Iemand verstand van ziekmelding 5 weken voor verlof

Discussie in 'Zwangerschap en werk' gestart door meissie86, 4 jun 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. meissie86

    meissie86 Fanatiek lid

    25 aug 2013
    1.916
    0
    0
    Hallo,

    Op advies van mijn gynaecoloog moet ik halve dagen gaan werken.
    Ik heb ontzettend veel last van harde buiken tijdens en na het werken (ben leerkracht). Onze eerste is prematuur geboren en toen had ik ook dese klachten.
    Mijn werkgever doet een beetje moeilijk en wil een briefje van de gynaecoloog. Het ziekenhuis geeft aan dat dit nu de gebruikelijk gang van zaken is echt zegt dat het via de bedrijfsarts moet. Mijn werkgever weer gebeld en dat door gegeven. Ze blijft vaag doen. Als het goed is ga ik nu wel opgeroepen worden.

    Kunnen jullie mij uitleggen hoe dat in zijn werk hoort te gaan. Verlof begint nu dan dus over 5 weken al.
     
  2. harlene2014

    harlene2014 Fanatiek lid

    23 mei 2014
    3.426
    920
    113
    Haaglanden
    Hoi!
    Ik heb staand werk en dat ging niet meer. Ik heb me dus ziek gemeld. En opgeroepen door de arbo.
    Arbo vond dat ik 30 uur moest werken. Met werkgever 20 uur afgesproken. Overige 10 uur ziekmelding ivm zwangerschap. Dat was nog te veel. Weer ziek gemeld. Weer arbo. Meneer vond dat ik gewoon 30 uur kanon werken. Brief fysiotherapeut meegegeven om te stoppen. VK doet dit niet omdat zij op dat vlak niet medisch zijn.
    Vanaf week 32 ging t echt niet meer en ben ik 100% ziek gemeld ivm zwangerschap en gaat je verlof inderdaad in met 34 weken ivm de arbo arts.

    Is er bij mij veel gedoe ivm spaanse werkgever, uwv en communicatie.


    Arbo gaat een advies geven daar moet je werkgever zich aan houden. Gaat dit niet mag je dit weigeren.

    Denk aan jezelf ook ivm het verleden. Wat niet gaat gaat niet!
     
  3. Tessss

    Tessss Fanatiek lid

    9 jul 2015
    1.240
    445
    83
    Wanneer je je ziek meld word je idd opgeroepen door de bedrijfsarts. Deze bekijkt dan, na overleg met jou, wat je volgens hem/haar nog kan qua type werkzaamheden en uren en brengt dan een advies uit richting jou en je werkgever. Op basis van dit advies bespreken jij en je werkgever wat je nog kunt doen. Bedrijfsarts behartigt zowel jouw belangen als die van de werkgever. Succes!
     
  4. meissie86

    meissie86 Fanatiek lid

    25 aug 2013
    1.916
    0
    0
    Tnx dames. Net in de memo gelezen dat ik 50% ga werken. Dus ben benieuwd of ik nog een oproep ga krijgen...
     
  5. Molensteen

    Molensteen Fanatiek lid

    17 nov 2014
    4.059
    21
    38
    Vrouw
    Werkgever mag een ziekmelding niet weigeren en zeker niet om bewijs vragen!
     
  6. B3ngel

    B3ngel Actief lid

    2 sep 2013
    433
    161
    43
    NULL
    NULL
    Ja werkgever mag wel degelijk om een verklaring vragen als het zwangerschapsgerelateerde klachten zijn, want hiervoor kan je werkgever namelijk vergoeding krijgen vanuit ik dacht het UWV. Anders komen alle kosten voor hun eigen rekening.

    Je hebt gelijk dat je werkgever je niet mag vragen een verklaring aan hem/haar rechtstreeks te geven, maar dit moet dan via de bedrijfsarts. Die heeft gewoon beroepsgeheim en mag dit dus niet delen met je werkgever. Het enige dat de naar de werkgever gaat is het advies van de bedrijfsarts (gebaseerd op medische informatie maar zonder inhoudelijke medische informatie).

    Mijn ervaring: artsen geven jou niet zomaar een verklaring (zelfs niet als je er speciaal een afspraak voor maakt en het enige wat je op paier wilt hebben is dat je klachten zwangerschapsgerelateerd zijn...).
    Wat mijn huisarts aangaf: Bij een (gedeeltelijke) ziekmelding ivm zwangerschapsgerelateerde klachten vraagt je leidinggevende een gesprek bij de bedrijfsarts voor je aan. Indien je bedrijfsarts persé ook een verklaring van je gyneacoloog/huisarts wil hebben, kun je bij de bedrijfsarts een formulier ondertekenen waarmee je jouw gyn/huisarts toestemming verleent om jouw medische gegevens te delen met je bedrijfsarts zodat de bedrijfsarts dit kan opvragen bij je gyn/huisarts (ja dat is in wezen hetzelfde als dat je gyn/huisarts jou een briefje geeft dat jij meeneemt naar de bedrijfsarts, maar alles moet volgens de regeltjes...).
    Overigens vindt lang niet elke bedrijfsarts dat nodig. Mijn gesprek met de bedrijfsarts duurde welgeteld 3,5 minuut: hij feliciteerde met mijn zwangerschap, vroeg hoe ik het de afgelopen weken gedaan had qua werkzaamheden (ik had zelf al eea uitgeprobeerd in de hoop zo lang mogelijk aan het werk te kunnen blijven) en wat mijn eigen inschatting was van wat ik nog wel zou kunnen qua werk. Toen zei hij dat hij wat ik zelf aangaf dan als advies ging doorgeven aan mijn leidinggevende en na me nog succes gewenst te hebben met de laatste loodjes stond ik weer buiten. XD
     
  7. Driessen21

    Driessen21 Fanatiek lid

    13 jan 2012
    1.021
    284
    83
    Vrouw
    Dit hoeft niet perse, ik heb in overleg met mijn werkgever afgesproken dat ik 75% ging werken, vanaf 25 weken zwangerschap, om te zien of deze vermindering voldoende was om mijn klachten te doen wegnemen. In mijn geval was dit genoeg. Door de gedeeltelijke ziekmelding moest ik wel 6 weken voor de uitgerekende datum met verlof, maar zo was het prima te doen. Ik heb nooit een oproep van een arboarts gehad of wat dan ook. Ik ben wel 1 keer door het uwv gebeld ivm mijn ziekmelding, maar dat was ook kort maar krachtig. Deels ziek door zwangerschap met de verwachting dat dit na de bevalling niet meer zal spelen was het zo allemaal in orde.

    Succes!
     
  8. meissie86

    meissie86 Fanatiek lid

    25 aug 2013
    1.916
    0
    0
    Tnx dames! Inmiddels is er naar de collega's en de ouders op school gecommuniceerd dat ik voor 50% ga werken. Ben benieuwd wat er donderdag persoonlijk tegen mij wordt gezegd. En of ik nog opgeroepen ga worden.
     
  9. Joli86

    Joli86 Fanatiek lid

    13 feb 2013
    2.070
    97
    48
    Beide keren met 30 weken 100% thuis gebleven. Beide keren al na een dag door het UWV gebeld, en het was geregeld. Geen Arbo arts gezien..
     
  10. meissie86

    meissie86 Fanatiek lid

    25 aug 2013
    1.916
    0
    0

    Mag ik vragen wat bij jou de reden was voor de ziek elding? Via pb mag ook hoor.
     
  11. Daan90

    Daan90 Bekend lid

    10 mrt 2013
    651
    3
    18
    Officieel is een werkgever het wel verplicht te melden bij de arboarts, dit heeft te maken met de wet verbetering poortwachter, waar ze mensen zo snel mogelijk weer willen reintegreren in het werk.

    Arboarts zal niet moeilijk doen bij (gedeeltelijke) ziekmelding ivm zwangerschap over het algemeen. Er wordt dan rapport op gemaakt met wat je wel en niet kan, werkgever moet plan van aanpak maken en afspraken met arboarts zullen om de 6 weken zijn ongeveer tot je verlof. Aangezien in dit geval het verlof bijna begint, zal het waarschijnlijk bij 1 afspraak blijven.
     
  12. Emm27

    Emm27 Fanatiek lid

    24 mrt 2013
    1.907
    387
    83
    Hier ook minder gaan werken iom leidinggevende. Arbo arts belde wel maar toen hij hoorde dat jet om een zwangerschap ging was het gesprek meteen klaar.
    Nu is mijn leidinggevende wel heel coulant. Ik zou echt op je strepen staan gezien je voorgeschiedenis!
     
  13. Patty86

    Patty86 Fanatiek lid

    8 okt 2012
    3.562
    2.859
    113
    Vrouw
    Hier ook vanaf 30 weken ivm bekkeninstabiliteit. Heb wel nog af en toe wat thuis gewerkt. Hier ook 1x gebeld door UWV en verder niks. Hoefde ook niet naar de Arbo
     
  14. Kache

    Kache VIP lid

    11 jan 2012
    6.257
    1.165
    113
    Ik heb geen enkele zwangerschap zonder ziektewet kunnen doen ;)...

    Ik heb de ervaring dat het allemaal redelijk soepel loopt zodra het woord 'zwanger' valt ;).

    Bij mijn eerste ziek gemeld met 22 wkn ivm bekkeninstabiliteit. Overlegd met leidinggevende. Tegen de tijd dat ik bij arboarts kwam (27 wkn?) was ik finaal ingestort, oververmoeid en bekkeninstabiliteit. Ik kon niets meer behalve huilen, huilen, huilen ;)... Aangezien ik bijna niet kon lopen ben ik 100% in ziektewet blijven zitten tot verlof. Heb na 25 wkn dus niet meer gewerkt. Ik hoefde niet meer terug te komen op spreekuur van bedrijfsarts, hij wenste me succes met de bevalling.

    Bij mijn tweede gedeeltelijk ziek gemeld met 9 wkn ivm extreme misselijkheid en vermoeidheid, maar al snel bleek dat zelfs gedeeltelijk werken niet goed ging. Toen kwam ook bekkeninstabiliteit weer om de hoek kijken met 13 wkn of zo en mijn baas heeft me toen verplicht om 100% in ziektewet te gaan zitten. Arboarts stond hier achter (telefonisch consult). Als er iets zou verbeteren dan moest ik contact opnemen met arbo om eventuele (gedeeltelijke) terugkeer te bekijken en zo niet, dan wenste hij me een prettige bevalling. Hoefde niet op spreekuur te komen. Heb niet meer gewerkt na 18 wkn.

    Bij mijn derde kreeg ik hyperemesis gravidarum, dus 100% in ziektwet vanaf 6 wkn. Toen wel met enige regelmaat contact gehad met (zeer vriendelijke) bedrijfsarts, om te kijken of (gedeeltelijke) terugkeer mogelijk was, maar mijn klachten lieten het niet toe tot ongeveer 20 wkn. Toen ben ik een paar weken op therapeutische basis (2 x 2 uur) op de werkvloer geweest, maar dat werkte spugen weer in de hand. Vanaf 27 wkn hoefde ik niet meer terug te komen op spreekuur. Hij wenste me succes met de bevalling ;).

    Van UWV alle keren 1 telefoontje, was zo afgehandeld. Wel de verplichting overigens om leidinggevende om de 4-6 wkn een update te geven (tot aan verlof).
     
  15. Joli86

    Joli86 Fanatiek lid

    13 feb 2013
    2.070
    97
    48
    Je hebt pb
     
  16. anoniempje101

    anoniempje101 Bekend lid

    20 jun 2015
    735
    2
    0
    NULL
    NULL
    Hier tijdens eerste zwangerschap met 32 weken ziekgemeld. Ben 1x door het UWV gebeld en heb een telefonisch gesprek gehad met de bedrijfsarts. Verliep allemaal prima, behalve dat ik dus met 34 week met verlof ging terwijl ik had gehoopt tot 36 weken door te kunen werken. Uiteindelijk beviel ik bij 42 weken pas dus mijn verlof duurde door die ziekmelding best wel lang :D
     
  17. twoboys

    twoboys Fanatiek lid

    30 mei 2013
    3.707
    35
    48
    Zorg.
    Zeeland.
    Precies!

    Wat ik deed was zelf al de bedrijfsarts bellen nadat ik niet meer werken mocht ivm vroegtijdige weeen, en daarna mijn werkgever en gemeld dat ik naar de bedrijfarts ging. Hij vond dat fijn dat ik dus al een stap vooruit gedacht had.

    Niet mogen werken is niet mogen werken.

    Plus dat mijn baas heel huiverig is, als er iets mis zou gaan terwijl de arts gezegd had niet meer te werken had ik mijn baas aansprakelijk kunnen stellen.
     
  18. Mizz Bunny

    Mizz Bunny Fanatiek lid

    16 mrt 2012
    1.162
    0
    36
    Lekker genieten van het leven en zien wat de toeko
    Tiel
    Hier al vanaf 6 weken zwangerschap 100% in de Ziektewet. Inmiddels 17 weken zwanger.
    Twee wekelijks gesprek met leidinggevende om die op de hoogte te houden. Arboarts is hier niet ingeschakeld.
    Wel telefonisch contact gehad met UWV en deze bellen in augustus weer. Hier werd totaal niet moeilijk gedaan toen ze hoorden wat er aan de hand was.
    Wel zelf afgesproken met leidinggevende dat zodra de situatie wijzigt en ik weer zou kunnen werken ik contact opneem. Voor nu zit dat er echter niet in.
     
  19. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Voorgaande zwangerschappen heb ik vanaf 22 weken (bekken pijn) en vanaf 8 weken (harde buiken ) thuis gezeten. In de eerste zwangerschap nog therapeutisch gewerkt maar ook dat was niet vol te houden (ik kon niet naar werk fietsen rijden of lopen van de pijn en m'n man hield toen voet bij stuk dat ik thuis moest blijven) de tweede keer werd er voorgesteld dat ik onbelast in de zorg kon werken maar m'n werk kon dat niet bieden dus bleef ik alsnog thuis. Heerlijk hoor! Nu als zelfstandige en 12 weken zwanger, nu moet ik wel langer door omdat ik geen ziektewet uitkering heb. Heb nu ook veel minder klachten!
     
  20. kannietslapen

    kannietslapen Actief lid

    12 mei 2012
    263
    0
    16
    NULL
    NULL
    Ik heb denk ik geluk, mn gyn gaf aan vanaf 20 weken 50% en vanaf 28 weken stoppen. Dit werd zonder morren door mn werkgever geaccepteerd en ik werd zelf direct op 75% gezet, voor de 20 weken. Ik heb ook nooit een bedrijfsarts gesproken.
     

Deel Deze Pagina