Kraamverzorgster die tegenviel

Discussie in 'Kraamtijd' gestart door beauty2012, 29 jan 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Shandy

    Shandy Fanatiek lid

    14 jan 2012
    2.603
    18
    38
    Wat vervelend zeg!
    Jammer dat je toen niet hebt aangegeven dat je t zo niet prettig vond. Bij onze intake werd aangegeven dat als t niet klikt, of je niet tevreden bent, je dit aan mag geven en iemand anders mag krijgen.
    Ook werd er duidelijk aangegeven dat ze geen huishoudelijke hulp zou zijn,maar voor mij en de baby kwam....,
     
  2. Amaranth

    Amaranth Niet meer actief

    Hoezo geen huishoudelijke hulp dan? Hier werd bij onze 1e dochter al aangegeven dat ze o.a voor een schoon bed en toilet zou zorgen, best belangrijk als je met een kapot onderkantje loopt :( Aangezien de baby best veel slaapt en het controleren van de moeder niet zo lang duurt.. wat moet ze dan verder met haar tijd? Ik had hier elke dag een schoon huis, schone was, schone baby, eten werd gemaakt (vond ze leuk, haar eigen recepten :)), visite werd goed verzorgd en dan hadden we nog genoeg tijd over om te kletsen haha :)

    Ik zou het alsnog aan gaan geven bij het kraambureau overigens.. Ontzettend jammer van de kraamweek :(
     
  3. Shandy

    Shandy Fanatiek lid

    14 jan 2012
    2.603
    18
    38

    Nouja, geen huishoudelijke hulp zoals t zou zijn als je iemand je huis laat schoonmaken..,Zorg voor moeder en kind, wel de kraamwas (hoeven de was van de man vogens mij niet verplicht te doen) Slaapkamer en badkamer. De visite verzorgen.

    Maar ik bedoel geen ramen zemen of extra klusjes. Eten koken deden wij zelf.
     
  4. Amaranth

    Amaranth Niet meer actief

    Oh zo, ik dacht al.. Als ik sommige verhalen hoor dat de kraamhulp niks doet verder dan schrik ik wel.

    Bij de oudste kookten we ook zelf, maar de kraamhulp van de jongste was nogal fanatiek :)
     
  5. Maagd

    Maagd Fanatiek lid

    8 jan 2014
    3.683
    10
    38
    Noorden/ drenthe
    Ik heb ook zo'n kraamhulp gehad.
    Ze deed nauwelijks iets in huis. We hebben ook helemaal geen vies huis, geen huisdieren of andere kinderen dus echt elke dag poetsen was niet nodig. Ze smeerde mij een boterham en met tegenzin ook soms voor mijn man. Dan de kleine wassen en aankleden en de controles bij mij. Ze waste elke dag terwijl ik zelf maar 3 keer per week was. Nou dat waren dus halve wasjes. Ze heeft mn bed na de bevalling verschoond (op mijn verzoek) en op de dag dat ze voor t laatste was moest ik haar vragen het nogmaals te doen.
    Mijn man is 3 dagen thuis geweest en vroeg haar een aantal bloezen te strijken aangezien hij de 4e dag weer naar z'n werk ging. Er lag een best stapeltje en die hoefde ze echt niet allemaal te doen maar na 2of 3 gestreken te hebben kwam ze gezellig bij ons en de visite zitten. A dat is privé, en B er ligt nog wel wat voor je te doen dus je kan je prima vermaken. Maar nee kletsen met ons en spelen met mijn nichtje die daar duidelijk geen zin in had was belangrijker.
    Ze at overigens van ons brood (niet in overleg) en als dat op was verzocht ze mijn man boodschappen te doen terwijl zij daar ook voor is. Daarnaast at ze uit onze koek/snoepkast. Dichte verpakkingen maakte ze open en at alles alleen op.
    Ik kan zo nog wel even doorgaan.

    Het was bovenal geen warme vrouw en dus geen fijne herinnering aan mijn kraamtijd. Heb achteraf klacht in gediend en de kraamhulp heeft een gesprek gehad. De uren die zij extra had geschreven hoefde ik niet te betalen.
    Eigenlijk had ik haar gelijk moeten aanspreken maar op dat moment dacht ik er niet zo over als een paar dagen nadat ze weg was. Ook omdat ik toen verhalen van mijn visite hoorde die ik dan niet kende
     
  6. Tweedeopkomst

    Tweedeopkomst Niet meer actief

    Ik kan ook nog teleurgesteld zijn over de kraamhulp. Op zich was het wel oke, maar toen ik op dag 4 een newbornshoot had en ik boven zat met mijn peuterdochter, terwijl de kraamzorg zat te kijken naar de fotoshoot toen was ik wel heel verdrietig. Die dag was de kraamzorg zo'n stoorzender. Eerst staan rommelen in de keuken (nutteloos) terwijl m'n kleine man in diepe slaap moest zijn voor de fotoshoot. (Fotoshoot was in de keuken) en daarna dat de kraamzorg mij niet ondersteunde met peuterdochter, zodat ik even van mijn kleine mannetje kon genieten en kon ontspannen... Vond het schandalig! Verder had ze ook de hele kraamweek geen beschuitje gesmeerd niks! (Wel gelukkig fruit voor me gesneden, maar het voelde echt dat ze aan het werk was en niet dat ze genoot van haar werk. Het "moest" maar
     
  7. DastyQueen

    DastyQueen Niet meer actief

    Ik heb ook niet zo een fijne kraamhulp gehad zoals ik hier weleens kees. Daardoor vraag ik me nu bij de 2e nog steeds af of ik niet voor de minimale uren moet gaan.
    Die van mij maakte elke dag wel de toiletten schoon en zorgde voor koffie en beschuit met muisjes voor de kraamvisite maar vond het zelf maar al te gezellig om daar telkens bij te zitten.
    Ze controlerende mij en de baby dagelijks (daar heb ik geen klachten over) maar daar is alles wel mee gezegt.
    Dat ik de eerste dag na mijn bevalling aan het strijken was zei ze niets van. Remde me niet af als ik zelf huishoudelijke taken deed (ik wist toen niet beter en het moest toch gebeuren).
    Ook had ik een baby die na de eerste fles om 7 uur meteen doorsliep tot een uur of 9. De kraamhulp wilde niet later dan 8 uur beginnen waardoor ik elke dag mijn wekker moest zetten om haar binnen te laten. Dat vond ik denk ik nog het meest vervelende omdat ik mijn slaap best wel kon gebruiken. Zelfs toen ik aangaf dat ze best dat uurtje per dag later beginnen door mocht schrijven als gewerkte uren wilde ze dit absoluut niet maar ze ging wel regelmatig al eerder weg als man uit zijn werk kwam en ze vond dat we haar niet meer nodig hadden die dag.
    Ben van plan aankomende kraanweek het er echt van te nemen en lekker veel in bed te blijven liggen met de baby en hopelijk draait de boel hier dan verder met hulp van de kraamzorg.
     
  8. Wen86

    Wen86 Fanatiek lid

    12 apr 2011
    2.165
    178
    63
    Enorm herkenbaar. Ik stond zelf te stofzuigen. Eten was aangebrand.
    Ze zei nog de eerste dag: oh dus ik moet jou echt naar bed sturen om te rusten. Dat is belangrijk hoor.

    Heb de hele week niet geslapen overdag.

    Ze moest op een lijstje van Medela kijken hoe het zat met opwarmen, invriezen etc.
    Ik moest haar dingen erover vertellen hoe het moest....
     
  9. naommama

    naommama Lid

    26 jun 2015
    49
    0
    0
    NULL
    NULL
    Eh tja.

    Ik lees nu wel verhalen van vreselijke kraamverzorgsters maar bellen na het kraambureau om een ander te vragen lijkt mij een kleine moeite ipv achteraf met een naar gevoel over je kraamweek te zitten.
     
  10. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.229
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Dit dus. En een kraamhulp is er niet voor de boodschappen en de strijk... boterham smeren voor je man is ook niet haar taak. En klagen over kleine wasjes, kom op.... ik denk dat sommigen er wat teveel van verwachten.
    Over het erbij zitten om te kletsen, ze vangen dan misschien wel dingen op die belangrijk zijn om te peilen hoe het met de kraamvrouw gaat. Ok sommigen kletsen misschien teveel maar het heeft vaak ook wel een functie ;) Mijn laatste kraamhulp was ook bij de bevalling en als ik familie vertelde over de bevalling vulde zij me aan of corrigeerde me zelfs, vond het erg fijn.
     
  11. krullebol81

    krullebol81 Actief lid

    9 jul 2014
    393
    23
    18
    Vrouw
    NULL
    NULL
    Ik had een prima kraamverzorgster. Ze bracht ons 's morgens beide ontbijt op bed :D Praatte daarna even over de nacht en de plannen van die dag. Ging 's morgens als een wervelwind door het huis. Zette koffie/thee voor het bezoek.
    's Middags heeft ze een paar keer de kleine beneden gehouden zodat wij (vriend was eerste week vrij) 's middags wat konden slapen. In de middag deed ze dan ook niet veel meer maar dat hoefde ook niet na zo'n ochtend.
    Ze zat erbij tijdens het voeden waar zij ook van genoot. Ze was elke keer zo verbaasd hoe goed de borstvoeding verliep en hoe goed de kleine het erop deed.
    We hebben haar eigenlijk vooral haar eigen gang laten gaan en onszelf lekker laten vertroetelen.
     
  12. k3lly

    k3lly Fanatiek lid

    1 feb 2008
    2.091
    2
    38
    Vrouw
    Kraamverzorgende
    Heerhugowaard
    Wauw extra klusjes als strijken en ramen zemen? Pardon...... daarvoor is een kraamverzorgster niet. Tis geen huishoudster! Kraamzorg is er in eerste instantie voor moeder en kind. Daarbij komt als ze tijd over is licht huishoudelijk werk zoals stofzuigen, sanitair en wasgoed. Verwacht niet dat je huis van top tot teen word schoon geschrobd dan kan je beter een huishoudster nemen dan een kraamverzorgster. Strijken alleen als daar tijd voor is, koken en boodschappen ook. Achterstallige huishoudelijke klusjes nee daarvoor is de kraamzorg er niet. Als je dat verwacht en het word niet gedaan dan heb je inderdaad een vervelende kraamweek.
     
  13. AnnaCF

    AnnaCF Niet meer actief

    Het ligt er aan wat je afspreekt met het bureau en hoeveel uur per dag ie afneemt.
    de kraamzorg is wel degelijk verantwoordelijk voor meer dan alleen knuffelen met de baby.

    Mijn kraam was ook super. Ik moest haar soms een beetje afremmen. Want ze deed echt heel veel.
     
  14. Zara75

    Zara75 VIP lid

    10 jul 2007
    12.033
    6.135
    113
    Happyland
    Ramen zemen behoort toch echt niet tot het takenpakket van een kraamverzorgster hoor.
    Strijken kan wel.
     
  15. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.229
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Lekker denigrerend, 'knuffelen met de baby'....

    Volgens mij is K3lly zelf kraamverzorgster, ze zal wel weten wat haar taken zijn.
     
  16. Zara75

    Zara75 VIP lid

    10 jul 2007
    12.033
    6.135
    113
    Happyland
    wat ik ook uit eigen ervaring kan vertellen, ik ben hierdoor gestopt met de opleiding. Er zijn kraambureaus die hun stagiares/leerlingen veel te vroeg alleen op pad sturen. Ik weet van een klasgenootje dat ze zonder enige ervaring naar een borstvoedingsgezin moest. Die kreeg dus een slechte beoordeling, logisch ook. Een andere klasgenoot moest naar een gezin toe die specifiek had gevraagd om een zeer, zeer, zeeeer ervaren oudere kraamverzorgster. Nou, alleen dat oudere klopte. ;)
    Ze is met buikpijn erheen gegaan. Vaak mogen ze ook niet verklappen dat ze leerling Zijn. Dikke kans dat er hier ook dames zijn die met een leerling te maken hebben gehad zonder dat ze dat wisten.
    Ik ben ook ontzettend gepusht om zelfstandig te gaan werken, terwijl ik dat absoluut niet zag zitten. Heb ontzettend veel stress gehad en hierdoor besloten ermee te kappen.
    Ik wil niet zeggen dat dit overal zo gaat, absoluut niet, maar het komt weldegelijk voor. De werkdruk ligt ontzettend hoog en alles draait om geld en daar zijn uiteindelijk de kraamverzorgsters en de ontevreden klanten de dupe van.
     
  17. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.229
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Wat zonde dat het zo gelopen is...

    Ik vind sowieso de zorg heel hard geworden. Ook met de thuiszorg, de tijden voor bepaalde handelingen zijn zo krap genomen dat er geen tijd is voor een kort praatje. Het is je ding doen en weg. Zo werkt het natuurlijk niet...
     
  18. Maagd

    Maagd Fanatiek lid

    8 jan 2014
    3.683
    10
    38
    Noorden/ drenthe
    Ik heb al eerder in dit topic gereageerd maar kraamhulp is er om jou als moeder te vervangen. Als er gestreken moet worden dan hoort zij dat dus te doen. Zij moet ervoor zorgen dat het huishouden door kan gaan. Het moet niet zo zijn dat mijn man ineens alles moet doen terwijl hij moet leren een luier te verschonen, baby in bad doen etc. Dit was overigens ook wat wij hebben afgesproken bij kraambureau, dat zij bepaalde taken uitvoer. Tijdens intake gesprek zelfs nog gevraagd of ik kraamhulp naar de supermarkt mag sturen. Was geen probleem zolang de boodschappen lopend en in 1 supermarkt tas te houden zijn.
    Wat moet ze anders de hele dag doen. Ze was immers van 9 tot 17.00 bij ons. Die uren moet ik wel betalen, kan ze toch ook wel wat doen wat ik anders zelf had gedaan?
    Ik heb er achteraf over geklaagd en kraambureau heeft mij gelijk gegeven. En ja tijdens kraamweek niet gebeld omdat ik dat raar vond + dat ik achteraf van anderen hoorde hoe zij haar hadden meegemaakt om momenten dat ik sliep, voedde of stond te douchen. Alles bij elkaar heeft ervoor gezorgd dat ik achteraf nog vervelender vond dan tijdens de week zelf.
     
  19. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.229
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Dit is dus niet waar. Kraamzorg is er voor de zorg voor moeder en kind. Alles wat ze meer kan doen is mooi meegenomen. Misschien had jij een anders soort kraamzorgbureau? Hier komen ze altijd maar 5 a 6 uur per dag.

    En mijn man deed de was, kookte avondeten, maakte schoon, dat hoort erbij als je vrouw net bevallen is. En dan is er nog genoeg tijd voor een luier of badje, dat kost namelijk maar 2 minuten (luier) en een half uur (badje). Mijn man werkte, kookte, deed de was, maakte schoon, deden samen het badje, hij de luiers als hij thuis was en dan hadden we 's avonds nog uren de tijd om samen te chillen met de kleine.
     
  20. Aanoniemous

    Aanoniemous Fanatiek lid

    15 feb 2016
    1.556
    962
    113
    Vrouw
    ik schrik eigenlijk wel van de taken die een kraamzorg bij sommige mensen moet doen.

    Dingen zoals overhemden strijken voor de man omdat hij ze nodig heeft voor werk. Dan denk ik van, dat kan je man dan toch zelf ook wel even doen?
    of denk ik nou verkeerd en moet de kraamzorg dat ook echt allemaal doen?
    een soort veredelde huishoudster? (bedoel dat niet lelijk hoor)

    ik wilde misschien de deelkwalificatie kraamzorg gaan doen, maar begin door dit topic wel erg te twijfelen.
     

Deel Deze Pagina