50 net als bij een gewone bruiloft, avond of dag, maakt mij niet uit. Goede vrienden/familie staat ook gelijk. Waarom moet je meer geven als je daggasten bent? (Of wordt er verwacht dat je meer geeft?)
Wij doen ong. 50 euro met zijn tweeën. Bij mijn broertje zou ik meer doen. Voordat ik zelf trouwde zou ik 30-40 euro met 2 personen hebben gezegd. Ik kan me van mijn eigen huwelijk niet meer herinneren wie wat heeft gegeven, alleen dat er over het algemeen (naar mijn idee) super veel werd gegeven, ong. 25-35 euro p.p. Eén cadeau is me wat betreft hoogte wél bijgebleven: gezin met 3 volwassen kinderen, dus 5 personen, gaven 250 euro! :O
Ergens tussen 20 en 100 euro, afhankelijk van hoe close we met het trouwende stel zijn en in hoeverre ze wel wat ondersteuning kunnen gebruiken. Van onze bruiloft heb ik geen idee meer mbt de envelopjes. Van de mensen die een niet-geld kado gaven, weet ik nog heel redelijk wie wat had gegeven 😊 ik vind kado's leuker. Wij hadden gevraagd om iets persoonlijks of een envelopje omdat we net in een verhuizing zaten.
Goede vrienden 50,- beste vrienden 100,- Kennissen 30,- Ik heb het ook wel bij mijn bruiloft opgeschreven, puur om te zien wat gangbaar is en omdat ik het erg lullig zou vinden als ik iemand (veel) minder zou geven als ze mij hebben gegeven. Nu heb ik na mijn bruiloft zelf geen bruiloft gehad van mensen die op mijn bruiloft zijn geweest. Laatst wel ergens geweest en toen vonden we het ook lastig. 25 te weinig, 50 te veel, schoonzus had hetzelfde probleem dus samen 75 gedaan + een fles bubbels. Dus dat kan je ook nog doen.
Ik hou bij van wie we een kerstkaartje krijgen; scheelt toch weer terugsturen aan het eind van het jaar. Ik heb er namelijk helemaal niks mee en voor mij hoeft het helemaal niet. Maar om niemand voor het hoofd te stoten sturen we ze terug. Iedereen die in 2014 een kaartje stuurde, kreeg hem met de kerst terug. En iedereen die in 2015 heeft gestuurd, krijgt in 2016 een kaartje terug. Afgelopen kerst was het al 20 euro aan postzegels; best een duur grapje als je er eigenlijk niet warm of koud van wordt. Daar had ik bijna een halve maand biologisch van kunnen eten
Bij mij hangt dat af van die persoon. Als dat iemand is te het goed heeft en een grote feest geeft, geef ik zelfs 15 .. Max 20 En iemand die het wa minder heeft 40.. Max 50
Haha ahh.. Vind het dan toch wel lief dat je, ondanks je er niets mee hebt, wel kaarten terug stuurt! Ik dacht dat je heel verbitterd zit te tellen wie er wel een kaartje terug stuurt maar dit is dus eigenlijk andersom... Om anderen niet teleur te hoeven stellen.. Zonde eigenlijk
Daarmee heb ik geen ervaring, al mijn vrienden en familie zijn toevallig gewoon prima welvarend volgens mij. Voelt voor mij ook gek om iemand financieel tegemoet te komen in de vorm van een kado. Ben dan misschien kort door de bocht, maar ik vind, jij gaat trouwen en ik geef iets als gebaar maar niet om iemand te spekken... Maar toch een nobele gedachte van je.
stringetje ja klopt, maar toch vind ik dat ik daarmee ineens een handje help ook bij geboortes doe ik hetzelfde.. als iemand het minder heeft, wordt mijn cadeau al vele groter.. dan iemand die bv alles al heeft dan geef ik gwn iets kleins tenzij het een hele goede vriend is of zus
Ik zou een geldboompje maken! Mooi boompje /plantje met briefjes van vijf eraan! Of mooi vouwen en dan in een lijstje ofzo....
Hier is het 'gangbaar' om als avondgast 25 pp te geven dus 50 als stel. Voor daggast ong 50 euro pp dus 100 euro als stel. Voor mijn schoonzus en zwager deden we 250 euro en voor stel van onze beste vrienden 125.
Dus als jij hele goede vrienden hebt maar die bulken van het geld en die geven een geweldige bruiloft (omdat ze er keihrad voor werken) dan geef jij 15 euro omdat ze al genoeg hebben? wij hebben weinig bruiloften gehad, maar ik denk dat wij 40 euro als daggasten zouden geven en als avondgasten misschien 60 met iets leuks erbij.
@Channe, dus als je een hele dag erbij bent krijgen ze minder dan wanneer je alleen 's avonds vd partij bent? Lijkt me raar! Of was het een typfout?