Ik zou gebakken aardappeltjes doen of frietjes idd, en salade. Soepje evt, fruit voortoe en klaar ben je Hier gaat het vasten alhamdulillah goed, vind alleen de dagen zo lang. Niet dat ik honger heb maar gewoon hele lange dagen en korte nachten. Mijn energielevel is wel wat lager dan normaal daardoor. Maar goed, rustig aan. Gisteren aten we tavuklu pilav, rijst met kip, doperwten en mais met een salade en yoghurt ernaast. Simpel maar heerlijk. Voor vanavond, geen idee
Zo helemaal vergeten dit clubje.. Hier gaat het redelijk, veel last van mn blaas zoals ieder jaar helaas. Gisteren schoonouders op bezoek gehad. Broodjes, kippensoep, salade, lamsvlees en bulgur pilav. Toetje baklava. Was helemaal uitgeput savonds. Vanavond eet mijn man elders, ik eet wat over is van gisteren. Kinderen eten hier meestal savonds ook gewoon mee, maar wij eten dan ook al om 20.15. Hier trouwens ook vier kinderen. Scheelt wel dat de oudste (wordt inshaAllah dinsdag 8 jaar) steeds meer meehelpt en de jongste wat zelfstandig wordt.
Haha ja Ik kan er nog niet echt van meespreken tot hier toe heb ik maar 2 keer thuis het vasten verborken En dat vind ik al moeilijk om iets te bedenken! Hmm daar heb ik nu wel zin in! Wij hadden vandaag soep en gevulde broodjes met zoet zure kip Jullie moeten eens kijken op de site van kookhoekje van Xfaatje zitte super lekkere gerechtjes tussen!
O die site ken ik. Staan inderdaad leuke dingen op. Ik ga vandaag vegetarische moussaka maken, mijn man wil daar altijd nog bulgur bij maar ik eet het gewoon zo met extra groenten. Ik vind het overigens niet moeilijk om te bedenken wat we moeten eten. Vroeger had ik ook dat ik na het vasten niet een "gewone maaltijd" dacht te kunnen eten, maar daar ben ik wel overheen gegroeid. Als ik toch weinig eet, dan maakt het me niet uit of ik een beetje rijst eet of soep met een klein broodje. Vaak zijn soep en broodjes (meestal gemaakt van bloem) ook niet erg voedzaam dus dan wil ik liever een "gewoon" gerecht met veel groenten erin. Ik maak het ook wel eens hoor, soep met broodjes maar dan wissel ik het af op andere dagen met andere maaltijden. Meestal kook ik ook voor 2 dagen, zodat ik meer tijd over heb voor andere belangrijke dingen.
Ja die batbot broodjes gevuld die zijn lekker is best wat werk maar super lekker Heb net me kinderen naar les gebracht hopelijk nu nog even slapen Mijn energie is gewoon weg De vaat van gisteren staat er nog dat gebeurd me eigenlijk nooit Dus. Vanmiddag aan de slag
Nou werd in 14u wakker Ben nu boven aan het doen dan beneden Dan kijken voor een maaltijd weet het echt niet vandaag Ben echt heel erg moe vandaag Voor ons is niet echt mogelijk ergens vasten te verbreken ivm de kids want ze moeten in weekeind ook vroeg op voor les en die van 5 en 7 trekeken dat ook niet zijn ze zo chagarijnig volgende dag want Ja voor je thuis bent is het zeker 1u of later
Oumyahya: Ik kende de site nog niet. Ga zo even kijken. Sophia2016: Ben je er al uit wat jullie gaan eten? Hier gaat het goed vandaag. Vanochtend zelfs (rustig aan) gesport. Merk wel dat ik wat meer dorst heb nu. Ik ga straks Turkse yoghurtsoep maken. Daarnaast köfte uit de oven, gebakken aardappeltjes en gegrilde groenten (paprika, aubergine, courgette, tomaat). Hoe gaat het met jullie dames?
Ben hier erg futloos.. Zoontje is lekker drammerig en wilt telkens opgetild worden waardoor ik einde van de dag met enorme lage rugpijn loop. Het is het waard Alhamdulillah Hoop dat m'n man wat eten bij z'n ouders oppikt want heb helemaal nergens zin in vandaag behalve slapen
Heb nog vlees van gisteren over En maak pasta salade Meer zit er niet in vandaag ben aan schoonmaken gisteren heel dag weg en avond niks gedaan Wou morgen even kleding halen voor kids voor school foto die komt dinsdag Had toch al nodig
Hier gaat het vandaag heel goed alhamdullilah. Ben tot de sahur opgebleven omdat mijn oudste een half dagje wilde vasten, normaal drink ik alleen water maar nu met haar erbij wel een ontbijt op tafel gezet . Kinderen waren alsnog wel vroeg wakker maar ze hebben zichzelf vermaakt en ik heb tot 10 uur kunnen slapen, heerlijk. Badkamer schoongemaakt en boven gezogen en opgeruimd, twee wasmachines weggewerkt, ik vind het prima . Eten voor vanavond nog geen idee. Gisteren had ik gegrilde kipfilet en gegrild rundvlees, met gebakken aardappeltjes en salade.
Ik ga meelezen wist niet dat deze topic er was. Dag 7 alweer, tijd gaat snel. Ik heb elk jaar als er 2 weken voorbij zijn we alweer aan het aftellen zijn voor het Suikerfeest. Het gaat subhanallah allemaal erg snel! Met dit weer vindt ik het persoonlijk makkelijker vol te houden. Grootste last wat ik ervaar is het werken tijdens de ramadan, ik verlies mijn concentratie, ben veelal aan het gapen en in de middag zak ik in en wil dan even slapen ....helaas gaat dat niet! Avondeten is herkenbaar, gisteren hebben we harira soep, gekookte eieren, verse jus en zelfgemaakte pizza op. Vandaag zou ik niet weten wat erbij te doen. Dus ik lees even terug naar jullie ideeën. Fijne dag dames vandaag!
Wat gaat de tijd toch snel, dag 8 alweer. Hoe gaat het met iedereen? Vandaag weer een moeilijke dag, weer alles eruit gegooid en misselijk. En nee ben echt niet zwanger hahaha... Is een combinatie van eten, zwakke maag en maagzuur. Hang al de hele ochtend op de bank. Zo maar eens bedenken wat ik ga klaarmaken voor vanavond. Tips?
Sassie, wat vervelend. InshaAllah voel je je snel weer beter. Ik zou iets lichts eten met iftar. Liefst vegetarisch en niet sterk gekruid. Vaak eten mensen in ramadan erg vettig eten waardoor dit soort klachten opspelen. Ik heb na iftar vaak buikpijn omdat ik gewoon teveel achter elkaar drink. En dat met eten erbij valt vaak niet zo goed.
Voor mijn man en kinderen is er nog vegetarische moussaka, voor mezelf ga ik tempeh marineren en dat eten met veel groenten. Morgen inshaAllah iets met kip.
Ik heb ook vaak buikpijn/overvolle maag puur door het drinken, want veel eten lukt uberhaupt niet. Maar ja, in die anderhalf uur na de iftar probeer ik 1,5/2 liter te drinken dus dat is ook best veel in zo'n korte tijd. Wij hadden gisteravond uiteindelijk kisir (bulgursalade), wortel/maissalade en borek met twee verschillende vullingen (witte kaas/peterselie en sucuk/kaas/paprika/tomaat). Was echt overheerlijk. En gelukkig nog genoeg over voor de kinderen én voor de iftar vanavond . Soepje erbij en klaar.
Ameen. Het is vooral heel vervelend omdat je daarna niet nog even een slokje water kan nemen. Maar goed, als dat het ergste zou zijn op de wereld.. Drink je vooral water of ook smoothies?