Schoonmoeder

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Robano88, 18 apr 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Meris

    Meris Fanatiek lid

    14 jun 2008
    3.355
    1
    0
    Oma's hebben ook hun eigen leven nog he? Die werkt misschien ook nog of heeft andere hobby's of clubjes op bepaalde dagen.
    Wij zijn zo blij dat de oma's een dag op willen passen dat we samen kijken naar welke dag dat voor hen het beste uitkomt.
    Mijn man zou ook liever op vrijdag vrij zijn dan dinsdag, maar oma kan dan niet. Dan passen wij ons daarop aan.
    Als oma zelf niet werkt en gewoon dwars is is het een ander verhaal..
     
  2. lies276

    lies276 Niet meer actief

    Dit is idd wat ik bedoel.
    Alsof so hun leven 180 graden om zouden moeten gooien om op te "mogen" passen.
    Het is fijn als ze het (gratis) willen doen en als het jullie voorkeur heeft dat het in jullie huis gebeurt, is het een gunst van degene die oppast m daarin mee te willen gaan.
    Ze zitten nl op die manier wel de hele dag in een "vreemd" huis en moeten er vaak vroeg voor uit bed en de deur uit.
    Ik vind dat dit weleens te maakelijk "geeist" wordt.
     
  3. Veera

    Veera Niet meer actief

    Mee eens!
    Hier werkt schoonmoeder 50+ uren in de week, ik ben blij als ze af en toe zaterdag kan oppassen, daar bedank ik haar ook altijd voor. Tuurlijk vindt ze het super leuk met ons kleintje op pad maar het is inderdaad iets waar de ouders zelf zich op dienen aan te passen. Ten slotte is t hun verantwoordelijkheid om oppas te regelen wanneer zij even niet voor hun kind kunnen zorgen en oma hoeft daar niet altijd maar in mee te gaan
     
  4. Sorarocks

    Sorarocks Bekend lid

    9 jul 2013
    791
    0
    16
    NULL
    NULL
    Ik zal wel bij de club van ontaarde moeders horen 😂😅 zowel mijn moeder als mijn schoonouders hebben een kamertje voor onze zoon. Hij was een week of 3 toen hij een nachtje bij m'n moeder sliep zodat wij bij konden komen (mijn moeder woont 5 minuten bij mij vandaan). En hij was 8 weken toen hij een nachtje bij m'n schoonouders sliep (45 min met de auto bij ons vandaan) wel bij beide de voorwaarde dat als ik niet zonder hem kom, we hem konden halen, al was het midden in de nacht. Dit was achteraf niet nodig. Als mijn zoon bij m'n schoonouders is gaat hij mee op sleeptouw naar overgrootvader en allerlei tantes van m'n man. Dit was als baby al zo. En hij heeft er niks aan over gehouden. Hij vind het heerlijk om mensen om zich heen te hebben. Mijn moeder past in overleg op en haalde hem van het Kdv als ik avonddienst had. Aangezien er nu een 2e onderweg is, haalt m'n man nu de kleine van het Kdv als ik avond heb, en wil m'n moeder dan wel af en toe op beide oppassen. Mijn schoonouders op ons verzoek en ze vinden het heerlijk!
     
  5. Sorarocks

    Sorarocks Bekend lid

    9 jul 2013
    791
    0
    16
    NULL
    NULL
    Oh ja, en mijn moeder is alleen, en moet het alleen verdienen, werkt 36u pw. Ze koopt potjes eten voor onze zoon, toen ook babyvoeding, Pampers, speelgoed etc. Wij betalen haar nu maandelijks 30 euro om de kosten te dekken. Vind ik ook niet meer dan normaal, aangezien het mijn kind is. En omdat ze het ook maar alleen moet doen en best vaak oppast (met liefde )
     
  6. Robano88

    Robano88 Fanatiek lid

    21 nov 2012
    1.165
    59
    48
    Mijn moeder is van 4 dagen werken naar 3 dagen gegaan zodat ze op kan passen. En schoonmoeder werkt 2 dagen in de week en voor de rest is dus huisvrouw, met vriendinnen dingen doen etc
     
  7. Pipo30

    Pipo30 Fanatiek lid

    31 jul 2014
    4.944
    681
    113
    En dat is haar goed recht.Zou wat moois zijn dat je ook nog gaat bepalen welke dag ze oppast.Wees blij dat ze wil oppassen.
     
  8. Meris

    Meris Fanatiek lid

    14 jun 2008
    3.355
    1
    0
    Helemaal mee eens!
     
  9. Meris

    Meris Fanatiek lid

    14 jun 2008
    3.355
    1
    0
    Zou wat zijn als ik het later wat rustiger aan kan doen, ik een schoondochter krijgt die mij verteld: je mag die dag oppassen, graag of anders niet.

    😳
     
  10. Koekie1

    Koekie1 VIP lid

    31 jul 2013
    5.678
    2.001
    113
    Vrouw
    Ik heb niet alle reacties gelezen maar wat een druk topic zeg ;)
    Ik snap ts enigszins wel. Alleen dan niet met mij schoonouders maar met mijn eigen ouders.
    Mijn schoonouders zijn met pensioen, dit is hun 2e kleinkind en wonen 130 km verderop. Zij komen op zondagmiddag bij ons en gaan dinsdagavond weer naar huis. Een hele opgave (ze zijn al op leeftijd) maar ze genieten zo van hun kleinkind. Bij hun op laten passen vonden we geen optie. Betekende dat ik DL van zondag t/m dinsdag niet zou kunnen zien. Waarschijnlijk wordt het binnenkort 1 dag oppassen en 1 dag kinderopvang omdat het teveel wordt voor mijn schoonouders.

    Wat betreft mijn ouders heeft mijn moeder direct een kinderkamer ingericht, dit terwijl we al besproken hadden dat het oppassen in ons huis zou gebeuren. Ouders wonen 30 km verderop een niet in de richting van werk. Dus ik zou in de ochtend en avond minimaal 1 uur extra reistijd hebben (file gevoelige weg). Dat vinden we voor het ritme van DL niet zo handig, moeder was het daar ook mee eens.
    Ik vraag me dan af... Waarom maak je dan een babykamer en koop je een box? Mijn moeder vond het leuk gaf ze aan. (Hun zijn erg materialistisch ingesteld en kunnen moeilijk hun gevoelens uiten). Ik vind het zo zonde van het geld. DL heeft nog nooit bij mijn ouders geslapen, nooit in het bedje of in de box gelegen.

    Ook wat betreft autorijden kan ik ts enigszins begrijpen. Mijn schoonmoeder mag eigenlijk niet meer rijden (vinden wij) ivm haar zicht en alertheid, schoonvader heeft ook niet echt goede rijvaardigheden. Mijn koffer heeft geen rijbewijs en mijn vader werkt heel erg veel. Vandaar dat wij ervoor gekozen hebben dat er niet met DL gereden wordt.

    Maar ik herken het benauwde gevoel wel hoor. Ik was (en ben met momenten nog) een leeuwin die haar welpje beschermt. Wellicht omdat ik vrijwel geen band heb met mijn ouders /familie ik nu alles in de hand wil houden. Ik ben me ervan bewust en werk eraan om los te laten maar dat is niet altijd makkelijk :)
     
  11. Caithy

    Caithy Fanatiek lid

    8 feb 2013
    3.713
    1.060
    113
    Oppassen door oma en opa is een gunst en geen plicht.
    Het is aan het gezin om hun tijd samen in te delen en als er opgepast kan worden door de oma/opa's dan is dat op de dagen die over zijn.
    Kunnen ze niet, dan niet...

    Wat een gezeur over dat ouders blij moeten zijn dat grootouders willen oppassen...
    Ik lees alleen maar dat TS naar haar schoonmoeders pijpen moet dansen en dat schoonmoeder niets van haar accepteert.
    Te erg. Samen met je man vorm je samen met je kind je gezin, daar hoort je sm of moeder niet bij.
     
  12. lies276

    lies276 Niet meer actief

    v

    En dat is dus het wezenlijke verschil in ons denken.
    Ik vind natuurlijk ook dat mijn man, ik en de kinderen een gezin vormen maar daar hoort voor ons onze familie ook bij.
    Ook onze familie maakt een (groot) deel uit van het leven van onze kinderen en we zouden niet anders willen! Ze lopen hier in en uit, eten soms mee, helpen soms in het huishouden en we vinden dat alleen maar gezellig.
    Natuurlijk erger ik me weleens ergens aan, maar dat zal andersom ook zo zijn. Leven en laten leven en niet op elke slak zout leggen.

    Wij zijn zelf verantwoordelijk om oppas te regelen.
    Als de grootouders tijd vrij willen maken om op te passen is dat super, maar ik vind dat ik me dan moet schikken naar wanneer zij kunnen en niet andersom. Dan moet ik een kinderdagverblijf regelen: die doen tegen betaling alles precies zoals ik dat wil, op de dagen dat ik dat wil.
     
  13. Inieminie83

    Inieminie83 Actief lid

    11 jul 2013
    351
    74
    28
    NULL
    NULL
    Ja oppassen door opa en oma is een gunst van hun naar de kinderen.
    Volgens mij passen de meeste grootouders op om de ouders te ontlasten en omdat ze dan geen geld kwijt zijn aan het kdv. Dus dan is dankbaarheid op zijn plaats lijkt me.

    Moet toch niet zo zijn dat grootouders hun agenda moeten aanpassen aan de kinderen. Kinderen mogen blij zijn dat ze ouders hebben die op willen passen en ze geen berg geld kwijt zijn aan het kdv. Want ik lees nooit dat grootouders goed betaald krijgen voor het oppassen.
     
  14. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    Ik vind structureel oppassen door opa&oma inderdaad een gunst. Van de grootouders!

    Zij hebben ook een eigen leven. In onderling overleg bepaal je wat de mogelijkheden zijn, rekeninghoudend met iedereen. Stel dat de oma aangeeft dat zij eigenlijk vooral op vrijdag zou kunnen, dan is het logisch om mee te bewegen. Immers, zij komt ervoor zorgen dat jullie ontlast worden, goedkoper uit zijn, etcetera.
     
  15. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    En zelfs bij mijn kdv had ik niks te willen... Alleen op woensdag en donderdag plek.
     
  16. 3llen

    3llen Lid

    14 sep 2015
    62
    0
    6
    Vrouw
    Volgens mij wordt het tijd dat je van je troon komt prinses! Je SM verwend je gewoon veel te hard als je tmij vraagt.. Je SM wil komen verven, maar moet zitten wachten tot jij er klaar voor bent om haar te bellen met de boodschap dat ze mag komen beginnen? Je had dan beter op een andere dag afgesproken als je eerst nog wat wou genieten van je huis (wat je uiteindelijk nog een heel leven kan doen na het schilderen). Het zou je heel goed uitkomen dat je SM een dag in de week op je kindje past, maar doordat je het zelf nog niet gevraagd had ben je op je tenen getrapt? Of je ging het niet vragen en je moeder wel een dag laten oppassen en je SM buitensluiten? En dan moet je SM maar rekening houden met de dagen die voor jullie goed uitkomen EN moet ze nog eens een half uur tot bij jullie rijden om op het kind TE MOGEN passen? (omdat jullie een half uurtje vroeger opstaan niet zien zitten ozo dan?).. hoor je jezelf wel bezig?? Klinkt allemaal heel ondankbaar en begint zelfs weg te hebben van pestgedrag.. ik zou heel blij zijn met iemand die dit allemaal voor mijn gezin zou willen doen, het eventuele scherpe kantje aan haar karakter neem ik er wel bij. En een kamertje bij de ouders of SO, komaan.. hoe meer welkom kan je kindje zijn?? En 'MIJN opvoeding en MIJN regels'.. vergeet niet dat ze van je man de man gemaakt hebben waar jij voor gevallen bent hé.. veel succes, en ik hoop dat dit allemaal hormonaal is voor je SM!
     
  17. kleinegup

    kleinegup Fanatiek lid

    19 aug 2015
    1.533
    382
    83
    Vrouw
    Wauw sommige reacties zijn kort door de bocht.

    Mijn vriend is heel slecht afgeleverd door zijn ouders. Gelukkig is het een lieve jongen en heeft hij nog veel van zichzelf weten te maken. daarbij lijkt hij in de verste verte niet op 1 van zijn ouders. gelukkig. anders was hij mijn vriend niet geweest. Dus nee. de opvoeding van opas en omas ligt niet altijd lekker.

    Daarbij zie ik ook staan dat ts haar schoonmoeder 2 dagen oppassen opeiste. dus het is niet in ts haar voordeel, er staat nergens dat ts het wel lekker makkelijk vind dat het haar een bak geld scheelt en dat ts haar schoonmoeder ook nog niet op haar dagen laat oppassen. ik lees: Mijn schoonmoeder wilt persee die 2 dagen oppassen en ik wil graag dat ze 1 dag oppast voor de goede band en gun haar die ook. Maar dan in ieder geval in goed overleg. en niet opgeeisd.

    Daarbij was mijn vriend zijn moeder ook zo als jij beschrijft ts. alleen haatte ze mij en deed ze er alles voor om me op de kast te krijgen. Ik heb me daar heel erg zorgen om gemaakt ook dat berouwende en opdringerige.
    Spullen kopen voor hun huis heb ik losgelaten, Maar niet voor mijn huis, en ook niet vervolgens voor geld komen bedelen omdat jij al je geld erdoor heen jaagt aan "troep".

    Zo hebben wij voor alles bekeken hoe en wat willen wij en waarom. En de "minder belangrijke dingen losgelaten en met de voor ons belangrijke dingen op onze strepen gaan staan.

    En voor ons heeft het gewerkt. Iedereen weet dat wij een eenheid zijn en dat je niet kan lopen klote want het zijn niet voor niets onze regels.

    Helaas heeft ze nu een oma minder maar goed ze had er 4 en en 2 overgroot omas dus die ene zal ze vast niet missen. Vind het wel verschikkelijk voor mijn vriend dat zijn moeder geen deel wilt zijn van het leven van zijn dochter ondanks dat het van mij niet hoeft. maar goed dat is een ander verhaal.

    Mijn tips!
    - Maak een lijst wat voor jullie belangrijk is en waarom. hierbij zal je ook bij je vriend water bij de wijn moeten gooien. Maar als je samen op 1 lijn staat, sta je sterk.
    - Laat je vriend met zijn familie communiceren. en jij met jouw familie.
    - wees 2 of 3 x duidelijk over de regels en leg eventueel ook uit waarom deze regels belangrijk zijn voor jullie. en als je niet wil luisteren, prima dan niet. maar geen commentaar.
    - houd dit vol. leg ook uit dat je genoeg dingen los laat om hun ook tegemoet te komen.
    - blijf praten met je vriend!!!!!

    Ts is denk ook dat je hormonen meespelen. Als ze echt een Schoonloeder was dan had je haar waarschijnlijk ook je kind niet toevertrouwd. geef haar regels en laat het los erna. kijk aan hoe het gaat. stel je regels daarna bij eventueel negatief zowel positief bij. Misschien loopt het allemaal los als je kindje geboren is. en zo niet dan zie je dat tegen die tijd wel weer. Als je maar samen met je vriend blijft staan en niet tegen elkaar in!

    succes
     
  18. Robano88

    Robano88 Fanatiek lid

    21 nov 2012
    1.165
    59
    48
    Wauw! Sommige reacties zijn niet echt vriendelijk!
    Ik vraag om tips en hoopte misschien een beetje herkenning te vinden bij anderen en hoe het bij anderen gaat, maar ik vraag toch niet om dit soort reacties?!

    Aan de dames die vinden dat ik een slechte schoondochter ben, mij overdreven vinden etc, jullie mogen mijn schoonmoeder hebben hoor! Misschien als je het zelf niet kent of heb mee gemaakt kan ik me voorstellen dat je je hier niks van kan voorstellen!

    Aan de dames met tips en adviezen en hoe het bij jullie gaat/ging, heel erg bedankt :)! En de andere, ik hoop dat jullie nooit in zo een situatie komen met schoonmoeder of wie dan ook!

    Van mij mag dit topic gesloten worden, want ik ben het niet gestart voor dit soort reacties.
     
  19. Beheer

    Beheer Administrator
    Medewerker

    11 feb 2005
    16.273
    2.975
    113
    Op verzoek van TS gesloten.
     

Deel Deze Pagina