Iemand verstand van voeding ?

Discussion in 'De lounge' started by Pantoffelheldin, May 23, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Pantoffelheldin

    Pantoffelheldin Niet meer actief

    Ik ben 2 maanden geleden bevallen en had de zwangerschaps kilo's er na 3 weken wel weer af ( was maar 8 kg aangekomen)
    Ben nu op hetzelfde gewicht als voor de zwangerschap maar nog steeds te zwaar
    Nu wel ik vanaf maandag gaan beginnen met afvallen en heb een klein voedingsschema bedacht voor mezelf.
    Maar nou vraag ik me af of het wel goed is of dat ik er nog dingen aan zou moeten veranderen.

    Nou daar gaat ie:

    Ontbijt : magere yoghurt met fruit en havermout
    Tussen: stuk fruit/ liga / ontbijtkoek enz ..
    Lunch : 2 volkoren boterhammen met mager beleg en een opkikker.
    Tussen: handje noten / fruit / ei / klein bakje yoghurt
    Avond: normaal avond eten ( aard, vlees , groente , pasta enz )
    Kleine portie vlees en aardappelen en veel groente of rauwkost.

    Ik drink overdag alleen water, thee of koffie

    Kom maar op met de tips ! :D
     
  2. Veera

    Veera Niet meer actief

    Ik weet niet wat je normaal eet maar ik ben mooi slank en licht en zou flauw vallen als ik hiervan zou moeten leven. Dat trek ik echt niet :)
    Zou eerder kiezen voor overdag kwark, omeletten met veel groente, salades. Boterhammen niet alleen met een mager plakje kipfilet bijv maar ook beetje kaas/tomaat/ei erop.
    Geen ontbijtkoek of liga maar in plaats daarvan notenrepen, crackers, rijstewafels.. En als je van vis houdt: dat vult ook goed en is gezond
     
  3. Uuz

    Uuz VIP lid

    Dec 8, 2014
    6,241
    818
    113
    In het algemeen: zetmeel, suiker en zout verminderen. Om de 3 uur iets eten, 6 eetmomenten per dag.
    2 Boterhammen verdelen over 2 eetmomenten. (evt. crackers erbij, telt als halve boterham). En groente, dat kan je vrijwel onbeperkt eten.
    Geen producten met veel zout (opkikker vervangen door salade met cracker b.v.).
    Minder opscheppen bij avondeten, en dan om 21.00 nog een klein bakje yoghurt b.v. (zodat je 's nachts geen honger krijgt).
     
  4. Lafayette

    Lafayette Fanatiek lid

    Oct 13, 2012
    1,385
    1,568
    113
    Ik zou altijd ook een portie groenten bij de lunch nemen, tomaatjes, worteltjes, komkommer, avocado. Vult lekker en dan is het veel makkelijker om aan je groenten per dag te komen. Mijn tip is ook om te variëren , als je de ene dag yoghurt als ontbijt heb, neem je de volgende dag crackers, of brood, of pap, etc. Lunch en avondeten ook sterk variëren, blijf je lichaam verrassen. Eet 's middags een keer warm eten in plaats van 's avonds. Pak 's ochtends en 's middags zowel een stuk fruit als ook een andere snack, kleine eetmomenten zijn goed.
     
  5. Klein

    Klein Fanatiek lid

    Jan 4, 2009
    1,405
    1
    0
    Waarom alles mager? Dit is echt niet altijf beter, en vaak zit er dan andere 'troep' in.
    Opkikker is ook echt rotzooi, liga en omtbijt koek zit bordevol suiker dus niet echt geschikt als tussendoortje.
    Kwark is een goed alternatief, tussendoor (spelt) rijstwafels met notenpasta bijv. Of bak zelf een bananenbrood, erg lekker en vullend.
    Als lunch een flinke salade erbij, dan heb je iets meer vulling. Ik denk inderdaad dat je volgens dit lijstje te weinig binnen krijgt, dan val je ook niet af.
    Ik deed eerder ook dit soort 'dieten' en kwam erachter dat dit te weinig was! Toen ik meer ging eten, begon ik af te vallen. Je moet je verbranding op gang houden:)
     
  6. Jinxx

    Jinxx Fanatiek lid

    Jan 12, 2014
    2,022
    1,038
    113
    Er zijn de laatste tijd meerdere van dit soort topics geopend. Misschien dat je daar wat tips kunt vinden? Succes ermee! :)
     
  7. Pantoffelheldin

    Pantoffelheldin Niet meer actief

    En ik maar denken dat ik zo bewust bezig ben hahaha

    Ik zie wat goeie tips voorbij komen en ga zeker wat dingetjes aanpassen.
    Zal ook de andere topics eens op gaan zoeken
    Blijft toch lastig dat hele voedings gebeuren
     
  8. Rabarber

    Rabarber Niet meer actief

    Ik zou meer eiwitten gaan toevoegen, zodat je geen last van honger hebt. Hier even een voorbeeldje van mijn dagmenu. Ik sport er wel 4 a 5 keer per week bij. Dit is ongeveer 1600 kcal.

    O twee eiwitpannenkoeken met banaan
    T rijstwafels/ volkorencrackers met humus of gekookte eieren.
    L goed gevulde salade met 250 gram vette vis of mager vlees of drie volkorenboterhammen met veel mager vlees en rauwkost
    T 250 gram kwark met noten
    A 250 gram vlees/ vis, veel groentes (zoveel als ik wil) en ongeveer 75 gram aan koolhydraten
    T casseine eiwitshake met fruit uit de blender

    Ik heb geen moment honger en ik verlies veel cm. Eiwitshakes kun je natuurlijk vervangen door kwark, eieren enz. Misschien even berekenen wat je onderhoud is (hoeveel kcal. Je nodig hebt om niet aan te komen of af te vallen) en daar ongeveer 400 a 500 kcal onder te gaan zitten. Via Google zijn hier wel rekenhulpen voor te vinden.
     
  9. TinaTeenslipper

    TinaTeenslipper VIP lid

    Jun 5, 2013
    7,019
    548
    113
    ik leer voor voedingsdeskundige en weet er redelijk al wat van af door mijn eigen leefstijl. Ik wil je evt wel helpen maar dat gaat niet even via een berichtje op zp hier��
     
  10. cactusje

    cactusje VIP lid

    Feb 12, 2015
    6,752
    1,993
    113
    ik eet smorgens magere kwark met muesli
    lunch koolhydraatarm brood
    bij het avondeten vervang ik aardappels door quinoa en pasta door tauge.
    tussendoortjes bestaan uit nootjes droge/boerenworst of een klein stukje extra pure chocolade.
    ik sport er niet bij want daar heb ik eerlijk gezegd gewoon geen zin in.
    ik val dus langzaam af maar dat geeft niet.
    het is voor mij ook deels dat ik verhoogd risico heb om diabetes te krijgen als ik ouder word dus moest eigenlijk ook wel van het chocoladedieet af stappen
     
  11. Keessie

    Keessie Actief lid

    Jul 8, 2014
    358
    406
    63
    Female
    Trotse melkvee boerin!
    Achterhoek
    Weet je wat ik weinig voorbij zie komen in alle afslank topics?

    Dat het ook zeker belangrijk om ook wat vet te eten, je hebt de essentiële vetzuren nodig voor het hele functioneren van je lichaam.
    En het is aan te bevelen om ook een goed vitamine preparaat te nemen. Afvallen is een hele prestatie van je lichaam , dus moet je er ook lief voor zijn en niet jezelf uithongeren met schrale voeding.

    Gezond eten zonder de pakjes , zakjes, troep, allerlei bewaarmiddelen , smaakversterkers , suiker en bewerkte voedingsmiddelen is vaak ook al een goed begin om af te gaan vallen.
     
  12. TinaTeenslipper

    TinaTeenslipper VIP lid

    Jun 5, 2013
    7,019
    548
    113
    en als je straks weet koolhydraten gaat eten? of ben je van plan je leven lang zonder bijna geen kh te gaan doen?
     
  13. Klein

    Klein Fanatiek lid

    Jan 4, 2009
    1,405
    1
    0
    Dit vind ik een hele goede! Ik heb dat destijds ook gedaan, er gaat een wereld voor je open!! Dan ga je ook merken dat je eigenlijk alleen maar zout of suiker hebt gegeten.
    En je koopt bijv. Een pakje preischotel, en wat moet je toevoegen? Juist alles, dus waarvoor een pakje? De pakjes worden als gemakkelijk en snel neergezet maar het slaat nergens op
     
  14. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,265
    6,790
    113
    Klopt...goede vetten zijn essentieel.

    Uit noten, vis en olijfolie bijvoorbeeld.
     
  15. cactusje

    cactusje VIP lid

    Feb 12, 2015
    6,752
    1,993
    113
    ik kom wel aan de koolhydraten hoor.
    quinoa zit er bijv bomvol mee alleen zijn het langzame en geen snelle.
    brood is ook alleen maar snelle koolhydraten dus daarom koolhydraatarm brood want crackers ed vind ik niet zoveel aan.
    ik eet ook gewoon elke week een patatje met een snack er bij.
    en als het zo uitkomt eet ik wel aardappels maar dan wat minder.
    en een stukje taart op een verjaardag sla ik ook niet af.
    dus koolhydraten genoeg want ze zijn wel nodig dat weet ik.
     
  16. TinaTeenslipper

    TinaTeenslipper VIP lid

    Jun 5, 2013
    7,019
    548
    113
    als je gewoon volkorenbrood neemt is dat geen snelle koolhydraat;) crackers zijn naar mijn idee niks toevoegends.. patat, snacks en taart bedoel ik natuurlijk niet met koolhydraten.
    waarom niet gewoon, rijst, bulgur, volkorenbrood, zoete aardappel, havermout, brinta etc.. maar goed deze discussie is al zo vaak gevoerd op zp hier... :)
     
  17. Daantje57

    Daantje57 Fanatiek lid

    Aug 18, 2011
    2,382
    24
    38
    lerares
    Utrecht
    je hebt al heel wat tips gekregen en zoals je ziet zijn er verschillende ideeën over. Mijn idee. Stop met suiker eten. Dan eet je vaak automatisch geen ongezonde dingen meer. Liever volle kwark zonder suiker dan magere met. maak zelf lekker bananenbrood en suikervrije koekjes ipv liga en ontbijtboek. Uit steeds meer onderzoeken lijkt naar voren te komen dat niet vet de grootste boosdoener is, maar suiker.
     
  18. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,678
    113
    Ik eet geen toegevoegde suikers, geen bewerkte voeding, geen vlees, geen melkproducten. Gewoon groente, fruit, graan, peulvruchten en wat noten en zaden. Dat klinkt saai, maar is het totaal niet.

    Kan de boeken 'The China Study' en 'Whole' van T Colin Campbell aanraden!
     
  19. cactusje

    cactusje VIP lid

    Feb 12, 2015
    6,752
    1,993
    113
    Ik ben nog maar net begonnen met gezonder willen eten en afvallen.
    Ik was me ook helemaal niet bewust dat ik hiermee een discussie start wat helemaal mijn bedoeling niet is want eten is iets waarvan een ander het altijd wel beter weet vind ik.
    Ik ben dus nu begonnen met dingen waarvan ik zelf weer dat dat een beter alternatief is als het op koolhydraten aan komt.
    Dit werkt nu voor mij prima.
    Als ik dit zat ben ga ik op zoek naar andere alternatieven.
    Ik weet dus nu dat ik dan ook zoete aardappel kan gebruiken;)
     
  20. Pbmama

    Pbmama Actief lid

    May 10, 2016
    149
    0
    16
    NULL
    NULL
    Juist :D Of google eens op dr John Mcdougall die heeft op zijn website ook zeer veel informatie betreft gezonde voeding.
     

Share This Page