Dames, Ik heb een vraagje wat betreft sport en voeding (eiwit). Ik ben nu sinds 1 jaar flink aan het bewegen en bewust aan het eten. Ik ben 16 kilo afgevallen. Ik sport 3x (soms 4x) per week; ga 2 (of 3) keer 40 minuten op de crosstrainer daarna doe ik 20 minuten grondoefeningen (buik en billen) en zwem 1x per week 2000 meter. Daarbij fiets en wandel ik elke dag (10.000 - 13.000 stappen). Nu heb ik eigenlijk al heel lang (ook voordat ik sportte) pijn vanuit mijn knieën en ellebogen, een soort stekende zeurende pijn uitstralend naar mijn onderbenen en onderarmen. Het is niet elke dag, maar ongeveer 5 dagen per week. De arts heeft me onderzocht, bloed geprikt maar daar is niets uitgekomen. Gisteren voelde ik die nare pijn ook in mijn heupen. Dus het lijkt iets met mijn botten te maken te hebben. Stijf ben ik nooit, spierpijn heb ik eigenlijk ook nooit. Ik ben juist afgevallen omdat ik dacht dat die pijn misschien voortkwam uit het feit dat ik te zwaar was. Nu ben ik een stuk lichter en heb ik die pijn nog, het lijkt wel juist erger te worden. Nu ben ik me aan het verdiepen in voeding, heb ik misschien een tekort aan iets? Zou dit met een eiwittekort te maken kunnen hebben? Of hebben jullie een ander idee? Ik ben best veel aan het bewegen dus ik kan me voorstellen dat mijn lichaam misschien aan bepaalde voedingsstoffen extra behoefte heeft. Eiwit is iets waar ik volgens mij best weinig van binnen krijg. Ik eet heel weinig vlees, en drink 1 glas drinkyoghurt op een dag. Verder alleen water en thee. Tussen de middag 1 plak kaas op mijn brood. Iemand een idee? Ik ben trouwens 1,71 meter en weeg 58 kilo. Bedankt voor het lezen van mijn verhaal. Ik bedacht me dat hier op het forum best wat sporters zitten die me misschien kunnen adviseren.
Magnesiumtekort zou kunnen als je kramp hebt Ow en als je zoveel sport kun je beter een wheyshake nemen voor de eiwitten
Alles wat je noemt wat pijn doet zijn gewrichten.. Zijn er ook al eens foto's of een scan gemaakt? Ik heb zelf heel vaak pijn in mijn beken/heupen.. Is helaas ook nooit wat uitgekomen na mri en al
Klopt, maar het zit niet IN de gewrichten. De pijn zit eromheen (bijvoorbeeld om de knieschijf heen en links en rechts van de elleboog) en straalt uit naar mijn onderbenen en onderarmen. Stijf is het nooit. Er zijn nooit foto's gemaakt, wel bloedonderzoek door internist en zelfs reumatoloog maar het ziet er allemaal goed uit.
Kan er even niet uithalen of het EN, EN, EN is... wellicht is het overbelasting? Neem je wel voldoende rust? Wellicht is het een idee om de crosstrainer even te laten en dan na 2 weken kijken of je verschil merkt?
zou je idd ook kunnen proberen. als dat niet helpt zou ik vragen om verder onderzoek want bloed zegt ook niet alles
Ik sport meestal 3x per week, meestal 2x de crosstrainer en 1x zwemmen. Dus ik neem altijd 1 of 2 dagen rust tussendoor. Overbelasting heb ik ook aan gedacht maar tijdens schoolvakanties waarin in niks doe, heb ik ook regelmatig pijn.
Ik loop al bijna 4 jaar in het ziekenhuis en ben al bij diverse specialisten geweest. Foto's zijn er nog nooit gemaakt, maar ik heb ook het idee dat het niet direct in de gewrichten zit aangezien ik de pijn ook in mijn onderbenen en onderarmen voel. Je ziet geen gekke bulten, het is niet stijf, functioneert goed. Tijdens sporten heb ik trouwens ook nooit pijn, alleen als ik stil zit, lig of sta.