Dit daarentegen is wel persoonlijk en echt een k*topmerking.. Als ik bijstand zou trekken zou je vast ook een fikse mening hebben over mij.. Maar nu ik werk en alleen voor 2 kinderen zorg en daarom niet altijd mijn huishouden perfect op orde heb, heb ik een "tekortkoming".. Ik denk dat jij vooral veel tekortkomingen hebt.. Als het op empathie aankomt bijvoorbeeld..
nee hoor zeker niet. We houden de boel wel schoon als in om de dag stofzuigen, 2x per week wc + badkamer, 1x per week bedden verschonen en elke dag de keuken en de tafels.. maar er ligt regelmatig overal speelgoed. Schoenen slingeren door het huis. Bedden worden eigenlijk nooit opgemaakt. En regelmatig bergen schone was in de slaapkamer ( dat wordt wel dezelfde avond weggevouwen) maar toch,
IK ZIE het als een tekortkoming, jij niet want je hebt geen andere keuze. Een ander ook niet want die ziet het nut er niet van in. Zoveel mensen, zoveel meningen... En wat heeft de bijstand hier mee te maken?
De tijd dat ik het op kon brengen om mijn huis spic en span te houden, zijn helaas voorbij . Ik werk 4 dagen, ben door de week 1 dag thuis en die tijd spendeer ik liever aan de kinderen . Daarnaast studeer ik nog een avond in de week en een dagdeel in het weekend dus het huishouden komt ongeveer op de laatste plaats. Ik hou het opgeruimd (tenminste als de kids op bed liggen) maar echt met een doekje stoffen ofzo, dat heb ik al jaren niet gedaan hahaha (de poetshulp gelukkig wel). Het is fantastisch dat mensen het allemaal kunnen, hun huis helemaal op orde, werken en leuke dingen doen met de kids maar ik kan het echt niet. Ik ben al zoveel van huis dat ik de tijd die ik thuis heb, echt zoveel mogelijk met mijn kinderen wil spenderen. En daarnaast, heb ik echt een hekel aan het huishouden doen, dat zal ook wel niet helpen.
Ik zie jouw snelle (ver)oordeel als een tekortkoming. Mijn man werkt elke dag van 9-18 en moet ook nog enkele avonden weg. Ik heb een eigen bedrijf. Werk ma-di-wo-do sowieso en ik werk ook nog 3 a 4 avonden per week. Daarnaast hebben we naast ons kleintje ook nog twee pubers die doordeweeks van alles moeten, zoals bijvoorbeeld trainen. En in het weekend wedstrijden waarvoor we van hot naar her moeten rijden. Dat ik het allemaal niet bij kan benen is geen tekortkoming. We hebben t gewoon megadruk.
Hier is het huis netjes, maar ik heb makkelijk praten want wij zijn met z'n drieën. Ik maak voornamelijk in de avond schoon en ik gebruik een schema voor de grote klussen.
En het is geen k*t opmerking dat kinderen zich geen poetsende moeder willen herinneren...alsof het een het ander uitsluit. Goh hebben mijn kinderen geluk..en een moeder die elke dag thuis is, een huis dat altijd schoon is en een mama (en papa) die veel leuke dingen met hen doen
Hier is het ook zeker niet spik en span. 2 kleine kindjes, een kat en beiden een drukke baan en beide onregelmatigheids diensten. We leven veel langs elkaar heen qua diensten. Daarnaast ook een depressie waardoor ik mezelf überhaupt al moet dwingen om iets te doen. En dan dwing ik mezelf liever voor de kids. Qua kids moet het nu beter te doen zijn, maar inmiddels weet ik gewoon niet meer waar ik moet beginnen. Niet dat het zo vies of rommelig is, maar in mn hoofd is het wel een chaos. Dus ik heb nu een schoonmaakbedrijf ingeschakeld, die komen volgende week met meerdere mensen het huis een grote schoonmaakbeurt geven, werkelijk alles zal gedaan worden. Zelfs het tapijt op de trap wordt gereinigd. Een flinke stap voor mij, maar ik moet nu gewoon effectief op zoek gaan naar opties om die chaos in mn hoofd op te ruimen. En door dit te doen denk ik dat voor elkaar te krijgen. Ga deze week een schoonmaak schema maken die ik daarna meteen wil gaan toepassen zodat die onrust hopelijk niet meer terug komt
Goed begin! Zo krijg je vast meer overzicht. Misschien helpt het je om een vast schema te maken. Zodat je jezelf verplicht om het te doen...of werkt dat averechts? Het voordeel is als je het goed bijhoudt dat het ook veel minder werk is. Ik wil je best helpen met een schema?
Hier niet. Dat is niet mijn prioriteit. Op 1 staat zorgen voor mijn kind en op 2 staat zorgen dat ik zelf uitgerust ben en goed in mijn vel zit. Dus ik doe echt niet elke dag alles in huis. Er staat hier wel eens een stapel afwas op het aanrecht. Ik stofzuig wel eens een dag niet. En vandaag was ik de hele dag niet thuis en heb ik de bank niet kattenhaar-vrij gemaakt. Zou ik nu kunnen doen, maar ik ben moe dus ik kies voor uitrusten ipv schoonmaken nu. Ik vind het belangrijk dat mijn huis leefbaar is. En het geeft heus een heerlijk gevoel als ik een keer energie + tijd had en mijn hele huis blinkt. Maar het hoeft er van mij echt niet elke dag uit te zien alsof de koning op bezoek moet komen.
maar dan scheelt het ook wat een opgeruimd of niet opgeruimd met je geestelijke gesteldheid doet. Zoals ik jouw verhaal lees voel jij je op zo'n moment prettiger om te gaan zitten dan om de afwas te gaan doen. Maar als ik met een volle aanrecht zou gaan zitten, dan vreet ik mijzelf volledig op. Een opgeruimd huis is hier rust en een opgeruimd hoofd.
Hier is alles wel schoon, maar spik en span kan ik het niet noemen met een bijna peutertje in huis. Zij maakt er graag een rommel van en dat heb ik gewoon moeten leren accepteren, want voordat ik moeder werd, was alles wel spik en span.. Overigens vind ik ons huis zo veel gezelliger
Dank je Ik ben idd van plan om met een vast schema te gaan werken. Gewoon iedere dag iets doen zodat ik weet dat binnen een week alles gedaan is. Mijn man doet ook gewoon mee in de huishoudelijke taken, dat scheelt wel. Als je me erbij zou willen helpen zou ik dat heel fijn vinden
Ja,altijd spik en span...maar ik speel valsIk doe namelijk niets zelf in het huishouden,behalve eten koken normaal gesproken,en uiteraard mijn kinderen verzorgen,vertroetelen en vermaken.Ook dat heb ik al heel lang niet zelf gedaan door omstandigheden,maar dat pakken we nu langzaamaan weer op.Wij hebben een hele lieve inwonende huisjuffrouw(zo noemt ze zichzelf),die niet zoveel kansen in het leven heeft gehad omdat ze het downsyndroom heeft.Menig vrouw zou op huishoudelijk gebied nog wat van haar kunnen leren Een schat is het,en zou haar voor geen goud willen missen,en niet omdat ze me zoveel werk uit handen neemt,maar om haar lieve goudeerlijke karakter.We zijn dol op haar!
Zeer zeker niet. Er blijven geregeld dingen staan. Kunnen ze er niet tegen hoe het eruit ziet, dan wil ik ze best alle poetsspullen tonen. Mogen ze alvast beginnen.
Tuurlijk! Zoals je het beschrijft werkt het idd. Je weet dat einde week alles gedaan is en het bijgehouden is. Voordeel is wanneer je een keer crisis hebt het ook niet erg is als je een keer iets moet overslaan, want het is toch allemaal in orde. Ik vind het iig erg prettig en ik merk dat het allemaal minder tijd kost.
In jouw geval sluit het één het ander inderdaad niet uit. En ja, zeker weten hebben je kinderen daar geluk mee.! Dat is toch alleen maar fijn.? Daar hoef je je toch niet aangevallen over te voelen.? Er wordt toch niet gezegd dat kinderen zich geen poetsende moeder willen herinneren.? Er zijn alleen een aantal mensen bij wie het één het ander wél uitsluit. Simpelweg omdat er geen tijd is om het allemaal te doen. En zij maken dan de keus om het huis wat minder spik en span te hebben. Dat is een (gedwongen) keuze die ik moet maken, in mijn situatie. Dat heeft niks met jou te maken of met jouw thuissituatie.. Of heb jij reacties gelezen die ik heb gemist.? Want ik begrijp echt niet waarom je zo geïrriteerd raakt.. Wel wordt er dus door iemand hier gezegd, dat vrouwen die hun huis niet op orde hebben (zonder enige nuance) een tekortkoming hebben en die willen verbloemen. Dat is ronduit een schofterige opmerking.
Ik heb een hekel aan ongeorganoseerd en stof of vieze vlekken, door me adhd kan ik daar erg van me aprepoo raken. Dus bij mij is het redelijk te doen, heb vogels dus stofvrij zal het nooit zijn maar ik stof iedere dag het huis met een vochtig doekje en zorg dat het huis optijd schoon blijft zodat het minder werk kost. De grotere dingen doe ikvaak als vriend thuis is dan knallen wr evrn in de ochtend er doorheen en dande rest van de dag hebben we vrij, maar ik poets dan regelmatig nog tussendoor. Heel fout vanmij dat ik hetniet kan hebben maar voelt wel fijn om in een schoon en net huis aan te komen. Heb nog vaak het gevoel van nesteldrang en dan knal ik tot savonds laat in het huis. Ik probeer ook alles met een ritme te doen en maak briefjes wat gedaan moet wordeb, misschien ook iets voor jou?