Je mag max 103% lenen. Je hebt dus spaargeld nodig. Stel je ziet een huis van 150.000 k.k. K.k. Is ongeveer 10% van het koopgedrag. Je hebt voor dit huis dus 15.000 k.k. Extra Nodig. Je mag max 3% extra lenen. Dit is 4500 euro. Huis kost dus Inc koste koper 165.000 euro. Je krijgt hypotheek 154.500. Je hebt zelf dan nog ongeveer 10.000 eigen inleg nodig Wij hebben ons huis net voor deze regeling gekocht en kregen huiswaarde en koste koper en moesten zelf nog zo'n 1000 bijleggen voor notaris kosten. Dit haalde we net niet meer met de hypotheek. Vader is stukadoor en schoonvader schilder en de vloer was nog super mooi ook al was het niet onze smaak. Beetje bij beetje sparen we om het huis op te knappen. Zo ligt er nu alsnog een nieuwe vloer is en wordt deze zomer onze tuin aangepakt. Als je een huis koopt kun je ook kijken naar afwerking Wellicht is het niet nodig om alles te vernieuwen en is een kleurtje verf na smaak voldoende. Nieuwbouw kent geen k.k. Trouwens en is wellicht goedkoper omdat je dan andere kosten hebt wat betreft overdracht. Wellicht daar naar informeren. Wij hebben onze hypotheek bij de ING. Wij sparen daarbij een potje. Deze kunnen we meegeven als een van onze kinderen later wil kopen en zit zo'n 5000 euro in om te gebruiken voor nieuwe hypotheek. Misschien informeren bij jullie ouders? Of zij zoiets hebben.
Naast een hypotheek wordt er vaak ook een levensverzekering verplicht. Dit komt al snel uit op 75 tot 100 per maand.( ligt aan leeftijd, overgewicht, gezondheid, roken etc wat je betaald). Hier wordt eigenlijk nooit rekening mee gehouden maar dit willen steeds meer hypotheekversterkers verplichten. Ook woz waarde elk jaar hangt vast aan een prijskaartje. Hoe meer het huis waard is hoe hoger deze kosten. Daarnaast hebben wij verschillende verzekeringen voor het huis omdat we weinig spaargeld hebben. Zo zijn we zeker dat schade snel verholpen kan worden zonder dat het ons ineens groot geld kost. Bijv inboedel, onderhoudt ketel, opstal verzekering etc
ik lees dit nu voor het eerst.. maar jee, de huizenmarkt trekt net wat aan; zou die nu niet weer verder gaan instorten??? Ik vraag me af of wij dan nog een huis kunnen kopen. Anderzijds; misschien hebben wij wel 'eigen' geld, omdat we nu al in een koophuis wonen, dus dat is je investering misschien ook als je die verkoopt (verkoopgarantie).
Lieve mensen Hartelijk dank voor de uitgebreide reacties Helaas niet het antwoord waar ik op had gehoopt maar heb hier veel aan. Mensen in mijn omgeving zeggen steeds dat ik beter nu kan kopen dan later. En vooral vanwege de lage rente ed Btw het niet hebben van spaargeld staat los van niet kunnen sparen. Onze start en leven was anders vanwege omstandigheden. Lang verhaal maar wil niet de indruk wekken dat we naïef zijn en met geld smijten. Vind het alleen moeilijk als we straks over zoveel jaar spaargeld hebben en met 4 kids moeten verhuizen. .mjah het zij zo. Maar pff het wordt dan eigenlijk vrijwel onmogelijk gemaakt. Volgend jaar nog erger. Pff.. Nogmaals dank allen!! Vind het echt top dat jullie de moeite namen fit te hebben gelezen en geantwoord.
Nee dat kan niet meer. Je moet 4 procent zelf betalen het zij via overwaarde huis (maar je hebt huur) of spaargeld.
Het heeft mij ook verrast hoeveel eigen geld je moet inleggen om een huis te kopen. Voor een huis van 180.000 euro met een bouwdepot van 10.000 euro moeten wij meer dan 7000 euro eigen geld inleggen. Inderdaad je mag maar 2 of 3% meefinancieren en verder moet je alles zelf betalen (kun je niet binnen je hypotheek financieren). Schrok er best van! Maar de kosten zijn wel grotendeels aftrekbaar dus je krijgt een gedeelte weer terug van de belastingdienst.
Kan niet. Wij moesten zelfs een printscreen laten zien van onze spaarrekening waar de kosten koper minimaal op.moest staan. Was in 2014.
Dit moet juist voorkomen dat de huizenmarkt weer instort. Voorheen hadden mensen een te hoge hypotheek ten opzichte van de waarde van het huis.
Als je straks bij verkoop overwaarde hebt, dan is het een ander verhaal. Dan kun je die kosten daarmee idd wel indekken, omdat er geen onderscheid wordt gemaakt in welk bedrag waarvoor bedoeld is. Stel dat jij een huis verkoopt voor 200.000 en je hypotheek is inmiddels nog maar 150.000, dan heb je 50.000 overwaarde, die je kunt gebruiken om weer een volgende woning mee te financieren. Stel dat je dan weer een hypotheek van max. 200.000 kunt lenen, dan kan je huis incl. kosten koper dus 50.000 meer zijn. Nu als starters moet je idd een zakje eigen geld meenemen.
Levensverzekering hoeft niet zo duur wij waren 30 en onze levensverzekering lost huis af als mijn partner overlijd en betalen 15 euro per maand
je kan idd 102% van het totaal opnemen waarvoor je een huis koopt. koop je die voor 200.000 dan kun je 200.2000 hypotheek krijgen. wij hebben pas een berekening laten maken en als we voor 200.000 een huis zouden kopen zouden we naast die 2% zelf nog een 8 tot 9000 euro zelf moeten betalen. die 2% is voor de overdrachtsbelasting. daarnaast komen nog de kosten van de notaris, makelaar ed..
Ja dat kan nog, maar je hypotheek verstrekker moet wel goed voor je rekenen. Wij hebben in juli 2015 een nieuw huis gekocht dus onder de nieuwe regels maar hebben geen eigen geld ingelegd. Ook was ons huis al "af" dus geen nieuw behang en vloer nodig. Natuurlijk nog genoeg kwijt aan lampen, verhuizen etc maar het kan dus wel als je bank mee rekent. (Wij hebben wel maar 10 jaar rente vast periode en geen 30 jaar oid)
Wij hebben het net rond, ook zonder eigen geld Gewoon een goede adviseur zoeken die zijn maniertjes heeft. Wij hebben zelfs 7000 euro bouwdepot erbij.
Hier kon het eind vorig jaar nog wel dus is denk ik ook maar net waar je je hypotheek gaat afsluiten. Een onafhankelijke hypotheekadviseur weet welke banken wat willen zien.