze zouden doen in een dergelijke situatie. Het afbreken van een zwangerschap is geen afwijzing naar mensen als jouw zus. Dat moet echt iedereen voor zichzelf weten.
     
  20. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.625
    9.137
    113
    Vrouw
    Rotterdam


    Down komt wel veel vaker voor de andere twee trisomieën die met de NIPT worden opgespoord. Daarnaast is het niet zo dat dit voor 100% niet met het leven verenigbaar is. Ik ken bijvoorbeeld mensen met een kindje met een van deze twee trisomieën, zij lopen tegen heel veel muren aan, omdat artsen in eerste instantie hun kind niet willen behandelen.

    Het zou toch verschrikkelijk zijn als dat straks ook gaat gelden voor kinderen met het syndroom van Down. En dat terwijl er de juist de laatste tijd heel veel onderzoek wordt gedaan en de vooruitzichten voor deze kinderen steeds beter worden.
    Als er straks minder van deze kinderen komen, zal er ook minder onderzoek worden gedaan, waardoor hun kansen juist weer minder worden.
     

Deel Deze Pagina