Zou jij dit erg vinden? Obese juf op school

Discussie in 'De lounge' gestart door SDonya, 3 jun 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.251
    11.838
    113
    Helemaal mee eens.
     
  2. Ik ben ook dik...
    En heb op mijn werk ook een stoel met wieltjes, ik moet zeven cliënten helpen met eten en rijd dan de tafel rond.
    Veel efficiënter dan steeds lopen en je zit op dezelfde hoogte.
    De juffrouw op haar stoel ook.
    Als ze op die manier een handje geeft en goedemorgen zegt is het gelijkwaardig.
    Sta je en buk je naar iemand toe kan het neerbuigend overkomen.
    Daarom moet je ook altijd gaan staan als een staand iemand je de hand geeft...
    Ik vind het dus niet gek van de lerares.
     
  3. tuc

    tuc Niet meer actief


    Dus iemand in een rolstoel mag geen kleuterjuf of meester zijn?? Omdat hij of zij niet met de kinderen mee kan dansen?

    Goh ik word echt wel verdrietig van sommige opmerkingen hier..wat erg dat we groepen mensen uitsluiten vanwege lichamelijke kenmerken. Misselijkmakend vind ik het.

    Een kleuterjuf moet natuurlijk maat 34 hebben..na school de marathon rennen, 10 vingers en 10 tenen...geen bril, want stel je voor dat die afvalt en ze mijn kind niet meer kan vinden?
     
  4. olleke

    olleke Fanatiek lid

    8 mrt 2012
    4.849
    4.103
    113
    Helemaal mee eens!
     
  5. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Nee vind dat een kleuterjuf goed moet kunnen bewegen en reageren. Een kleuterjuf in rolstoel lijkt me ook niks.

    Zo zijn er zat beroepen die wel geschikt zijn of dus juist niet.
     
  6. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Jij kan toch ook geen gastouder zijn voor een groep kinderen terwijl je in een rolstoel zit?
     
  7. Logan

    Logan Niet meer actief

    Ik snap denk ik wel wat je bedoelt. Natuurlijk heb je niets tegen obese mensen, maar ik zou bijvoorbeeld ook geen prettig gevoel krijgen van een huisarts met obesitas.
    Op je kindje vallen is misschien wat overdreven maar je verwacht toch dat ze snel kunnen bewegen, gymlessen kunnen geven zonder te zitten...
     
  8. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.211
    16.560
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad

    Wat kom jij lullig uit de hoek zeg!
    Ik schrik echt van sommige mensen hoe ze over obese mensen denken en veroordelen.
    Ik ben zelf niet obees maar ik ken wel wat mensen in mijn omgeving die overgewicht hebben.Dat zijn allemaal moeders met meerdere kinderen en die ook nogeens functies hebben in de kinderopvang en het onderwijs en daar zijn echt nog nooit rare dingen voorgevallen.
    Schandalig gewoon hoe sommige mensen denken en wat een kortzichtigheid ook.
    Bij mijn oudste kinderen op de Bso werkte destijds ook een dame met heel veel overgewicht maar ik heb werkelijk nog nooit ee over nagedacht of dit wel veilig zou zijn bij de kleuters.
    Hoe verzin je het ook vraag ik me af.
     
  9. tuc

    tuc Niet meer actief


    Ik zou niet weten waarom niet...tja naar school brengen wprdt lastig. Maar er zijn toch ook genoeg papa's of mama's in een rolstoel, die worden ook niet "afgekeurd" voor het beroep ouder.
     
  10. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Nou je hebt natuurlijk dik en dik he, de juf waar ik het over heb gaat ruim over de 150 kg. Had niet eens fatsoenlijke kleding aan en kon geen 30 meter lopen zonder even uit te puffen.
     
  11. tuc

    tuc Niet meer actief


    Ben het niet vaak met je eens:p maar nu heb je helemaal gelijk.
     
  12. Janna

    Janna Fanatiek lid

    Dat lees ik hier niet echt. In de reacties van mensen die er vraagtekens bij hebben, gaat het wel steeds om de vraag of het overgewicht invloed heeft op het functioneren van de juf in een kleuterklas. Ik denk dat het niet te ontkennen valt dat de fysieke conditie van deze juf, zoals ts die beschrijft, invloed zal hebben op haar functioneren.

    @ts: Ik vraag me af wat je had willen zeggen als je et op school had aangekaart. En wat je van de school had verwacht. De school kan moeilijk een sollicitant met overgewicht om die reden afwijzen, want dat is discriminatie.
     
  13. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Omdat je een professionele achtergrond hebt lijkt me. Een gastouder die nooit met een kind naar buiten kan, niet kan bukken, niet snel kan opstaan bijv lijkt mij onveilig.
     
  14. Rietje88

    Rietje88 Niet meer actief

    Ik ben het er wel mee eens dat een juf voor de veiligheid van de kinderen moet kunnen in staan. Dat is wel een belangrijk punt. Of die persoon nou oud, zwaar, gehandicapt etc is moet er niet toe mogen doen. Wat dat betreft vind ik de topic titel echt verkeerd gekozen. Daarmee word het onduidelijk wat nu echt het hoofdonderwerp van het topic is.

    Maar als je echt het idee hebt dat er onveilige situaties zijn dan kan je kijken of er ook daadwerkelijk situaties zijn geweest waarin de docent niet goed genoeg heeft kunnen handelen. Als dat echt het geval is dan kan je met de school gaan praten. Maar op het moment dat er daadwerkelijk actie nodig is om een situatie te voorkomen of genezen dan reageert iedereen veel sneller dan het gewone tempo op het moment dat er niks aan de hand is.
     
  15. ALeV84

    ALeV84 Fanatiek lid

    13 nov 2008
    2.358
    2
    38
    Wat pijnlijk als deze juf van de directie te horen krijgt dat er door een of meerdere ouders wordt geklaagd over haar gewicht, terwijl zij gewoon haar werk wil doen. Wat zou je graag willen dan? Dat deze mevrouw per direct ontslagen ontslagen wordt of dat ze een half jaar de tijd krijgt om op een gezond gewicht te komen?
     
  16. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Hahahaha op je kind valt?? Hahaha serieus? Het is geen sketch uit Monty python 😂😂
     
  17. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Bekijk bijlage 503388
     
  18. Polletjepiek

    Polletjepiek Niet meer actief

    Ik zou een gesprekje met de juf aanknopen. Gewoon een sociaal babbeltje als de kiddo's uit school komen. Zo van Goh, wat leuk dat u even bij de kleuters invalt, hoe vond u het?

    Zo heb je een opening om wat meer aan de weet te komen, zonder veroordelend te zijn. Misschien valt het wel 100% mee.
     
  19. Janna

    Janna Fanatiek lid

    Ja, toen ik dat las, moest ik het eerst nog een keer lezen of ik het wel goed gelezen had en toen moest ik er echt ook heel erg om lachen! Ik zie die sketch al helemaal voor me! :D
     
  20. Lovelymom85

    Lovelymom85 Actief lid

    1 mei 2016
    330
    9
    18
    NULL
    NULL
    Nou ja, als iemand zich heel moeilijk kan voortbewegen dan vind ik dat best een probleem eigenlijk. Er zit natuurlijk ook best een verschil in obesiteit, niet iedereen met obisitas heeft moeite met het bijhouden van kinderen. Maar als iemand met heel veel moeite van een stoel af kan komen en alleen maar langzaam kan lopen dan heb ik diegene ook liever niet als juf voor mijn kind. Niet vanwege de persoon maar vanwege de veiligheid van mijn kind (en nee, niet omdat ze op mijn kind kan vallen :') ) Op bepaalde situaties moet je snel kunnen reageren.

    Heeft ook helemaal niks met een rolstoel oid te maken. Mijn tante en nichtje (ook onderwijzeres) zitten in een rolstoel en zijn behoorlijk snel wat dat betreft :)
     

Deel Deze Pagina