Ons zoontje is nu 7 weken hij weegt tussen de 4 en 4,5 kilo. Hij krijgt 5 flessen van 135cc op een dag om 07.00, 11:00, 15:00, 19:00 en 23:00(ongeveer) natuurlijk) Nu lijkt het alsof ie meer honger heeft maar volgens mij( en het cb papiertje waarop staat dat hoeveel hij zou mogen krijgen) is dit wat hij nu mag. In totaal dus 675cc. Maar op dat papiertje van het cb snap ik niet goed wat ze nou bedoelen bij 4,5 kilo. Er staat achter ca 675ml en dan 5 of 6 voedingen van:...... Als je die aantallen in die tabel optelt kom ik bij 5 voedingen op 825. Slapen doet meneer snachts tot 0300 en daarna is het spoken. Honger heeft ie dan niet. Hij wilt alleen bij ons zijn, zodra ik hem uit bed pak om hem te troosten is het goed. Wanneer ik hem terug leg is het weer brullen. Vaak neem ik hem in ons bed om zelf ook een beetje te kunnen slapen maar ik wil graag dat ie gewoon in z'n eigen bed slaapt. Vannacht heb ik hem de hele nacht in z'n bed laten liggen. Heb hem wel een schone luier gegeven en even getroost maar weer terug gelegd. Om de 10 min gaan kijken. Maar hij heeft dus op wat hazenslaapjes van max 30 min na tot de eerste voeding gehuild. Iemand tips?
Als je kind de halve nacht onrustig is en na de ochtendvoeding wel rustig wordt zou ik er toch van uit gaan dat hij honger heeft hoor... De meeste baby's slapen op die leeftijd nog niet door, omdat ze tussendoor voeding nodig hebben. Wordt je kindje over dag ook wakker om andere redenen dan honger? Wie weet geeft je dat nog een hint, want met baby's speel je altijd hints haha, je weet het nooit zeker. De richtlijn voor voeding is per kg lichaamsgewicht 120-180 ml bereide voeding. Dus stel dat jouw zoontje 4,75 kg is (even gemiddelde) dan zou hij maximaal 855 ml mogen drinken volgens de richtlijn. Je hebt dus nog ontzettend veel speelruimte. Sterker nog, hij zit redelijk op de ondergrens. Het zou mij dan ook niet verbazen dat hij gewoon honger heeft. Het gecontroleerd laten huilen is trouwens een trainingsmethode bedoeld voor baby's vanaf 6 maanden, omdat het als doel heeft nieuw gedrag aan te leren. Jouw kindje begrijpt echt nog niet wat je aan het doen bent. Als je een keer je grens hebt bereikt is het volkomen normaal als je je kindje laat huilen om zelf tot rust te komen, maar als methode is het echt ongeschikt voor een baby van 7 weken. Mijn advies is dus om 's nachts bij wakker worden gewoon een fles te geven en eventueel te verschonen en dan kijken of hij weer wil slapen (waar dan ook). Dan kunnen jullie ook slapen. Als je het licht uit houdt en niet gaat spelen wordt het vanzelf saai genoeg om in slaap te vallen. Als hij blijft huilen nadat je al zijn behoeften hebt gecontroleerd is er misschien iets aan de hand. Edit: heeft hij geen last van krampjes? Dat hoort echt bij die leeftijd.
Als je gewoon als richtlijn houd dat je niet boven de 1 liter aangemaakte voeding uitkomt, ofwel 30 schepjes voeding per 24 uur Ik vind 5 flesjes van 135 ook wel weinig.. meestal zijn dat er 6.. en ga je daarna naar 5x150.. En hoe weet je dat hij snachts geen honger heeft? heb je uberhaupt wel een fles geprobeerd? als hij tot de volgende ochtend zo onrustig is heb je grote kans dat hij gewoon honger heeft hoor. Kijk gewoon naar je kindje en laat die tabelletjes voor wat ze zijn... Wbt het slapen, mijn zoontje heeft de eerste 5 maanden bij mij geslapen... ik zou een baby van 7 weken echt niet zo alleen in zn bed laten liggen huilen, ook niet met 10 minuten ertussen want dat is echt HEEEEL lang voor zon kleine baby, je baby zoekt gewoon geborgenheid, hij is pas net op de wereld en heeft jou/jullie gewoon nodig, jullie zijn zijn wereld. Dat in eigen bed slapen komt vanzelf goed hoor
Als ik het goed begrijp krijgt hij helemaal geen nachtvoeding? Die bied je ook niet aan? Ik zou daar eens mee beginnen. Grote kans dat jullie daarna allemaal weer lekker slapen.
Wel voeding geven hoor s nachts. Het is heel normaal dat hij nog niet doorslaapt (wees er blij mee!!) En laten huilen zou ik al helemaal niet doen, daar worden kindjes gestrest van. Lekker bij je nemen! 5 voedingen voor een kindje van die leeftijd is heel weinig hoor! Ik zat toen echt nog minimaal op 7 voedingen.
Wat hierboven ook al is gezegd, je hebt zeker ruimte om meer voeding te geven. Ik vind 5 voedingen van 135cc ook erg weinig. Hier had ik een hongerige mannetje en die kreeg soms wel eens 7 flesjes van 135cc op een dag. Oke, dat is een beetje (te)veel, maar weet dat je dus echt meer voeding kan/ mag geven. Ik vind het eigenlijk een beetje (heel erg) sneu dat je een baby'tje van 7 weken 's nachts geen nachtvoeding geeft en laat huilen. Zeker als hij 's morgens na z'n 1e voeding dan zo voldaan en tevreden is. Hier waren de nachten ook niet altijd makkelijk, maar op die leeftijd was het eerste wat ik deed een flesje geven. Wilde hij daarna nog niet slapen dan nam ik hem bij me en legde hem op mijn borst. Meestal sliep hij dan wel en op deze manier rustte ik zelf ook nog wat uit i.p.v. constant heen en weer te moeten lopen. Verder sliep ons zoontje graag op z'n buik. Dus als m'n man dan naar z'n werk was schoof ik zijn kussen aan de kant en legde ik hem ter hoogte van mijn hoofdkussen op het matras. Ik kon dan m'n hand op z'n rug houden en dat stelde hem gerust.
En volgens mij is wat ze met dat schema bedoelen, dat je tussen de 4,5 - 5kg of 6 flessen van 120+4 aanbied (24 schepjes totaal), of 5 flessen van 150+5 aanbied (25 schepjes totaal).
Mijn zoontje is 6 weken en krijgt 5 (soms 6) flessen van 150/5 Hij komt om de 4 uur voor voeding ( soms zit er ook wat langer tussen. Hij komt 1 keer voor voeding midden in de nacht en dat is helemaal prima en goed vol te houden. Nou moet ik ook zeggen dat mijn zoontje wat zwaarder is en al richting de 6 kilo gaat dus dat zal het verschil wel zijn dat hij meer voeding wil en ook echt nodig heeft. Ik denk toch echt dat als je zoontje s'nachts wakker word om 3 uur dat hij dan honger heeft. ik zou hem zeker niet alleen in zijn bedje laten huilen. Misschien toch eens een nachtvoeding geven ?
Even voor de duidelijkheid he, mijn dochter wilde geen nachtvoeding meer toen ze 7 maanden was. En mijn zoontje (nu 5 maanden ) krijgt ook nog minimaal 1 nachtvoeding.
Even voor de duidelijkheid ik bied de nachtfles wel aan, maar hij drinkt hem bijna nooit en als ie drinkt dan haalt ie met moeite de 40. Hij is gewoon pas troostbaar zodra ik hem bij me neem zeg maar. Of uit bedje haal. Als Hij honger Heeft is ie niet eerder stil tot ik hem de fles geef, ookal heb ik hem vast of ligt hij bij me. Vandaar dat ik denk dat ie snachts dus geen honger heeft? Zodra hij dus bij mij op mijn borst in ons bed ligt slaapt ie, duurt nog geen 5 min haha. Ik laat hem ook niet echt de hele nacht huilen. Ik troost hem continu alleen wanneer ik hem weer terugleg of weg ben is het weer huilen. Hij wilt dus denk ik idd bij me zijn. Over het snachts bij mij slapen, hierdoor heb ik zelf dus ook bijna geen rust. Ik kan zelf niet goed slapen als hij op mij ligt omdat je toch waakzaam bent en tussen ons in vind ik te eng. Heb hem vanmiddag even gewogen, hij weegt nu 4010gram. Ik begreep dus dat ze rond de 4 kilo aan de hoeveelheid voeding moeten zitten die ik nu geef. Het is niet zo dat ie na elke fles honger blijft houden, hij laat meestal nog wat staan. Maar de fles van 1900 lijkt hij wel meer te willen. Bij het cb gaven ze aan dat 5x 135 wel goed was voor zijn gewicht, maar begreep zelf de tabel gewoon niet. En nog steeds niet haha. Hij slaapt ook (volgens mij) liever op zijn buik. Overdag durf ik dat wel aan omdat ik dan vaak bij hem ga kijken en slaapt hij ook beter. Maar snachts durf ik dat niet zo goed vooral omdat cb het steeds afraad ivm wiegendood. Hij draait wel zelf zijn hoofdje overigens. Ik heb wel een aerosleep matras maar toch vind ik het spannend/eng. Edit: krampjes heeft ie niet, gebruik ook sab simplex.
Maar je moet niet alleen luisteren naar het cb... Je moet ook naar je moedergevoel luisteren en als hij om 19.00 aangeeft meer te willen kan je dat gewoon doen.. Wbt het bij je willen slapen... Je zou kunnen proberen om het aankleedkussen in het midden te leggen Rn daarop je kindje, je kindje moet zover mogelijk naar boven liggen zodat hij niet onder het dekbed kan komen. ( al hield ik mij hier niet strikt aan, ik deed mijn deken altijd naar beneden, zoontje sliep namelijk in mijn armen) Het is wat het is, je zoontje heeft jou blijkbaar nodig, daar kan je voor nu niks aan doen. Het accepteren is de makkelijkste weg Wbt het buikslapen, als hij zijn hoofd goed draait zou je het ook snachts kunnen doen, snap dat je het eng vind, dus misschien kan je ermee wachten tot je er wat geruster op bent
Kan je hem 's nachts niet naast je leggen dan en dan op z'n buikje? Ik ben er van overtuigd dat je als moeder zijnde echt wel wakker wordt als 't niet goed gaat (als je kindje naast je ligt dan he). Ik zou 'm gewoon bij je nemen, zeker als hij dan binnen 5 minuten slaapt. Weet niet of je wel geprobeerd hebt om 'm dan evt. na 15-20 minuutjes weer in z'n eigen bedje over te leggen. Al had ik daar niet altijd zin in, dus bleef ik lekker liggen met 'n kind op m'n borst.
Ja tussen ons in heb ik idd nog niet geprobeerd omdat ik bang ben dat m'n vriend hem vergeet ofzo.. Hij slaapt heel vast namelijk. Maar een Voedingskussen tip is misschien een idee. En op z'n buikje slaapt hij sowieso eigenlijk heel goed, zonder huilen.. Bedankt voor jullie tips!!
Waarom heeft iedereen het over voeding?? Waarom baker je hem niet in?? en leg hem dan wel op zijn rug! Voelt hij zich veiliger misschien slaapt hij dan langer door
Ik denk dat iedereen het over voeding heeft omdat het over een 7 weken oude baby gaat die geen nachtvoeding krijgt. Voor een baby van deze leeftijd is een nachtvoeding veel natuurlijker dan lang doorslapen.
Volg je eigen gevoel de tips van het cb kunnen je erbij helpen maar als het niet goed voelt volg dan je eigen gevoel. Je kan de fles van 19:00 ophogen 150/5 als je denkt dat hij meer wilt. Elk kindje is anders dus die richtlijnen voor voeding helpen daar niet zo bij. Bijv mijn zoontje die t/m 6 maanden 6x120/4 kreeg en een enkele keer 150/5 omdat hij gewoon niet meer op kon (was ook heel goed op gewicht) Mijn zoontje sliep altijd tussen ons in op het Aankleedkussen of op mij. Zelf slaap je zo licht daardoor maar ooit komt er een dag dat hij gewoon in zijn eigen bedje kan slapen. Hij heeft je nu gewoon nog even nodig.