Hoe ver moet de zorgstaat gaan?

Discussie in 'De lounge' gestart door Kache, 28 mei 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Hilly schrijft helemaal niet dat anderen dan maar pech hebben en zij niet. En de verzekering betaalt, niet de zorgstaat. Al wordt de premie wel hoger als veel mensen meer en duurdere zorg gaan gebruiken. Maar IVF valt in verhouding dan nog mee, kettingrokers die longkanker krijgen en behandeld worden kosten veel meer geld.
     
  2. Hommeltje

    Hommeltje Niet meer actief

    Ik vind dat je daar recht op hebt. Het leven lijkt me al moeilijk genoeg met een autistisch kind. Laat het niet nog moeilijker worden.

    Maar goed ik ben zelf chronisch ziek en heb ook autisme dus ik ben blij dat ik WAO krijg:) En ik heb denk ik wel 4 keer in het ziekenhuis gelegen dankzij mijn autisme en ben erg blij dat ik dit vergoed heb gekregen.
     
  3. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief


    Pech hoort bij het leven en de overheid hoeft daarom niet alles te betalen.
    Erg egoistisch om je eigen probleem dan geen pech te noemen en dat van een ander wel. Pech is dan pech, in welke mate dan ook. Dus dan moet je er zelf ook geen gebruik van willen maken.
     
  4. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Maar wat jij schrijft, schrijft zij niet. Zij schrijft nergens dat haar eigen probleem geen pech is en vergoed zou moeten worden en de rest niet. Ze schrijft dat niet alles vergoed hoeft te worden. En daar is bijna iedereen het mee eens. Een eigen bijdrage voor een speciale fiets vindt iedereen normaal, want een gewone fiets kost ook geld.
     
  5. Butterfly1109

    Butterfly1109 Fanatiek lid

    3 jan 2015
    1.620
    43
    48
    Yup helemaal mee eens!

    Haar probleem was geen pech, maar ziekte en dus moest de zorgverzekering ervoor betalen, want, ze betaald tenslotte toch premie?

    Maar voor iemand met een gehandicapt kind, is het gewoon pech....
     
  6. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    Jawel, ze zegt dat haar probleem geen pech is omdat het medisch is...
    Haar probleem is net zo erg als de problemen van anderen aaar vergoeding voor nodig is, waarom dan scheiden?
     
  7. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Zorgverzekering is grotendeels de staat. Alles uit de basisverzekering wordt betaald door de staat en alles uit de aanvullende verzekering door de verzekeraar. Verzekeraars worden voor het uitvoeren van de basisverzekering gecompenseerd.
     
  8. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ja daar heb je wel een punt. Maar punt is wel dat ze ervoor verzekerd is en het in het pakket zit, wordt dus niet betaald door de staat maar door de verzekeringsmaatschappij. De kosten voor die speciale fiets worden wel door de staat betaald. Als verzekeraars die fiets zouden vergoeden zou het weer een ander verhaal zijn.
    En later nuanceerde ze de 'pech' nog. Het is niet zo dat er dan maar helemaal niets betaald hoeft te worden.
     
  9. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ok dat wist ik niet.

    Maar goed, dan nog, niet alle pech hoeft vergoed te worden. Ben het daar wel mee eens. Maar daar zijn zelfs de mensen die extra hulp nodig hebben het mee eens.
    En wat mij betreft gaat de vergoeding van IVF naar de aanvullende verzekering, snap ook niet zo goed waarom dat in de basisverzekering zit. Ik 'moest' geopereerd worden om zwanger te worden en dat zat ook niet in de basisverzekering, moest dus een paar maanden wachten (tot het nieuwe jaar) zodat ik mijn verzekering kon aanpassen.
     
  10. zilvervosje

    zilvervosje Fanatiek lid

    30 jul 2009
    3.133
    3
    38
    docent
    Midden van Nederland
    #110 zilvervosje, 30 mei 2016
    Laatst bewerkt: 30 mei 2016
    Volgens mij valt gezondheidszorg ook gewoon onder de verzorgingsstaat. En hoewel je premie betaalt, dekken die niet de kosten van dure behandelingen. Ik gun Hilly haar Apie van harte en ben blij dat onze verzorgingsstaat daar aan mee heeft geholpen. Pech dat het moeite kostte om een kindje te krijgen, gelukkig konden we met zijn allen meebetalen en kreeg ze iedere kans om haar kindje in de armen te sluiten.

    TS: Ieder kind verdient het om thuis op te groeien als dat ook maar enigszins mogelijk is. Ik heb zelf een tijdje in een kindertehuis gewerkt en - echt - die mensen doen hun best. Maar het is verre van een thuis. Dat jouw kindje zorg nodig heeft is dikke vette pech, maar dat betekent niet dat het dan maar overgeleverd moet worden aan de wolven. Jullie gezin verdient solidariteit vanuit de samenleving. Met zijn allen... voor allemaal. Wat mij betreft is dat een recht. Het recht van jouw kind op ouders en een thuis. En het recht dat we met zijn allen hebben opgebouwd; recht op zorg. Alsof je vraagt om superhippe Nike's omdat hij anders verdrietig wordt... je vraagt om noodzakelijke zorg. Bovendien, ik vraag me af of jij de verzorgingsstaat niet ook enorm veel centen scheelt... je neemt immers veel werk op je wat anders door een dure werknemer gedaan zou worden. Met alle administratie erom.

    Ik word soms zo verdrietig van mensen die denken het even simpel op te lossen. De consequenties zijn zo groot. Bejaarde stelletjes die uit elkaar moeten omdat hij minder zorg nodig heeft dan zijn vrouw. Of een oude man die zijn 15-jarige kat - de enige die hem nog gezelschap hield - moet laten inslapen omdat de kat niet mee mag naar een zorginstelling. Of kinderen die dan maar geen autisme/taaislijmziekte/ADHD/etc. hadden moeten hebben.

    Solidair betekent dat je er voor elkaar bent. En als ik daar wat meer zorgpremie voor moet betalen, prima. Ik hoop vooral dat ik nooit de dikke vette pech heb er zelf gebruik van te moeten maken en prijs me gelukkig dat ik mag bijdragen aan de hulp voor anderen.

    (Nog even, voor iemand denkt dat ik Sinterklaas ben. Ik vind wel dat fraude goed aangepakt mag worden. Ik woon in een wijk waar zoveel mensen "afgekeurd" zijn en zwart bijklussen. Lekker fulltime werken én een uitkering trekken. Daar draait mijn maag zich van om.)
     
  11. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief


    Verzekerd tot een bepaald bedrag ja, maar niet de gehele behandeling. Of iig... Ze heeft er van geprofiteerd dat de zorgverzekerinf het heeft vergoed, met staatsgeld ;)
    Zo zijn er vele dingen die onder de verzekering vallen, maar niet helemaal vergoed kunnen worden. Dan is het fijn dat je een vangnet hebt waar je gebruik van kan maken.
     
  12. Logan

    Logan Niet meer actief

    Ik vind dit een heel lastig onderwerp. Om maar even in de mmm termen te blijven, was ik in het begin ook 'boos' dat ik een flink bedrag naar het ziekenhuis kon brengen. Maar zo is iemand met diabetes waarschijnlijk ook 'boos'. Je kunt toch problemen niet vergelijken?
    Waar de een denkt 'oké, dit is kl/ote maar ik kan dit en dat laten en goed leven' terwijl een ander die dingen juist noodzakelijk vind. De zwemles en de fiets bijvoorbeeld.
    Wie ben ik om te zeggen dat zwemles luxe is? Dat is per persoon verschillend, net zoals de ene geen vruchtbaarheidsbehandelingen wil en een ander wel.
     
  13. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Ik denk dat IVF in de basis zit omdat verloskundige, bevalling etc dat ook zit. En omdat ze het ook beschikbaar willen hebben voor mensen met een kleine beurs. Niet iedereen kan een aanvullende verzekering betalen natuurlijk!
     
  14. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.186
    35.873
    113
    Over zorgen voor je ouders, mijn vader heeft wel gezegd dat hij liever doodgaat dan dat ik voor hem moet zorgen en hem moet verschonen etc. Hij meent dat ook echt, dat zou hem zijn eer te na zijn. Ik zou dan dus ervoor kiezen iemand in te huren die hem kan verzorgen.
     
  15. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    Ik schrijf dat ik ook al gezegd had dat je kunt discussieren over wat er in basisverzekering zou moeten vallen en wat niet.
     
  16. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    Je betaalt zelf ook een basispremie.
     
  17. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    Ik zeg niet dat mijn aandoening geen pech is. Maar als zo zou redeneren is elke ziekte 'pech' en zo kijk ik er niet tegenaan. Ik vind dat niet ALLE pech gecompenseerd hoeft te worden. En ik heb daar een voorbeeld van gegeven, wat iedereen vervolgens negeert. Hartstikke leuk hoor, om iemand aan te vallen over dingen die diegene niet gezegd heeft, maar met een beetje intelligent discussieren heeft het bitter weinig te maken.
     
  18. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    Natuurlijk 'dekt' de premie de kosten van een dure behandeling niet. Dat is nou net hoe verzekeren werkt.
     
  19. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    Je hebt het over een flatscreen.. Kun je nog meer voorbeelden geven die wat meer in de richting komen van zorg en aanpassingen?
     
  20. Buitenleven

    Buitenleven Niet meer actief

    Ik vind het nogal naar om op de man af te spelen, in dit geval naar bovengenoemde forumster. Hoe kun je nu weten of zij egoïstisch is op basis van wat posts vanachter je beeldscherm.
     

Deel Deze Pagina