Hallo Dames, Ik zit hier met een ENORM twijfel gevoel, ik heb een kies die getrokken moet worden, ter preventie van ontsteking of dat hij pijn gaat doen, hij doet (nog) geen pijn en er is (nog) geen ontsteking, maar er is wel een flink gat, waar dus ook (sorry eeww) etensresten in gaan zitten. Ik lees veel erover en de ene zegt het mag, de ander zegt beter uitstellen, mijn gevoel zegt ook uitstellen omdat ik een lage weerstand heb door mijn maagverkleining en tweeling zwangerschap, maar aan de andere kant zul je net zien dat ik erge pijn ga krijgen s'nachts of in het weekend <- hier ben ik erg bang voor en je mag geen pijnstillers en paracetamol helpt nooit bij mij!! en ik moet nog 3/4 maanden. Mijn tandarts assistente heeft mij verteld liever uitstellen maar een ontsteking is altijd erger dan de verdoving, het word dus kiezen uit 2 kwaden, de afspraak staat wel en ben dan 21 weken zwanger, maar kan altijd afgezegd worden... Jullie hebben altijd goede tips en ervaringen, misschien kunnen jullie mij helpen beslissen??? xoxo
Ik lees even mee, heb ook een enorme twijfel. heb een verstandskies wat door komt en af en toe zeer doet.. Hoop dat hij tot eind augustus geen erge pijn gaat geven en dat hij daarna eruit kan ipv tijdens de zwangerschap
Vervelend is dat hé? pfft ik weet wel dat er maar een minimale hoeveelheid verdoving de placenta passeert maar toch, het spul knijpt aders dicht, wat als het weeën opwekt, neem ik het risico of niet..argg Ik ga het straks ook aan mijn gynaecoloog vragen, tandarts zegt dat het mag alleen geen foto's en dat de stress van ''wat als het pijn gaat doen'' meer adrenaline bevat dan de verdoving. Hoop dat er nog meiden reageren die het mee hebben gemaakt en wat ze gedaan hebben
Hmm wat vervelend zeg. Ik had in mijn zwangerschap een stuk tandvlees wat los liet van mijn achterste kies. Mijn tandarts wilde me echt niet verdoven vanwege mijn zwangerschap. We hebben het met schoonmaken goed kunnen onderhouden tot einde zwangerschap. Ik zou heeeel goed informeren naar welke verdovingen er wel en niet mogen. Er bestaan verschillende verdovingen. Ik mag bijv. nu geen verdoving met adrenaline erin, omdat ik hartkloppingen heb (ben niet zwanger hoor ). Een tandarts (of kaakchirurg) is degene die kan bepalen of je wel of niet verdoofd mag worden.
De verdovingen van tegenwoordig kunnen weinig kwaad hoor. Tandheelkundige behandelingen zou ik gewoon door laten gaan. Met kiespijn je kraamtijd in wil je niet.
Mijn onderste verstandskies moest er tijdens mijn zwangerschap uit omdat hij voor pijn zorgde. Dit werd toen niet gedaan door de kaakchirurg. Iets met het kaakbot, ontstekingen en bloed. Er is toen voor gekozen om de bovenste te trekken, dat was wel mogelijk. Beste kan je even contact opnemen wat zij jou aanraden.
Ik heb ook zo'n gat, ook al wel eerder gehad. Je kunt er best lang mee rondlopen zonder dat je er last van hebt. En als je er wel last van krijgt kun je het toch altijd nog eruit laten halen? Zou het niet alleen maar ter preventie doen.
Hier neig ik ook heel erg naar, maar de assistente zei toen als het pijn gaat doen werkt de verdoving minder goed en heb je meer napijn en je mag alleen paracetamol, ik denk toch dat ik ermee wacht het ''voelt'' nog steeds niet goed en zolang ik twijfel doe ik het niet. Bedankt voor de reacties dames.
Ik heb tijdens de laatste zwangerschap een wortelkanaalbehandeling gehad, met verdoving. De tandarts heeft me helemaal gerust kunnen stellen met betrekking tot de verdoving.
Gelukkig!! Ik zit nog steeds in twijfel maar ga toch naar de afspraak toe, en ik vertel mijn verhaal en mijn angst, als de tandarts mij kan verzekeren dat het geen kwaad kan en het dus echt nodig is om die kies eruit te trekken, dan laat ik de hem er direct uitrekken anders stel ik het weer uit, zegt hij ''liever niet'' dan doe ik het niet en alsof de duvel er mee speelt; at ik gisteren een stuk chocola kreeg ik een steek in een andere tand ik kijken ja hoor gaatje!! :x:x alles komt tegelijk lijkt wel nu mijn gebit is nog nooit zo slecht geweest als nu in de zwangerschap
Balen is dat! Mijn beide zwangerschappen hebben mij een kies gekost. Vlak na de eerste zwangerschap had ik een wortelkanaalbehandeling en later een kroon op die kies en bij de tweede zwangerschap een wortelkanaalbehandeling tijdens de zwangerschap en de kroon daarna. Ik heb verder nooit wat met mijn gebit, mijn tandarts vond het ook heel opvallend.
Hier moet er een verstandskies getrokken worden. kan volgens de tandarts en kaakchirurg geen kwaad maar zie het het zelf niet zo zitten dus wacht netjes na de bevalling. Maar inderdaad tegenwoordig kan een verdoving niet zoveel kwaad meer. ze geven er dan 1 zonder adreline dacht ik
Ik heb -niet zwanger maar denk dat dat qua kiespijn niet uitmaakt- rondgelopen totdat zo'n gat pijn gaat doen. En dat wil je NIET meemaken. Ik dacht dat m'n hele kaak ontstoken was en zat jankend van de pijn op de HAP. Pas de dag daarna kwam ik op het idee dat het die kies weleens zou kunnen zijn dus hop naar de tandarts. Verdoving pakt veel minder goed dan en de pijn is niet te harden.
Ik heb in deze zwangerschap 2 keer op de stoel bij de tandarts gelegen, de eerste keer met 20 weken zijn er 2 gaatjes gevuld, de 2e keer is er met 27 weken een kies getrokken en een gaatje gevuld. Ik heb een verdoving gehad die lichter is en die mag tijdens de zwangerschap. Heb er niks van gevoeld en ik ben (was) een enorme schijterd voor de tandarts. Ik zou het dus gewoon laten doen, want als de boel gaat ontsteken heb je grote kans als ze je dan gaan verdoven, dat de verdoving niet werkt. Ik heb dat ook eens gehad en dat was niet zo prettig. Ik ben nu ruim 37 weken zwanger zonder complicaties of problemen, dus maak je geen zorgen!
Nou dames het is gebeurt, ben gewoon gegaan en mijn verhaal uitgelegd en mijn angst verteld en ze verzekerden me dat ze een speciale verdoving gebruiken zonder adrenaline en dat voorkomen beter is dan genezen, verdoving/trekken deed geen pijn maar nu de verdoving is uitgewerkt voel ik nu wel een beetje napijn maar tot nu toe uit te houden en het bloed heel erg bleeh net een slagveld en die smaak brrr. Er moet NOG een kies uit maar die mag over 2 weken eerst kijken hoe deze geneest, en weet ook zeker dat mijn kleintjes het goed doen want voel ze lekker schoppen Bedankt voor alle reacties dames!! hebben me zeker geholpen besluiten <3 xoxo
Een wortelkanaalbehandeling gehad tijdens de zwangerschap. Je krijgt een verdoving die wel kan met een zwangerschap. Ik zou uitstellen als het kan , veel spoelen en als het een gat is een spuitje met een puntje naar beneden. Het isniet alleen de verdoving bij mijwas het ook een lading stress! Heb nog geprobeerd zonder verdoving maar was niet te doen. De tweede ronde die pas kan na alles rustig is heb ik na de bevalling gedaan.
Ik heb ook een wortelkanaal behandeling gehad tijdens de zwangerschap van m'n zoon.. Met verdoving, en het kon geen kwaad zei de tandarts, hij is gewoon gezond geboren! 😄 Ander bleef ik maar maximaal paracetamol slikken tijdens de zwangerschap tegen de pijn, want het is echt afschuwelijk..
Ik heb dus gekozen voor uitstellen vanwege dezelfde angst. Vlak voor de bevalling is de kies afgebroken en heb ik een wortelkanaalbehandeling moeten ondergaan!! Ga bij tandpijn dus altijd tijdig naar de tandarts en laat behandelingen uitvoeren. Je mag gewoon verdoving (alleen de eerste 3 maanden raden ze het niet aan). Alleen een rontgenfoto maken ze niet (dit moest ik later laten doen). Jouw tandarts weet precies hoeveel en welke verdoving ze mogen doen. Ik heb het ook nog nagevraagd bij de verloskundige. En ook die gaf aan dat je tijdens je zwangerschap veel gevoeliger bent voor ontstekingen. En dat onbehandelde tandproblemen zelfs kunnen leiden tot ontstekingen elders in het lichaam. Het uitstellen of negeren van een tandproblemen kan dus meer risico opleveren voor je kindje. Je wilt echt niet hoogzwanger met een ontsteking komen te zitten. En etensresten in een gat gaan daar wel voor zorgen. Snel naar de tandarts dus.