Peuter sterft door thuisdokterende ouders.

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Warboel, 9 mrt 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Warboel

    Warboel Fanatiek lid

    8 jan 2014
    3.541
    625
    113
    Je kan het ook wel allemaal IETS teveel op jezelf betrekken.
    Ik heb het daarmee over hoe je ook kan thuis'doktoren' met voeding. Hoewel dat -mits je niet overstapt op een ik-eet-elke-dag-een-snickers-dieet- minder ernstige gevolgen kan hebben dan (in mijn ogen) niet vaccineren, of zelfs je kinderen compleet ontzien van broodnodige medische zorg.

    Daarnaast zeg ik dat ik de mensen die wel 'klakkeloos' besluiten niet te vaccineren, of de mensen die dit doen n.a.v. onbetrouwbare bronnen vallen onder het thuis-artsje spelen. Nergens stel ik dat alle niet-vaccineerders dit doen omdat ze er geen zin in hebben :).
     
  2. Nacho

    Nacho Fanatiek lid

    3 jun 2015
    2.369
    9
    38
    Vrouw
    Baby & Mama Coach
    Houten
    Ik vind dat je alleen op advies van een arts die op dat moment het beroep van arts uitoefent met een gerust hart mag vaststellen dat je je kind voldoende medische (voor)zorg biedt. Een orthomoleculaire 'arts' is geen arts. Dat is iemand die een soort beroepsopleiding heeft gedaan. Geen enkele universiteit waagt zich daaraan. Sterker nog, ze ontkrachten de werking en benadrukken de gevaren van orthomoleculaire geneeskunde. Dus leuk dat mensen hier van alles 'oppikken' en 'leren' van jan en alleman, maar op basis daarvan medische keuzes maken voor je kind vind ik een vorm van verwaarlozing. Rechters vinden dat ook in het geval er sprake is van consequenties.
     
  3. Berte

    Berte VIP lid

    24 feb 2011
    7.026
    3.840
    113
    Vrouw
    Thuis
    Arme peuter en arme ouders, je zou maar met jezelf moeten leven na dit.

    Ik ben voor vaccineren, ik heb in mijn grootouders generatie genoeg gezien om blij te zijn dat vaccinaties beschikbaar zijn. En daarbij geef ik toch meteen toe dat vaccinaties soms heel akelige bijwerkingen kunnen hebben.

    Ik snap de vergelijking van niet vaccineren met thuis dokteren wel, maar een individuele dokter maakt echt wel fouten en het is als patient heel belangrijk om niet klakkeloos aan te nemen wat de dokter zegt. Wij hebben ook wel eens voorgeschreven medicijnen niet aan onze kinderen gegeven, op zeer dringend advies van onze apotheker, dus niet op basis van google.
     
  4. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.275
    113
    Vrouw
    Brabant
    Sommige dingen worden misschien ge-hypet, veel dingen zijn gewoon nieuwe/andere inzichten. Het is ook niet zo gek dat dat ook tussendoor verandert omdat inzichten veranderen door onderzoeken.
    Wat wel het nadeel is met internet is dat iedereen er alles op kan gooien. Het is niet meer duidelijk wat je moet geloven. Het voedingscentrum niet omdat ze gesponsord worden door de voedingsindustrie, ziekenhuizen niet omdat ze contracten hebben met farmaceutische bedrijven. Maar wat op internet staat kan kwakzalverij zijn. Ik vind het in ieder geval erg lastig wat nu de waarheid is. Dus geef ik er mijn eigen draai aan en ik denk dat veel mensen dat doen.
     
  5. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.275
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ik zal er de medische keuzes voor mijn kind niet van af laten hangen, in de zin dat ik bv chemotherapie zou weigeren en mijn kind wil genezen met alleen voeding en kruiden. Maar ik pak er wel de dingen uit die de behandeling zouden kunnen ondersteunen. Voeding kan echt veel doen en mijn nicht ziet dat bij heel veel patiënten terug, sommigen hebben geen medicijnen meer nodig omdat ze hun voeding hebben aangepast.
    Verder draait de farmaceutische industrie ook om geld, ik weet niet of dat nu een juiste raadgever is. Zolang er medicijnen worden gegeven rolt het geld en zal de farmaceutische industrie goed draaien en zo ook de artsen hun geld kunnen verdienen. Ik ben dus absoluut niet tegen de medische wetenschap, ben ze heel dankbaar, maar ben wel kritisch. Veel kwalen kunnen wel degelijk genezen worden door de juiste voeding/kruiden, en dat is geen kwakzalverij want het is aan te tonen in het bloed of op een andere manier te meten. Een gewone arts zal gewoon meteen medicijnen voorschrijven. Een gewone arts wil ook geen ziektes voorkomen, maar genezen en dan het liefst met medicijnen, omdat andere kennis vaak ontbreekt.

    Wat de ouders van dit jongetje hebben gedaan keur ik dus ook absoluut niet goed. Maar ik denk ook dat ze niet goed ingeschat hebben hoe ernstig het was. Hoop ik dan maar.
     
  6. Nacho

    Nacho Fanatiek lid

    3 jun 2015
    2.369
    9
    38
    Vrouw
    Baby & Mama Coach
    Houten
    De farmaceutische industrie is net zo goed commercieel als de natuurarts. Beiden maken winst. Het is geen liefdadigheid. Alles wat geen reguliere geneeskunde is is complementair, dus in aanvulling op. Als je er dan voor kiest de reguliere geneeskunde ten behoeve van de natuurgeneeskunde opzij te schuiven, dan maak je naar mijn mening een inschattingsfout. Dat is hetzelfde als advies over medicijnen aannemen van de maatschappelijk werker (HBO), in strijd met wat de psychiater (WO+) heeft geadviseerd. De maatschappelijk werker wordt niet geacht hetzelfde beoordelingsvermogen te hebben als de psychiater.
     
  7. Islah

    Islah Niet meer actief

    Verschrikkelijk.

    Ik vraag me alleen af wat het voor nut heeft om de geloofsrichting van de ouders te benoemen?
     
  8. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.275
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ben het deels met je eens. Ik zie het ook meer als aanvulling op een reguliere behandeling. Maar ik ben ook van mening dat bepaalde ziektebeelden ook prima te behandelen zijn met de juiste voeding ipv medicijnen. Dan heb ik het dus niet bv kanker maar over bv hoge bloeddruk. Als het bloedonderzoek of lichamelijk onderzoek uitwijst dat het werkt, kan je er toch niets op tegen hebben?
    En commercieel, ik had het niet over de natuurarts. Maar over een orthomoleculair voedingsdeskundige, in mijn geval iemand die het erbij doet. Behalve geld vragen voor consulten wordt daar in principe weinig winst aan behaald. Dat is dus wat ik zie, alles is commercieel wil je ervan rondkomen, maar niet iedereen doet het met het doel er zelf vooral beter van te worden. Met medicijnen kan grof geld verdiend worden, met voeding niet en daar zit het verschil in qua commercie. Het zou zo fijn zijn als artsen de 2 behandelingen zouden combineren en gelukkig zie je dat ook steeds vaker.
     
  9. AnnaCF

    AnnaCF Niet meer actief

    Ik heb dus mijn zoontje pas met 15 maanden z'n eerste prik gegeven, een dtp, dus niet de dktp. Die websites die aangehaald worden heb ik nog nooit van m'n leven bezocht. Heb een boekje gelezen op advies van de arts wat door een aantal artsen is geschreven en vond daarmee dat ik naast het advies van 2 artsen voldoende info had om de afweging te maken.

    Voor degene die moeilijk doet over diëten en voeding. Weet je wel hoeveel mensen er ziek worden van het eten dat wij als normaal zien. We hebben niet voor niets welvaartsziekten. We stouwen maar vanalles naar binnen zonder er bij na te denken. Nederlanders eten veel brood, veel meer dan in andere culturen en je hebt het absoluut niet nodig. Zeker niet als je ziet wat er in het gemiddelde supermarkt brood zit. Dan krijg je een hoop meer voedingsstoffen binnen met havermout als ontbijt en een lekkere verse salade in de middag.

    Wat hier is gebeurt met dit kindje is diep en diep triest en die ouders hadden hun kindje naar het ziekenhuis moeten brengen. Denk dat we het daar met z'n alle wel over eens kunnen zijn.

    Maar de discussies die hier nu aangehaald worden, hoe interessant ze ook zijn, zijn wat ver gezocht bij dit onderwerp.

    En wat is het probleem om ook je eigen hersenen te gebruiken om afwegingen te maken. Alles maar klakkeloos aannemen maakt je bijzonder kwetsbaar. Niks aannemen van een ander trouwens ook ;)
     
  10. Carino

    Carino Fanatiek lid

    2 feb 2011
    4.277
    0
    36
    Als deze twee gebieden ingezet worden bij ziekten, dan bespaart Nederland een bak met geld. Met voeding is zo ontzettend veel winst te behalen.

    Ik heb zelf twee duidelijke voorbeelden waar de reguliere artsen maar meteen medicatie voorschreven waardoor de symptomen afnamen, terwijl een orthomoleculair arts me wees op voeding waarmee ik de hele ziekte wegnam. Niks geen pillen of winst.

    Ging om een trage schildklier en om pcos. Beiden tegenwoordig vaak veroorzaakt door een slecht leef en eetpatroon.

    Het ie triest dat er zo'n geneeskrachtige werking in goed voedsel zit, mede als in je stress verlagen en een juiste ademhaling hebben maar dat een.groot deel van de bevolking zich ziek eet en aan de antidepressiva zit. Allrmaal in stand gehouden door reguliere artsen. Vreselijk triest en onnodig.
     
  11. merah

    merah VIP lid

    8 jun 2009
    13.466
    4.919
    113
    Vrouw
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    #51 merah, 10 mrt 2016
    Laatst bewerkt: 10 mrt 2016
    Heb de rest van de reacties njet gelezen, maar ik lees in het artikel niets over niet-vaccineren? Zie de link ook niet en ik ben toch heeeeeeel erg pro-vaccineren
    Van waar deze kort door de bocht conclusie?0
     
  12. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Je kunt als ouders zijnde toch wel een beetje zelf logisch nadenken en je gezond verstand gebruiken?

    Wanneer mijn mannetje verkouden is, los ik dat zelf op thuis door middel van een hoestdrank of eventueel in het ergste geval een neusspray of zoiets. Bij koorts geef ik hem alleen een paracetamol als hij er last van (b)lijkt te hebben. Als ik het daarna niet vertrouw en de klachten blijven, ga ik naar de dokter en vragen of zij het weet.

    Dan heeft ze het gezien en kan zij er wat van zeggen. Ik heb namelijk maar 1 doel voor ogen: een kind dat weer zichzelf/gezond wordt. En het kan mij werkelijk niet schelen of dat homeopathisch is of chemisch of dat er een gehele antibioticakuur van anderhalve week aan te pas moet komen, zolang hij maar beter wordt. Dat is wat mij betreft de enige prioriteit die je hebt als ouder zijnde.

    Kijk, je HOEFT het advies van de dokter niet op te volgen. Maar je kunt het op zijn minst beter even laten checken. Niet dat ik het aan zou raden (om het advies naast je neer te leggen) maar dan heb je in elk geval een diagnose van iemand die er jarenlang voor heeft gestudeerd en dit in de praktijk vaker meemaakt dan jij als moeder zijnde. Niet dat het dan perse zaligmakend is, maar bij mij zit ze er in elk geval tot nu toe nooit naast. Dan kun je er zelf voor kiezen of je er in mee gaat of niet. Meningitis had zo ontdekt kunnen worden en daar had je behandeld voor kunnen worden. Kortom; wat mij betreft erg dom gedrag van roekeloze ouders.
     
  13. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.161
    35.826
    113
    Logisch toch? Immers hun keuze om geen bezoek te brengen aan de dokter (althans niet op tijd), komt voort uit hun geloof. Net zoals jehova's geen bloedtransfusies accepteren. Een collega van mij is haar zoon verloren, doordat ze een bloedtransfusie hebben geweigerd omdat dat niet mocht van het geloof (Jehova).
     
  14. Eki

    Eki Fanatiek lid

    20 jan 2012
    2.127
    1
    36
    TS, blijkbaar wil je toch heel graag deze discussie voeren. Misschien kun je beter gewoon een ander topic openen waar je niet met een omweg je punt kan maken. Vind het erg ongepast bij een bericht over een overleden jongetje.
     
  15. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Overigens kun je ook meningitis krijgen terwijl je volledig gevaccineerd bent. Mijn zus heeft het ternauwernood overleefd en intens moeten revalideren. Dat ze er nog is is aan het snelle handelen van mijn ouders te danken.

    Het is dus echt onvergeeflijk om je kind te onthouden van medische zorg bij ziekte en daarvoor hoor je voor het gerecht te komen.
     
  16. Warboel

    Warboel Fanatiek lid

    8 jan 2014
    3.541
    625
    113
    'TS' heeft wel genoeg uitgelegd waar de vergelijking vandaan komt. Niet vanuit het oogpunt om een discussie te starten over wel/ niet vaccineren in ieder geval.
     
  17. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Wat zijn sommige mensen vreselijk dom...echt...

    Daar kunnen ze waarschijnlijk niks aan doen...maar wat tenenkrommend af en toe...natuurlijk is het je goed recht om een mening te hebben...maar zodra je deze mening niet kunt onderbouwen en dus maar wat roept en/of doet kun je gewoon met levens spelen...

    Dit geldt wat mij betreft voor zowel zelf dokteren als vaccineren. (om nog maar even olie op het vuur te gooien....als je het wel goed hebt onderzocht...dan is het een ander verhaal)
     
  18. Eki

    Eki Fanatiek lid

    20 jan 2012
    2.127
    1
    36
    Je hebt uitgelegd hoe jij erover denkt en daarin wordt duidelijk dat je blijkbaar gewoon heel graag je mening wb vaccineren wilt verkondigen. Logisch dat mensen daarop reageren en het een discussie wordt, maar daar had je vast niet op gerekend ;);)
     
  19. Warboel

    Warboel Fanatiek lid

    8 jan 2014
    3.541
    625
    113
    Nee... ik heb uitgelegd waarom ik in veel gevallen niet-vaccinatie propaganda ook vind vallen onder thuisdokteren.
    Eveneens hoe ik experimenteren met het schrappen van bepaalde voedingsmiddelen etc. ook onder diezelfde noemer plaats.

    Maar jij mag het natuurlijk opvatten zoals je wilt ;). Mij een biet.
     
  20. Islah

    Islah Niet meer actief

    Maar in dat geloof mogen mensen gewoon naar de dokter en medicijnen gebruiken, daarom vroeg ik het me wel af.
     

Deel Deze Pagina