Hi all zoals jullie in t nieuws hebben gezien is t over en uit bij v&d. nu werk ik niet voor v&d maar wel in een shop in shop (merk A)IN v&d en zijn wij net zo goed de dupe. Nu moesten alle shop in shops van "ons" merk naar een winkel van merk A. Daar kregen we een voorstel met 2 opties: 1.je contract omzetten naar 0 uren en andere functie. bouwt geen vakantiegeld meer op etc. 2. als vrienden uit elkaar zodat je naar t uwv kan. nu heb ik een vast contract 30 uur per week. ben ik ruim 18 weken zwanger. en heb tot dinsdag de tijd om een keuze te maken. Wat moet ik doen en wat is verstandig?! mag dit überhaupt?! alvast bedankt!
Hier moet je zsm een arbeidsrechtjurist naar laten kijken. Daar zitten zoveel haken en ogen aan dat wij dat vanaf hier echt niet kunnen beoordelen. Sterkte!
Ja dat ga ik maandag gelijk doen. rechtsbijstand zei ook al; alsof ze je vragen je in je voet te schieten.
Ja klopt. Alle papieren liggen in de v&d en daar kan ik niet zomaar in en mijn werkgever wilt voor di 23 weten welke optie we kiezen.
Je krijgt nu een voorstel tot ontslag. Als je een comtract hebt bij de winkel en dus niet bij de v&d, proberen ze je nu te overbluffen. Laat er voor de zekerheid even een jurist naar kijken (fnv, rechtsbijstand, rechtswinkel/juridisch loket) want 100% zekerheid kan ik je niet geven. Wat ze nu doen is je een ontslag aanbieden met de mogelijkheid tot een NIEUWE baan op een van de andere vestigingen. Waarschijnlijk sta je juridisch heel sterk nu, zeker omdat je ook nog ontslagbescherming door je zwangerschap hebt (aannemende dat je dit al wel bekend had gemaakt). Grote kans dat je met een jurist erbij of je 30uren contract houdt, of een flinke ontslagvergoeding krijgt. Succes en laat je weten hoe het afloopt?
Mij lijkt 'als vrienden uit elkaar gaan' geen goede optie. Je krijgt van de UWV geen uitkering als je zelf ontslag neemt toch? Dat willen ze je wel laten doen zodat zij er minder kosten aan hebben! Goede jurist erop. En ze kunnen eisen voor dinsdag maar jammer dan...jij hebt ook revhten
Ik denk ook dat je heel sterk staat en dat ze je proberen te overbluffen. Jouw werkgever is niet failliet. Als hij al in zijn recht staat contracten met vaste uren om te zetten naar 0 uren contracten moet dit met toestemming van het uwv en moet hij daar aantonen dat dit noodzakelijk is om bedrijfseconomische redenen.
Goed naar laten kijken ja. Wat nan zegt klopt. In een aantal situaties behoud je je recht op ww. Mocht je al redelijk wat jaren hebben gewerkt en dus wat rechten (lees maanden ww) hebben opgebouwd, zou ik daar voor gaan. Nu krijg je straks eerste maanden 75% en daarna 70% van je loon. Als je gaat voor 0 uren zul je per maand stuk minder krijgen. En als je daarna alsnog in ww komt zal die uitkering stuk lager uitvallen omdat je daarvoor minder uren hebt gewerkt en dus minder verdiend hebt. Succes. Flinke rotsituatie.
Hoi allemaal bedankt voor de reacties. Samen met nog 2 anderen proberen we dit aan te vechten. De rest heeft met hun "domme" kop getekend omdat ze zo van hun werk houden. Sorry hoor maar voel me een piece of shit voor hun. ik werk er 2,5 jaar met vast contract. bedoel als hun voorstel was van 30 naar 20 of 24 daar kan ik mee leven. Maar nu ik zwanger ben komen er ook nog eens zoveel kosten bij dat ik nu niet minder wil werken. bedoel voel me nu nog hartstikke fit. Maandag ochtend kan ik t gebouw in van de V&D. haal ik mn contracten weg en ga ik naar een juridischloket toe. Inderdaad ik denk dat het overbluffen is en dat ze mooi gebruik maken van de situatie. Iedereen die tekent roosteren ze misschien voor 10 uurtjes in per week en druipt iedereen af uiteindelijk. houd jullie op de hoogte.
Denk er ook aan dat je uitkering van je zwangerschapsverlof op je gemiddelde aantal uren zal worden berekend. Dus met een 0-uren contract zal dat ook flink minder zijn. Ze kunnen je ontslaan op basis van boventalligheid, maar dan hebben ze vergunning nodig van uwv en heb je recht op een transitievergoeding en behoud je het recht op ww. Succes in deze tijd, super vervelend de onzekerheid. Laat je maandag goed voorlichten. En je hebt altijd recht om een jurist te spreken dus laat je niet onder druk zetten dat je voor dinsdag iets moet laten horen, daar is volgens mij ook een wettelijke termijn voor vast gesteld
Ik ben ook benieuwd of ze je dan zomaar een 0 uren contract mogen geven. Hou ons op de hoogte en sterkte ermee
Niet tekenen, absoluut niet tekenen zonder advies te hebben ingewonnen bij een jurist. Je bent in dienst bij deze werkgever en niet bij de V&D. Zij moeten dus werk voor je zien te vinden in hun andere winkels (je hebt immers een vast contract). Nooit zomaar accoord gaan met een 0-uren contract. Ik vermoed wel dat ontslag op basis van wederzijds goedvinden uiteindelijk de beste optie zal zijn (krijg het idee dat ze van iedereen afwillen). Echter dan heb je recht op een vergoeding, omdat je er al een aantal jaar werkt (je behoudt wel het recht op je ww dan).
Ik ben erg benieuwd wat ze bij t juridisch loket zeggen. Ik houd jullie op de hoogte en nogmaals bedankt voor de reacties. Dacht ben misschien gek dat ik er naar laat kijken aangezien iedereen gewoon tekent, maar dit is gewoon een soort van val. Vooral als je zwanger bent inderdaad. met 0 uur heb je nergens recht op! afgelopen woensdag werden we bij 1 geroepen en werd er gezegdlan A jij gaat naar dit filiaal en jij naar dat. plan B is wanneer we in de v&d onze shop moeten leeg halen. Dit is al zo lang aan de gang rondom v&d dat ze zich echt wel hadden kunnen voorbereiden ipv last minute dit belachelijke aanbod te bieden. Maar misschien was dit ook wel de opzet.... 😠 vermoeiend!! net nu 😠
Hi all vandaag bij t juridischloket geweest en ik moet inderdaad niks tekenen dan graaf ik mn eigen graf. moet de rechtsbijstand bellen of zij schriftelijk willen reageren dat ik alle 3 de opties niet neem (1. contract 0 uur tekenen 2. agreement en ww 3 ontslagvergunning) maar dat ik 30 uur contract heb en die wil en kan werken. waarschijnlijk gaan zij proberen een ontslagvergunning te regelen maar ik ben zwanger en dan mag het niet. word vervolgd.....
Dit mag omdat het om bedrijfseconomische redenen gaat. Mocht je ervoor kiezen met wederzijds goedvinden uit elkaar te gaan laat het dan ALTIJD door een jurist doorlezen want aan de hand van hoe het beeindiginsvoorstel is opgesteld hangt jouw recht op ww af. Vanaf het moment dat je werkloos bent heb je recht op ww (ook in jouw geval) maar het is echt heel erg belangrijk dat je de voorwaarden goed laat doorlezen. Als je meer wilt weten kun je me een pb sturen. Heb in hetzelfde schuitje gezeten en teken deze week het voorstel tot beëindigen.
Ze hebben inderdaad een opzegverbod ( zwangeren mogen niet ontslagen worden) maar zoals ik al zei gaat het hier om bedrijfseconomische redenen. Ze kunnen jou laten werken aleen dan niet voor die 30 uur. Je mag weigeren natuurlijk maar het bedrijf kan dan zeggen...wij hebben haar aangeboden wat we hebben en mevrouw weigert