Wij eten lekker lasagne met als toetje na een zelfgemaakte Tiramisu. Uiteraard voor de kleintjes in kinder versie maar voor papa en mama met Licor 43
ZL gaat vandaag koken . Hij wil wraps maken met een vulling van gehakt/groenten/tomatensaus. En dan maak ik er een salade bij.
Overgebleven Italiaanse gehaktballetjes van gister. Gewokte wilde spinazie met een gesnipperde ui en knoflook. Erbovenop wat geroosterde pijnboompitten. Gesneden rauwe bietjes in appelciderazijn. ( kinderen eten gehaktballetjes met cherrytomaatjes, paprika en kaas in een speltpita. Ze proeven wat van de spinazie en bieten, viel niet echt in de smaak nog ).
Gisteren op mn werk kip masali....niet echt fijn zo pittig eten nu :S Vandaag eet mn jongste zoon tussen de middag thuis en eten we een lente stampotje, zodat ik op mn werk vanavond gewoon een broodje kan eten
man eet gebakken aardappeltjes met sla, bruine bonen en een schnitzel (bij zijn ouders) dochter eet goulash (bij opa en oma) ik eet pizza (op m'n werk) dus vandaag weer allemaal anders!
Ja hè! Hij kookt heel graag en inmiddels kan hij al best wat gerechten helemaal zelf maken. Vandaag eten we boeuf bourguignon met aardappelpuree en haricot verts.