Wat even lastig de topictitel te verzinnen, hoop dat het een beetje duidelijk is Wij hebben een huis op het oog. Na verbouwing meer ruimte, mooie ligging, wat meer afgelegen maar niet te. Maar alles is wel een stukje langer fietsen. Wie heeft dit ook gedaan en hoe is dat bevallen? Wij hebben weinig contact met de buren en de kinderen weinig contact met de kinderen hier in de straat, dus denk niet dat we dat gaan missen. Hebben bij het andere huis wel buren maar niet zo dicht op elkaar als nu. Ik vermoed dat er geen kinderen wonen. Lijkt me op zich heerlijk wonen maar ook eng, ben het niet gewend en 's avonds kijk je dan in zo'n groot zwart gat ipv dat je huizen ziet En dan het kopen... we hebben nu ook een koophuis waar we niet weg willen, behalve dan misschien voor dat ene huis. Maar we moeten dus eerst ons huis verkopen en dan hopen dat dat andere huis nog te koop staat. Of heeft iemand een ander idee/ervaring wat we kunnen doen? Dubbele lasten zien we niet zo zitten, dan kunnen we ook niet sparen en dus minder snel verbouwen en je zal maar je baan kwijtraken... En heb helaas geen oma met veel geld . Hier in de straat zijn de afgelopen jaren wel wat huizen verkocht, eentje na 18 maanden, de meeste na een maand of 3/4. Er staan nu een paar huizen al meer dan een half jaar te koop. Ons huis is redelijk 'goed' vergeleken met de andere huizen en op zich hoeft het niet voor de hoofdprijs weg omdat we geen hoge hypotheek hebben. Maar goed een hogere prijs is natuurlijk beter dan een lagere prijs
Als je echt alleen dat ene huis wilt kopen dan is de beste optie om het te kopen onder voorbehoud van verkoop eigen woning.
Wij hebben het twee jaar terug gedaan. We woonden in een huis in een woonwijk wat zo goed als af was, ontzettend veel geklust en verbouwt, en toen kwam dit huis toch dichterbij. Het huis stond al 4 jaar te koop, maar eerst voor belachelijk veel geld. Toen ze veel gezakt waren leek het nog steeds onbereikbaar, tot we een huis zochten waar we ons bedrijf bij konden, en ik toch persé eens wilde gaan kijken. En toen waren we beiden helemaal verkocht en wilden we het perse hebben. Uiteindelijk lukt het financieel toch. We hebben toen een contract ondertekend met daarin opgenomen dat we 8 maanden zouden hebben om ons eigen huis te verkopen, als dat niet gelukt was na die 8 maanden zou de koop van ons nieuwe huis ontbonden worden. We hebben ons oude huis scherp in de verkoop gezet, en het was in twee weken verkocht, de tweede kijkers boden meteen de vraagprijs. Moet wel zeggen dat die 2 weken vreselijk waren voor mij, ik was zo bang dat we echt 8 maanden moesten wachten en dan nog ons nieuwe huis niet zouden hebben. Maar gelukkig waren het maar 2 weken. Ik zou het zelf zo weer doen, maar dat komt ook doordat ons huis zo snel verkocht.
Ik had begrepen dat je het eerste jaar dubbele lasten van je hypotheek weer aftrekbaar is van de belastingdienst, als dat waar is dan geeft jullie dat misschien wat ruimte. Wij gaan wel eerst huizen kijken voor we het onze te koop zetten. We zitten hier in principe prima maar zouden het ook leuk vinden om eens ergens anders te gaan wonen. We hoeven niet pee se weg, het is verbouwen of verhuizen. En voor ons is het haalbaar om desnoods 2 jaar dubbele lasten te betalen dus het scheelt wel dat we die ruimte hebben (al blijft het 'zonde' van het geld mja als ik ons droomhuis tegenkom dan kopen we heT, het plezier wat we daar dan van zullen hebben weegt niet op tegen een jaartje dubbele lasten) Al ga ik daar niet vanuit mja je weet het nooit he.
Wij hebben dit begin vorig jaar gedaan. Na een jarenlang medisch traject om zwanger te worden zagen we een huis met zoveel grond, bij ons in de buurt zou zoiets onbetaalbaar zijn. Ook met het oog op, als het zwanger worden niet lukt, dan hebben we toch iets om ons mee bezog te houden. We hebben dit huis gekocht, maar wel al waardebepalingen van ons oude huis laten doen. Zodra ons bod geaccepteerd was, de makelaar ons huis in de verkoop latten zetten. Oude huis erg scherp geprijst, binnen 2 weken verkocht. We hadden wel met de verkoper van ons nieuwe huis een passeerdatum van een half jaar later afgesproken. Uiteindelijk omdat ons huis zo snel weg was, de passeerdatum van ons nieuwe huis moeten vervroegen. Als je het risico financieel aan kan en durft, de huizenverkoop is echt enorm aangetrokken.
Vraag gewoon een realistische prijs voor je woning, dan denk ik dat het best te doen is hoor Ga vooral niet te hoog zitten. Buren hier staan 1,5 jaar te koop omdat ze zeker 3 ton boven reële waarde zitten. Zodra wij maar een stap buiten zetten vliegen ze ons aan dat het huis minder waard is omdat wij er naast zitten... tjah.. als hun de prijs verlagen zijn we bereid het huis van hen over te kopen,, maar goed. Wij wonen heel erg buitenaf, maar ik vind het fantastisch. Zoveel vrijheid. Als het je droomwoning is, ga er dan voor!
Wij willen ook verhuizen en ik kijk echt niet op funda vooronderzoek huis (bijna) is verkocht Ik zou toch echt eerst verkopen, of als het enkel om dat een huis gaat kopen onder voorbehoud.
Bij ons is het dus andersom, hadden helemaal geen plannen om hier weg te gaan maar toen zagen we dat huis... Gaan er volgende week kijken, hebben alleen nog de buitenkant gezien. Ben zo benieuwd! Misschien valt het wel heel erg tegen . Maar de ligging is zo goed! Ons huis kunnen we waarschijnlijk verkopen voor meer dan 10000 euro dan ons hypotheekbedrag, dus ook nog ruimte om te zakken. Krijg er wel meer vertrouwen in zo Nog meer mensen ervaring met verhuizen van een rijtjeshuis naar een huis meer afgelegen en vrij?
Wij hebben vijf naar geleden een afgelegen huis gekocht en geen seconde spijt. De ruimte, rust en vrijheid zijn heerlijk. Wij kwamen uit een rijtjeshuis en wij willen nooit meer terug naar de drukte en alles hutje mutje op elkaar. Ik heb nu het gevoel elke dag op vakantie te zijn in eigen huis en dat alles wat verder weg is vind ik geen enkel probleem. Hier een zeer positieve ervaring . Succes met je beslissing!
Wij hebben eind vorig jaar ons nieuwe huis gekocht. Nu ligt dit wel niet zo afgelegen als jij beschrijft, maar wel vrijstaand met redelijk wat grond en nog in het dorp. Wij zagen dit huis in mei op Funda en zijn toen gaan kijken. Het huis vonden we heel mooi (moest wel wat aan gebeuren), maar we wilden eerst ons eigen huis verkopen. Door allerlei omstandigheden besloten we in oktober om er echt voor te gaan en hebben ons rijtjeshuis tegen een mooie prijs op de markt gezet. Binnen een week was het verkocht en hebben wij dit huis gekocht. Wij zijn de verkoop ingegaan met het idee; we willen eerst ons eigen huis verkopen en dan een ander huis kopen.
Dit klinkt goed! Dat gevoel krijg ik er ook bij als ik eraan denk. Alles is voor ons met de fiets maar 5 minuten om, dus is eigenlijk niets. Zitten dan wel tussen weilanden en bos . Baal echt dat de makelaar eerder geen tijd had, ben zo benieuwd
Dat afgelegen valt bij ons ook wel mee. Was je niet bang dat het in de tussentijd verkocht zou worden? Wij moeten nog wat dingetjes doen aan huis als we het te koop zetten, maar dat is een kwestie van een paar weken.