Waar of in welk land dit ook gebeurd, mijn hart huilt met elk slachtoffer mee. Vreselijk....waarom waarom waarom ? Je mag je niet door angst laten lijden. Nou, bij mij zit de angst toch tot in het topje van mijn kleine teen !
Wij doen dingen fout ?? Deze lui hebben ook een eigen verantwoordelijkheid om iets van hun leven te maken. Niemand is verantwoordelijk voor wat ze doen behalve zijzelf.
Misschien bedoelt klaasje meer dat wij dingen fout doen daar? zoals de olie die wij uit die landen halen? ik weet het niet hoor. Ik denk dat dit vnl een geloof ding is. Gewone moslims bedoel ik daar echt niet mee he.
De brandweer had het eerder over 11 doden, nu over 5 (aldus liveblog nu.nl). Er zouden volgens de Belgische brandweer op 4 metrostations explosies zijn geweest. Dit lijkt toch wel beter gepland dan een paniekreactie op de arrestatie van Adelsalam.
Omg wat komt dit dichtbij..... Ben in staat mn kids op te halen en nooit meer ergens heen te gaan zonder ze!
Dat vraag ik mij dus ook af. Als het weer om een geloof gaat dat op deze wijze vertegenwoordigd wordt, zou ik echt willen dat er actie op ondernomen wordt. Ik ben zelf ook gelovig, maar op deze manier mogen ze het wat mij betreft allemaal verbieden (makkelijker gezegd dan gedaan, maar toch). Gooi dan de hele reutemeteut maar dicht; kerken, moskeeën, synagoges en stop alle subsidies of belastingvrije shizzle die te maken hebben met het geloof. Ik zou wel eens een saamhorig volk willen hebben; zonder al die kampen en uitspelerij. Als dat geloof als enige er tussen gaat zitten, schaf het dan maar af. Ik sta ook niet 300% volledig achter de bijbel maar zie het ding meer als 'richtlijnen'. Je moet het allemaal niet te letterlijk nemen. Sommige mensen kunnen er ook echt niet mee om gaan.
Dat dacht ik ook meteen. Dit is te goed gepland om dit na vrijdag meteen in werking te kunnen hebben gesteld.
Relegie afschaven helpt niks!!! Dan komt er wel een ander excuus om aanslagen te plegen! Deze mensen wat dit doen hebben zelfs niks met geloof want in de bijbel, Koran, Thora staat ge zult niet doden. Dit is om angst te zaaien en macht te krijgen op deze manier
Als jij al met 10-0 achterstand begint is dat niet zo makkelijk. Zag van de week al een stukje dat vroeger deze jongeren zich stortte in rapmuziek ed om zich af te keren van de maatschappij. Uiteindelijk het geloof als soort wijze om zich te onderscheiden van de gemiddelde westerling. Druk maken om halal eten ed maar verder amper de achtergrond van je religie kennen. Wanneer je je zo laat opfokken door mensen in je omgeving en geen aansluiting vind met de Belgische maatschappij krijg je dit dus. Het zijn toch ook allemaal jongeren die dit doen of naar Syrie vertrekken ed. Het heeft niks met de Islam te maken, dit zijn puur gefrustreerde jongeren die zichzelf zo opfokken na teleurstellingen in het leven en het geloof hiervoor misbruiken.
Waarschijnlijk stond het voor een andere datum gepland en hebben ze het vervroegd ivm de arrestatie van die Abdeslam?
Niemand is verantwoordelijk voor hun acties. Maar als mensen hun opleiding niet kunnen afmaken omdat ze geen stageplaatsen kunnen krijgen omdat ze een afwijkende huidskleur, naam of religie hebben, dan gaat er toch wel degelijk iets mis! Geen opleiding = geen (goede) baan = laag inkomen... + het (terechte!) gevoel buitengesloten te worden. Dat werkt radicalisering natuurlijk wel in de hand. Ik denk dat 'de maatschappij' als geheel zijn verantwoordelijkheid moet nemen voor de opleiding van AL 'onze' jongeren en niet alleen degenen die een bekend koppie hebben en een naam die je makkelijk kunt uitspreken... En daar horen bijvoorbeeld stageplaatsen en een eerlijke kans op een baan, gewoon bij.
Ze zullen wel 'bang' geworden zijn, omdat hij in ruil voor strafvermindering informatie wilde geven. Althans, dat is mijn vermoeden.
Misschien denk ik nu raar, maar kan dit al niet lang in de planning hebben gelegen. Maar dat de aanslagen nu versneld komen uit angst dat abdeslam gaat praten ? Ik vrees dat dit nog maar het begin is, en de aanslagen in vele andere landen nu snel gaan volgen.
Vreselijk en schijnbaar was vandaag de terreurdreiging weer naar beneden geschroefd na de arrestatie. Nu weer schoten op het vliegveld... pff
Dit zijn precies mijn gedachten. Een weekendje weg zonder kindjes heb ik sinds de aanslagen in Parijs al geen zin meer in gehad.