Gezond tot aan vervelens toe

Discussie in 'De lounge' gestart door lellebel2, 4 jun 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Regina88

    Regina88 Niet meer actief

    Hmm,voorheen misschien maar ze maken een behoorlijke inhaalslag.
    Ik had het er laatst nog over met iemand. Ging over China. Sinds de Westerse cultuur daar nu zo'n hype is worden die kinderen steeds dikker. Men spreekt veel vaker van obesitas en de Chinezen worden zwaarder en zwaarder. Grotendeels door het voedsel wat vanuit de andere kant van de wereld wordt verheerlijkt, maar het schijnt dat men aardig overgewicht aan het kweken is.

    Maar dat komt natuurlijk niet door het koekje en snoepje wat hier dagelijks gegeven wordt. Dan zou je eerder dagelijks naar de Mac moeten rijden. Maar toch..

    Hier blijven we gewoon een koekje geven en af en toe een paar chipjes moet ook kunnen. Echt snoepen doet hij niet. Hij lust het niet zo, behalve spekjes, schuimblokken en manna. De rets hoef ik niet mee aan te komen, maar dat zal vast wel veranderen als hij op school zit.
    Dan mag hij heus wel snoepen, maar nadat je goed hebt gegeten. En er zit absoluut een limiet aan hoeveelheid snoep.
     
  2. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Het is denk ik ook niet dat ene koekje of snoepje, maar ik hoor vaak dat kinderen én een koekje én meerdere snoepjes én zoet broodbeleg én een bakje chips én de hele dag door drankjes vol suiker... en ach het is warm, óók nog een ijsje. Maar dan wel een raketje, want die zijn gezond ;) Net als die Liga, die ze mee krijgen naar school. Ook gezond. Nee echt, er zijn mensen, die dat écht denken!
    En dan 's avonds lekker makkelijk met pakjes en zakjes en kant-en-klare sausjes en toetjes met veel toegevoegde suiker. Maar zuivel, dus gezond ;)
     
  3. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Wat maak jij je druk zeg met deze warmte omg😂😂😂
    Het kan mij echt niks schelen hoe andere ouders dat doen hoor;)
    Dat moet iedereen voor zich weten.
    Mijn moeder heeft vroeger ook met pakjes en zakjes gekookt, ik kreeg liga of sultana mee (of appel/peer) en kreeg snoep. Nou en??
    Ik doe het zelf anders maar dat is mijn keuze.
    Zo zie ik dat voor iedereen.

    Over Azië mijn vriendin uit Singapore vertelde me net dat traktaties daar niet mogen. Alleen de leraar geeft het kind wat zodat er geen onderscheid is tussen arm en rijk.
     
  4. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    LadyXochi reageert toch gewoon on topic? Het gaat over betutteling, sommige mensen hebben dat misschien dus wel nodig omdat die echt geen idee hebben wat gezond is, en denken goed bezig te zijn. Ik vind trouwens helemaal niet dat ze zich druk maakt, vind eerder dat jij een beetje fel reageert ;). Dit is een forum en daar hoort een discussie toch juist thuis?
     
  5. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Tuurlijk hoort dat maar ik snap niet dat je je druk kan maken over wat andere hun kinderen geven.
    Zoals ik al veel eerder aangaf hier, de meeste mensen zijn toch niet voor rede vatbaar. Die doen toch wat ze zelf willen of denken dat goed is dus waarom dan daar druk om maken?
    Ik kan mn tijd wel beter besteden..
     
  6. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Maar dat is toch juist de hele discussie? Ik denk dat er echt wel mensen verder gaan nadenken over wat ze eten/hun kinderen geven naar aanleiding van zulke topics. Ik wel in ieder geval ;)
     
  7. Mommy11

    Mommy11 Bekend lid

    7 apr 2015
    905
    202
    43
    Maar 4 a 5 stuks fruit per dag bevat toch ook wel 50+ gram suiker gemiddeld? Das ook veel, als je dan op suikers wilt letten?! Ik dacht eens gelezen te hebben dat je lichaam niet weet of de suiker die je binnen krijgt uit snoep of fruit komt, en er hetzelfde mee omgaat... Fruit heeft dan wel extra vitamines enzo, maar zoveel telt ook aardig mee aan je dagelijkse inname van suiker
     
  8. Uuz

    Uuz VIP lid

    8 dec 2014
    6.241
    818
    113
    Ik heb op zich niks tegen suiker. net een heerlijke chocopasta gemaakt met dadels. Maar: Ongeraffineerde suiker (= b.v. een stuk fruit) bevat allerlei vezels, mineralen, enzymen en vitaminen. Deze stoffen heeft je lichaam nodig om suiker goed te verteren. Al deze ‘goede’ stoffen worden tijdens het raffineren uit de suiker gehaald, waardoor je lichaam ze uit z’n eigen reserves moet halen. Die stoffen had je lichaam eigenlijk opgeslagen voor onder meer een goed werkend immuunsysteem. Door het eten van geraffineerde suiker moet je lichaam die stoffen echter gebruiken voor het verwerken van de suiker. Hierdoor kan je immuunsysteem verzwakt raken. Bovendien brengt de onttrekking van deze stoffen uit het lichaam allerlei andere processen in je lichaam door de war, zoals de hormoonhuishouding.
    (c) suikerwijzer.nl
     
  9. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Nee hoor, suiker uit fruit (en dat geldt bv al niet meet als je er sap van maakt) verwerk je anders. Er zijn bv ook verschillende onderzoeken die aantonen dat mensen met diabetes prima (veel) fruit kunnen eten.
    Daarbij gaat het dus wel om heel fruit, niet om bv vers geperst sinaasappelsap.
     
  10. Uuz

    Uuz VIP lid

    8 dec 2014
    6.241
    818
    113
    Ja, want sap bevat een verhoogde concentratie suikers omdat een groot deel vd vezels etc in de pers achterblijft.
     
  11. Mommy11

    Mommy11 Bekend lid

    7 apr 2015
    905
    202
    43
    Oke, ik bedoelde het ook niet aanvallend ofzo hoor... Meende toen zoiets gelezen te hebben; maar die info was dus niet juist ;)
    Zelf eet ik ook gewoon suiker, dus ben niet zo'n anti suiker persoon, maar alles met mate ;)
     
  12. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    Ik vind ook dat de restaurants/eetcafe's/tavernes iets meer met gezondheid mogen doen.
    de maandag ging mijn vriend met zoontje een pannenkoek eten en hij vroeg een kinderpannenkoek. Iets kleiner formaat dan een gewone dacht hij.
    De pannenkoek was bezaaid met schuimpjes en snoep. ;)
    vriend leidde zoontje af en heeft alles eraf gehaald.
    Leuk dat ze een pannenkoek willen opleuken voor kinderen maar dat kan toch ook met fruit ipv schuimpjes?
     
  13. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113

    Haha :D
     
  14. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Je kunt ook gewoon een pannenkoek met fruit bestellen, die hebben ze meestal wel in pannenkoekenhuizen.
     
  15. Novastar

    Novastar Fanatiek lid

    9 jan 2014
    4.538
    1.171
    113
    Vrouw
    Pedagoog
    Noord-Brabant
    Echt? Dat vind ik echt heel raar!
     
  16. Uuz

    Uuz VIP lid

    8 dec 2014
    6.241
    818
    113
    Ook keer gehad met een kinderijsje, hadden ze even extra een hele zak smarties over uitgestort...geschift.

    En vooraf kregen de kinderen nog wel een leuk prikkertje met kleine stukjes appel, dus ik zag het echt niet aankomen :(
     
  17. tuc

    tuc Niet meer actief

    Haha ja wij hebben ook al eens zo'n pannenkoek gekregen. Appel oid had ik ook wel leuk gevonden, maar ach voor die keer dat wij dat doen heb ik er ook weinig moeite mee.
     
  18. lellebel2

    lellebel2 Fanatiek lid

    18 feb 2014
    2.325
    0
    0
    NULL
    NULL
    Kinderpannekoeken worden idd vaak opgeleukd met snoepjes en of spekjes, vind dat ook niet erg..die ene keer dat we buitenshuis pannenkoek gaan eten achh...

    Waar ik wel moeite mee heb is als ik met m'n kinderen naar m'n kapper ga en we gaan meestal vroeg want dan is het lekker rustig (rond een uur of 10) en na de knipbeurt de kapster dan vraagt willen jullie een snoepje????
    MENS HET IS 10.00!!!!!
     
  19. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Hier doe ik meestal niet moeilijk over. Maar je kan er ook voor kiezen je kinderen het later op te laten eten toch?
     
  20. Novastar

    Novastar Fanatiek lid

    9 jan 2014
    4.538
    1.171
    113
    Vrouw
    Pedagoog
    Noord-Brabant
    Dat zou ik dus wel hebben. Pannenkoek is al niet heel gezond, maar ach, dat mag best een keer. En dan lekker met aardbeien en poedersuiker. Inderdaad, gewoon met suiker want je doet het niet iedere dag. Maar spekjes en snoep? Op een pannenkoek? Ten eerste: gatver! En ten tweede: dat is toch geen maaltijd? Echt belachelijk vind ik dat.
     

Deel Deze Pagina