sim kaart in Turkije kopen.

Discussion in 'De lounge' started by floor30, Apr 1, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. floor30

    floor30 Actief lid

    Jun 23, 2009
    327
    11
    18
    Met Google kom ik er niet uit en ook de klantenservice van mijn mobiele telefoon kan mij niet helpen, dus nu hoop ik dat er hier iemand is die mij kan helpen.

    Wie weet of het eenvoudig en betaalbaar is om een simkaart in Turkije te kopen? Het is noodzakelijk dat ik bereikbaar blijf in de periode dat ik in Turkije ben. De prijzen die mijn mobiele aanbieder rekent zijn erg hoog.

    Is het mogelijk? En zo ja, hoe en welke aanbieder? Welke prijs ongeveer? Internet is niet noodzakelijk, als ik maar kan bellen en gebeld worden.
     
  2. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    Jan 9, 2009
    6,302
    2,575
    113
    Als je maar een simlockvrij toestel hebt kan dat prima.

    En als je die niet hebt koop er dan eentje die niet zo duur is.
    Als mensen jou moeten bellen zijn ze denk ik wel meer geld kwijt.
     
  3. floor30

    floor30 Actief lid

    Jun 23, 2009
    327
    11
    18
    Mijn toestel is simlock vrij, dat is het punt niet. Er blijken nog al wat restricties te zijn voor de aanschaf van een sim met een voor Turkije buitenlands toestel. Iets met registreren. Met Google kom ik er niet uit.
     
  4. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    Jan 9, 2009
    6,302
    2,575
    113
    Dan zou ik een eenvoudig toestel daar kopen.

    Gebruik je je oude toestel om met wifi te internetten
     
  5. Strandbal

    Strandbal VIP lid

    May 3, 2013
    8,890
    3,414
    113
    #5 Strandbal, Apr 1, 2016
    Last edited: Apr 1, 2016
    Mijn schoonfamilie is turks dus ik weet een beetje hoe het werkt. Je kan in je telefoon in turkije voor maximaal 4 weken gebruiken, als je je telefoon laat registreren dan kun je hem wel gewoon langer blijven gebruiken.
    Verder als je telefoon simlockvrij is dan kan je gewoon bij een telefoonwinkel een simkaart kopen met tegoed erop. Zowel belminuten als internet en dan kan je dat daar gewoon gebruiken, net als hoe je je telefoon hier gebruikt.
    Je hoeft niet persee een turks toestel te hebben om een turkse simkaart te kunnen gebruiken.

    Volgens mij is die regel omdat telefoon (en andere elektronica) in turkije veel duurder zijn. En om dus fraude/import te voorkomen. Misschien zit ik er helemaal naast hoor haha maar dacht dat het daarom was.
     
  6. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Idd zolang het niet langer dan 4 weken is, doet je telefoon het gewoon. Daarna wordt hij geblokkeerd. Heb je hem langer nodig, dan kun je of een tweedehands Turks toestelletje kopen of hem laten registreren (daar heb je wel een Turkse ID voor nodig bij mijn weten).
     
  7. floor30

    floor30 Actief lid

    Jun 23, 2009
    327
    11
    18
    Bedankt voor de reacties. Enig idee of het een beetje betaalbaar is?
     
  8. Manderijntje

    Manderijntje Fanatiek lid

    Jan 23, 2014
    1,168
    1,332
    113
    Ik raad je Turkcell aan als aanbieder. Beste qua bereik. Op dit moment is er een aanbieding; simkaart voor 15 Turkse Lira (€5) en dan krijg je er voor een maand 100 minuten, 100 smsjes en 1gb er gratis bij. Wel duurt het vaak ongeveer 1 dag voor je nieuwe kaart actief is. Ik weet niet waar je naar toe gaat maar op de grotere vliegvelden kun je vaak direct een simkaart kopen.

    Sommige aanbieders in NL hebben speciale buitenland paketten, daar al naar gekeken?
     
  9. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Dat was vroeger zo maar tegenwoordig zeker niet meer, hangt ook erg af van waar je zit. Ik heb meestal Vodafone in Turkije en daar heb ik altijd vol bereik mee en ook 4G internet, in the middle of nowhere :D
     
  10. Strandbal

    Strandbal VIP lid

    May 3, 2013
    8,890
    3,414
    113
    Ik weet niet of het echt zo is maar volgens mijn man is het termijn dat je je telefoon zonder registreren kan gebruiken verlengd.
     
  11. floor30

    floor30 Actief lid

    Jun 23, 2009
    327
    11
    18
    Dankjulliewel. Met jullie hulp moet het gaan lukken!
     

Share This Page