Stress ---->druk op de linkerkant van mijn borst

Discussie in 'De lounge' gestart door Juffrouwminoes, 16 mei 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. X11

    X11 Fanatiek lid

    8 jul 2015
    1.768
    1
    0
    Medicatie kent flinke bijwerkingen en neemt de oorzaak van je problemen niet weg. Ik vind het ronduit dom om enkel medicatie te gebruiken bij klachten en niets aan de oorzaak te doen. Zeker als je dat ook zo gaat adviseren aan anderen met veel mildere klachten.
    In het geval van TS is het verstandig om gewoon ontspanningsoefeningen te doen en/of afleiding te zoeken. Te kijken naar de oorzaak van de stress en zien of ze binnen haar dagelijkse bezigheden gewoon meer rust kan creeren. Dat is veel gezonder dan maar direct naar een pil te grijpen die nogal heftige werkingen heeft. Oxazepam is van een totaal andere orde dan paracetamol...
     
  2. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113

    Ja het kan de druppel zijn ......

    Je psyche kan heel veel lichamelijke klachten inbeelden.

    Ik zou trouwens wel naar de huisarts...dan kun je gerustgesteld worden Nu maak je jezelf alleen maar angstiger.
     
  3. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Heb je weleens mindfulness geprobeerd? Ik heb ook last van chronische hyperventilatie en lichte paniekaanvallen maar heb nog nooit een psych gezien of ademhalingsoefeningen gedaan ;)

    En als je oxazepam gebruikt, mag je niet autorijden (fietsen lijkt me dan ook niet verstandig) en lijkt me misschien niet heel veilig met kinderen om je heen.

    TS, wat je wel kan nemen en wat misschien de scherpe kantjes eraf haalt, is valeriaan. Kan je gewoon bij de kruidvat enzo kopen. Geen cola, koffie, energiedrankjes en thee nemen.
     
  4. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.611
    2.404
    113
    ik zou idd bij HA langsgaan voor advies.
    oxazepam (en al het andere eindigend op zepam) is alleen voor tijdelijk of incidenteel bedoeld, ivm mogelijke verslaving en afnemende werkzaamheid bij langer gebruik. Mocht iemand echt lange termijn medicinale ondersteuning nodig hebben dan zijn antidepressiva in lichte dosering het voorgeschreven middel voor angstklachten.
    beter is uiteraard is om naar de oorzaak van de klachten te kijken en om met alternatieve oplossingen verbetering te krijgen.

    @bosi: wat eng! heb je het eens nodig en dan werkt het averechts. gebeurt idd bij klein aantal mensen, maar heeeel vervelend lijkt me
     
  5. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek
    Ik probeer me te ontspannen. Warme douche nemen, kop warme melk. Tv kijken of een boek lezen... Afleiding zoeken.
     
  6. dorisn

    dorisn Fanatiek lid

    2 jun 2007
    4.319
    37
    48
    ede
    Ik heb dit rond pasen gehad. Mijn man is zelfs een keer thuisgebleven van zn werk omdat we niet wisten wat er aan de hand was en de kinderen vrij waren van school. Helemaal door de molen geweest en het bleek ernstig slaaptekort icm stress. Mijn hartslag was wel wat hoog dus daar heb ik medicijnen voor gekregen die ik nu weer aan het afbouwen ben. Ook had ik een paar slaappillen (weet even niet meer welke) gekregen zodat ik even echt goed kon slapen. Die heb ik 2x genomen maar dat voelde niet goed, was de volgende dag heel er brak net of ik de hele nacht in de kroeg had gezeten.
    Nu gaat het de goede kant op. Mijn jongste slaapt inmiddels door en ik heb fysio omdat mn spieren in mn bovenrug wel erg vast zaten. Verder heb ik er nog af en toe last van als ik te druk ben geweest en daarna tot rust kom of zoals nu stress vanwege een betalingsachterstand van iemand waar ik nu de dupe van wordt. Als ik me onrustig voek heb ik valeriaan tabletjes bij de kruidvat vandaan en dan neem ik er 1 of 2 voordat ik ga slapen en dan ben ik rustiger in mn hoofd en kan ik me beter ontspannen en dus sneller goed slspen.

    Heel veel sterkte. Ik weet hoe eng het kan zijn. Probeer op die momenten afleiding te zoeken en wat ontspanningsoefeningen te doen. Bel gerust je ha dan heeft mij ook heel erg geholpen. Gewoon het feit dat ze even naar je luisteren en kijken of er niet toch iets anders is is al erg fijn.
     
  7. Issie

    Issie Actief lid

    16 mrt 2015
    324
    93
    28
    Herkenbaar. De eerste keer dacht ik echt dat ik doodging. Nu kan ik gelukkig de link met stress leggen. Voor mij is het ook belangrijk om triggers te vermijden. Niet eigenwijs zijn en alsnog iets lezen over iemand die een hartaanval kreeg, of mijn kwaaltjes googlen. Als ik dat wel doe en ik zit al niet lekker in mijn vel, dan kan ik verwachten dat ik in paniek raak. Maar goed hier gaat het ook samen met lichte hypochondrie.

    Verder is het hier ook een kwestie van mijn stress aanpakken, op tijd rust nemen, het bespreken met mijn man als ik merk dat ik erg onrustig word. Op het moment zelf kan ik ademhalingsoefeningen doen tot ik een ons weeg, maar dat helpt dan niet.
     
  8. Juffrouwminoes

    Juffrouwminoes Fanatiek lid

    21 jan 2016
    1.420
    774
    113
    klinkt misschien stom maar fijn dat mijn verhaal herkent word..

    Merk dat via de buik adem halen beter gaat. Gelukkig is manlief nu even thuis en dat gaat ook beter...
    heb nog wel zeer aan de zijkant van mijn borst echt het vel ook zeg maar...
    Maar goed het kan ook niet 1 2 3 over zijn. Morgen heb ik helaas een hele drukke en spannende dag ivm ziekenhuis onderzoeken jongste kind... .
    hopelijk daarna in rustig vaarwater.

    Nogmaals bedankt allemaal.
     
  9. miramare

    miramare Bekend lid

    1 mrt 2013
    792
    148
    43
    Ook erg herkenbaar!
    De eerste keer dat ik snachts een paniekaanval kreeg dacht ik ook echtverbintenis doodging, snachts nog naar de huisartspost geweest,die wilde me toch voor de zekerheid even zien.

    Ik merk nu nog steeds als ik gespannen ben, stress heb dat ik ook echt lichamelijke klachten krijg als pijn op de borst,kortademig ( door verkeerde ademhaling) en een dichtgeknepen gespannen gevoel bij mijn hals, soms houd dit de hele dag aan,hebben jullie dit dan ook? Het trekt dan gewoon niet bij soms pas na een paar dagen.
     
  10. Juffie26

    Juffie26 VIP lid

    24 okt 2011
    10.011
    1.860
    113
    Helaas herkenbaar.
    Ik probeer afleiding te zoeken meestal gaat dat goed en trekt het wel wat weg maar als de paniek echt de overmacht krijgt is echt heel eng vreselijk kan er dan echt week ziek van zijn en ellendig gebeurd hooguit 1 of 2x per jaar dat ik echt flink in paniekaanval krijg dan helpt gewoon niets meer alleen oxazepam helaas ik ben er niet trots op maar ik kan dan niet anders meer.
    Vorig jaar juni dag na mijn bruiloft is mijn schoonbroer van 30 jaar plotseling overleden totaal onverwacht. Sindsdien van alle stress verdriet en weinig slaap vaak tegen aanval aan maar kan het Tot nu toe nog goed onder controle krijgen.
    Ik ben sindsdien ook erg bang dat ik iets krijg. Bij elk bultje vlekjes of iets denk ik al dat ik kanker heb...nu heb ik al weken verstopte talgklier in mijn ooglid ga ik Google zie ik staan dat het soms ook een tumor kan zijn die op verstopte klier lijkt...dat laat me dan niet meer los die gedachte....dat had ik eerst nooit. Dinsdag maar ff naar de huisarts.
    Ik heb voor mijn angst en paniekaanvallen ook 2x hypnose gedaan dat heeft ook wel iets geholpen.
    Verder rustige muziek luisteren of naar buiten gaan gewoon naar buiten lopen, boodschappen doen mensen tegen komen praten, ergens op de thee, was strijken gewoon iets doen moet ik dan dan trekt het vaak weg en ben ik van ergste idee af dat ik een aanval krijg. Maar vreet enorm veel energie ik weet het......
     
  11. Juffie26

    Juffie26 VIP lid

    24 okt 2011
    10.011
    1.860
    113
    Dat akelige gevoel kan bij mij echt week aanhouden kan dan echt week goed "ziek" zijn echt een hel zo'n week..
    Gelukkig heb ik het niet vaak zo erg hooguit 1 tot 2 keer per jaar naar die weken zijn zo eng en afschuwelijk....
     
  12. Insomniac

    Insomniac Fanatiek lid

    24 jan 2015
    1.841
    780
    113
    Virtueel assistent
    Gelderland
    Onthoud dat het maar gedachten zijn. Het blijft beangstigend, ik heb al zo'n 10 jaar een paniekstoornis en ik vind het nog steeds doodeng. De grootste tip die ik je kan geven is proberen de controle over je gedachte terug te krijgen. Die gaan met je aan de haal waardoor je hoofd de signalen krijgt om in paniek te raken. Door je weerstand om in paniek te raken en later de paniek zelf s het heel moeilijk om je gedachte weg te halen van die paniek. Doordat in je hoofd nu geprogrammeerd zit dat naar bed gaan als je partner er niet is, voor paniek zorgt (en dus een "gevaar" is), zorgt ervoor dat bij het idee dat je naar bed moet onrustig word. Eenmaal in bed komt de paniek en denk je "shit zie je wel daar heb je het weer". Dat zorgt voor een vicieuze cirkel die langzaamaan erger word.

    Ik probeer me af te leiden door actief mee te tellen met mijn ademhaling. Of door klinisch naar de situatie te kijken ("haha, ik begin te zweten. Waar slaat dat nou op"), muziek in mijn oren te doen en hard aan te zetten zodat er geen ruimte is om na te denken. Meestal stopt dan het heftigste stuk en kan ik mijn gedachte beter reguleren. Wat een hele grote rol speelt bij de intensiteit is moeheid. Als ik een aantal nachten slecht slaap ben ik vatbaarder, ik krijg dan bv vanuit het niets hartkloppingen. Die voelen als hele korte, snelle roffels. Dan ga ik trillen en zweten en is het weer weg. Even later gebeurd het dan weer opnieuw.

    Het is inderdaad een signaal van je lichaam dat het even genoeg is. Dat betekend niet dat dit het aller heftigste is wat je ooit hebt meegemaakt, integendeel. Wel dat het nu even tijd is om rustig aan te doen. Een afspraak bij de ha is nooit slecht, je gaat niet ineens als psychiatrisch patiënt met pillen weg hoor! Maar wel fijn om verder te kijken en evt geruststelling.
     
  13. Juffrouwminoes

    Juffrouwminoes Fanatiek lid

    21 jan 2016
    1.420
    774
    113
    Hoi dames.

    dankzij de tip van iemand om via de buik adem te halen ging het erg goed heb ook erg goed geslapen.
    Alleen Door heftig ziekenhuis bezoek voelde ik net dat ik helemaal in paniek raakte... maar toen was ik bij mijn ouders op visite .. met alle klachten van dien .. pijn aan mijn linker boven arm. Gelukkig geen druk op mijn borst...

    pfff wat kan je lijf je helemaal gek maken .
     
  14. Juffrouwminoes

    Juffrouwminoes Fanatiek lid

    21 jan 2016
    1.420
    774
    113
    Nou het is dus niet alleen gek maken.

    Afgelopen donderdag nacht heb ik dus echt een paniek aanval gehad. Ik had zo'n pijn en dacht oké nu ga ik .. en toen dikke paniek.
    Heb 20 minuten met de hap gebeld en die konden me kalmeren. smorgens meteen een afspraak gemaakt met de ha en kon gelijk komen.
    Die constateerde iets met de aanhechting van mijn spieren was in mijn borst gedeelte oa Door verkeerd adem halen / stress etc..
    Heb nu medicijnen voor de pijn / maag beschermers en pillen zodat ik wat rustiger kan slapen.
    Heb vanacht eindelijk heerlijk geslapen helaas rond 6 uur wakker geworden doordat de pijnstillend was uit gewerkt ...

    Merk nu wel dat ik een stuk rustiger ben. heb wel nog pijn aan mijn spieren.. hopelijk gaat het snel over
     
  15. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.812
    9.318
    113
    Gelderland
    Ik ben eergisteren naar een fysio geweest ivm verkeerd ademhalen en bijbehorende klachten. Ik heb een boek doorgestuurd gekregen en ben daar in begonnen en alles is zo herkenbaar. Het is van Koen de jong en Bram bakker en heet Verademing. Ik adviseer je echt om dit te lezen.. Op Mp worden er veel te koop aangeboden en anders eventueel misschien bij de bieb. De fysio gaat me nu verder helpen, als je wilt kan ik kijken waarin ze specifiek is gespecialiseerd is zodat je opzoek kan naar een goede fysio. Voor mij is het na het lezen van het eerste hoofdstuk al zoveel duidelijk geworden! Ik raad het je echt aan! Veel sterkte!
     
  16. Juffrouwminoes

    Juffrouwminoes Fanatiek lid

    21 jan 2016
    1.420
    774
    113
    Bedankt voor de tip.
    moet maandag toch naar de bieb ga ik meteen kijken..
     

Deel Deze Pagina