Oorbellen voor (kleine) kindjes. Ja of nee?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Veera, 17 feb 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
?

Oorbellen voor (kleine) kindjes? Ja of nee?

  1. Ja, leuk

  2. Nee, vind t niks

Meerdere stemmen zijn toegestaan.
De resultaten zijn alleen zichtbaar na stemmen.
  1. podiki25

    podiki25 Fanatiek lid

    18 mei 2012
    3.897
    124
    63
    Tandheelkunde
    Barcelona
    Ik heb nee geantwoord want ik vind het eigenlijk maar niets.
    Maaaaarrrrr.... mijn dochter heeft ze sinds 2 weken wel....
    Uitleg: hier in het traditionele Spanje is het blijkbaar een schande (even lekker overdrijven) als een baby/meisje geen oorbellen krijgt.
    Het was een waar gevecht met mijn schoonvader (enneuh, nee, schoonmoeder vond het ook niet leuk dat ik dat eerst niet wou maar respecteerde mijn mening wel) want volgens hem kon dat toch echt niet om een meisje/baby geen oorbellen te geven.
    Hier krijgen babietjes dat bij de geboorte in het ziekenhuis. Uiteindelijk heb ik na een jaar toegegeven na vele steken onder water van schoonpa (haha, zie hem graag hoor maar kan nogal voet bij stuk houden) en opmerkingen van mensen in de straat die, al is ze van kop tot teen in het roze gekleed en vaak met een jurkje aan, toch nog denken dat het een jongetje is en dan verwonderd zeggen (als ik zeg dat het een meisje is) dat ze geen oorbellen heeft....
    Uiteindelijk toch maar toegegeven aan deze traditie...
    Eerlijk gezegd ook omdat ik niet wil dat ze later buitengesloten wordt of zo. Maar vind het nog steeds raar en eigenlijk had ik liever gehad dat het niet zo is. Maar het went wel.
     
  2. Strandbal

    Strandbal VIP lid

    3 mei 2013
    8.890
    3.414
    113
    Ik kan me er trouwens wel aan storen dat mensen op dit forum iemand nogal snel als ordinair bestempelen.
    Dat je zelf geen oorbellen zou geven en dat je het niet mooi vind is helemaal prima. Ieder zijn keus.
    Maar waarom mensen die het wel doen en het wel mooi vinden gelijk bestempelen als ordinair? Dat snap ik echt niet...
    Bij mijn turkse schoonfamilie is het ook normaal om al op jonge leeftijd oorbellen te geven. Nou dat zijn echt geen tokkies hoor.
     
  3. cvr84

    cvr84 Lid

    25 okt 2014
    77
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik vind het tikkeltje ordinair staan. En daarbij vind ik dat het kindje op latere leeftijd zelf mag kiezen of ze wel of geen oorbellen wilt. Ook vind ik het zielig voor het kleine hummeltje dat ze pijn lijdt (ook al is het maar even )
    Ieder zijn eigen mening.
     
  4. Rainbow88

    Rainbow88 Fanatiek lid

    13 jan 2014
    3.648
    305
    83
    Ik vind het een raar zicht bij (bijna) haarloze baby's :)

    Hier krijgt dochter het pas als ze er zelf om vraagt. Bij jonge meisjes (Vanaf 6 jaar ofzo) vind ik het wel mooi!
     
  5. nikki83

    nikki83 Bekend lid

    11 nov 2013
    526
    4
    18
    Vrouw
    Van mij mag ze best oorbellen, maar pas op een leeftijd dat ze ze zelf graag wil hebben. Vanaf een jaar of 6/7 vind ik het erg leuk. Ik vind het nu ze zo klein is met kort haar ook niet zo mooi staan en idd ook wel een beetje ordinair…
     
  6. humptydumpty

    humptydumpty Fanatiek lid

    9 apr 2014
    3.637
    1.193
    113
    Mijn dochters mogen oorbellen zodra ze het zelf willen en begrijpen wat het inhoudt. Mn oudste is 4,5 en als ze ze nog steeds wil als ze 5 is dan mag ze ze.

    Ik zou bij een baby nooit gaatjes laten prikken. Wat nou als je kindje het later drie keer niks vindt? Dan duurt het eeuwig voor die dingen weer zijn dichtgegroeid (als kind heb ik wel eens 2,5 jaar geen oorbellen gedragen en de gaatjes waren nog steeds niet dicht..). Ik snap op zich het argument van cultuur nog wel, maar als het niet je cultuur is snap ik echt niet dat je dit bij een baby al laat doen.
     
  7. Martine1983

    Martine1983 Fanatiek lid

    4 feb 2014
    1.568
    1
    0
    Drenthe
    Voor ons absoluut niet!
    Ik vind het echt heel erg lelijk om eerlijk te zijn.

    Zelf mocht ik het pas rond mijn 12e en dat zullen velen wel oud vinden, maar mijn ouders vonden het belangrijk dat ik echt bewust was van de keuze in plaats van iets heel graag willen. Een kind wil zoveel... Nog iets ouder mocht ik er op eigen verzoek een tweede gaatje erbij in beide oren.

    Geen idee eigenlijk of ik ook zo lang zou wachten als ik een meisje zou hebben, ik denk het wel... maar daar hoef ik mij niet druk om te maken. :p
     
  8. Tazzy

    Tazzy Fanatiek lid

    20 aug 2013
    1.364
    31
    48
    Ik ben zeker niet tegen oorbellen maar ons dochtertje krijgt ze pas als ze er zelf om komt.
    Ik vind het persoonlijk geen gezicht bij die hele kleintjes maar dat is mijn mening. Daarbij vind ik het ook een beetje eng bij die kleintjes, als ze eraan zitten of achter een kledingstuk blijven hangen ofzo. Nee ik wacht gewoon tot ze er zelf om komt. Zo ging het bij mij vroeger ook en dat was prima. Ik was een jaar of acht.
     
  9. Nacho

    Nacho Fanatiek lid

    3 jun 2015
    2.369
    9
    38
    Vrouw
    Baby & Mama Coach
    Houten

    Als ik denk aan baby's met oorbellen, denk ik aan mensen zoals Samantha (Barbie) en Michael. Dat vind ik wel echt ordinaire mensen. Bij tokkies denk ik aan zanger Rinus :p Ik moet eerlijk zeggen dat ik ze wel eens over één kam scheer.
     
  10. liefdotje

    liefdotje Niet meer actief

    Nee en vooral niet omdat ik het echt lelijk vind staan bij baby's die heel kort haar hebben :)

    Onze oudste was ongeveer 3,5jaar oud toen ze oorbellen kreeg (zelf om gevraagd)
     
  11. RoIn

    RoIn VIP lid

    3 feb 2014
    5.918
    595
    113
    Vrouw
    Dit...:)
     
  12. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.630
    5.657
    113
    Ik kreeg mijn eerste oorbellen rond mijn 6de denk ik, omdat ik het zelf wilde. Mijn zusje veel later die durfde niet. Dus nee pas als ze er straks zelf om zou vragen vanaf een jaar of 6.
     
  13. Veera

    Veera Niet meer actief

    Zo wow, er zijn echt een heleboel mensen die "nee" zeggen. Misschien toch maar zo laten dan, zonder oorbelletjes.. :)
     
  14. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Ik denk dat het voor veel mensen een verrijking zou zijn om eens verder te kijken dan de grenzen van Den Haag of 't Maaskantje. :p
    De meeste Spaanse vrouwen zijn bijv absoluut niet ordinair en toch hebben al hun dochters oorbellen, ik durf zelfs te wedden dat onze koningin ook oorbellen had al klein meisje. Het is immers doodnormaal in Argentinië.
     
  15. Wilsy

    Wilsy Actief lid

    9 jan 2016
    360
    0
    16
    Nederland
    Zo, hier ben ik het nou helemaal mee eens :D
     
  16. Wilsy

    Wilsy Actief lid

    9 jan 2016
    360
    0
    16
    Nederland
    En wat als je dit topic niet had geopend? Had je het dan wel gedaan omdat je het eigenlijk gewoon heel leuk vind? Dan zeg ik: doen! :)
     
  17. Vlinderbloem

    Vlinderbloem VIP lid

    27 mrt 2008
    8.128
    1.682
    113

    Ik niet. Ik zie toch vooral dat mensen "oorbellen bij kleine kindjes" een beetje als ordinair zien. Of namen. Of kledingstijlen. Maar dat mag toch gewoon? Dat is toch puur een kwestie van smaak?
    Het wordt (hier en elders) vaak zo verschrikkelijk persoonlijk opgevat (oh dus je vindt MIJ ordinair..) terwijl er negen van de tien keer gewoon om je mening wordt gevraagd over je smaak.
    Ik denk dat mensen eens wat minder lange tenen moeten hebben. ;)
     
  18. tuc

    tuc Niet meer actief

    maar wij wonen niet in Spanje of Argentinië toch?? Daarom kan het hier een andere associatie geven.

    En verder eens met vlinderbloem
     
  19. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    #59 amdaa, 18 feb 2016
    Laatst bewerkt: 18 feb 2016
    Vandaar mijn eerste zin ;)
     
  20. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ja nee ik snap je wel. Ik weet heel goed dat de associatie in die landen heel anders is dan in NL. Maar dat verandert niet dat ik oorbellen bij onze hollandse babietjes er ordinair uit vind zien.
    Bepaalde kleding is in andere landen heel normaal maar als ik daarin in NL ga lopen denken ze vast dat ik uit het PBC ontsnapt ben:p😂
     

Deel Deze Pagina