Nuttig om even bij stil te staan (voeding)

Discussion in 'De lounge' started by Carino, Jun 1, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,678
    113
    Nee idd, gewone groente en fruit is net zo gezond! Maar gemiddeld eten mensen echt te weinig groente en fruit, bio of niet-bio.
     
  2. Lentekriebels

    Lentekriebels Fanatiek lid

    Aug 15, 2015
    1,086
    156
    63
    De link werkt niet meer?
     
  3. Carino

    Carino Fanatiek lid

    Feb 2, 2011
    4,277
    0
    36
    Als ik hier thuis, in mijn tuin tomaatjes kweek zijn die zeker gezonder dan tomaten die bespoten worden door iemand die helemaal is ingepakt (want zijn spray is giftig) met bestrijdingsmiddelen. Ik snap niet dat men daar geen verschil in ziet?

    Je lever moet die giffen allemaal afbreken, deels worden ze opgeslagen in je vetcellen.

    Net zo gezond als bio? Geloof er geen bal van.
     
  4. sniffy

    sniffy VIP lid

    Mar 26, 2008
    10,179
    1
    36
    Verzorgende
    Dordrecht
    Kijk dat programma waar ik het over had maar eens terug.
     
  5. februarimama

    februarimama Fanatiek lid

    Oct 23, 2014
    1,524
    851
    113
    Als het giftig was zou het niet verkocht mogen worden he, ze zijn heel erg streng met ons voedsel. Bovendien zijn jouw tomaten officieel niet biologisch. Er zijn heel veel kleinschalig gekweekte groentes die niet aan het predikaat biologisch voldoen. Zo zou je denken dat honing standaard biologisch is, hoe kan het niet biologisch zijn? Dit is niet zo. Als jij bij een kleine imker honing koopt, die bijen in de achtertuin heeft is de kans 90% dat het niet biologisch is. Los van of het gezonder is, dit is dus niet zo maar als je dat wilt geloven is dat prima.

    Rens Kroes bijvoorbeeld is een publiekelijk persoon die niets van eten weet en onzin verkondigd die mensen voor waar aannemen. Zoals dat suiker gif is waar je pukkels van krijgt, waar vervolgens een Dermatoloog op reageert dat dit niet waar is. Zo krijg je misverstanden en iedereen kan een boek schrijven en iets op internet gooien tegenwoordig.
     
  6. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,265
    6,790
    113
    Daarom vind ik "de voedselzandloper" een fijne leidraad. Daarin wordt door een arts omschreven hoe voedingsmiddelen zijn samengesteld...over koolhydraten et cetera...

    Ik volg het niet tot in de puntjes...want ik sport veel. Dan moet ik toch wel echt meer koolhydraten eten dan dat hij voorschrijft.

    Ik eet tijdens de lunch en tijdens avondeten altijd groenten. Elke dag sowieso tussen de 600-700 gram per dag. Ik weeg het niet meer af.
    Ik let op slechte vetten...maar eet van de goede vetten meer.
    Eet tussendoor meestal noten en een beetje fruit. Bramen, aardbeien of frambozen. Maar niet teveel...alles met mate.
     
  7. Koon

    Koon Niet meer actief

    Zoveel vertrouwen hoef je dus niet te hebben in de voedingsindustrie.
    Je valt er niet a la minute dood neer door. Nee, dat niet. Maar er wordt tegenwoordig meer troep verkocht dan 'echt' eten.
     
  8. Youtan

    Youtan VIP lid

    Jun 9, 2015
    6,497
    4,335
    113
    Female
    #48 Youtan, Jun 1, 2016
    Last edited: Jun 1, 2016
    Ik krijg altijd zo'n trek in roze koeken, chips en liters melk van dit soort topics!!!


    Serieus... Ik vind dat mensen doorslaan in hun 'gezonde dingen eten n geen suikers meer' dieet. Chiazaad, hennepzaad, biologische kinoa-tjet en spinazie bij je ontbijt. Bleghhh.

    #en loopt naar de kast op zoek naar chocola#

    Ik moet ook gewoon altijd hieraan denken :D
    Quinoaprutsen - VPRO
    Jammer, doet het niet. Zoek maar op quinoak#tten Van tim den besten
     
  9. Lovelymom85

    Lovelymom85 Actief lid

    May 1, 2016
    330
    9
    18
    NULL
    NULL
    Dat biologisch per se gezonder is geloof ik ook niet, zowel qua groentes/fruit als vlees. Op antibiotica wordt goed gecontroleerd, biologische dieren krijgen ook antibiotica toegediend (wel minder), het gaat met name om de resistente bacteriën in vlees (rauw) wat ik gevaarlijk vind. Echter worden deze bacteriën helaas ook gevonden onder biologische kippen.
    Wel vind ik dierenwelzijn belangrijk, en de smaak van bio of uit eigen tuin vaak beter :)

    En verder geniet ik gewoon ontzettend van eten, gezond en af en toe ook minder gezond. Zometeen neem ik bijvoorbeeld een rood wijntje met daarbij een heurlijk stukje kaas, in het zonnetje in mn prachtige tuin... gelukkiger kan ik op zo'n moment bijna niet worden :)En dat is dan misschien wel geen goede voeding voor mn lijf, maar de geest wil ook wat. Dat is voor mij belangrijker.
     
  10. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    Jan 9, 2009
    6,302
    2,574
    113
    Ik sprak mijn moeder hierover pasgeleden.

    Ze vertelde dat mijn oma ( van 1904) best arn is opgegroeid en zeker niet afwisselend at met groenten, en alleen witbrood.
    Ze heeft twee wereldoorlogen meegemaakt waarbij ze zeer eenzijdig heeft gegeten en ( is ondanks dat) toch 97 geworden.

    Dus het verhaal van vroeger was alles beter daar moet je bij mij niet mee aankomen.

    De levensverwachting van de mens in Nederland is enorm gestegen.

    En ja we hebben welvaartsziekten maar vroeger gingen er heleboel mensen dood aan polio, TBCenz...

    En een gebrekkige voedingstoestand heeft daar zeker mee te maken.

    Ik heb vaak een enorm schuldgevoel bij dit soort topics. Maar als ik dan reëel nadenk.

    Ja mijn kinderen eten te weinig fruit dat kan echt beter maar we eten bijna alles volkoren, gevarieerd en duidelijke eetmomenten. Wel pakjes en zakjes en limonade.

    Mijn kinderen zijn niet dik ( oudste heeft met 9 ondergewicht),. Enige gezondheidsproblemen zijn allergieën en hypermobiliteit maar kan je niets aan veranderen door voeding.

    Ze doen het goed op school, spelen veel buiten, vertonen geen gedragsproblemen en sporten redelijk intensief.

    Zo megaslecht kan ik het toch niet doen.
     
  11. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    En dit is precies waarom ik niet geloof in "gezonde voeding"
    Elke dag de frietketel aan, een overvloed aan vlees of weinig groenten is ongezond. Dat weet een kind ook.
    Maar die schema's, dat gepredik over suiker, 200gr groenten per dag,.... omg!? Dat is juist in mijn ogen ongezond. Alles afwegen, boekjes/schema's volgen, telkens een stapje verder gaan. Dat kan niet gezond zijn. 200 gram groenten per dag? Telt dat voor elke volwassene? Je hebt er van 45kg en van 145kg maar die 200 gram groenten op en je bent goed bezig? Bij die van 145kg dus tijdens afvallen ;)
    Dan zie ik schema's voorbijkomen waarbij ik me afvraag hoe ze het erin krijgen maar tja het is een schema he dus dat zal wel goed zijn. Tenminste, in 2016.
    En ik zie schema's voorbijkomen waarbij een kind van 1 nog meer van eet. Maar dat is ook een recent schema uit een boekje of internet dus dat zal ook wel gezond zijn, tenminste, in 2016. ;)

    Iedereen weet wat gezond is en ik hoop dat iedereen weet dat de media helemaal doorslaat ivm het 'gezonde' waardoor er 2 grote groepen recht tegenover elkaar staan ipv elkaar helpen.

    Eet gewoon fruit en groenten, vlees met mate. Zo weinig mogelijķ pakjes en zakjes en maak zoveel mogelijk vers. Neem ook af en toe een zak chips bij je of die heerlijke cote d'or chocolade.
    maar vooral, luister naar je eigen lichaam.

    De mensen worden ouder en ouder en toch is heel veel extreem ongezond? Wat willen mensen bereiken? Wil iedereen 100, 120 jaar worden?
     
  12. sniffy

    sniffy VIP lid

    Mar 26, 2008
    10,179
    1
    36
    Verzorgende
    Dordrecht
    Idd, bewust zijn van wat en hoe je eet. En af en toe genieten.

    Ik denk meer dat de mens gezond oud wil worden. Dus zonder diabetes, hart en vaatziekten ed.
    En geen 500 euro zorgpremie betalen per maand.

    Want mede door ongezonde levensstijlen wordt de zorg duurder
     
  13. 2mam2

    2mam2 Fanatiek lid

    Feb 16, 2015
    1,088
    0
    0
    Volgens mij heeft het niet zo zeer alleen maar te maken met gezond ouder willen worden etc. maar ook dat men zich gewoon een stuk beter, fitter etc gaat voelen door gezonde voeding.
    Buiten dat slecht eten op den duur gevolgen kan hebben kan het je ook lui en futloos maken en noem maar op. Van een gezond eet patroon merk je dus wel degelijk profijt in het dagelijks leven.
    (En nu ben ik niet iemand die erin doordraaft. Ik let op mijn voeding maar verwen mezelf ook vaak genoeg.)
     
  14. sniffy

    sniffy VIP lid

    Mar 26, 2008
    10,179
    1
    36
    Verzorgende
    Dordrecht
    2mam2 klopt, ik voel mezelf ook fitter.
    Met pasen had ik een aantal dagen ongezonder gegeten. 4 dagen van mijn ' normale schema' afgeweken en dat merkte ik de 5 e dag goed met sporten. Ik had lang niet zoveel kracht met de bodypump
     
  15. manamana

    manamana Fanatiek lid

    Apr 30, 2014
    1,372
    22
    38
    het Noorden
    Haha, mooi gezegd!

    En leuk stukje van Tim van den Besten. Ik probeerde ook de link te plakken, maar het woord k#t mag niet van zp en wordt aangepast, daarom werkt de link niet.
     
  16. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,678
    113
    Dit idd. Bij mij speelt dat ik gezondheidsproblemen heb en ik me gewoon echt zoveel beter voel bij een dieet dat voornamelijk bestaat uit fruit, groente en volkoren producten. Ik ben zelf fitter, heb meer controle over m'n lichaam (ik heb bv uitvalsverschijnselen in armen en 1 been; met gezond eten is dat enorm verminderd). En dat is gewoon puur in het hier en nu, want wat de toekomst brengt weet ik toch niet. Mijn huidige dieet zorgt dat ik een prednisonkuur uit kan stellen; super!
    En dan gaat het niet over super-besjes en bio-quinoa. Nee, gewoon appels, aardbeien, komkommers en tomaten...
     
  17. februarimama

    februarimama Fanatiek lid

    Oct 23, 2014
    1,524
    851
    113
    Wil je ongezond eten echt gaan vergelijken met giftige stoffen? Ook E nummers zijn helemaal niet slecht. Vroeger werd alles gepekeld om het goed te houden, veel ongezonder.
     
  18. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,265
    6,790
    113
    Nee...

    Sommige E nummers zijn niet slecht.

    Er zijn wel degelijk hele slechte E nummers
     
  19. februarimama

    februarimama Fanatiek lid

    Oct 23, 2014
    1,524
    851
    113
    Ja, ik bedoel de E nummers in voeding die in Nederland zijn toegestaan.
     
  20. Koon

    Koon Niet meer actief

    Nee, maar het is behoorlijk naïef om te denken dat het eten in de supermarkt niet ongezond zou kunnen zijn omdat 'ze zo streng zijn in Nederland'.
     

Share This Page