Naar school en opeens weer vuile broeken

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Bioluun, 30 jun 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Bioluun

    Bioluun Fanatiek lid

    20 sep 2015
    3.983
    1.639
    113
    Onze oudste was laat zindelijk. Afgelopen februari lukte het ineens! In twee weken tijd zowel voor poep als plas zindelijk. Toen ging hij in mei naar school. Eerst had hij af en toe een ongelukje, maar langzaam is dat afgegleden en momenteel heeft hij drie/vier natte broeken op een dag. Zowel op school als thuis. Ook als wij hem herhaaldelijk naar de wc sturen. Dat doet school ook trouwens. En sinds vorige week poept hij ook weer in zijn broek! De juf zei dat ze dat eigenlijk niet schoonmaken maar moeders bellen maar omdat ik 34 weken zwanger ben wilde ze me dat niet aandoen.

    We hebben al een beloningssysteem gehad maar dat helpt niet. Ook zelf opruimen helpt niet. Ik weet het echt niet meer en moet ondertussen heel erg mijn best doen niet boos te worden. We proberen het positief te benaderen. :(

    Twee vragen: hoe gaat jullie school hiermee om? Wat doe je als er niemand kan komen, bv door werk of kleinere kinderen die op bed liggen?
    En: Hoelang gaat dit duren? Wat kunnen we doen?
     
  2. Uuz

    Uuz VIP lid

    8 dec 2014
    6.241
    818
    113
    Kan je hem niet wat vroeger wakker maken/ontbijt geven, zodat hij thuis poept en niet op school? (dl krijgt sinasappelsap en stukje ontbijtkoek, dat werkt goed).

    Ik zou even een doosje merci kopen voor de juf!
     
  3. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.067
    3.861
    113
    Kinderen hebben wel vaker een terugval met zindelijkheid als ze net naar de kleuterschool gaan. Het is ook heel druk die laatste weken van het schooljaar.
    Ik zag in de Kruidvatfolder (of Hema?) deze week van die oefenonderbroekjes staan die je gewoon kunt wassen. Ook handig.
    Stuurt de juf hem tussendoor wel eens naar de w.c.? Wie weet gaat hij zo op in het spel of vindt hij het eng om zelf te vragen.
     
  4. miss geul

    miss geul Fanatiek lid

    26 feb 2012
    2.587
    0
    0
    Hier jammer genoeg hetzelfde verhaal,
    Mijn zoon ook laat zindelijk periodes goed en minder goed.
    Nu in december grote broer geworden en toen was daar terugval 1 en daarna aan april naar school en daar was terugval 2.

    Ik werd eerst niet boos tot vorige week.
    Na elke dag een vieze onderbroek van poep en dat niet aangeven heb ik boos gezegd volgende vieze onderbroek pak ik je tablet af, en hanteer ik sticker beloning. Hij mag bij een hele dag of nacht droog en schoon 1 sticker plakken en elke 7 stickers kan hij een cadeautje verdienen (stuiter bal, 1 euro dingen)

    Nu sinds 3dagen gaat het beter.
    Gister een vieze veeg maar verder niets de nachten hoeven van mij niet maar die wilt hijzelf.

    Ik vraag me ook af hoe lang nog.
    Onze school belt normaal ook maar omdat mijn zoon niets zegt loopt hij ermee Door.
    als ik werk kan ik ook niet gaan.
     
  5. Bioluun

    Bioluun Fanatiek lid

    20 sep 2015
    3.983
    1.639
    113
    Onze stickerkaart heeft niet geholpen. In 14 dagen 4 stickers verdiend... Wel valt het op dat dat steeds op zondag en maandag is. Misschien iets met moeheid. Maar het lijkt er ook op dat het hem echt niet boeit.

    Jo79 broekjes waren helaas uitverkocht.
    We kregen de tip van een vriendin die ook kleuterjuf is om elke keer na iets eten hem naar de wc te sturen (ontbijt, fruit, net voor lunch, na lunch, etc) dan is hij iig leeg en zou het beter kunnen gaan. Dat gaan we even met de juf bespreken.

    Miss geul fijn om te lezen dat meer hier last van hebben. Wij krijgen midden in de vakantie er ook nog een broertje bij, dus ben benieuwd wat er dan gebeurt. Misschien kan ik ook met de kraamverzorgster afspreken hier aandacht aan te geven. Samen met ons uiteraard :)
     
  6. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    21 mei 2013
    5.119
    193
    63
    Somewhere out there
    Dit is een behoorlijke suikerboost in de ochtend voor een kind, dat zou ik je niet aan willen raden TS. Wellicht toch maar weer luierbroekjes en in de vakantie, maar weer opnieuw proberen. Het zijn natuurlijk ook veel veranderingen voor zo'n jochie, naar school, grote broer worden. ;)
    Dochter moet nog vier worden en is nu bijna een jaar zindelijk, maar zij heeft ook wel een terugval gehad. Ik denk dat het er ook wel bij hoort.
    Zondert je zoon zich ook af wanneer hij in de broek poept? Voelt hij de aandrang wel goed? Is er misschien wat naars voorgevallen op school?
     
  7. Bioluun

    Bioluun Fanatiek lid

    20 sep 2015
    3.983
    1.639
    113
    Nee hij zondert zich niet af. Hij heeft er geen moeite mee en he merkt het amper aan hem. Ik zou het wel zien als hij staat te poepen maar ik snap dat de juf dat niet opmerkt. Ik denk dat hij het wel voelt, maar er gewoon niks om geeft.

    Er was wel wat gebeurt op school. Iemand had poep op de muur gesmeerd op school en daar had de juf wel wat van gezegd in de klas. Toen dacht hij dat je niet mocht poepen op school. Dus samen aan de juf gevraagd en zij heeft heel geduldig uitgelegd dat dat natuurlijk wel mocht. Maar daarvoor ging het al mis met plassen. Wellicht werkt dat nog wel na qua poepen.
     
  8. bloem3

    bloem3 Actief lid

    17 mrt 2013
    224
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ook hier herkenbaar toen dochter pas naar school ging. Ik denk toch dat het iets met spanning te maken heeft. Ik heb m'n dochter een tasje met billendoekjes en schoon ondergoed meegegeven naar school en gezegd dat ze als het mis ging ze zelf maar moest omkleden. Dat deed ze niet helaas. Daarnaast heb ik aangegeven dat ze het beter eerlijk tegen me kan zeggen, dan kunnen we het oplossen en ik wordt niet boos. Ik wordt wel boos als je niet eerlijk bent.
    Vanaf dat moment moet je je als moeder ook aan je woord houden en niet boos worden. Gewoon zeggen; ga boven maar schone kleren aantrekken en gooi het maar ik de was. Langzaamaan gebeurde het niet meer.
    Hoeveel soms gaat het mis, als er een druppeltje in d'r onderbroek zit vind ze al dat ze in haar broek heeft geplast. Ze komt het direct melden. Ik maak er geen probleem van.
    Conclusie: als de spannende gebeurtenissen klaar zijn gaat het vast over.
     
  9. bloem3

    bloem3 Actief lid

    17 mrt 2013
    224
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ook hier herkenbaar toen dochter pas naar school ging. Ik denk toch dat het iets met spanning te maken heeft. Ik heb m'n dochter een tasje met billendoekjes en schoon ondergoed meegegeven naar school en gezegd dat ze als het mis ging ze zelf maar moest omkleden. Dat deed ze niet helaas. Daarnaast heb ik aangegeven dat ze het beter eerlijk tegen me kan zeggen, dan kunnen we het oplossen en ik wordt niet boos. Ik wordt wel boos als je niet eerlijk bent.
    Vanaf dat moment moet je je als moeder ook aan je woord houden en niet boos worden. Gewoon zeggen; ga boven maar schone kleren aantrekken en gooi het maar ik de was. Langzaamaan gebeurde het niet meer.
    Heel soms gaat het mis, als er een druppeltje in d'r onderbroek zit vind ze al dat ze in haar broek heeft geplast. Ze komt het direct melden. Ik maak er geen probleem van.
    Conclusie: als de spannende gebeurtenissen klaar zijn gaat het vast over.
     
  10. Bioluun

    Bioluun Fanatiek lid

    20 sep 2015
    3.983
    1.639
    113
    Ondertussen hebben we een mogelijke oorzaak gevonden naast de spanning van de nieuwe school: J. heeft een behoorlijke blaasontsteking! De juf vond het ook te gortig worden. Dit had ze nog nooit meegemaakt. En toen J weer eens pijn aan z'n piemeltje had toch maar een plasje weggebracht.

    Het rare is dat sinds we dat weten (nog voordat we aan de ab begonnen zijn) gaat het een stuk beter!
     

Deel Deze Pagina